اخیرا خود را وزن کرده اید

اگر شما هر روز درباره وزن کردن بیاندیشید، آیا کاهش وزن خواهید داشت یا در همان جای اول خواهید بود؟
آیا این پنج رژیم عجیب باعث کاهش وزن شما خواهد شد؟
رژیم سال جدید چگونه است؟ اخیرا خود را وزن کرده اید؟ چندوقت به چندوقت باید این کار را انجام دهید؟ کنترل کنندگان وزن توصیه می کنند که وزن خود را یکبار در هفته کنترل کنید درحالیکه سایت های رژیمی توصیه می کنند این کار را انجام ندهید تا روحیه خود را از دست ندهید. وزنه ها گاهی اوقات بی ثبات هستند، چون وزن هر روز نزدیک به 1 کیلو نوسان دارد. بنابراین، تحقیق در مجله PLOS One در مورد سنجش وزن، خیلی به موقع است. جواب به سوال بالا عجیب خواهد بود.

محققان می گویند که کسانی که رژیم غذایی دارند و خود را روزانه وزن می کنند، بیشتر وزن خود را از دست می دهند- میانگین دوره بین بررسی وزن بدون وزن اضافی 5.8 روز است. الینا هلنادر، محقق ارشد دانشگاه فنی تامپر در فنلاند بیان می دارد که علت و سبب معلوم نیست. احتمالا افرادی که رژیم سخت می گیرند، کسانی هستند که خود را طوری روی ترازو نگه می دارند تا آنچه را می خواهند ببینند. پس ایا باید وزن را زود به زود وزن کنیم یا نه؟
راه حل
این تحقیق خاص به تحلیل 2838 اندازه گیری وزن از 40 نفر پرداخت که در برنامه ارتقاء سلامت شرکت کرده بودند،‌کسانیکه خواهان کاهش وزن بودند. اینهاگروه کوچکی هستند اما محققان می گویند که این تحقیق، یافته های مطالعات دیگر را نیز منعکس می سازد. بسیاری از افراد رژیمی در عرض سه تا پنج سال،‌به وزن پایه قبلی باز می گردند. تحقیق در مجله جدید انگلستان درباره حفظ افت وزن در 314 فرد رژیمی موفق نشان داد که آنهایی که خود را روزانه وزن می کردند، در 18 ماه بعد، به ندرت 2.3 کیلوگرم یا بیشتر افزایش وزن داشتند. محققان اظهار می دارند که شواهد کمی از کاهش اعتماد به نفس یا تاثیرات منفی وزن کردن دائمی وجود دارد.
تحقیق دیگر در مجله چاقی، به بررسی داده های 3003 نفر درباره کنترل وزن پرداخته و نشان داد که وزن متداول با محدودیت شناختی بیشتر مرتبط بوده و وزن کردن بیشتر با محدودیت شناختی بالا مربوط می باشد و افرادی که وزن کردن روزانه داشته اند احتمال چربی بالا در آنها نسبت به آنهایی که کمتراز یکبار در هفته خود را وزن می کنند، بسیار پایین خواهد بود.
اما حتی اگر بدون کنجکاوی خود را وزن کنید، مطالعات تایید می کنند که احتمالا می دانید وزن در طول روز نوسان دارد و در پایان هفته به خاطر مصرف غذای بالا و تحرک کم، افزایش می یابد. ما معمولا در روزهای جمعه و شنبه خود را وزن می کنیم، در طول دوره ورزشی در هفته نیز وزن ما کاهش می یابد. محققان PLOS، مقاله ای درباره حقایق چاقی ارائه کردند و نشان دادند که افرادی که وزن آنها در طول هفته نوسان دارد، وزن خود را ثابت نگه خواهند داشت- شاید به این علت که این ریتم نرمال وزن ما می باشد. (سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید