بیماری جدی و خطرناک در ساحل

 آفتاب سوختگی
متخصص آلرژی در مورد یک بیماری جدی در ساحل صحبت کرد. این در مورد آلرژی در برابر آفتاب است.حساسیت به خورشید ، فتودرماتیت (فوتودرماتوز) به دلیل افزایش حساسیت پوست به اشعه خورشید ایجاد می شود. در دنیای مدرن ، این اصلاً اتفاق نادری نیست. 

 

اثر آلرژیک خورشید با تعامل اشعه ماوراء بنفش با هر ماده روی پوست (فتودرماتیت اگزوژن) یا در پوست (فتودرماتیت درون زا) آشکار می شود.

- خورشید باعث نور خورشیدی ، یا آلرژیک ، فتودرماتیت و همچنین فوتودرماتیت - آفتاب سوختگی رایج است. اگر بیش از حد در معرض آفتاب قرار داشته باشید ، آنگاه فوتودرماتیت به مرحله مزمن می رسد .

 

به گفته متخصص آلرژی ، افراد مستعد ابتلا به فتودرماتیت ، در واقع برنزه نمی شوند. پوست بلافاصله قبل از برنزه شدن "می سوزد" ، و "قرمز" می شود و در بعضی از نقاط تاول ها ظاهر می شوند که این یک سوختگی درجه دو است. بعد از اینکه شخصی که از حساسیت به آفتاب رنج می برد ، مجدداً زیر اشعه قرار بگیرد ، همه چیز دوباره تکرار می شود.

 

این روند می تواند به طور نامحدود ادامه یابد و در نتیجه جای زخم ظاهر می شود. علاوه بر این ، دکتر یادآوری کرد ، افزایش سولاریوم می تواند باعث تحریک سرطان پوست و ملانوم شود.

 

در مورد فوتودرماتیت اگزوژن ، نمونه ای از این بیماری به اصطلاح درماتیت چمنزار است. در طول دوره گل دهی ، بسیاری از گیاهان مواد مخصوص فوروکومارین ها را ترشح می کنند ، که بر روی پوست قرار می گیرد. در آفتاب ، یعنی هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ، ممکن است برخی از افراد دچار قرمزی و تاول های پوستی شوند (وزیکول ). بثورات پوستی با خارش شدید همراه است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید