25 اردیبهشت 1398

25 شهریور 1397

 نوتروفیل ها سلول های سفیدی در خون هستند که به بدن برای مقابله با عفونت کمک می کنند
حیوانات

تست ورم پستان کالیفرنیا CMT

تست ورم پستان کالیفرنیا ( CMT ) یک تست سریع ، دقیق و قابل انجام در کنار حیوان است که به تعیین تعداد سلول سوماتیک ( (SCCکمک می کند. اصطلاح سلول سوماتیک برای مشخص کردن هر سلول در بدن استفاده می شود.

2 اردیبهشت 1397

ورم پستان به التهاب غده پستانی ، فارغ از دلیل آن اشاره دارد.
حیوانات

ورم پستان در گوسفند و بز

از آنجایی که درمان اغلب بی نتیجه است تاکید بایستی بر روی کنترل ورم در پستان گوسفند ، پستان بز و پیشگیری از ایجاد آن باشد .

6 اسفند 1396

طبیعیت همواره سرشار از موجوداتی است که شیوه ی زندگی آن ها بسیار پیشرفته و هیجان انگیز است.
حیوانات

میمون سانان (بخش اول)

توریست ها در باغ وحش های جهان با دهان باز به میمون ها نگاه می کنند. دانشمندان آن ها را در جنگل ها و مراکز تحقیقاتی خود مورد مطالعه قرار می دهند. تماشاچی ها از صفحه ی تلویزیون میمون های عجیب و غریب را نگاه می کنند. اما چرا ما تا این حد مجذوب این موجودات هستیم؟

15 دی 1396

21 شهریور 1396

مرغ ها هورمون ندارند.
حیوانات

آیا مرغ هورمون دارد؟

استفاده از هورمون در مرغ شایعه ای بی اساس است که جز محروم کردن جامعه از این ماده مغذی و ورشکستگی این صنعت, سودی ندارد.

3 مرداد 1396

مردم خاور نزدیک اولین کسانی بوده‌اند که گربه را اهلی کردند
حیوانات

زیبا مغرور بی رحم

اجداد گربه‌های خانگی گربه‌های وحشی بوده‌اند که انسان دو بار آنها را اهلی کرده است، یک بار در خاور نزدیک و یک بار در مصر.

11 تیر 1396

بررسی 6 مورد از عجیب ترین مورچه ها و رفتار آنها
حیوانات

مورچه های عجیب

مورچه ها حدود 110 میلیون سال است که ساکن کره زمین هستند. آن ها در سرتاسر سیاره زمین پخش شده اند. دانشمندان تخمین زده اند که حدود 10.000 تریلیون مورچه بر روی زمین زندگی می کند.

20 دی 1395

در این تحقیق، صدها گونه پرنده در کل پنج قاره رصد شده است.
حیوانات

مهاجرت زودتر از موعد پرندگان به خاطر افزایش دمای زمین

مهاجرت تابستانی بی‌هنگام پرندگان، حتی اگر زمان مهاجرتشان فقط به مدت چند روز جابه‌جا شود، ممکن است منجر به این شود که نتوانند به حداکثر منابع لازم از جمله غذا و محل مناسب آشیانه دست پیدا کنند.از طرف دیگر، مهاجرت دیرهنگام نیز می‌تواند بر زمان تولد جوجه پرندگان اثر بگذارد و شانس بقاء را از آنان بگیرد.

19 آذر 1395

1 آذر 1395

حجامت و زالو درمانی تاریخچه‌ی دور و درازی دارند. برای هزاران سال، طبیبان و حکیمان از زالوهای خون‌آشام برای درمان انواع مشکلات جسمی استفاده کرده‌اند
حیوانات

حجامت و زالو درمانی

قرن‌هاست که زالو درمانی در هر دو بخش هنر و ادبیات دیده می‌شود .یک نقاشی دیواری از داخل یک معبدِ مصری که به 1557 سال پیش از میلاد باز می‌گردد پرستاری را نشان می‌دهد که با دقت مشغول قرار دادن زالو روی پیشانی یک بیمار است

9 خرداد 1395