بیماری - صفحه 6

معرفی بیماری ها و نحوه پیشگیری و درمان

6 آذر 1396

5 آذر 1396

بیماری
موقعيت هايي هستند که در آن ها ورزش کردن براي بيماران PAD مضر است

بیماری عروق محیطی یا PAD بخش دوم

برنامه ي ورزش براي افرادي با PAD بايد با يک هدف بهبود درد پا و علامت هاي آن و کاهش عوامل خطر بيماري هاي قلبي و عروقي طراحي شود. نوع تمرين ورزشي پيشنهاد شده براي بهبود علائم و نشانه هاي درد پا در افراد PAD نسبت به هر وضعيت سلامتي مزمن ديگري منحصر به فرد است

بیماری
دليل مادرزادي اصلي آنوريسم آئورتي سندروم مارفان است.

بیماری شناسی آنوريسم

بيشتر آنوريسم ها اکتسابي هستند ؛ مثلا آنوريسم آئورتي بطني مرتبط با فشار خون بالا ، تصلب شراين و ساير بيماري هاي مزمن. سيگار کشيدن و فشار خون بالا معمول ترين ريسک فاکتور ها براي آنوريسم آئورتي بطني در بزرگسالان است. مخصوصا ، سيگار کشيدن با افزايش...

1 آذر 1396

29 آبان 1396

بیماری
یمارانی که مبتلا به عفونت طولانی مدت هپاتیت B هستند ، قادر به پاک کردن HBV از سلول های کبدی خود بطور کامل نمی باشند .

تی ال آر 4 و عفونت هپاتیت B

در انسان ها ، ویروس هپاتیت B یا همان HBV خطرناک ترین و شایع ترین عامل عفونی کبد می باشد که باعث بروز هپاتیت B در فرد می شود . اثبات شده است که بیماران طولانی مدت مبتلا به هپاتیت B مزمن و بی نشانه بطور کامل قادر به از بین بردن ویروس هپاتیت B از سلول های کبدی یا سرم ها نیستند .

21 آبان 1396

بیماری
راه انتقال این ویروس پوست و مخاط (پوشش مرطوب اعضای داخلی بدن) است.

ویروس پاپیلومای انسانی اچ‌پی‌وی

بسیاری موارد اچ‌پی‌وی بدون علامت هستند و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند. تنها بعضی انواع اچ‌پی‌وی ایجاد زگیل تناسلی می‌کنند. زگیل تناسلی ممکن است خودبخود خوب شود، بدون تغییر باقی بماند یا اینکه گسترش پیدا کند و عفونی شود. تنها برخی از انواع ویروس باعث سرطان گردن رحم می‌شوند.

18 آبان 1396

بیماری
خستگی یک علامت مبهم دیگر است که ممکن است در مردان به سرطان مربوط باشد.

مردان این علائم را جدی بگیرند

کارشناسان می گویند مردان می توانند با هشیار بودن در مورد برخی از علائم سرطان که بیانگر نیاز فوری به مراجعه به دکتر است، به خود نفع بسیاری برسانند.

17 آبان 1396

بیماری
گرفتگی و خفقان ، احساس کوبش بر روی سینه

وضعیت قلب ناسالم 5 علامت

معمولا بدن‌ از طریق برخی علائم در صدد مطلع نمودن ما از وضعیتی نامناسب دریکی از اندامی ها می باشد. ضربان قلب نامنظم، ناتوانی در تنفس و احساس درد در قفسه سینه از جمله علائمیمی باشند که بایدهر چه سریعتربه آن توجه و رسیدگیکنیم.

بیماری
بررسی‌های اخیر نشان داده است که ورزش یوگا برای بیماران مبتلا به سرطان ریه مفید است

شکست سرطان ریه با این ورزش

هیچ وقت برای شروع ورزش دیر نیست. پیش از این نیز مطالعات مختلف نشان داده است که بیماران سرطانی می‌توانند ورزش کنند و از فواید آن بهره مند شوند.

15 آبان 1396

بیماری
گاهی فرد می‌تواند تا پایان عمر با بیماری کنترل شده خود زندگی کند.

علائم بیماری ام‌اس

ام‌اس (MS) بیماری خود‌ایمنی است که اثر آن روی سیستم اعصاب مرکزی بروز پیدا می‌کند. برای پیشگیری از این بیماری حداقل تاکنون راه‌حل قطعی پیدا نشده است، اما علائمی مثل

14 آبان 1396

بیماری
به سفیدی چشمانتان دقت کنید

چـک سلامتـی دریک دقیقه

روش صحیح و سالم برای تنفس، نفس کشیدن از راه بینی است. حتی کوچکترین انسداد در مسیر تنفس بینی برای شما مشکل ساز خواهد بود. انسدادی که می تواند بر اثر سرماخوردگی، حساسیت و یا انحراف بینی باشد.

13 آبان 1396

بیماری
بسیاری از افراد تنها از مضرات این نوع چربی باخبر هستند

علائم کلسترول بالا

کلسترول برای تولید صفرا ضروری بوده و همچنین مسئول هضم چربی است. علاوه بر این، در تولید بسیاری از هورمون ها نقش دارد و برای تقویت سلامت قلب و عروق مفید است.

6 آبان 1396

بیماری
بدون توجه به نوع ديابت، كارشناسان مراقبت از سلامتي معتقدند كه رژيم بخش مهمي از هر برنامه درماني محسوب ميشود.

نرم افزار مديريت ديابت

برنامه هاي نرم افزاري، ارزيابي پيشرفت بلند مدت قند خون را براي شما و پزشكتان اسان ميكند و الگوهايي براي بالاترين و كمترين خوانش را بوجود مي اورد. با اين اطلاعات، پزشك شمابراحتي ميتواند برنامه درماني شما را اصلاح كند و شما را در رسيدن به بهترين نتايج حاصل از مراقبت ياري دهد.

3 آبان 1396

بیماری
یک نشانه ی معمول PAD لنگیدن های متناوب است

بیماری عروق محیطی یا PAD

یک نشانه ی معمول PAD لنگیدن های متناوب است که با ویژگی های درد و گرفتگی در ماهیچه ساق پا ، ران ها و باسن ها در نتیجه فعالیت بدنی ( مخصوصا راه رفتن و دویدن ) شناخته می شود که با استراحت فروکش می کند.

2 آبان 1396

بیماری
کبد چرب جزو بیماری‌هایی است که تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و کم‌تحرکی با ابتلا به آن ارتباط مستقیم دارد

بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب

سبک زندگی اشتباه امروزی، عامل ابتلا به کبدچرب است و معمولا این بیماری ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد و فرد در قسمت راست شکم، احساس سنگینی و درد خفیف کند. درنتیجه آن را خیلی جدی نگیرد و در پی اقدامات پزشکی نرود. به این ترتیب چون کبدچرب علامت مهمی ندارد ممکن است ناشناخته هم باقی بماند.

1 آبان 1396

بیماری
ديابت و مراقبت از پوست لازم و ملزوم يكديگرند.

مراقبت از پا در دیابت

تحقيقات نشان ميدهند اوره براي آب رساني پوست و نيز كاهش پينه ها و تركهاي پا مفيد است. پاشنه و انگشتان در معرض خشكي و ترك خوردگي هستند، بخاطر لايه هاي پوستي كه اغلب در اين نواحي ساخته ميشوند.

16 مهر 1396

بیماری
تشدید شیوع دیابت ، جمعیت کهنسال، رژیم غذایی ناسالم، اضافه وزن و چاقی

مدیریت و کنترل دیابت

دیابت یک نگرانی سلامت عمومی جهانی برای بسیاری از ملل در قرن 21 است و حدود 246 میلیون نفر در سراسر جهان تقریباً %6 از بزرگسالان، به آن مبتلا شده اند . حدود %80 از این بیماران در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و از دیابت نوع 2 رنج می برند

12 مهر 1396

بیماری
از همه مهم تر، رتینوپاتی دیابتی علت اصلی نابینایی قابل پیش گیری در افراد در سن کار، با تأثیر اقتصادی بزرگ در جامعه است

رتینوپاتی دیابتی

حدود یک سوم بیماران دیابتی، صرف نظر از نوع، به رتینوپاتی دیابتی منجر می شوند ، که رایج ترین عارضه دیابت می باشد. رتینوپاتی دیابتی اختلال عروق کوچک است که معمولاً به‌عنوان NPDR یا PDR طبقه بندی می شود.

بیماری
زنان در میان بیماران مبتلا به گلوکوم یا آب‌ سیاه با 59.1 درصد موارد در اکثریت هستند.

گلوکوم یا آب‌ سیاه

گلوکوم یا آب‌ سیاه یک بیماری عصبی مؤثر بر سلول­های گانگلیونی شبکیه است که منجر به نازک شدن لایه فیبر عصب شبکیه و تغییرات روی دیسک نوری می­شود . به‌عنوان یک نتیجه، بیمار از دست دادن میدان بینایی در حال پیشروی را تجربه خواهد کرد که درنهایت ممکن است به نابینایی منجر شود.

4 مهر 1396

بیماری
علائم بیماری شامل درد یا فشار لگنی ، یا خونریزی غیر طبیعی واژینال است.

سارکوم رحمی

بیشتر بیماران دارای LMS رحمی هیچ گونه عوامل شناسایی خطر را ندارند . بیمارانی که جهش ژنی P53 دارند ( سندروم Li Fraumeni ) در مقابل انواع سرطان ها خطر بیشتری برای سارکوم بافت نرم که شامل : LMS رحمی می باشد، دارند.

3 مهر 1396

29 شهریور 1396

بیماری
یکی از دلایل سردرد می باشد که  به خاطر کم تحرکی

دلایل متعدد سردرد

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، هر فرد بزرگسال یک‌ بار در سال سردرد را تجربه می‌نمایدو معمولا سردردها ناگهانی و بدون هیچ دلیلی شروع شده و بسیار آزاردهنده هستند.

21 شهریور 1396

بیماری
این نشانه ها علائم عفونت سینوسی می باشند و با درد های معمولی اشتباه گرفته نشوند.

علائم عفونت سینوسی

درمان عفونت سینوسی به نوع عفونت بستگی دارد از اینرو باید برای تشخیص و درمان این بیماری باید به پزشک مراجعه کرد.این نشانه ها

13 شهریور 1396

9 شهریور 1396

بیماری
یخ یک داروی مسکن طبیعی  و رایگان  است.

سالم نگه داشتن مفاصل بخش دوم

این طبیعی است که بعد از ورزش بعضی از عضلات شما درد بگیرند. اما اگر شما به مدت بیش از 48 ساعت درد داشتید، ممکن است خیلی مفاصل خود را تحت فشار گذاشته باشید.

8 شهریور 1396

بیماری
علائم مشکلات نیروئید

مشکلات درغده تیروئید 10 مورد

اگر این علائم را در خود مشاهده دیدید باید زودتر به یک پزشک متخصص غدد مراجعه کنید. این علائم به معنای مشکل در کار تیروئید شما می باشد وباید مداوا شوید

بیماری
تب مالت یا بروسلوز یکی از مهمترین بیماری های مشترک دام و انسان است.

تب مالت

تب مالت یا بروسلوز یکی از مهمترین بیماری های مشترک دام و انسان است.