دمنوش هایی که برای سلامتی باید بنوشید

چای سبز ممکن است تپش قلب جهان سلامت باشد، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که چای سبز برای مدتی طولانی پادشاه نخواهند ماند.


در یک کارآزمایی بالینی کوچک، محققان ایرانی نشان دادند که کسانی که بعد از هر وعده و به مدت چهار هفته، چای ترش نوشیدند، شاهد کاهش 44 درصدی در فشار خون، 4 درصد بیشتر از مصرف کنندگان چای سبز، بودند.
محققان به خواص حداکثرسازیِ اکسید نیتریک توسط چای، که به گشاد شدن عروق خونی کمک می کند، به عنوان محتمل ترین دلیل برای این نتیجه، که در مقاله خود در مجله مکمل های غذایی منتشر شده، اشاره می کنند.
در نهایت، این کاهش عمده هم در فشار خون سیستولیک و هم دیاستولیک را نمی توان به طور قطعی به رژیم چای در این مطالعه خاص مرتبط دانست، اما کارشناسان این زمینه می گویند که چای ترش، یک گوهر سلامت پنهان است.
"در مطالعات قبلی روی چای ترش اثرات قابل توجهی روی فشار خون ، و همچنین تغییرات مثبتی روی کلسترول و تری گلیسیرید، که معیاری برای خطر رویدادهای قلبی بوده، مشاهده شده است،" کوین اسپلمن، PhD، گیاه شناس پزشکی، محقق در موسسه ملی بهداشت می گوید. "چای ترش در حال حاضر، واقعا خوب است.(سیارک)  
اما تنها چای ترش نیست که اهمیت قابل توجهی دارد. همچنین، گل همیشه بهار و بابونه، از زیر سلطه چای سبز بیرون آمدند. دانشمندان صربستانی اثرات شیمیاییِ ضد سرطانیِ گل همیشه بهار یا calendula (با نام مستعار گل همیشه بهار) و چای بابونه را به تازگی، مورد بررسی قرار دادند. نتیجه کار آنها این بود: هردو جوشانده به سلول های بدخیم حمله کردند، اما حمله چای همسیه بهار برجسته تر بود. اینها نه تنها سلول های نامطبوع، به ویژه آنهایی که به ملونوما (تومورهای سیاه رنگ قشر عمیق پوست)، سرطان دهانه رحم، و سرطان خون مزمن مرتبط هستند را نابود می کنند، بلکه همچنین از نابود شدن سلول های خونی سالم جلوگیری می کنند. بر اساس پژوهش های به چاپ رسیده در مجله تحقیقات گیاه درمانی (Phytotherapy).
هر دو جوشانده دارای غلظت بالایی از ترکیبات فنلی هستند، که باور بر این است که قدرت ضد سرطانی، ضد التهابی، و آنتی اکسیدانی دارند. با این وجود، این مطالعه همچنین نتوانست نتایجی در مورد بهترین نوشیدنی ارائه دهد. گل همیشه بهار و بابونه ممکن است در یک پتری دیش (ظرف کوچک مخصوص کشت میکروب) با سرطان مبارزه کنند، اما تلاش برای سازگاری چنین غلظت هایی از آنها در جریان خون می تواند سمی باشد.(سیارک)  
با این حال، شما باید فنجان خود را بیشتر با این دو جوشانده گیاهی پر کنید. چای بابونه آرامش بخش، به اندازه کافی برای کودکان آرامش دهنده بوده و می تواند دل درد را تسکین دهد، اسپلمن می گوید "اگر شما هر گونه ناراحتی شکمی داشتید، آن دل و روده را آرام می کند،" او توضیح می دهد.
گل همیشه بهار همچنین دارای چند عملکرد مخصوص به خود است. در حالی که اسپلمن می گوید که آن به طور سنتی برای بهبود جریان لنفاوی در بدن استفاده شده است، اما می توان به صورت موضعی برای بهبود زخم بکار برد. "که در واقع کار می کند،" اسپلمن می گوید. " زخم را تقویت می کند و پس از آن زخم براحتی باز نمی شود، و نیز سرعت بهبود را بالا می برد."
پشت سرتان را نگاه کنید، چای سبز است. حالا که محققان، به مزایای آنها پی برده اند، مطمئن باشید که آنها می خواهند بررسی بیشتری را انجام دهند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید