دهان و دندان

بیماری های دهان و دندان، نحوه درمان و پیشگیری

7 تیر 1397

رشد دندان یک فرایند اندام زایی پیچیده و طولانی مدت است که پس از زایمان شکل می گیرد.

جراحت های دندانی ترومایی در کودکان

برای اولین بار، نتایج بالینی موفق در بیماری دندان که بوسیله ی نکروز پالپ تشخیص داده شد بدون پرکردن کانال ریشه با ماده ای غیرفعال (گوتاپرکا) یا ماده ی بیوسرامیک (به عنوان مثال توده ی تری اکسید معدنی (MTA)) گزارش شدند.

14 اسفند 1396

خونریزی لثه یکی از اولین نشانه های بیماری درلثه است.

توقف و درمان خونریزی لثه

بهداشت دهان و دندان مناسب و رژیم غذایی مناسب و مقوی اساس سلامت دندان و لثه ها هستند. اگر از خونریزی لثه رنج می برید می توانید سه مرحله ی زیر را انجام دهید تا هم خونریزی متوقف شود و هم علت آن را پیدا کنید.

29 بهمن 1396

تمیز کردن زبان به اندازه ی مسواک زدن می تواند در سلامت دندان ها و بهداشت دهان و دندان موثر باشد.

تمیز کردن زبان

تمیز کردن زبان به اندازه ی مسواک زدن می تواند در سلامت دندان ها و بهداشت دهان و دندان موثر باشد. شیوه ها و ابزار مختلفی برای این کار وجود دارند. می توانید از ابزار مخصوص مانند اسکارپر ها و یا از ابزار معمولی مانند مسواک و قاشق چای خوری برای این منظور استفاده کنید.

26 دی 1396

سفیدی دندان چیز زیبائی است، ولی بیشتر مردم دندان‌هائی دارند که می‌توان آنها را سفیدتر کرد.

تغییر رنگ دندان نشانهٔ چیست؟

اغلب فکر می‌کنند هرچه بیشتر مسواک بزنند دندان‌ها سفیدتر می‌شود. ولی این‌طور نیست. مسواک دندان را تمیز می‌کند، ولی جرم‌ها را بر نمی‌‌دارد. مسواک زدن شدید و خیلی زیاد (مخصوصاً با مسواک زبر) به‌تدریج مینای دندان را می‌خورد و عاج‌ تیره‌تر زیر آن را آشکار می‌کند.

4 دی 1396

6 آذر 1396

دهانشویه ممکن است با کشتن باکتری های مفید درون دهان باعث دیابت شود.

دهانشویه ممکن است باعث دیابت شود

تا کنون استفاده از دهانشویه در کنار مسواک زدن به نظر مفید ( یا لااقل بی ضرر) می رسید، اما یک مطالعه‌ی جدید پیشنهاد می‌کند که شست و شوی دهان با مایعات ضد میکروبی ممکن است باکتری های مفیدی که در دهان زندگی می‌کنند و جلوی چاقی و دیابت را می‌گیرند را بکشد.

26 مهر 1396

بهداشت دهان براي همه بخصوص افراد ديابتي داراي اهميت است.

خشکی دهان در بیماران دیابتی

بسياري از افراد مبتلا به ديابت از خشكي دهان رنج ميبرند، اين خشكي باعث بوجود امدن بسياري از بيماريهاي بهداشت دهان و دندان ميشود كه اين افراد با ان مواجه هستند. عدم توليد بزاق نرمال ميتواند براي سلامت دهان و دندان بسيار خطرناك باشد

22 خرداد 1396

این فشارهای مخرب در اغلب موارد ناخودآگاه هستند

آسیب استرس به دندان‌ و فک

درحالی‌که بسیاری از افراد از تکرار این عادات بی‌خبرند، اغلب درد شدیدی را در ناحیه صورت خود احساس می‌کنند یا صبح‌ها با سردرد از خواب بیدار می‌شوند. از آنجایی که عضلات صورت این افراد مدام تحت فشار است

8 اردیبهشت 1396

سفید کردن دندان ها ، لبخند زیبا

یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان ها

همه ی ما افرادی را در تلویزیون یا در یک فیلم دیده ایم که دندان ها و لبخندهای عالی، روشن و درخشان خود را به معرض نمایش می گذارند. یا شاید در محل کار خود یا جایی دیگر متوجه فردی شده اید که لبخند تابان بی نقصی دارد.

15 بهمن 1395

7 بهمن 1395

28 آبان 1395

" من مخالف برداشتن دندان های عقل نیستم، اما شما بایستی ارزیابی کنید و دارای یک دلیل خوب کلینیکی باشید."

آیا کشیدن دندان های عقل کاری بیهوده است

متخصصین بیشتر و بیشتری شروع به پرسش در این خصوص کرده اند که آیا اساسا چنین جراحی هایی لازم است یا خیر. و تحقیقات در حال توسعه نشان میدهند که ما ممکن است بی هیچ دلیل خاصی، تنها افراد را در معرض هزینۀ بالای برداشتن دندان عقل قرار دهیم.

19 آبان 1395

سرما، خشکی و هوای طوفانیِ زمستان، به لب شما، که پوستش نازک و حساس است، آسیب می زند.

نکاتی برای لب های ترک خورده

بالم (نرم کننده) لب با لانولین یا موم را استفاده کنید که یک سد حفاظتی ایجاد می کند، و رطوبت را روی لب هایتان نگه می دارد. بالم های حاوی گلیسیرین درواقع، باجذب رطوبت به لب های خشک شده ی شما کمک بیشتری می کنند.

8 شهریور 1395

بعد از خوردن شام مسواک نزنید ، شام زمان قرار گرفتن در معرض اوج اسید است، که لایه بیرونی مینای دندان شما را نرم می کند

مناسب ترین زمان برای مسواک زدن

دندانپزشکان توصیه می کنند وقتی که از خواب بیدار می شوید و قبل از رفتن به رختخواب مسواک بزنید.به علاوه، اگر شب مسواک نکنید نفس شما برای گفتن صبح به خیر اصلا خوشبو و خوشایند نیست، و می تواند ترسناک باشد. مسواک زدن قبل از خواب یک عمل محبت آمیز نسبت به همسرتان است.

27 اردیبهشت 1395

 اکنون، نمودار ستاره در گوشی هوشمند شما است و هر دفعه مسواک زدن از طریق بلوتوث ثبت می شود.

عصر اطلاعات و تکنولوژی استفاده از مسواک

وقتی 5 ساله بودم، هر وقت که دندان هایم را مسواک میزدم با یک ستاره طلایی بر نمودار دست ساز مورد تشویق قرار می گرفتم. این کاملا خوب کار می کرد، در حالیکه من خمیر دندان ناشی از تانتروم را حدود 20 سال نداشتم. تکنولوژی مسواک به طور چشمگیری از آن پس پیشرفت کرده است.

9 اردیبهشت 1395

بهداشت مناسب دهان ، روش موثر حفظ لبخندتان در بهترین خالت است. خمیردندان ها به آرامی جرم سطح دندان را زدوده و براق می کنند.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟ شاید تصور کنید که برای لبخند بتوانید از یک نوشابه ی مقوی استفاده کنید ، ولی نمی خواهید زمان یا پول خود را روی درمان های متصدیان آن سرمایه گذاری کنید یا به شما دیگر ژل های داروخانه یا نوار فروخته نمی شود. برخی از درمان های خانگی و طبیعی ، ایمن بوده و می تواند دندان شما را سفید کند. بفهمید بهترین شرط های شما چه هستند و کدام یک شما را به دردسر نمی اندازد.