اشتباهات رایج در هنگام خرید از فروشگاهای مواد غذایی


هنگامی که شما وارد سوپر مارکت محل خود میشوید فقط بدنبال چیزی هستید که خودتان میخواهید. مواد غذایی و افراد زیادی در آنجا وجود دارد، لازم است شما یک گام به عقب برگشته مواد غذایی مورد نیاز و بودجه خود را بررسی کنید.

قضاوت در مورد ارزش غذایی مواد غذایی با توجه به برچسب: قانونا تولیدکنندگان مواد غذایی تمام حقایق را در مورد مواد غذایی بسته بندی شده توضیح نمیدهند. "شالی یوسف" متخصص تغذیه میگوید برچسب روی محصولات مواد غذایی که روی آن نوشته شده طبیعی، عالی، کم قند، بدون چربی و بدون گلوتن فقط بخاطر فریب شما بوده و تولیدکنندگان این برچسب ها را تهیه کردند. برای کشف حقایق کامل برچسب پشت بسته را نیز مطالعه نمایید

 هنگامی که شما در راهرو سوپرمارکت هستید فقط محصولات فرآوری شده با شکر و افزودنی های مصنوعی را میبینید. غذاهای فرآوری شده اغلب با مواد نگهدارنده، شیرین کننده، تند و زننده فرآوری میشوند. اگر شما از راهرو بیرون آمده و اطراف سوپرمارکت را بررسی کنید میتوانید کلی محصولات تازه مانند سبزیجات، میوه ها، گوشت، غذاهای دریایی درجه1 را پیدا کنید.

هنگامی که گرسنه هستید زمان خوبی برای خرید نمی باشد. زیرا افرادی که گرسنه هستند توسط غذاهای حاوی شکر وسوسه میشوند. و از خرید غذاهای مغذی غافل میگردند. و بیشتر تمایل به خرید مواد غذایی را دارند که برای بدن آنها هیچ فایده ای ندارد. (سیارک)

میتوانید ترشیجات و سس سالادها را در کمترین زمان در منزل تهیه کنید. سعی کنید اینگونه مواد غذایی را از فروشگاه ها تهیه نکنید زیرا این مواد حاوی طعم دهنده بوده و بخاطر هزینه بسته بندی گران میباشند پس با درست کردن این مواد در پول خود صرفه جویی کنید.

قبل از خرید و رفتن سوپرمارکت لیست مورد نیاز را برای یک هفته تهیه کنید. بدین ترتیب شما با اطمینان غذاهای سالم را خریده و از خرید غذاهای آماده اجتناب میکنید. و نیازی نیست مراجعه مکرر به فروشگاه داشته باشید.

خرید غذاهای آماده: اگر هدف شما از خریدن غذاهای آماده صرفه جویی در وقت و آشپزی راحت میباشد باید متوجه باشید که اینگونه مواد غذایی هیچوقت کیفیت و طعم غذاهای تازه را که شما در آشپزخانه تهیه میکنید ندارند. از اینها گذشته این مواد شامل مواد نگهدارنده مصنوعی مانند رنگ و طعم دهنده میباشد و بخاطر همین هفته ها و حتی ماه ها در قفسه فروشگاه سالم میمانند اگر شما مضررات غذاهی آماده را مطالعه نمایید هیچوقت چنین غذاهایی را خریداری نمیکنید.

سعی کنید از غذاهای تازه استفاده کنید. اگر شما هفته ای یک بار جهت خرید به فروشگاه میروید مطمئنا غذاهایی که میخرید کیفیت غذای تازه را ندارند مگر اینکه این غذاها منجمد شده باشند. با خرید کم غذا هم در پول و هم در وقت صرفه جویی کرده اید و هم از غذای تازه مملو از ویتامین استفاده میکنید.

افراد اکثرا عادت دارند غذاها را تکراری خریداری نمایند سعی کنید تا جایی که امکان دارد هربار که به فروشگاه میروید سبزی و گوشت تازه خریداری نمایید. غذای هر فصل را در همان فصل تهیه و استفاده کنید. بدین ترتیب از غذاهای مغذی  استفاده کرده اید.

از مواد غذایی پردازش نشده استفاده کنید: جو دوسر مثال خوبی برای این مورد میباشد. جو دوسر نسبت به جوهای زود هضم کم کم هضم شده و قند خون را به سرعت بالا نمیبرد. (سیارک)

هیچوقت از فروشگاه هایی که اجناس ارزان میفروشند خرید نکنید چون این فروشگاه ها با دو الی سه بار خرید شما را وسوسه میکنند مواد غذایی یا اجناسی را خرید نمایید که فعلا به آنها نیازی ندارید و بطور کلی بیش از نیاز خرید مینمایید. پس وسوسه نشده و پولتان را بی دلیل خرج نکنید.

همیشه از یک فروشگاه خرید نکنید. فروشگاه های مختلف را بازدید و با هم مطابقت دهید سعی کنید در خرید عجله نکرده و هرکدام از مواد غذایی را از یک فروشگاه خرید نمایید. بدین ترتیب شما مواد غذایی مورد نیاز خود را به قیمتی مناسب میخرید.

(سیارک) همیشه با یک بودجه ثابت خرید نکنید. سعی کنید لیست مورد نیاز خود را از قبل تهیه و طبق روال سابق خرید نکنید، بدین ترتیب وسوسه نشده و بیش از مصرف خود خرید نمیکنید.

منبعmsn.com

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید