ایده تغذیه سالم برای مدرسه بچه ها : رول کره بادام زمینی، گرانولا و سیب

بهترین ایده تغذیه سالم برای مدرسه بچه ها درست کردن لقمه یا رول یا ساندویچ های مغذی کوچک مثل رول کره ی بادا زمینی، گرانولا و سیب و کشمش بسیار متنوع و خوشمزه است.

تغذیه بچه ها به خصوص در مدرسه که نمی توانیم غذا خوردنشان را تحت نظر داسته باشم، بسیار مهم است و درست کردن تغذیه سالم برای مدرسه بچه ها گاهی بسیار سخت می شود. اما تابستان به زودی به پایان می رسد و باید به فکر مسائل مربوط به مدرسه بود.

بچه ها ممکن است بیشتر به سمت غذاهای ناسالم که اغلب شیرین و چرب هستند یا در آن ها از مواد شیمیایی مثل نگهدارنده ها و رنگ های خوراکی استفاده شده کشیده شوند. این موضوع ممکن است عواقب بعدی منفی مثل انواع بیماری ها و چاقی در سنین بالاتر را برایشان به همراه داشته باشد. از طرف دیگر فردی که از کودکی عادت به خوردن غذا های سالم کند، کمتر ممکن است در بزرگسالی به سمت خوردنی ناسالم تمایل پیدا کند.

درست کردن لقمه های مختلف یا ساندیچ های سالم برای مدرسه بچه ها از بهترین انتخاب ها هستند. این رول (لقمه) حاوی کره بادام زمینی (سرشار از پروتئین و چربی مفید)، میوه ها یی مثل سیب و کشمش (سرشار از ویتامین و فیبر) و گرانولا (سرشار از فیبر و فواید غله ی کامل) است و به عنوان تغذیه سالم برای مدرسه بچه ها بسیار خوش خوراک و لذیذ است.

گرانولا را می توانید از مغازه تهیه کنید یا از گرانولای خانگی که خودتان در فر می پزید استفاده کنید.

درست کردن این تغذیه سالم برای مدرسه بچه ها بسیار آسان و دست شما برای اضافه کردن چیزهای دیگری که ممکن است دوست داشته باشند باز است.

علاوه بر آن واقعا نیاز به اندازه گیری دقیق مواد مورد نیاز ندارید.(سیارک)

طرز تهیه رول کره بادام زمینی، گرانولا و سیب

زمان آماده سازی ۵ دقیقه

مواد لازم برای یک لقمه (رول)

  • یک تکه نان مناسب برای درست کردن لقمه یا رول. مثل نان پیتا یا نان لواش
  • ¼ پیمانه کره بادام زمینی بدون نمک و شکر
  • یک عدد سیب (می توانید از سیب سبز یا سیب شیرین قرمز استفاده کنید) خرد شده به صورت خلال های بلند و باریک
  • ۲ قاشق غذا خوری کشمش طلایی یا مویز
  • ۲ قاشق غذا خوری کرن بری خشک شده(قابل تهیه از آجیل فروشی ها )
  • ۲ قاشق غذا خوری گرانولا
  • دارچین به مقدار دلخواه

طرز تهیه :

۱ ) برای هر لقمه یک تکه نان را روی میز یا یک سینی پهن کنید و روی آن را کاملا با کره بادام زمینی بپوشانید.

۲ ) سیب خرد شده را وسط نان و در طول آن کاملا پخش کنید.

۳ ) کشمش، گرانولا و دارچین را در تمام سطح آن پخش کنید.

۴ ) لقمه را بپیچید.

۵ ) آن را از وسط نصف کنید و در یک کیسه یا کاغذ بپیچید و این تغذیه سالم برای مدرسه را در ظرف تغذیه فرزندتان بگذارید.(سیارک)

نکته : همان طور که اشاره کردیم این دستور بسیار آزاد است و شما می توانید این نوع تغذیه ی سالم برای مدرسه را به عنوان الگو قرار داده، محتویات آن را تغییر دهید و رول ها و لقمه های متنوعی درست کنید. می توانید به جای کشمش یا مویز از میوه های خشک شده دیگر مثل انجیر خشک ریز شده یا خرما استفاده کنید. به جای سیب نیز می توانید از گلابی استفاده کنید. گاهی به این ترکیبات تخم کدو یا آفتاب گردان یا تخم کتان هم اضافه کنید.(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید