در پوست خود راحت باشید

تحقیقات جدید نشان میدهد که زنان امریکایی نسبت به 30 سال پیش ، بیشتر از وزن خود راضی هستند .بعد از بررسی مجدد بیش از 250 تحقیق که شامل بیش از 1000،000 شرکت کننده می شد ، محققان دریافتند که نارضایتی زنان از سطح لاغریشان بین 1981 و 1012 به طور چشم گیری  کاهش یافته است.

برایان کارازیا نویسنده تحقیق میگوید : "در سالیان گذشته ، ما ایده های بیشتر و بیشتری درباره مقبولیت اندام دیده ایم ... و آگاهی رسانه ای بیشتر[ درباره این مشکل] که به خاطر تاثیرات اجتماعی ، در حال رشد است."او استادیار روان شناسی در کالج ووستر در اوهایو است .تحلیل کارازیا در زمانه ای است که انستیتوی ملی سلامت ایالات متحده امریکا میگوید که نزدیک دوسوم افراد بالغ امریکایی دچار اضافه وزن یا چاقی هستند .اما وجهه عمومی و مبارزه تبلیغاتی طی دهه گذشته ، مثل پیکار داو برای زیبایی واقعی ، تلاش کرده است که مقبولیت اندام را با نمایش  مدلها با اندامهای متنوع بالا ببرد.تحقیقات مقدماتی در دهه 1990 نشانگر بالارفتن تعداد زنانی بود که از وزن بدنشان ناراحت بودند . کارازیا اشاره کرد ، نارضایتی از بدن ، میتواند به ریسک های بزرگتری مثل اختلالات خورد و خوراک و افسردگی منجر شود .تحلیل مجدد به تازگی تغییرات را در دو جنبه ی نارضایتی از اندام در طول زمان بررسی کرد که شامل لاغری و عضلانی بودن میشود .  (سیارک)  کارازیا و تیمش ، متوسط امتیاز شرکت کنندگان برای هر دوره ی تحقیقات را از طریق اندازه گیری های مخصوص ، که از بررسی های گزارش شده ناشی میشود ، مقایسه کردند .در طی دوره  31 ساله که رضایت مربوط به وزن محاسبه شد ، امتیاز نارضایتی زنان به تدریج کم شد ، درحالی که در مردان به نسبت ثابت ماند .ضمنا ، در تحلیل ثانویه ای 81 تحقیق مربوط به تصویر بدن و ساختمان عضلانی که با 23000 شرکت کننده انجام شد ، مردان نارضایتی بیشتری از سایز ماهیچه نسبت به زنان گزارش کردند . اما این سطوح برای زنان و مردان طی دوره تحقیقاتی 14 ساله ثابت ماند.کارازیا گفت چندین فاکتور محتمل میتواند یافته های جدید را توضیح دهد ، ازقبیل "بعضی شواهد مبنی براینکه تفکرات اجتماعی-فرهنگی به تدریج در حال تغییر است ."(سیارک

" من فکر میکنم این پیام که در پوست خود راحت باشید در حال پخش شدن است ،" او اضافه کرد."مشکلی نیست اگر مقداری متفاوت بود و این تفاوت را پذیرفت . من فکر میکنم ما اندام های متفاوت تری در بیرون میبینیم."اما یک روان درمانگر مستقر در نیوجرسی نتایج تحقیقات را غافلگیرکننده یافت ، او می گوید  هنوز با زنان زیادی در سن های مختلف مشورت میکند  که میگویند از اندامشان ناراضی اند .همچنین دایان لنگ ، استاد حق التدریس روانشناسی در دانشگاه مونتکلر استیت در نیوجرسی ، با این موضوع که خروجی های  رسانه های اجتماعی ، مثل فیس بوک ، نارضایتی از تصویر بدن را می پرورانند ، چون زنان بایک جریان مداوم عکس های دیگران که تصاویر ایده آلی از خودشان پست می کنند مواجه میشوند .(سیارک

لنگ میگوید :" با رسانه اجتماعی یا حتی تلویزیون واقع نما (reality TV) ، امروزه زنان خودشان را با دختر همسایه مقایسه میکنند . وقتی آنها همسایه شان را پایین خیابان یا سه شهر آنورتر با شکم سیکس پک و سه فرزند میبینند ، از خود میپرسند چرا آنها اینگونه نیستند . مردم فقط بهترین گامشان را در رسانه های اجتماعی میگذارند.

"لنگ به مردم پیشنهاد میدهد که زمان استفاده از رسانه های اجتماعی را محدود کنند و در برابر میل به مقایسه خود با دیگران تسلیم نشوند .تحقیق برای ارائه در روز جمعه در همایش سالانه انجمن روانشناسی امریکا در دنور زمان بندی شده بود . 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید