گانگرن : یکی دیگر از عوارض بسیار خطرناک ویروس کرونا کشف شده است

گانگرن

به گفته پزشکان از سنگاپور ، قانقاریا (گانگرن) اندام تحتانی می تواند یکی از عوارض احتمالی ناشی از نوع جدید ویروس کرونا باشد. با تشکیل لخته خون در آئورت ایجاد می شود. 


مورد زیر شرح داده شده است: مرد 39 ساله ای که مبتلا به ویروس کرونا بود ، از درد شدید در پا شکایت کرد ، روی سه انگشت پا سیاه شد. همانطور که مشخص شد ، این به دلیل لخته شدن خون در آئورت بوده است. قبل از این ، بیمار به یک ونتیلاتور متصل شده بود ، او چندین روز در کما بود. در این حالت همه چیز به خوبی رقم خورد: مرد به سرعت جراحی شد و یک استنت دائمی برای او کار گذاشته شد و شروع به راه رفتن عادی کرد.

 

همانطور که پزشک معالج خاطرنشان کرد ، در آئورت ، که یک رگ خونی با جریان زیاد است ، ترومبوس به ندرت ایجاد می شود. بیمار با تنگی نفس و تب در بیمارستان بستری شد و هیچ بیماری زمینه ای نداشت.

 

بنابراین ، پزشکان خلاصه می کنند ، احتمال ابتلا به لخته خون در بیماران جدی با ویروس کرونا  (COVID-19) وجود دارد که می تواند منجر به سکته مغزی ، حمله قلبی و سایر عوارض کشنده شود. این شرایط خصوصاً برای بیماران دیابتی خطرناک است.

 

طبق گفته پزشکان ، ویروس کرونا خطر ترومبوز را افزایش می دهد ، بنابراین اگر در معرض خطر هستید ، باید از داروی ضد انعقاد استفاده کنید که توسط پزشک تجویز می شود.

در جهان ، طبق WHO ، بیش از 37.7 میلیون مورد COVID-19 شناسایی شده است ، حداقل 1.079 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید