چرا افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند به سرطان ریه مبتلا می شوند

دود سیگار

حتما لازم نیست سیگار بکشید تا سرطان ریه بگیرید.هر ساله هزاران نفر از افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند به سرطان ریه مبتلا می شوند.

اعتقاد بر این است که سرطان ریه تنها در افرادی است که زیاد سیگار می کشند. در واقع، سیگار کشیدن یکی از مهمترین عوامل خطر موثر بر وقوع این بیماری است. با این حال، شما می توانید از سرطان ریه، حتی اگر هرگز در زندگی خود سیگار نکشیده باشید، بمیرید! و آمار مرگ و میر ترسناک است.
دانشمندان بریتانیایی یک مطالعه انجام دادند و دریافتند که هر سال تنها در انگلستان هزاران نفر از سرطان ریه می میرند و هرگز سیگار نکشیده اند. حدود 6 هزار نفر در سال از قربانیان سیگاری هستند. این تعداد بیش از تعداد مرگ و میر ناشی از لنفوم (5200)، لوسمی (4،500) یا سرطان تخمدان (4200) است.
 
در میان علل اصلی که افراد سیگاری سرطان ریه دارند، دانشمندان،دود سیگار در محل کار، آلودگی محیط زیست و همچنین عامل حرفه ای را در هنگام کار با مواد سرطانزای مختلف در معرض آن قرار می گیرند را نام می برند. همچنین در میان علل اصلی، دانشمندان استفاده از سوخت جامد برای پخت و پز در داخل ساختمان را نام می برند.
 
نویسندگان مطالعه بر این مساله تاکید می کنند که یک مشکل مهم آگاهی کم افراد در مورد علل سرطان ریه است. سالهاست که این بیماری به طور انحصاری با سیگار کشیدن مرتبط است، بسیاری از مردم به سادگی فکر نمی کنند که در معرض خطر باشند. به همین دلیل، آنها معاینات مناسب را انجام نمی دهند و به موقع از بیماری خود با خبر نمی شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید