26 اردیبهشت 1398

اگر دندان عقل به درستی رشد کرده باشد، یعنی به دندان بغلی یا هفتم فشاری نمی آورد
دهان و دندان

آیا دندان عقل را بکشیم

دندان عقل یا دندان هشتم در ردیف (بالا و پایین فک) در انتهای دهان است. در اصطلاح پزشکی آنها اغلب "هشتم" نامیده می شود. مردم آنها را دندان عقل نامیده اند، زیرا معمولا دربزرگسالی، اغلب بعد از 20 سالگی رشد می کنند.

6 فروردین 1398

اما شاید جویدن آدامس خواص دیگری برای دهان و دندان داشته باشد؟
دهان و دندان

خواص جویدن آدامس

به عنوان مثال، جویدن آدامس با جلوگیری از پوسیدگی دندان و پاک کردن حفره های دهان از اسیدهای مواد غذایی که هنگام تغذیه در لابلای دندان ها مانده است، موثر است.

28 دی 1397

دندان ها، مانند هر قسمت دیگر بدن، نیاز به توجه و مراقبت دقیق دارند.
دهان و دندان

جلوگیری از پوسیدگی دندان 8 راه ساده

می توانید از پوسیدگی دندان با رعایت بهداشت دهان و دندان تا حدودی جلوگیری کنید. پزشکان توصیه می کنند روش های موثر بهداشت دهان و دندان با چند تغییر ساده در رژیم غذایی روزانه امکان پذیر می شود.

7 تیر 1397

رشد دندان یک فرایند اندام زایی پیچیده و طولانی مدت است که پس از زایمان شکل می گیرد.
دهان و دندان

جراحت های دندانی ترومایی در کودکان

برای اولین بار، نتایج بالینی موفق در بیماری دندان که بوسیله ی نکروز پالپ تشخیص داده شد بدون پرکردن کانال ریشه با ماده ای غیرفعال (گوتاپرکا) یا ماده ی بیوسرامیک (به عنوان مثال توده ی تری اکسید معدنی (MTA)) گزارش شدند.

14 اسفند 1396

خونریزی لثه یکی از اولین نشانه های بیماری درلثه است.
دهان و دندان

توقف و درمان خونریزی لثه

بهداشت دهان و دندان مناسب و رژیم غذایی مناسب و مقوی اساس سلامت دندان و لثه ها هستند. اگر از خونریزی لثه رنج می برید می توانید سه مرحله ی زیر را انجام دهید تا هم خونریزی متوقف شود و هم علت آن را پیدا کنید.

29 بهمن 1396

تمیز کردن زبان به اندازه ی مسواک زدن می تواند در بهداشت دهان و دندان موثر باشد.
دهان و دندان

تمیز کردن زبان

زبان بیشترین بار میکروبی را نسبت به بقیه قسمت های دهان دارد. با این وجود بسیاری از مردم بهداشت دهان و دندان را دقیقا نمی دانند و وقتی برای تمیز کردن زبان خود نمی گذارند. وقتی زبان را به درستی تمیز نکنید می تواند عوارض جانبی منفی داشته باشد

26 دی 1396

سفیدی دندان چیز زیبائی است، ولی بیشتر مردم دندان‌هائی دارند که می‌توان آنها را سفیدتر کرد.
دهان و دندان

تغییر رنگ دندان نشانهٔ چیست؟

اغلب فکر می‌کنند هرچه بیشتر مسواک بزنند دندان‌ها سفیدتر می‌شود. ولی این‌طور نیست. مسواک دندان را تمیز می‌کند، ولی جرم‌ها را بر نمی‌‌دارد. مسواک زدن شدید و خیلی زیاد (مخصوصاً با مسواک زبر) به‌تدریج مینای دندان را می‌خورد و عاج‌ تیره‌تر زیر آن را آشکار می‌کند.

4 دی 1396

6 آذر 1396

دهانشویه ممکن است با کشتن باکتری های مفید درون دهان باعث دیابت شود.
دهان و دندان

دهانشویه ممکن است باعث دیابت شود

تا کنون استفاده از دهانشویه در کنار مسواک زدن به نظر مفید ( یا لااقل بی ضرر) می رسید، اما یک مطالعه‌ی جدید پیشنهاد می‌کند که شست و شوی دهان با مایعات ضد میکروبی ممکن است باکتری های مفیدی که در دهان زندگی می‌کنند و جلوی چاقی و دیابت را می‌گیرند را بکشد.

26 مهر 1396

بهداشت دهان براي همه بخصوص افراد ديابتي داراي اهميت است.
دهان و دندان

خشکی دهان در بیماران دیابتی

بسياري از افراد مبتلا به ديابت از خشكي دهان رنج ميبرند، اين خشكي باعث بوجود امدن بسياري از بيماريهاي بهداشت دهان و دندان ميشود كه اين افراد با ان مواجه هستند. عدم توليد بزاق نرمال ميتواند براي سلامت دهان و دندان بسيار خطرناك باشد

22 خرداد 1396

این فشارهای مخرب در اغلب موارد ناخودآگاه هستند
دهان و دندان

آسیب استرس به دندان‌ و فک

درحالی‌که بسیاری از افراد از تکرار این عادات بی‌خبرند، اغلب درد شدیدی را در ناحیه صورت خود احساس می‌کنند یا صبح‌ها با سردرد از خواب بیدار می‌شوند. از آنجایی که عضلات صورت این افراد مدام تحت فشار است

8 اردیبهشت 1396

سفید کردن دندان ها ، لبخند زیبا
دهان و دندان

یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان ها

همه ی ما افرادی را در تلویزیون یا در یک فیلم دیده ایم که دندان ها و لبخندهای عالی، روشن و درخشان خود را به معرض نمایش می گذارند. یا شاید در محل کار خود یا جایی دیگر متوجه فردی شده اید که لبخند تابان بی نقصی دارد.

15 بهمن 1395

7 بهمن 1395

28 آبان 1395

چرا هنوز دندانپزشکان پیشنهاد می کنند تا دندان عقل خود را بردارند؟
دهان و دندان

آیا کشیدن دندان های عقل کاری بیهوده است

دندانپزشکان توصیه می کنند که مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید تا دقیقا از این مشکلات جلوگیری شود.چرا که سلامت دندان ها امر پیش پا افتاده ای نیست.خصوصا برای جوانانی که در ابتدای زندگی خود میباشند.

19 آبان 1395

سرما، خشکی و هوای طوفانیِ زمستان، به لب شما، که پوستش نازک و حساس است، آسیب می زند.
دهان و دندان

نکاتی برای لب های ترک خورده

بالم (نرم کننده) لب با لانولین یا موم را استفاده کنید که یک سد حفاظتی ایجاد می کند، و رطوبت را روی لب هایتان نگه می دارد. بالم های حاوی گلیسیرین درواقع، باجذب رطوبت به لب های خشک شده ی شما کمک بیشتری می کنند.

8 شهریور 1395

بعد از خوردن شام مسواک نزنید ، شام زمان قرار گرفتن در معرض اوج اسید است، که لایه بیرونی مینای دندان شما را نرم می کند
دهان و دندان

مناسب ترین زمان برای مسواک زدن

دندانپزشکان توصیه می کنند وقتی که از خواب بیدار می شوید و قبل از رفتن به رختخواب مسواک بزنید.به علاوه، اگر شب مسواک نکنید نفس شما برای گفتن صبح به خیر اصلا خوشبو و خوشایند نیست، و می تواند ترسناک باشد. مسواک زدن قبل از خواب یک عمل محبت آمیز نسبت به همسرتان است.

27 اردیبهشت 1395

 اکنون، نمودار ستاره در گوشی هوشمند شما است و هر دفعه مسواک زدن از طریق بلوتوث ثبت می شود.
دهان و دندان

عصر اطلاعات و تکنولوژی استفاده از مسواک

وقتی 5 ساله بودم، هر وقت که دندان هایم را مسواک میزدم با یک ستاره طلایی بر نمودار دست ساز مورد تشویق قرار می گرفتم. این کاملا خوب کار می کرد، در حالیکه من خمیر دندان ناشی از تانتروم را حدود 20 سال نداشتم. تکنولوژی مسواک به طور چشمگیری از آن پس پیشرفت کرده است.

9 اردیبهشت 1395