خوردن کدام ویتامین در دوره قرنطینه از همه مفید تر است

خوردن کدام ویتامین در دوره قرنطینه از همه مفید تر است
آژانس اجرایی بهداشت و سلامت بریتانیا (PHE) توصیه می کند، ویتامین D را باید در طی همه گیری های کروناویروس مصرف کرد.
 
اکثر مردم اکنون قرنطینه شده و قادر به استفاده از آفتاب و نور خورشید نیستند ، بنابراین ویتامین D کافی دریافت نمی کنند. 
 
مشخص شده است که ویتامین D گروهی از مواد فعال بیولوژیکی است که بدن از دو طریق دریافت می کند: تحت تأثیر نور ماوراء بنفش سنتز می شود و یا ویتامین D3 را از غذا می گیرد.
 
این ویتامین رشد و نمو طبیعی استخوان را فراهم می کند ، مانع از ایجاد راش و پوکی استخوان می شود. همچنین سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد ، که برای عملکرد صحیح غده تیروئید و انعقاد خون طبیعی لازم است. 
 
علاوه بر این ، ویتامین D در تنظیم فشار خون و ضربان قلب نقش دارد و از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.
 
به شرط آنكه بدن به مقدار كافی نور خورشید را دريافت كند ، نياز به ويتامين D كاملاً جبران میشود. در شرایط فعلی باید به کیفیت مواد غذایی توجه ویژه ای شود.
 
منابع غذایی ویتامین D عبارتند از: لبنیات ، روغن ماهی ، جگر ماهی ، خاویار ، زرده تخم مرغ، بلغور جو دوسر ، سیب زمینی ، جعفری ، و همچنین برخی گیاهان - یونجه ، سبزیجات، قاصدک ، گزنه و ... نیز حاوی این ویتامین هستند (به مقدار کمی).
 
توجه داشته باشید که بیش از دوز مورد نیاز هر ویتامین می تواند تأثیر بسیار منفی بر سلامتی داشته باشد. اگر تصمیم به مصرف هرگونه مکمل یا دارویی گرفتید ، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 
همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، پزشکان می ترسند که قرنطینه کنونی  بخاطر کروناویروس و کاهش اجباری فعالیت بدنی ممکن است در آینده نزدیک منجر به افزایش بیماری های قلبی عروقی شود. شما باید تا حد امکان در جلوی تلویزیون تمرینات بدنی را که امکان پذیر است، انجام دهید .

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید