6 آذر 1396

توضیحاتی مختصر درباره مالاریا
بیماری

مالاریا

با وجود این که دلیل این بیماری کشف شده است، اما هنوز هم مبارزه با این بیماری و پیشگیری از آن کاری سخت و دربرگیرنده هزینه های هنگفت است. چون مالاریا از حشرات به انسان و از انسان به حشرات منتقل می شود، پس می توانیم این بیماری را به صورت یک چرخه درنظر بگیریم.

5 آذر 1396

موقعيت هايي هستند که در آن ها ورزش کردن براي بيماران PAD مضر است
بیماری

بیماری عروق محیطی یا PAD بخش دوم

برنامه ي ورزش براي افرادي با PAD بايد با يک هدف بهبود درد پا و علامت هاي آن و کاهش عوامل خطر بيماري هاي قلبي و عروقي طراحي شود. نوع تمرين ورزشي پيشنهاد شده براي بهبود علائم و نشانه هاي درد پا در افراد PAD نسبت به هر وضعيت سلامتي مزمن ديگري منحصر به فرد است

دليل مادرزادي اصلي آنوريسم آئورتي سندروم مارفان است.
بیماری

بیماری شناسی آنوريسم

بيشتر آنوريسم ها اکتسابي هستند ؛ مثلا آنوريسم آئورتي بطني مرتبط با فشار خون بالا ، تصلب شراين و ساير بيماري هاي مزمن. سيگار کشيدن و فشار خون بالا معمول ترين ريسک فاکتور ها براي آنوريسم آئورتي بطني در بزرگسالان است. مخصوصا ، سيگار کشيدن با افزايش...

1 آذر 1396

29 آبان 1396

یمارانی که مبتلا به عفونت طولانی مدت هپاتیت B هستند ، قادر به پاک کردن HBV از سلول های کبدی خود بطور کامل نمی باشند .
بیماری

تی ال آر 4 و عفونت هپاتیت B

در انسان ها ، ویروس هپاتیت B یا همان HBV خطرناک ترین و شایع ترین عامل عفونی کبد می باشد که باعث بروز هپاتیت B در فرد می شود . اثبات شده است که بیماران طولانی مدت مبتلا به هپاتیت B مزمن و بی نشانه بطور کامل قادر به از بین بردن ویروس هپاتیت B از سلول های کبدی یا سرم ها نیستند .

21 آبان 1396

راه انتقال این ویروس پوست و مخاط (پوشش مرطوب اعضای داخلی بدن) است.
بیماری

ویروس پاپیلومای انسانی اچ‌پی‌وی

بسیاری موارد اچ‌پی‌وی بدون علامت هستند و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند. تنها بعضی انواع اچ‌پی‌وی ایجاد زگیل تناسلی می‌کنند. زگیل تناسلی ممکن است خودبخود خوب شود، بدون تغییر باقی بماند یا اینکه گسترش پیدا کند و عفونی شود. تنها برخی از انواع ویروس باعث سرطان گردن رحم می‌شوند.

18 آبان 1396

خستگی یک علامت مبهم دیگر است که ممکن است در مردان به سرطان مربوط باشد.
بیماری

مردان این علائم را جدی بگیرند

کارشناسان می گویند مردان می توانند با هشیار بودن در مورد برخی از علائم بیماری سرطان که بیانگر نیاز فوری به مراجعه به دکتر است، به خود نفع بسیاری برسانند.

17 آبان 1396

گرفتگی و خفقان ، احساس کوبش بر روی سینه
بیماری

وضعیت قلب ناسالم 5 علامت

معمولا بدن‌ از طریق برخی علائم در صدد مطلع نمودن ما از وضعیتی نامناسب دریکی از اندامی ها می باشد. ضربان قلب نامنظم، ناتوانی در تنفس و احساس درد در قفسه سینه از جمله علائمیمی باشند که بایدهر چه سریعتربه آن توجه و رسیدگیکنیم.

بررسی‌های اخیر نشان داده است که ورزش یوگا برای بیماران مبتلا به سرطان ریه مفید است
بیماری

شکست سرطان ریه با این ورزش

هیچ وقت برای شروع ورزش دیر نیست. پیش از این نیز مطالعات مختلف نشان داده است که بیماران سرطانی می‌توانند ورزش کنند و از فواید آن بهره مند شوند.

15 آبان 1396

گاهی فرد می‌تواند تا پایان عمر با بیماری کنترل شده خود زندگی کند.
بیماری

علائم بیماری ام‌اس

ام‌اس (MS) بیماری خود‌ایمنی است که اثر آن روی سیستم اعصاب مرکزی بروز پیدا می‌کند. برای پیشگیری از این بیماری حداقل تاکنون راه‌حل قطعی پیدا نشده است، اما علائمی مثل

14 آبان 1396

به سفیدی چشمانتان دقت کنید
بیماری

چـک سلامتـی دریک دقیقه

روش صحیح و سالم برای تنفس، نفس کشیدن از راه بینی است. حتی کوچکترین انسداد در مسیر تنفس بینی برای شما مشکل ساز خواهد بود. انسدادی که می تواند بر اثر سرماخوردگی، حساسیت و یا انحراف بینی باشد.

13 آبان 1396

بسیاری از افراد تنها از مضرات این نوع چربی باخبر هستند
بیماری

علائم کلسترول بالا

کلسترول برای تولید صفرا ضروری بوده و همچنین مسئول هضم چربی است. علاوه بر این، در تولید بسیاری از هورمون ها نقش دارد و برای تقویت سلامت قلب و عروق مفید است.

6 آبان 1396

بدون توجه به نوع ديابت، كارشناسان مراقبت از سلامتي معتقدند كه رژيم بخش مهمي از هر برنامه درماني محسوب ميشود.
بیماری

نرم افزار مديريت ديابت

برنامه هاي نرم افزاري، ارزيابي پيشرفت بلند مدت قند خون را براي شما و پزشكتان اسان ميكند و الگوهايي براي بالاترين و كمترين خوانش را بوجود مي اورد. با اين اطلاعات، پزشك شمابراحتي ميتواند برنامه درماني شما را اصلاح كند و شما را در رسيدن به بهترين نتايج حاصل از مراقبت ياري دهد.

3 آبان 1396

یک نشانه ی معمول PAD لنگیدن های متناوب است
بیماری

بیماری عروق محیطی یا PAD

یک نشانه ی معمول PAD لنگیدن های متناوب است که با ویژگی های درد و گرفتگی در ماهیچه ساق پا ، ران ها و باسن ها در نتیجه فعالیت بدنی ( مخصوصا راه رفتن و دویدن ) شناخته می شود که با استراحت فروکش می کند.

2 آبان 1396

کبد چرب جزو بیماری‌ هایی است که تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و کم‌تحرکی ...
بیماری

بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب

سبک زندگی اشتباه امروزی، عامل ابتلا به کبد چرب است و معمولا این بیماری ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد و فرد در قسمت راست شکم، احساس سنگینی و درد خفیف کند.

1 آبان 1396

ديابت و مراقبت از پوست لازم و ملزوم يكديگرند.
بیماری

مراقبت از پا در دیابت

تحقيقات نشان ميدهند اوره براي آب رساني پوست و نيز كاهش پينه ها و تركهاي پا مفيد است. پاشنه و انگشتان در معرض خشكي و ترك خوردگي هستند، بخاطر لايه هاي پوستي كه اغلب در اين نواحي ساخته ميشوند.

16 مهر 1396

تشدید شیوع دیابت ، جمعیت کهنسال، رژیم غذایی ناسالم، اضافه وزن و چاقی
بیماری

مدیریت و کنترل دیابت

دیابت یک نگرانی سلامت عمومی جهانی برای بسیاری از ملل در قرن 21 است و حدود 246 میلیون نفر در سراسر جهان تقریباً %6 از بزرگسالان، به آن مبتلا شده اند . حدود %80 از این بیماران در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و از دیابت نوع 2 رنج می برند

12 مهر 1396

از همه مهم تر، رتینوپاتی دیابتی علت اصلی نابینایی قابل پیش گیری در افراد.....
بیماری

رتینوپاتی دیابتی

حدود یک سوم بیماران دیابتی، صرف نظر از نوع، به رتینوپاتی دیابتی منجر می شوند ، که رایج ترین عارضه دیابت می باشد. رتینوپاتی دیابتی اختلال عروق کوچک چشم است که معمولاً به‌عنوان NPDR یا PDR طبقه بندی می شود.

گلوکوم یا آب‌ سیاه دومین عامل رایج نابینایی و سومین دلیل رایج اختلالات نابینایی
بیماری

گلوکوم یا آب‌ سیاه

گلوکوم یا آب‌ سیاه یک بیماری عصبی مؤثر بر سلول­های گانگلیونی شبکیه است که منجر به نازک شدن لایه فیبر عصب شبکیه و تغییرات روی دیسک نوری می­شود.

4 مهر 1396

علائم بیماری شامل درد یا فشار لگنی ، یا خونریزی غیر طبیعی واژینال است.
بیماری

سارکوم رحمی

بیشتر بیماران دارای LMS رحمی هیچ گونه عوامل شناسایی خطر را ندارند . بیمارانی که جهش ژنی P53 دارند ( سندروم Li Fraumeni ) در مقابل انواع سرطان ها خطر بیشتری برای سارکوم بافت نرم که شامل : LMS رحمی می باشد، دارند.

3 مهر 1396

29 شهریور 1396

یکی از دلایل سردرد می باشد که  به خاطر کم تحرکی
بیماری

دلایل متعدد سردرد

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، هر فرد بزرگسال یک‌ بار در سال سردرد را تجربه می‌نمایدو معمولا سردردها ناگهانی و بدون هیچ دلیلی شروع شده و بسیار آزاردهنده هستند.

21 شهریور 1396

این نشانه ها علائم عفونت سینوسی می باشند و با درد های معمولی اشتباه گرفته نشوند.
بیماری

علائم عفونت سینوسی

درمان عفونت سینوسی به نوع عفونت بستگی دارد از اینرو باید برای تشخیص و درمان این بیماری باید به پزشک مراجعه کرد.این نشانه ها

13 شهریور 1396

9 شهریور 1396

یخ یک داروی مسکن طبیعی  و رایگان  است.
بیماری

سالم نگه داشتن مفاصل بخش دوم

این طبیعی است که بعد از ورزش بعضی از عضلات شما درد بگیرند. اما اگر شما به مدت بیش از 48 ساعت درد داشتید، ممکن است خیلی مفاصل خود را تحت فشار گذاشته باشید.

8 شهریور 1396

تب مالت یا بروسلوز یکی از مهمترین بیماری های مشترک دام و انسان است.
بیماری

تب مالت

تب مالت یا بروسلوز یکی از مهمترین بیماری های مشترک دام و انسان است.