رژیم غذایی خربزه

خربزه

 

رژیم غذایی مونو (رژیم مونوتروف) یا رژیم تک خوری نوعی رژیم غذایی است که شامل خوردن فقط یک ماده غذایی (مانند سیب زمینی یا سیب) یا یک نوع غذا (مانند میوه یا گوشت) است.

 

رژیم غذایی مونو خربزه

رژیم غذایی مونو خربزه (خربزه ، آب ، چای ، ماست)
احتمالاً حتی یک نفر هم نیست که عاشق خربزه نباشد . انطباق با خوشمزه ترین رژیم غذایی خربزه به شما کمک می کند تا در مدت زمان قابل توجهی از شر کیلوگرم اضافی خلاص شوید و سلامت بدن را بسیار بهبود بخشد. روش خربزه برای کاهش وزن به از بین بردن مایعات اضافی از بدن و همچنین سموم و سموم مضر جمع شده در طول سالها از روده کمک می کند.

 

نکات مهم رژیم غذایی مونو خربزه

شایان ذکر است که خوردن خربزه به منظور بهبود هضم ، از بین بردن سنگینی معده برای همه افراد مفید است . در بعضی کشورها خربزه به جای ناهار سرو می شود . مونو رژیم غذایی خربزه را می توان یک بار در هفته ترتیب داد و برای این کار باید حداکثر 1.5 کیلوگرم تفاله خربزه در طول روز مصرف کنید و حدود دو لیتر مایع بنوشید. و سپس در عرض 2 ماه می توانید تا 6 کیلوگرم اضافه وزن از دست دهید.

 

 

منوی رژیم غذایی مونو خربزه

یک خربزه به وزن حدود 1.5 کیلوگرم بردارید. آن را به 5-7 وعده تقسیم کرده و در طول روز مصرف کنید. رژیم غذایی مونو استفاده از تنها یک محصول در روز است. علاوه بر خربزه ، نمی توانید چیزی بخورید. فقط می توانید آب معدنی بدون گاز ، چای سبز بدون شکر ، جوشانده گیاهان دارویی بنوشید. مدت زمان رژیم غذایی مونو 1 روز است. میان وعده مجاز در وعده های اصلی غذایی (فقط با احساس گرسنگی شدید!) آیا مصرف ماست کم چرب (70-100 گرم) است.

 

موارد منفی رژیم غذایی مونو خربزه

تنها اشکال رژیم غذایی مونو خربزه این است که چنین رژیم غذایی فقط در بعضی از مواقع سال از آگوست تا سپتامبر در دسترس است.

 

مزایای رژیم غذایی خربزه مونو

تفاله خربزه از اسیدهای آلی ، مواد قندی و پکتین تشکیل شده است. علاوه بر این ، ترکیب خربزه شامل موادی مانند آهن ، کبالت ، پتاسیم ، ید ، منگنز ، مس ، گوگرد ، فسفر ، کلر ، فلوئور ، روی است . و البته ویتامین ها ( گروه های B ، C ، P ، PP ). لازم به یادآوری است که خربزه را نباید با سایر غذاها یا بلافاصله بعد از غذا خورد.

 

بررسی رژیم غذایی خربزه مونو

درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید. رژیم غذایی خربزه برای افرادی که از دیابت شیرین رنج می برند کاملاً منع مصرف دارد. در تمام دوره بارداری و شیردهی نمی توانید از چنین رژیم غذایی برای افراد مبتلا به بیماری های التهابی کلیه و مجاری ادراری استفاده کنید. بنابراین ، قبل از شروع رژیم غذایی خربزه حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید