آنچه در مورد آنفولانزای چشم باید بدانید

آنفولانزای چشم
در آلمان موارد آلودگی به ویروس ، که نام آنفولانزای چشم گرفته شده است ، به طور فزاینده ای آغاز شده است. در حال حاضر مشخص است که این مشکل جدی است ، زیرا آنتی بیوتیک ها روی بیماران تاثیر نمی گذارند.
 
عوامل ایجاد کننده آنفولانزای چشم هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته اند و هیچ درمان کافی نیز وجود ندارد. تنها چیزی که پزشکان می توانند با اطمینان در مورد آن صحبت کنند ، پیشگیری از عفونت است.
 
در اولین علائم آن ، آنفولانزای چشم شبیه به ملتحمه است. اول ، یک چشم قرمز می شود ، بعد چشم دیگر متورم می شود. این احساس وجود دارد که در زیر پلک نوعی جسم خارجی وجود دارد. سپس خارش در چشم ها رخ می دهد ، حساسیت به نور ذکر می شود. ضعف عمومی ، تب بالا و اشک ریزش ممکن است رخ دهد. 
 
به محض بروز اولین علائم بیماری ، فرد را می توان برای دیگران مسری دانست. این بیماری از نظر دارویی مقاوم است و بسیار مسری تلقی می شود (یعنی عفونت بسیار آسان منتقل می شود). به عنوان مثال ، هنگامی که یک نفر بیمار چشمان خود را بمالد و سپس با فردس دست بدهد ، می تواند بیماری را منتقل کند. 
 
علاوه بر این ، این بیماری با عوارضی مشخص می شود - افرادی تا چند هفته  از "کدورت" در چشم شکایت می کنند. آنها ممکن است بلفاریت و کراتیت(ورم قرنیه) داشته باشند که به علت وارد شدن چرک به چشم باعث عفونت ثانویه در چشم ها می شود. این امر باعث کم بینایی و حتی از بین رفتن کامل بینایی شود. علاوه بر این ، التهاب عصب بینایی ممکن است رخ دهد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید