تغذیه

ویتامین آلفا لیپوئیک اسید - Vitamin N

ویتامین N ( آلفا لیپوئیک اسید یا تیتواستیک اسید) - یک ماده حاوی ویتامین با خواص آنتی اکسیدانی قوی است که در همه سلول های بدن انسان وجود دارد و مسئول حفظ جوانی است.
 
این پودر زرد، تلخ با طعم و بوی خاص ظاهری شبیه صدها ماده شیمیایی شناخته شده دیگر است. در همین حال، با داشتن توانایی های منحصر به فرد، موفق به کسب احترام نه تنها بین دانشمندان و پزشکان، بلکه همچنین تمام کسانی که از سلامت خود مراقبت می کنند، شده است. مهم است که هر کسی بدن خود را با انرژی فعال کند و سلولهای مغز را وادار به فعالیت کرده، متابولیسم را افزایش دهد و جوانی را بیشتر کند. حال ببینیم این ماده ویژه ای که می تواند چنین معجزاتی را انجام دهد چیست؟

Vitamin N چیست ؟

ویتامین N در جهان با نام های بسیاری شناخته شده است. شایع ترین نام لیپوئیک اسید است. اسامی آنالوگ: اسید thioctic (نام بین المللی) Thioctacid، lipoate، والیوم، lipamid، پارا آمینو بنزوئیک، آلفا لیپوئیک اسید، ویتامین ان . ویتامین آلفا لیپوئیک اسید "فقط از طریق توانایی های منحصر به فردش" از طریق توانایی خود بدن (در روده) سنتز می شود.
از سوی دیگر، در حالی که ویتامین های دیگر به دو گروه جداگانه ی چربی و محلول در آب تقسیم می شوند، برای لیپوئیک اسید هیچ تفاوتی در چربی، الکل یا آب وجود ندارد.
این یک آنتی اکسیدان طبیعی با خواص فراوان است و می تواند به هر سلولی از بدن انسان، از جمله مغز و رگ های خونی، منتقل شود و در حال حاضر با رادیکال های مهم آفات مبارزه می کند.آزمایش های متعدد توانایی محافظت  DNA از آسیب ها را نشان داده است.آزمایش های علمی برای مشارکت لیپوئیک اسید ادامه دارد. ممکن است که جهان در آستانه کشف اصلی اکسیر جوانی باشد.
 
فرمول غیر معمول ویتامین N - ترکیبی از اسید چرب و گوگرد - قادر به "معجزه های دیگر" است. عنصر مهم در روند گلیکولیز، قند را به انرژی تبدیل می کند. اعمال نفوذ کار از میتوکندری، که به عنوان "انبار انرژی" در هر سلول عمل می کنند، بر عملکرد بدن، ارائه جریان انرژی مداوم آن است.
در روند تحقیقات، بیوشیمی ها کشف کردند: ماده N به معنای واقعی کلمه، تمام بدن انسان را اشغال کرده است، در هر سلول وجود دارد. سپس یک کشف مهم دیگر نشان داد که: این آنتی اکسیدان قدرتمند عملکردهای انسولین را انجام می دهد، سطح قند خون را کاهش می دهد و اجازه می دهد تا در مورد لیپوئیک اسید به عنوان یک داروی موثر برای دیابت صحبت کنیم.
 
در آزمایشگاه های مدرن، دو نوع لیپوئیک اسید تولید می شوند. بیوشیمی ها آنها را ایزومرهای آینه می نامند: R - راست، S - سمت چپ. تفاوت میان ترکیبات مولکولی هر دو گزینه کوچک است، اما بدن انسان موافقت خود را با پذیرش کامل R-proposal پذیرفته است. اما سنتز R-isomer خالص یک کار نسبتا گران است، بنابراین اکثر داروهای دارویی با اسید تیتواستیک ترکیبی از ایزومرهای چپ و راست در مقادیر مساوی است.

ویتامین N در بدن انسان به روش های مختلفی تجدید می شود

در روند سنتز
با مصرف غذا
از مکمل های غذایی
انسان مانند بسیاری از موجودات زنده قادر به تولید لیپوئیک اسید است. سنتز پروتئین مستقیما در روده با مشارکت صفرا اتفاق می افتد. درست است که دوز تولید شده در این روش اغلب برای بهره برداری کامل از تمام سیستم ها کافی نیست و با بالا رفتن سن نیز این بهره وری از بین می رود.
 
منبع دوم مواد غذايي است. اما قانون ویتامین های دیگر، در مورد ویتامین N عمل نمی کند. حتی تغذیه صحیح و متعادل غذاهای غنی از اسید لیپوئید، پتانسیل کامل این ماده را نشان نمی دهد. این پارادوکس توسط دانشمندان علوم دارویی توضیح داده شده است: آنزیم های بدن انسان نمی توانند به طور کامل اسید آلفا لیپوئیک را به حالت ای که جذب می شود، تجزیه کند. بنابراین معلوم می شود که در زمان وارد شدن ویتامین N به سیستم گوارش بخش کوچکی از ویتامین جذب می شود و باقی مانده ها از طریق ادرار دفع می شوند.
 
کربوهیدرات ها قابلیت جذب لیپوئیک اسید را کاهش دهید . ارتباط متقابل بین این دو  وجود دارد: جذب کربوهیدرات غنی تر، جذب ویتامین N کمتر در بدن است.
 
حال این سوال پیش می آید که چگونه مردم با جذب کم ویتامین N موفق به زندگی می شوند؟ و اینکه چگونه افرادی که داروهای حاوی ویتامین N را مصرف نمی کنند، امروزه زندگی می کنند؟ یک زندگی طولانی و شاد بدون اسید لیپوئیدی برای موجودات کاملا سالم و بدون مشکلات متابولیسم، که از دیابت رنج نمی برند و رادیکال های آزاد را در خود ذخیره نمی کند، امکان پذیر است. امروزه چنین شرایطی به نظر خنده دار است. عادت های بد، شیوه زندگی ناسالم و محیط زیست بد تاثیری مضر بر روی یک فرد می گذارد و اگر یک صد سال پیش، بشر می توانست بدون مکمل های دارویی و ویتامین N عمل کند و به حالت عادی سالخورده شود، در حال حاضر این امکان برای همه وجود ندارد.
و اگرچه تيوكسی اسيد در محيط علمی يك ماده ضروری برای ارگانيسم نيست، اما کمبود آن در انسان گاهی قابل جبران نيست.

 

خواص ویتامین N

خواص آنتی اکسیدانی، لیپوئیک اسید به اندازه اسید آسکوربیک(ویتامین C) و ویتامین E شناخته شده نیست. علاوه بر این، در ترکیب با سایر آنتی اکسیدان ها، قابلیت های فعال آنها را افزایش می دهد.
- ویتامین N با تأثیر روی عروق باعث تقویت دیواره های رگ های خونی، محافظت در مقابل آسیب، اثرات مواد مضر و جلوگیری از تشکیل لخته های خون است.
 
- ویتامین N موثر در درمان مولتیپل اسکلروزیس، وریدهای واریسی، ترومبوفلبیت است.
 
- فعالیت آنزیمی لیپوئیک اسید است که باعث جذب گلوکز توسط سلول ها می شود.
 
- تأثیر فعالیت میتوکندری، کنترل فرآیند متابولیسم لیپید را کنترل می کند.
 
- ترکیبی از انسولین، آدرنالین و تيواسازيد، به توليد انرژی فعال تر کمک می کند.
 
- فرمول شیمیایی لیپوئیک اسید تمیز کننده بدن  است و به شما اجازه می دهد که از فلزات سنگین مانند جیوه، آرسنیک و سرب استفاده کنید. در نتیجه، سم زدایی سریع پس از مسمومیت را افزایش می دهد.
 
- ویتامین N محافظ کبد است.
توانایی لنفوتروپیک ویتامین N از سلول های کبدی از اثرات مضر سم حفاظت می کند، از انقباض بافت با سیروز و هپاتوز جلوگیری می کند.
 
- ویتامین N برای سیستم عصبی.
موثر در استفاده در بیماری آلزایمر و سوءمصرف الکل (polyneuropathy). الکل باعث ایجاد اختلالات در سلول های عصبی مغز و نخاع می شود و باعث ایجاد شرایط آسیب پذیر در افراد مبتلا به الکل می شود. ویتامین N باعث بهبودی مناطق آسیب دیده بافت عصبی می شود.
- ویتامین N در چشم پزشکی.
اثرات مفید لیپوئیک اسید بر روی سلول های چشم و توانایی تشدید بینایی دلیل استفاده از این ماده برای درمان بیماری های چشم می باشد.
- ویتامین N برای پوست.
ویتامین N برای مشکلات پوستی موثر است. در ترکیب با داروهای دیگر، آکنه در نوجوان را از بین می برد.
- ویتامین N در سیستم ایمنی بدن.
آنتی اکسیدان، یک محیط محافظ برای بدن را در برابر بیماری های ویروسی و عفونی ایجاد می کند. موثر در درمان و پیشگیری از SARS.

خواص دیگر آلفا لیپید اسید:

- فعالیت تیروئید را بهبود می بخشد
- محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر
- به عنوان یک عامل رشد به کار می رود
- اثر ضد اسپاسم دارد
- ویتامین ضد چاقی
- از رشد بافت های چربی جلوگیری می کند
- اشتها را کاهش می دهد
- عضله قلب را بازیابی می کند.

قرص تیوکتیک اسید، آلفا لیپوئیک اسید، Thioctic Acid در موارد زیر استفاده می شود:

برای از بین بردن تورم زیر چشم ها
برای صاف و یکنواخت کردن پوست، از بین بردن منافذ پوست و خلاص شدن از پوست خشن یا زرد.
برای کاهش زخم های آکنه
برای درمان اگزما، پسوریازیس، درماتوز
برای صاف کردن چین و چروک ها
برای خلاص شدن از خستگی مزمن، افزایش توجه و بهبود حافظه
در صورت آسیب شناسی سیستم قلبی عروقی، HIV / AIDS
برای درمان دیابت نوع 2
برای درمان انقباض عضله
برای پیشگیری و درمان عفونت های ویروسی.

 

چرا کمبود ویتامین N اتفاق می افتد و چرا خطرناک است؟

عدم وجود هر یک از میکرو ارگانیسم هایی که توسط بدن بوجود می آیند یک مشکل است و علاوه بر آن یک پیچیدگی است. کمبود ویتامین N نیز به این معنی نیست که کسی در خون دوز لیپوئیک اسید را از دست داده است. این فقط نوک کوه یخ است، ماهیت این مسئله بسیار عمیق تر و جدی تر است.

 

علت کمبود ویتامین N

تغذیه نامتعادل
کمبود ویتامین B1 و پروتئین
بیماری کبد
درماتیت
در مورد  سوءمصرف الکل، hypovitaminosis N، لیستی از علائم احتمالی که باید کمبود ماده را نشان دهند نمی توان نام برد. در ضمن، فقدان ویتامین طولانی مدت مشکلات جدی سلامتی را ایجاد می کند.
 
سیستم عصبی اول رنج می برد. تشنج و سرگیجه وجود دارد. و همه به دلیل این واقعیت است که به جای اسید تئوستیک در بدن pyruvic تجمع می یابد، و سلول های عصبی را از بین می برد.
 
یکی دیگر از نتایج، اختلال در کبد است. مرحله بعدی بیماری پانکراتیت و انحطاط پاتولوژیک سلول های ارگان سالم به بافت چربی است، تشکیل صفرا ناکارآمد است.
 
کمبود لیپوئیک اسید بر عروق اثر می گذارد. و با تغذیه نامتعادل به توسعه آترواسکلروز کمک می شود.
 
پس از تجزیه و تحلیل عواقب احتمالی هیپویتامینوز N، ساختن یک لیست از علائم ممکن آسان است. اما حضور این علائم صرفا هشدار نسبت به کاهش جزئی سطح اسید آلفا لیپوئیک در بدن نیست،این علائم عواقب جدی را نشان می دهد.
 

علائم کمبود ویتامین N

گرفتگی عضلانی به طور مرتب تکرار می شود
سرگیجه 
ناراحتی در کبد احساس می شود 
بوی ناخوشایندی در دهان وجود دارد
لکه های تیره در بدن ظاهر می شود، بوی بد عرق
دایره های قهوه ای در زیر چشم 
هر یک از این علائم یک سیگنال هشدار دهنده است.
در عین حال، باید درک کرد: ویتامین N که از مواد غذایی تولید می شود، هیچگاه نمی تواند یک مقدار بیش از حد یک ماده را در بدن انسان تحریک کند.
 
تنها علت هیپربیتامینوزیس، یک فرم مصنوعی اسید تئوستیک است که به میزان قابل توجهی بالاتر از حد روزانه است.
 
تعیین بیش از حد لیپوئیک اسید نسبت به کمبود آن در بدن بسیار ساده است.
علائم  Hypervitaminosis

علائم اوردوز ویتامین N

افزایش اسیدیته معده
سوزش سر دل
درد "زیر دنده"
اسهال
آلرژی پوست بصورت خارش، التهاب.
در اغلب موارد، از بین بردن علائم ناخوشایند آسان است: کافی است مکمل ویتامین را استفاده نکنید. بهتر است خودسرانه از داروها یا ویتامین ها استفاده نکنید،  برای این منظور، یک ارتش کامل از پزشکان و تکنسین ها وجود دارد. فقط آنها و تنها پس از یک مطالعه کامل از تجزیه و تحلیل شیمیایی خون و سایر معاینات می توانند دوز کافی از مواد معدنی کم و ویتامین ها را برای شما تجویز کنند.

میزان مصرف ویتامین N 

دوز روزانه لیپوئیک اسید در محدوده بين نيم ميليگرم و 30 ميلي گرم قرار می گیرد. در برخی موارد، نوار بالایی به 50-80 میلی گرم افزایش می یابد و در موارد استثنایی 800 میلی گرم در روز است. اما هنوز هم رایج ترین توصیه دوز برای بزرگسالان 25-50 میلی گرم در روز است.
جدول مقایسه میزان مصرف ویتامین N 
سن میزان مصرف روزانه
کودکان 1-7 ساله 1 تا 13 میلی گرم
کودکان 7-16 ساله 25-25 میلی گرم
بزرگسالان 25-30 میلی گرم
مادران باردار و شیرده 45-70 میلی گرم
این قانون "کار می کند" برای افراد سالم منجر به شیوه زندگی متوسط ​​می شود. در موارد دیگر، دوز با توجه به الزامات بدن تنظیم می شود.
 
مصرف میزان روزانه ویتامین N نباید طولانی تر از دوره توصیه شده باشد، بدن قادر به استفاده از ویتامین N  بصورت مکمل است اما در نهایت تولید طبیعی خود را از دست می دهد.
 
همچنین، نیازی به اضافه کردن مکمل ویتامین N به غذای کودکان، به ویژه برای نوزادان نیست زیرا نوزادان همه چیز را با شیر مادر و آنهایی که بزرگ تر هستند از غذای روزانه دریافت می کنند.

در یک روز دوز بالاتر از لیپوئیک اسید باید برای:

افرادی که به طور حرفه ای در ورزش مشارکت دارند (میزان آنها به 100 تا 200 میلی گرم ) می رسد.
کار افرادی که نیاز به تماس با سم و مواد رادیواکتیو دارد
زنان باردار (اما فقط تحت نظارت یک پزشک)
پس از اختلالات عصبی شدید، استرس
هنگام مصرف مقدار زیادی پروتئین
صرف زمان زیادی در اتاق های سرد و یا در خیابان در زمستان
دیابت (مصرف 400 میلی گرم اسید آلفا لیپوئیک در روز)
درگیر کارهای روانی فعال یا پیشگیری از ناهنجاری های نورودنژراتیک (تا 600 میلی گرم)
با چاقی (حداکثر دوز 1800 میلی گرم در روز).
در تعریف مصرف روزانه لیپوئیک اسید، ضروری است که وجود دو ايزومر تيواسازيد - راست و چپ را به خاطر بسپارید. دوز بالا بر اساس آماده سازی حاوی دو نوع آزمایشگاهی است. دوز داروهای حاوی تنها R-isomer به طور خودکار به 2 تقسیم می شود.
 
مصرف همزمان لیپوئیک اسید (ویتامین ان) و الکل به شدت ممنوع است.
 
فاصله بین مصرف غذا و مصرف دارو حداقل یک ساعت است. برای اهداف درمانی، دوره درمان حداقل 8 هفته است. توصیه نمی شود یک ویتامین برای پیشگیری، برای بیماری های قلبی، برای شکستگی ها، سرماخوردگی یا سایر مشکلات بهداشتی بدون مشاوره با پزشک، مصرف شود.
 

منابع غذایی ویتامین N

مادر طبیعت از کودکان خود مراقبت می کند و برخی از ذخایر ویتامین N را در غذاهای حیوانی و گیاهی گنجانده است. بنابراین، وقت آن است که مواد غذایی حاوی اسید تیتواستیک را شناسایی کنید، به خصوص از آنجا که یک بدن سالم قادر به تامین مقدار روزانه ویتامین ها از مواد غذایی است.

مواد غذایی حاوی بیشترین ویتامین N:

- قلب، کلیه، کبد (دل و جگر و قلوه)
- گوشت قرمز ( گوشت گاو ، گوسفند، بوقلمون)
- شیر (شیر، خامه ترش، کرم، پنیر، کفیر)
- تخم مرغ
- مخمر
- قارچ
- سبزیجات برگ پهن (اسفناج، کلم)
- حبوبات
- برنج
- غلات گندم
- میوه ها

چگونه می توان حداکثر ویتامین N را در غذا نگهداری کرد؟

هیچ چیز در طبیعت برای همیشه باقی نمی ماند و تحت تاثیر برخی از عوامل از بین می رود و  همین طور ویتامین ها.نابودی بیشتر ویتامین ها با نور و گرما است.
 
بنابراین، برای حفظ حداکثر مقدار لیپوئیک اسید در محصولات، آنها را باید در یک مکان تاریک ذخیره کنید و بلافاصله پس از آماده شدن مصرف نمایید.
 
الکل و آنتی بیوتیک ها نیز به ویتامین N آسیب می رسانند.

نحوه مصرف ویتامین N

تعامل با سایر مواد: مزایا و مضرات
آیا شما فکر می کنید مردم تمایل دارند هم دوست و هم دشمنان داشته باشند؟ ویتامین ها هم چنین دایره ای از "دوستان" دارند و در مشارکت با "دوستان" آنها مزایای بیشتری به بدن می دهند و توانایی یکدیگر را تقویت می کنند. برای لیپوئیک اسید، لیست "دوستان" و "دشمنان" به شرح زیر است:
 
در حضور مواد چرب و با کمک آنها، بدن ویتامین N را راحت تر جذب می کند
 در حضور ویتامین های C و E (عمل آنها را در برابر رادیکال های آزاد افزایش می دهد)
ویتامین B (اثربخشی اسید را افزایش می دهد)
الکل اثر ویتامین N را ضعیف می کند.
تعامل با داروهای دیگر:
آنتی بیوتیک ها، داروهای حاوی قند "disarm" اثرات ویتامین N را کم می کند.
داروهایی برای درمان سرطان بخشی از لیپوئیک اسید را خنثی می کند
داروهای انسولین و داروهای ضدویروسی باعث کاهش اثرات ویتامین N بر بدن می شود.
بعضی از بیماری ها مانند دستگاه گوارش، تأثیر منفی بر جذب یا ترکیب ویتامین N دارند.
 

مقدار مصرف ویتامین N برای ورزشکاران

اعتقاد بر این است که زنان بیشتر به منافع ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند.ویتامین ها و مواد معدنی بر زیبایی و مراقبت از مادران باردار، مادران شیرده تاثیر می گذارد اما این تنها نیمی از حقیقت است. اطلاعات در مورد مزایای ویتامین ها و ریزمغذی ها به همان اندازه برای مردان هم مهم است، به خصوص کسانی که ورزش و بدنسازی میکنند. برای آنها، که به طور منظم انرژی در ورزشگاه ها از دست می دهند.
در اینجا ورزشکاران نیز می دانند که ویتامین N - "پادشاه ویتامین ها" در میان مواد مفید است. تحت تاثیر آن، چربی ها ذوب می شوند، و عضلات بصورت روزانه وزن می گیرند. و در همان زمان ،فرد ورزشکار هیچ احساس خستگی یا ضعف نمی کند.
 
مصرف لیپوئیک اسید برای ورزشکاران، بسته به بار و نوع ورزش می تواند متفاوت باشد.
 
تمرینات قدرتی به میزان 100-200 میلیگرم ویتامین N در روز نیاز دارد. در طول مسابقه - 150-250 میلی گرم در روز. آموزش استقامتی ویتامین  400-500 میلی گرم را فراهم می کند و در طول مسابقه 450 تا 600 میلی گرم در روز است.
 
در بعضی موارد، مصرف لیپوئیک اسید توسط یک برنامه خاص طراحی شده تعیین می شود. در این مورد، در مرحله اولیه، مصرف ویتامین N در روزانه بیش از 100 تا 200 میلی گرم در روز نیست. با گذشت زمان، 400-600 میلی گرم در روز افزایش دهید. بخش روزانه به سهم مساوی تقسیم می شود و سه بار در روز مصرف می شود. اما متخصصان تغذیه مصرف بیش از 600 میلی گرم در ورزش را توصیه نمی کنند. این حد بالای بخش ویتامین برای ورزشکاران است. افزایش این دوز در روند سوزاندن چربی یا ایجاد عضله تاثیری نخواهد داشت .
 
گاهی اوقات این سوال مطرح می شود که چه چیزی می تواند ویتامین N را در رژیم غذایی ورزشی جایگزین کند. اسید لینولئیک مرتبط با اصول تاثیر بر بدن ورزشکاران مشابه است. این، چیزی بیش از فرم اصلاح شده لیپوئیک اسید است، همچنین نسبت بافت های چربی و عضلانی را کاهش می دهد، رسوب های چربی را در شکم کاهش می دهد و رشد ماهیچه ها را افزایش می دهد.
 

ویتامین N مدافع اصلی کبد

رابطه بین سلامت کبد و لیپوئیک اسید خیلی نزدیک است و گاهی اوقات حتی دشوار است که بدانیم چه چیزی نمی تواند بدون آن انجام دهد. از یک طرف، مشکلات کبدی به علت عدم تولید ویتامین N توسط بدن است. از سوی دیگر، اکثر بیماری های این اندام با داروهایی که شامل تيواسکائيد هستند درمان می شوند.
 
تحت تعریف "بیماری کبد" به معنای بسیاری از بیماری ها از هپاتیت و سیروز کبدی را شامل می شود. عواقب بسیاری از آنها بسیار غم انگیز است، به خصوص اگر برنامه درمان را دنبال نکنید. کبد"فیلتر" اصلی بدن انسان است، که همچنین نیاز به تمیز کردن به طور منظم دارد. نقش تمیز کننده در چنین مواردی اسید آلفا لیپوئیک است.
 
دانشمندان در قرن گذشته اثر مثبت اسید α-lipoic بر روی سلول های کبدی را  کشف کرده اند. این ماده برای غدد نه تنها حفاظت قابل اعتماد را ایجاد می کند، بلکه بخش های آسیب دیده بدن را نیز بازیابی می کند، از انحطاط و آسیب پذیری جلوگیری می کند.
با توجه به لیپوئیک اسید، گلوتاتیون (یک آنتی اکسیدان خاص و ذاتی در کبد) به میزان کم مصرف می شود که اثر مثبتی بر غدد آسیب دیده توسط هپاتیت یا هپاتوز دارد.
تيوكاسيد يك داروي موثر براي درمان هپاتيت C و B است كه به طور فزاينده در درمان سنتي مورد استفاده قرار می گيرد. اثر مثبت اسید آلفا لیپوئیک در برنامه درمان برای سنگهای کیسه صفرا اثبات شده است.
 
به طور معمول، نیاز روزانه ویتامین N در افراد مبتلا به بیماری کبد 75 میلی گرم است. این دوز توسط پزشک معالج تنظیم می شود. آزمایشات نشان می دهد که یک دوره ماهانه درمان با اسید α-lipoic برای نشان دادن اولین تغییرات مثبت در ساختار غدد در بیماران مبتلا به هپاتیت یا با تشخیص کبد چرب الکلی کافی است. خطر ابتلا به سلول های بدخیم در غدد کاهش می یابد و متابولیسم چربی در بافت تثبیت می شود.
 

ویتامین N و بیماران دیابتی

عواقب ناشی از کمبود ویتامین N ، به ویژه در بیماری هایی که در زمینه بیماری "قندی" در حال توسعه است و یکی از این عوارض دیابت، Polyneuropathy دیابتی است که بر روی پایان دادن به اعصاب در سراسر بدن تاثیر می گذارد.
 
یک ابزار قدرتمند در درمان بیماری دیابت اسید آلفا لیپوئیک است. با آزمایش های انجام شده مشخص شد: 600 میلی گرم دارو، به صورت داخل وریدی و به صورت قرص / کپسول، می تواند بر میزان پیشرفت بیماری تأثیر بگذارد و علائم بالینی را کاهش دهد.
 
در مرحله اولیه درمان،در دوره توانبخشی برای هر بیمار به صورت جداگانه تعیین می شود. بعضی افراد تزریق 3 هفته ای کافی دارند، در موارد دیگر درمان تا 6 ماه طول می کشد.
ویتامین برای چاقی
چند دهه قبل هرگز کسی اضافه وزن و بیماری های قلبی عروقی نداشت، اما در حال حاضر چاقی به یکی از مشکلات اصلی قرن ما تبدیل شده است .
"خلاص شدن از شر چربی زیاد آسان است!
برای از دست دادن وزن، شما باید بخش هایی از مواد غذایی مصرف شده در روز را کاهش دهید!
از راهنمایی هایی افراد لاغری که هیچ کدام از علت های چاقی را نمی دانند خسته شده اید؟
یک فرد چاق همیشه به خاطر خوردن چاق نیست، استرس، فقر،محیط زیست، تغذیه نامنظم (اغلب به دلیل یک حالت خاص از عمل)،بی تحرکی، وراثت و این همه دلایل افزایش وزن، ممکن است ناشی از نارسایی متابولیسم نباشد. متابولیسم، به عنوان شر، اگر نقض شود، و سپس اغلب در جهت کند شدن عمل می کند. بنابراین پارادوکس با "خوردن آب"، هم به چربی تبدیل می شود، وارد عمل می شود.
 
و اما صنعت دارویی از دوباره پر کردن زرادخانه داروخانه ها با محصولات لاغری خسته نمی شود.قرص های لاغری که  معجزه می کند! که می تواند شما را از شر چربی ها در یک ماه / هفته / روز خلاص کند!
اما ما مثل شوخی قدیمی دو خبر برای شما داریم: خوب و بد. بدی این است که معجزات وجود ندارد و شما نمیتوانید یک روزه  وزن خود را از دست بدهید. و در حال حاضر خبر خوب: قرص از دست دادن وزن بیش از حد مدتها پیش اختراع شده است . این قرص به تنهایی در قفسه های تمام داروخانه ها در جهان است - لیپوئیک اسید یا ویتامین N یا نام تجاری دیگری دارد، اما نام مشترک آن برای همه کشورها اسید تئوستیک است.
 
از خواص منحصر به فرد این ماده کمک به تنظیم متابولیسم چربی و کربوهیدرات بدن، کاهش کلسترول و قند خون ، بهبود عملکرد کبد.
 
اما چگونه این خواص سودمند بر روند کاهش وزن تاثیر می گذارد؟

چگونگی کاهش وزن با لیپوئیک اسید امکان پذیر است؟

ویتامین N اساسا از همه "قرص های کاهش وزن" متفاوت است. اکثر داروها برای چاقی، برنامه های کاهش وزن و رژیم های غذایی، در معرض سوزاندن چربی فعال قرار دارند که به نوبه خود اثر بدتری بر روند متابولیسم متداول دارد. لیپوئیک اسید یکی دیگر از تاکتیک ها را استفاده می کند: چربی ها را نمی سوزاند، اما آنها را به انرژی تبدیل می کند که از نظر طبیعی برای ارگانیسم مفید و نتیجه بهتر است.
 
ویتامین N برای از دست دادن وزن چگونه عمل می کند؟
 
کاهش وزن بدون گرسنگی
normalizes، اما متابولیسم را تغییر نمی دهد
دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
از پیشرفت بیماری سنگ صفرا جلوگیری می کند
رگهای خونی و عضله قلب را تقویت می کند.
اثر مثبت بر بینایی
علائم کشش را از بین می برد.

چگونگی کاهش وزن با لیپوئیک اسید یا ویتامین N

اما لیپوئیک اسید جادویی نیست. اصل عمل آن با قوانین منطقی شیمی توضیح داده شده است. و به این ترتیب فرایند از دست دادن وزن شروع می شود و بدون وقفه ادامه می یابد، شما باید از توصیه های خاصی پیروی کنید.
 
ترکیبی از ویتامین ها با ورزش. فعالیت بدنی بد برای از دست دادن وزن لغو نشده است. البته شما می توانید بدون آنها. اما! ما قرص آلفالیپوئیک اسید را مصرف کرديم و صبر کرديم تا کار کند ... چرا صبر کنيم؟ لیپوئیک اسید در حال حاضر کار می کند - چندین سلول چربی در حال حاضر تبدیل به انرژی شده اند و به دنبال راهی برای خروج هستند. تنها راه خلاص شدن از نیروهای آزاد شده، فعالیت بدنی است.
کمی کالری را بسوزانید ... بر روی حداکثر نتیجه حساب کنید - پس تلاش باید حداکثر باشد. در زمان مبارزه با چاقی، مهم است که یخچال را از کربوهیدرات "بد" پاک کنید.
... اما خود را گرسنگی ندهید.رژیم پروتئینی کم چرب و منوهای گرسنگی با "سبزیجات و آب" وجود ندارد! سوء تغذیه در ترکیب با اسید آلفا لیپوئیک باعث خطرات سلامتی می شود!

طریقه مصرف ویتامین N برای کاهش وزن

فرایند از دست دادن وزن برای بسیاری در طول زمان تبدیل به یک بازی شانس می شود. ما اولین کیلوگرم را کاهش دادیم، خوشحال می شویم و دوز را به پنج برابر افزایش می دهیم. حال پنج کیلو را کاهش دادیم، پنج کیلو دیگر را می خواهیم کاهش دهیم. گاهی اوقات مبارزه با اضافه وزن به دیوانگی تبدیل می شود: حتی کسانی که در حال حاضر دارای کمبود آشکار هستند، همچنان به کاهش وزن ادامه می دهند. نتیجه چنین کاهش وزنی  معمولاخطرناک است.
لیپوئیک اسید دارویی است که چه مقدار در روز و چه مدت زمان مصرف قرص های ویتامین N باید توسط دکتر تعیین می شود.
 
دستورالعمل برای استفاده و جزئیات تمام علائم و منع مصرف لیپوئیک اسید. روش استفاده از دارو برای کاهش وزن شامل دوزهای 25 تا 400 میلی گرم در روز است، اما مانند هر دارویی دیگر تحت نظارت دائمی پزشک باید صورت بگیرد. ویتامین N را به عنوان دارو برای اضافه وزن، ترجیحا قبل از صبحانه، شام یا بلافاصله پس از ورزش مصرف کنید.
 
لیپوئیک اسید در مبارزه با چاقی شگفت انگیز است. اما قدرتمند نیست. اگر می خواهید کیک ویتامین و چیپس را میل کنید، نمیتوانید نتیجه مطلوب را به دست آورید. در ضمن، لیپوئیک اسید ها نه تنها توسط پزشکان یا متخصصين تغذيه محترم هستند بلکه در لوازم آرایشی، خواص سودمند اسید نیز به طور فعال در آماده سازی برای پوست صورت، مو، ناخن استفاده می شود.
 

لیپوئیک اسید برای زنان باردار

هنگام برنامه ریزی بارداری، مهم است که کمبودهای ویتامین بدن را برطرف کنید. پس از همه، خیلی زود زن باید نه تنها غذا برای خودش ، بلکه برای کودک، که سلامت او در ابتدا به سلامتی مادر بستگی دارد را تامین کند.البته درمان کمبود ویتامین باید توسط پزشک مشخص شود.
 
تنها پزشک معالج میتواند به اندازه کافی میزان ویتامین و مقدار مصرفی یک زن برای پیشگیری یا درمان آن را تعیین کند.
 
مهمتر از همه این است که بدون داشتن اجازه در دوران بارداری و تغذیه کودک با شیر مادر در درمان ویتامین ها خودسر عمل نکنید. برای این دوره ی ویژه، بسیاری از پزشکان به طور کلی بیماران خود را از مصرف مکمل های غذایی و آماده سازی ویتامین منع می کنند. در همین حال، مطالعات آزمایشگاهی، مفید بودن لیپوئیک اسید (در دوزهای کافی) را برای زنان باردار توصیف کرده است. ویتامین N خطر سقط جنین و توسعه غیرطبیعی سیستم عصبی نوزاد آینده را کاهش می دهد.
 

مزایایویتامین N برای سلامت زنان:

میزان انرژی را افزایش می دهد
برای کلیه ها و کبد مفید است
جلوگیری از توکسین
سموم را از بدن حذف می کند.
کنترل گلوکز، کلسترول و چربی خون
مانع از جذب اشعه ماوراء بنفش می شود
تنظیم عملکرد تیروئید

استفاده  ویتامین N در لوازم آرایشی

اثر ویتامین N بر روی پوست صورت منحصر به فرد است، زیرا بیشتر در معرض اثرات منفی خورشید، باد و یخ است. بنابراین، اغلب از قسمت های دیگر بدن، نیاز به مراقبت بیشتر دارد. اسید α-لیپوئیک، بهترین و مناسب ترین برای پوست صورت است.
 
بر اساس ماهیت تاثیر بر اپیدرم، شباهت زيادي به ويتامين A، E، C دارد كه از راديكال هاي آزاد محافظت مي كند و متابوليسم را در سطح سلولی بهبود می بخشد. اما علاوه بر این، ویتامین N به طور منظم پوست را جوانسازی می کند، آن را سفت تر می کند، چین و چروک و آکنه را برطرف می کند. این ویتامین جوان در تمام کرم های ضد پیری (و گران قیمت ترین و ارزان ترین) موجود است. لیپوئیک اسید مسئول پوست زیبا در ناحیه گردن  است، و آن را نرم، صاف و ظریف می کند.
 
به طور منظم با استفاده بصورت موضعی، شما مي توانيد، ضايعات پوستي به صورت زخم های کوچک پس از آكنه يا ضايعات جزئی، پوسچول ها و جوش ها را فراموش كنيد.
کرم های حاوی اسید آلفا لیپوئیک، تورم، التهاب، ترک ها را از بین می برند.
 
برای اهداف آرایشی، لیپوئیک اسید را می توان به عنوان یک محصول آماده بخرید و یا شما می توانید آن را خودتان آماده کنید.
پودر زرد در ابتدا در الکل یا روغن حل می شود و سپس به محصولات آرایشی به اضافه می شود. شما می توانید در داروخانه ویتامین در آمپول و یا کپسول را خریداری کنید، و به محصولات آرایشی اضافه کنید.
 

چگونه ویتامین را رقیق کنید

تهیه کرم برای تمیز کردن پوست. چند میلی لیتر اسید آلفا لیپوئیک را به صورت مایع یا چند میلی گرم در پودر را اضافه کنید. مخلوط کنید.
مرطوب کننده سرم اشباع ویتامین نباید بیش از 1 درصد باشد.
تونیک لیپوئیک اسید در الکل رقیق شده، کاملا مخلوط و مخلوط را به یک تونیک بریزید.
کرم پودر را در روغن پایه (یا اضافه کردن ویتامین در فرم مایع) با کرم مخلوط کنید.

نکات

شما نمی توانید مخلوط ویتامین راگرم، و سپس سرد  کنید خواص سودمند خود را از دست می دهد.
محصول آرایشی آماده شده را در یک مکان تاریک و خنک نگه دارید.
اگر پس از مصرف دارو احساس سوزش کردید درصد اشباع با ویتامین را کاهش دهید. بنابراین، شروع اضافه کردن ویتامین به محصولات آرایشی را با بخش کوچکی از لیپوئیک اسید انجام دهید.
در صورت تماس با غشای مخاطی - با آب زیاد شستشو دهید و با پزشک مشورت کنید.
 

آخرین تحقیقات درباره ویتامین N

اخیرا گروهی از دانشمندان کشف فوق العاده ای کرده اند: آلفا لیپوئیک اسید قادر به ازبین بردن سلول هایی با مجموعه ای اشتباهات کروموزومی، به ویژه سلول های سرطانی هستند. در برخی مواقع، دانشمندان مرگ سرطان را ثبت کرده اند. خبر خوب این است که دوز غیر سمی ویتامین N برای از بین بردن سلول های مضر مورد نیاز است، که به لحاظ نظری به شما این امکان را می دهد تا این روش درمان را به مردم اعمال کنید. با این حال، مکانیزم  لیپوئیک اسید بر علیه سلول های سرطانی هنوز به طور کامل مورد مطالعه قرار نگرفته است. تحقیقات ادامه می یابد و کشفیات عجیب و غریب توسط دانشمندان تکرار می شود: یک انقلاب واقعی در علم اتفاق می افتد که می تواند بر امید به زندگی افراد بیمار تاثیر بگذارد. و همه این ها به لطف لیپوئیک اسید است.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


گروه خونی B به بسیاری از بیماری ها مقاوم هستند

رژیم غذایی گروه خونی B و AB

گروه خونی B به بسیاری از بیماری ها مقاوم هستند

امروزه رژیم غذایی بر اساس گروه خون یکی از محبوب ترین روش های بهبود و اصلاح وزن

رژیم غذایی انواع گروه خونی، گروه خونی O

امروزه رژیم غذایی بر اساس گروه خون یکی از محبوب ترین روش های بهبود و اصلاح وزن

رزماری عطری متمایز دارد که در سراسر جهان شناخته شده است.

رزماری خواص عوارض

رزماری عطری متمایز دارد که در سراسر جهان شناخته شده است.

تعداد کمی از مردم غذاهای حاوی پروتئین را در تغذیه روزانه مصرف می کنند.

رژیم غذایی که باعث بهبود اسپرم می شود

تعداد کمی از مردم غذاهای حاوی پروتئین را در تغذیه روزانه مصرف می کنند.

آیا برخی از محصولات می توانند ظاهر شدن اولین چین و چروک را به تاخیر بیندازند؟

رژیم غذایی ضد چین و چروک

آیا برخی از محصولات می توانند ظاهر شدن اولین چین و چروک را به تاخیر بیندازند؟

برای ایرانی ها، کوینولا بسیار آشنا نیست، اما افرادی که نظارت بر سلامت

برای این که قلب بیمار نشود، باید هندوانه، گوجه فرنگی و 7 محصول دیگر بخورید

برای ایرانی ها، کوینولا بسیار آشنا نیست، اما افرادی که نظارت بر سلامت

ویتامین ای (E) ویتامینی است که در چربی حل می‌شود.

خواص و نحوه مصرف ویتامین E

ویتامین ای (E) ویتامینی است که در چربی حل می‌شود.

تقریبا در این دوره های تاریخ ما، گروه دوم خونی یعنی گروه خونی A  ظاهر شد.

رژیم غذایی گروه خونی A

تقریبا در این دوره های تاریخ ما، گروه دوم خونی یعنی گروه خونی A  ظاهر شد.

ظاهر شدن چین و چروک ها، سفتی و مشکلات دیگر که می تواند نتیجه کمبود کلاژن می باشد

مواد غذایی که به جوان ماندن کمک می کنند

ظاهر شدن چین و چروک ها، سفتی و مشکلات دیگر که می تواند نتیجه کمبود کلاژن می باشد

هویج به مردان کمک می کند، در درجه اول به علت داشتن محتوای بالایی از ویتامین A ..

این سبزی به بهبود توانایی مردان کمک می کند

هویج به مردان کمک می کند، در درجه اول به علت داشتن محتوای بالایی از ویتامین A ..

در بازار، ما انواع نوتروپیک ها را می بینیم که واقعا مکمل های تقویت حافظه نیستند.

10 بهترین مکمل برای تقویت حافظه

در بازار، ما انواع نوتروپیک ها را می بینیم که واقعا مکمل های تقویت حافظه نیستند.

منابع اصلی ویتامین B17 عبارتند از بادام تلخ و هسته های زردآلو. 

خواص و نحوه مصرف ویتامین B17

منابع اصلی ویتامین B17 عبارتند از بادام تلخ و هسته های زردآلو. 

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد

امگا 3 چیست؟ خواص، منابع

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد

با رژیم غذایی متعادل، نیاز روزانه به ید توسط محصولات گیاهی و حیوانی سرشار از ید

مواد غذایی سرشار از ید

با رژیم غذایی متعادل، نیاز روزانه به ید توسط محصولات گیاهی و حیوانی سرشار از ید

ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند به بهبود علائم اختلال ADHD کمک کنند؟

ویتامین‌ و مکمل‌ برای بهبود علائم اختلال ADHD

ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند به بهبود علائم اختلال ADHD کمک کنند؟

برخی از مردم برای کاهش وزن از مکمل کیتوزان استفاده می کنند.

کیتوزان چیست و چرا افراد از آن استفاده می کنند

برخی از مردم برای کاهش وزن از مکمل کیتوزان استفاده می کنند.

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد

ارلیستات متعلق به یک دسته از داروهایی است که مهار کننده های لیپاز هستند.

کپسول ارلیستات چیست

ارلیستات متعلق به یک دسته از داروهایی است که مهار کننده های لیپاز هستند.