9 مهر 1395

5 شهریور 1395

20 مرداد 1395

شایع ترین مشکلات شانه چه می باشد؟
بیماری

شایع‌ترین مشکلات شانه چه می باشد

متحرک‌ترین مفصل در بدن، شانه است که یکی از مفاصل به طور بالقوه ناپایدار می باشد. در نتیجه مشکلات زیادی در آن بوجود می آید. که این مشکلات عبارتند از رگ به رگ شدن، کشیدگی، در رفتگی و .....

17 مرداد 1395

درمان پیچ خوردگی و کشیدگی ها شبیه بوده و می توانند شامل دو مرحله باشند.
بیماری

پیچ‌خوردگی ها و کشیدگی‌ها چگونه درمان می‌شوند

درمان پیچ خوردگی و کشیدگی ها شبیه بوده و می توانند شامل دو مرحله باشند. هدف مرحله اول، کاهش تورم و درد می باشد. در این مرحله، متخصص مراقبت های بهداشتی معمولا بیماران را به پیروی از این فرمول توصیه می کنند: استراحت، یخ، کمپرس کردن، و بالا نگه داشتن

16 مرداد 1395

زمانی که تاندون روتاتور کاف ملتهب و ضخیم می شود، ممکن است زیر آکرومیون گیرافتادگی داشته باشد. فشرده شدن روتاتور کاف سندرم گیرافتادگی نامیده می شود.
بیماری

التهاب تاندون ها و بورسیت ها یا بیماری روتاتور کاف

منظور از تاندونیت، التهاب (قرمزی، درد و تورم) تاندون می باشد. در تاندونیت شانه، روتاتور کاف و/یا تاندون دو سر معمولا در نتیجه برخورد با ساختارهای اطراف ملتهب می شوند. ممکن است آسیب دیدگی از التهاب خفیف تا درگیری کامل روتاتور کاف تغییر کند.

13 مرداد 1395

شکستگی شامل ترک جزئی یا کلی در استخوان می باشد.
بیماری

شکستگی شانه

شکستگی شامل ترک جزئی یا کلی در استخوان می باشد. شکستگی در استخوان معمولا در نتیجه آسیب با ضربه، از جمله سقوط یا ضربه به شانه رخ می دهد. شکستگی، معمولا شکستگی ترقوه یا گردن استخوان بازو (منطقه زیر گوی) را دربر می گیرد.

12 مرداد 1395

مفصل شانه مفصل اصلی از بدن است که مکررا جابجا می شود.
بیماری

دررفتگی شانه

معمولا در رفتگی زمانی رخ می دهد که کششی به سمت عقب روی بازو وجود داشته باشد به طوری که عضلات آمادگی ایستادگی و شکستن عضلات را نداشته باشند. وقتی شانه مکررا جابجا گردد، این شرایط نشان دهنده بی‌ثباتی شانه خواهد بود.

8 مرداد 1395

نشانه های معمول آرتریت شانه درد، به خصوص روی مفصل آکرومیکلاویکولار و کاهش حرکت شانه می باشد.
بیماری

آرتریت شانه

آرتروز نه تنها مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه ممکن است موجب تاثیرگذاری روی پشتیبانی ساختارهایی از جمله عضلات، تاندون ها و رباط ها نیز شود.

7 مرداد 1395

6 مرداد 1395

 امکان دارد درد شانه موضعی بوده یا در ناحیه اطراف شانه یا پایین بازو احساس شود.
بیماری

ریشه و علل مشکلات شانه چه می باشد

شانه به آسانی آسیب می بیند چرا که گوی بالای بازو در شانه بزرگتر از کاسه ای است که آن را نگه می دارد. برای پایدار نگه داشتن، شانه بایستی توسط عضلات، تاندون ها و رباط ها محکم گردد.

جداشدگی شانه زمانی اتفاق میافتد که استخوان ترقوه (چنبر) با تیغه شانه (کتف) برخورد کند.
بیماری

جداشدگی شانه

جداشدگی شانه زمانی اتفاق میافتد که استخوان ترقوه (چنبر) با تیغه شانه (کتف) برخورد کند. وقتی رباط هایی که مفصل را کنار هم نگه می دارد، جزیی یا کاملا پاره شوند، امکان دارد انتهای بیرونی ترقوه از محل خود بلغزد، و از برخورد منظم با کتف پیشگیری کند.

4 مرداد 1395

برخی از افرادی که اسکولیوز دارند نیازمند درمان می باشند.
بیماری

اسکولیوز چیست

اسکولیوزها اختلال اسکلتی- عضلانی هستند که در آن یک خمیدگیی یک طرفه از تیره پشت، یا ستون فقرات وجود دارد. استخوان هایی که ستون فقرات را تشکیل می دهند، مهره نامیده می شوند.

10 تیر 1395

در اغلب موارد علت اسکولیوزها ناشناخته است، که اسکولیوز ایدیوپاتیک نامیده می شوند.
بیماری

علل اسکولیوز چیست و چه کسانی به اسکولیوز مبتلا می شوند

امکان ابتلای افراد در تمامی سنین وجود دارد، اما این بیماری روی کودکان و نوجوانان تمرکز دارد. اسکولیوز ایدیوپاتیک نوجوانان (اسکولیوز با علت ناشناخته) رایج ترین نوع آن است و معمولا پس از سنین 10 سالگی رخ می دهد. دختران با احتمال بیشتری نسبت به پسران این نوع از اسکولیوز را می گیرند.

5 تیر 1395

پیشرفت بیماری روماتیسمی و عمل جراحی شانه ها نیز می تواند سبب شانه چسبنده شود.
بیماری

شانه یخ زده (کپسولیت چسبنده)

همانطور که از نام آن پیداست، حرکت شانه به شدت در افرادی که «شانه یخ زده» دارند، محدود می شوند. علل این شرایط که در آن دکترها آن را کپسولیت چسبنده می نامند، اغلب آسب دیدگی است که منجر به عدم استفاده بعلت درد می باشد.

4 تیر 1395

3 تیر 1395

امکان دارد بیماران تمایل به ورزش هایی جهت تاثیرگذاری روی سلامتی عمومی و بهتر شدن داشته باشند.
بیماری

آیا راه های دیگری جهت درمان اسکولیوز وجود دارند

برخی از افراد به دنبال راه هایی جهت درمان اسکولیوزها هستند از جمله درمان توسط فیزیوتراپ، مداخله الکترونیکی، مکمل های غذایی، و ورزش. با این حال مطالعات درباره این درمانها نشانی از پیشگری از جریان خمیدگی، یا بدتر شدن آن ندارد.

1 تیر 1395

آسیب تاندون آشیل ناشی از کشیدگی، پارگی، یا تحریک تاندون وصل کننده ماهیچه ساق پا به پشت پاشنه پا می باشد.
بیماری

آسیب های تاندون آشیل

شایع ترین دلیل تاندون آشیل، مشکلی است که التهاب تاندون نامیده می شود، بیماری دژنراتیو در اثر پیری یا استفاده بیش از حد از آن رخ می دهد. هنگامی که تاندون ضعیف می شود، آسیب می تواند موجب پارگی آن شود.

منظور از شکستگی، شکستگی استخوان است که می تواند از آسیب آنی سریع به استخوان (شکستگی حاد) یا از فشار مکرر به استخوان در گذر زمان (شکستگی فشاری) ناشی شده باشد.
بیماری

آسیب های ورزشی شکستگی

شکستگی های فشاری تا حد زیادی در دستها و پاها رخ می دهند و در ورزش هایی که نیازمند تاثیر تکراری هستند شایع می باشد، در درجه اول ورزش های دو/ پرشی از جمله ژیمناستیک و یا دو و میدانی. دویدن نیروی دو تا سه برابر وزن بدن شخص را به اندام تحتانی وارد می آورد.

28 خرداد 1395

در بیماری آلوپسی آره آتا، سلول های سیستم ایمنی بدن که سلول های سفید خون نامیده می شوند به سلولهای رشد در فولیکول های مو به سرعت حمله می کنند.
بیماری

علت بیماری آلوپسی آره آتا چیست

فولیکول های تحت تاثیر قرار گرفته مو کوچک شده و به شدت تولید مو را کاهش می دهند. خوشبختانه بنظر نمی رسد سلول های بنیادی که به طور مداوم با سلول های جدید، فولیکول را تامین می نمایند، مورد هدف قرار بگیرند.

رگ به رگ شدن، کشیدگی یا پارگی رباط (نوار بافت پیوندی) است که انتهای یک استخوان را به دیگری متصل می نماید.
بیماری

رگ به رگ شدن و کشیدگی عضلات

رگ به رگ شدن از طریق آسیب از جمله سقوط یا ضربه به بدن ایجاد می شود و مفصل را از موقعیت خود خارج می سازد، در بدترین حالت، پارگی رباط را در بر دارد. رگ به رگ شدن می تواند از درجه اول (رباط حداقل کشیده شده) تا درجه سوم (پارگی کامل) تغییر کند.

14 خرداد 1395

بسیاری از کودکانی که از طرف برنامه آزمایش اسکولیوز به دکتر فرستاده می شوند، خمیدگیهای بسیار خفیفی در ستون فقرات دارند که نیاز به درمان نمی باشد.
بیماری

آیا اسکولیوز درمان می شود و درمانها چگونه می باشند

زمانی که نیاز به درمان باشد، دکتر ممکن است کودک را به یک متخصص ارتوپدی ستون فقرات بفرستد. دکتر بهترین درمان را برای هر بیمار بر اساس سن بیمار، اینکه تا چه حد احتمال پیشروی آن وجود دارد، درجه و الگوی خمیدگی ستون فقرات و نوع اسکولیوز تجویز خواهد کرد. دکتر ممکن است مشاهده، نیروبخشی یا عمل جراحی را توصیه نماید.

8 خرداد 1395

سردرد میگرن سینوس
بیماری

پایان نفرین سردرد

گرفتار تپش ثابت هستید؟ تو تنها نیستی. زنان احتمالا سه برابر بیشتر از مردان به میگرن دچار می شوند، و ما نیز بیشتر مستعد ابتلا به سردرد تنشی هستیم. اما لازم نیست یک روز را در اتاقی تاریک برای بهبود سردرد خود صرف کنید. سعی کنید بفهمید که چه چیزهایی باعث سردرد شما می شود و فورا از آنها رهایی یابید. چه چیزهایی باعث سردرد می شود ؟

7 خرداد 1395

درمان پوست و سالم نگهداشتن آن برای جلوگیری از آسیب بیشتر و افزایش کیفیت زندگی مهم است. گسترش و ادامه یک روند مراقبت از پوست روزانه برای پیش گیری از عود آن حیاتی است.
بیماری

درمان آلرژی پوستی در نوزادان و کودکان

پس از حمام، شخص باید پوست خود را با هوا خشک کند یا آن را به آرامی خشک کند (اجتناب از مالش یا خشک کردن سریع) و سپس از مرطوب کننده برای مخلوط شدن در آبی که در پوست درطول حمام کردن جذب می شود، استفاده کند.

رایج ترین نشانه پوست خشک و خارشی و جوش های روی پوست، داخل آرنج، پشت زانوها و روی دست ها و پاهاست.
بیماری

علائم آلرژی پوستی

رایج ترین نشانه پوست خشک و خارشی و جوش های روی پوست، داخل آرنج، پشت زانوها و روی دست ها و پاهاست.

عکس العمل قرمزی، خارش و حالت گریه ، مانند زمانی که پوست در تماس با ماده ای قرار می گیرد که سیستم ایمنی بدن آن را بعنوان بیگانه می شناسد
بیماری

انواع اگزما (درماتیت)

عکس العمل قرمزی، خارش و حالت گریه ، مانند زمانی که پوست در تماس با ماده ای قرار می گیرد که سیستم ایمنی بدن آن را بعنوان بیگانه می شناسد

6 خرداد 1395

معاینه‌ی جسمی. دکتر پشت بیمار، قفسه سینه، لگن، ساق ها، پاها، پوست بیمار را معاینه می کند.
بیماری

اسکولیوز چگونه تشخیص داده می شود

تاریخچه پزشکی. دکتر با بیمار و والدین بیمار صحبت می کند و سوابق بیمار را برای بررسی مشکلات درمانی که ممکن است سبب خمیدگی ستون فقرات شده باشد برای مثال نقص ها در تولد، تروما، یا دیگر اختلالاتی که می تواند موجب اسکولیوز شود را مرور می کند.

اولین بار ممکن است دور گونه ها و چانه به عنوان یک جوش تکه تکه ای صورت ظاهر شود که می تواند به قرمزی، پوسته پوسته شدن و تراوش از پوست توسعه یابد.
بیماری

مراحل آلرژی پوستی

هنگامی که نوزاد پر تحرک تر شود و شروع به خزیدن کند، مناطق در معرض، مانند بخش های داخلی و خارجی بازوها و پاها هم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. نوزاد مبتلا به آلرژی پوستی ممکن است بخاطر خارش و ناراحتی از این بیماری بی قرار و تحریک پذیر شود.