آبمیوه می تواند خاصیت پاک کنندگی داشته باشد یا باعث افزایش وزن می شود؟

برای بالابردن انرژی، پاک کردن آکنه ها  و سم زدایی کامل سیستم هاضمه یا کاهش چند گرم، پاک کننده ی آب میوه امروزه بسیار مشهور است. حتی افراد مشهور درباره ی مزیت های سم زدایی این مایع حرف هایی می زنند. قبل از اینکه شما به این معجون افتخار کنید یا این خمیر را برای برنامه ی سم زدایی مایع تعیین کنید، باید بدانید که چگونه یک آبمیوه ی پاک کننده شما را چاق می کند.(سیارک)

اندازه گیری کالری مایعات کار سختی است : چونکه همه ی کالری هایی که شما مصرف می کنید، مایع هستند، اگر شما مراقب مقدار جذب خود نباشید، مصرفتان بیشتر از حد روزانه خواهد بود. ( متوسط آب میوه ی فشرده بین 100-350 کالری در هر بطری 500میلی لیتری است). مطمئن شوید که برنامه ای برای دنبال کردن و راه دقیقی برای تعیین میزان کالری ها در هر لیوان یا بطری که از آن می نوشید دارید. اکثر برنامه های آمیوه گیری جزئی ، میزان کالری را تعیین می کنند ولی برای سهیم شدن در آن‌ها ، باید هزینه ی زیادی بپردازید.(سیارک)

مشکلات متابولیسمی : یک پاک کننده ی آب میوه ای معمولی تقریبا به مدت سه تا هفت روز زمان می برد (یا اغلب طولانی تر) ، که شما 32-64   اونس آب سبزی و میوه ی تازه ی فشرده را روزانه می نوشید. زمانی که بدنتان همه ی مواد مغذی (یا مقدار کالری) را مثل سابق جذب نکند ، در معرض مقدار زیادی از آن قرار می گیرد چونکه فکر می کند بسیار گرسنه است. اغلب بدن با کند کردن فرایند متابولیسمی خود ، به این مساله واکنش نشان می دهد که می تواند در آینده کاهش وزن را به سختی انجام دهد. در حالی که آب میوه یک راه آسان ارسال مواد مغذی گیاهی برای بدن است ، آبمیوه های گیاهی دارای قند بالاتری هستند که می توانند اثر منفی روی سطح انسولین بدن داشته باشند.

ترجمه توسط itrans.ir

نظر شما در رابطه با این پست چیست؟آیا تجربه ای در این زمینه داشته اید؟با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید