سلامت روان

15 کار الهام بخشی که خودتان می توانید آخر هفته ها انجام دهید

آیا از تنهایی خودتان لذت می برید؟ مهم است که هر چند وقت یکبار از وقت گذراندن با خودتان لذت ببرید تا به آرامش درونی برسید. فواید زیادی در گذراندن وقت با خود وجود دارد، شما یاد می گیرید که عاشق خودتان شوید و مستقل باشید. در ضمن باید قبول کنیم که بعضی چیزها تنهایی بیشتر حا می دهد. 15 کار الهام بخشی که می توانید آخر هفته انجام دهید به شرح زیر است:


1-به کنسرتهای مجانی بروید
کافی شاپ ها، کتابخانه ها و خیابانها معمولا در آخر هفته میزبان گروههای موزیک مجانی هستند. کنسرتها البته می توانند بسیار جذابتر باشند وقتی شما تنها باشید تا اینکه نگران این باشید که دوستانتان کجا نشسته اند.
2- به پیاده روی های طولانی یا راهپیمایی بروید
معمولا وقتی که شما تنها هستید و پیاده روی می کنید بهتر می توانید از آرامش و زیبایی طبیعت لذت ببرید. شما می توانید هر جایی که گل زیبایی دیدید توقف کنید و هر جا توانستید نفسی تازه کنید. شما می توانید تمام صدای ساکت بلند طبیعت را گوش دهید.(سیارک)
3- غذای محبوب خود را سفارش دهید
منو را بردارید و غذای محبوب بیرون بر خود را با تمام متعلقاتش سفارش دهید. با آگاهی از اینکه هیچکسی نیست که یک لقمه از غذای شما را بردارد و می توانید هر مقدار غذایی که خواستید را بدون ترس از قضاوت دیگران بجز البته پیک موتوری نوش جان کنید
4- یک سفر برای خرید بروید
تمام استرسهای خرید را کنار بگذارید و به تنهایی خرید کنید. آدمهای دیگر ممکن است که به شما فشار وارد کنند و باعث کند شدن یا عجله کردن شما بشوند که ممکن است منجر به از دست رفتن بهترین قیمتها و لباسها شود.
یک گشت بی عجله بزنید و زمانتان را بر هر چه که می خواهید بگذارید: ممکن است که یک روز خوب را برای خود رقم زده و آن چیزی را که می خواستید پیدا کنید.
5- پروژه ای را تمام کنید
اگر چند ساعت ازاد دارید و تصور می کنید که زیادی اکتیو هستید، به سمت کافی شاپ و یا دفترتان روید و هر کار نصفه کاره ای که دارید را تمام کنید. از آپدیت کردن رزومه گرفته تا تمام کردن پروژه، شما احساس کامل بودن بودن می کنید و هر موقع کار تمام شد به خودتان افتخار خواهید کرد.
6-  برنامه ای که دوست دارید را ماراتون وار ببینید
بهترین قسمت تنهایی تلویزیون نگاه کردن این است که شما هر چیز و هر جایی را بدون احساس شرم و سرخوردگی از دیگران می توانید ببینید. لباس راحت خود را بپوشید، یک بشقاب اسنک بردارید، پاهایتان را روی میز بگذارید و از ساعتها تلویزیون دیدن بدون عذاب وجدان لذت ببرید.
7- ورزش کنید
ورزش کردن در ابتدا ممکن است مقداری سخت باشد. شما بطور کامل تمام حرکتهای زومبا را یاد نگرفته اید، و نمیدانید کدام دستگاه بدن سازی را استفاده کنید به تنهایی ورزش کردن به این معناست که با سرعت خودتان و علاقه خودتان ورزش کرده اید.
8- خودتان را آزمایش کنید
با اماده نمودن ذهنتان خودتان را به چالش بکشید. یک سودوکو بردارید و یا یک مسئله را حل کنید. اینکه وقتی تنها هستید به یک دستاورد برسید بسیار خوب است، و می توانید پس از اتمام کار به خودتان فخر بفروشید.
9- دستور غذاهای جدید را امتحان کنید
غذاهای جدید را بپزید. شما مهمان ندارید که نگران باشید که کار درست از آب درخواهد آمد یا خیر و تازه اگر هم خوب درآمد می توانید همه را خودتان بخورید. این یک روش باحال در وقت گذراندن با خودتان است و ممکن است که شما را تبدیل به یک آشپز حرفه ای هم بکند.
10- سفر کنید
تنهایی سفر کردن به معنی این است که هیچ سازشی وجود ندارد، هر جایی که می خواهید می توانید بروید، هر چیزی که خواستید ببینید و هر چیزی که خواستید بخورید. حتی اگر به نزدیک ترین شهر ممکن هم سفر کردید، از با خود بودن خودتان لذت ببرید.(سیارک)
11- از کتابفروشیها دیدن کنید
اگر نزدیک یک کتابخانه یا کتابفروشی زندکی می کنید، گشتی برای حال کردن درون آن بزنید. می توانید کتابی بردارید، جای گرم و نرمی بنشینید و به دنیای متفاوتی از ذهنتان سفر کنید. این نوع آخر هفته اگر پول کمی دارید بهترین تفریح است اگر بخواهید که با خودتان وقت بگذرانید.
12- یک حمام طولانی و داغ بگیرید
اگر وقت دارید، یک زمان طولانی را برای حمام کردن اختصاص دهید. سختگیری نکنید، چند شمع روشن کنید، چند آلبوم آرامش بخش گوش کنید و اجازه دهید که مشکلاتتان خیس بخورند و از بین بروند.
13- موزه محلی خود را کشف کنید
ممکن است که شما بخاطر یک گردش علمی بد در دوران مدرسه یا راهنماهای آزار دهنده از دیدن موزه اطاف محل زندگی خود دست کشیده باشید. اما ممکن است پس از اینکه به تنهایی از آن دیدن کردید نظرتان عوض شود. موزه ها از چیزهای جالب و پر شده است. شما می توانید زمان خود را به تحسین کردن چیزهایی که واقعا از ان لذت می برید بگذرانید بدون اینکه راهنمای تور به شما بگوید حرکت کنید.
14- آهنگ گوش کنید
آهنگ گوش کردن وقتی که تنها هستید یکی از بالا برندگان روحیه است. می توانید آهنگی بگذارید و صدای ضبط را تا آنجایی که دوست دارید بالا ببرید و اگر احساس کردید که دوست دارید، برقصید.
15- کودکیتان را زنده کنید
یک را عالی برای صرف زمان تنهاییتان، زنده کردن کودکی است. غذاهایی که در کودکی دوست داشتید را تهیه کنید و فیلم محبوب دوران کودکیتان را که یک روز خوب کودکی را بیدتان می آورد تماشا کنید.(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


تیپ متفاوت خانم بازیگر در کنسرت خواننده محبوب + عکس

تیپ متفاوت خانم بازیگر در کنسرت خواننده محبوب + عکس

تیپ متفاوت خانم بازیگر در کنسرت خواننده محبوب + عکس

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان پیرامون برگزار نشدن کنسرت بنیامین بهادری گفت : گروه بنیامین قبلا برای اجرا اقدام به اخذ مجوز به تعداد پنج نفر از این اداره کل کرده بودند .

توضیحات ارشاد کرمان درباره کنسرت بنیامین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان پیرامون برگزار نشدن کنسرت بنیامین بهادری گفت : گروه بنیامین...

عربستان سعودی در چارچوب سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ خود، مرجعی به نام «اداره عمومی تفریحات» ایجاد کرده تا بر فعالیت‌های مربوط به بخش‌های سرگرمی و تفریحات نظارت کند، ولی همان گونه که انتظار می‌رفت فعالیت‌های این نهاد تازه تأسیس جنجالی شده است.

ولیعهد سعودی با حمله به کنسرت‌ها در عربستان چه خواهد کرد؟

عربستان سعودی در چارچوب سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ خود، مرجعی به نام «اداره عمومی تفریحات» ایجاد کرده تا بر ...

اعضای گروه موسیقی «سون» بعد از برگزاری کنسرت آبادان گفتند: اجرای برنامه در آبادان مورد استقبال گرم مردم این شهر قرار گرفت و ما احساس کردیم در آمریکای جنوبی و در برزیل کنسرت برگزار می‌کنیم!

در آبادان احساس کردیم در آمریکای جنوبی و در برزیل کنسرت برگزار می‌کنیم!

اعضای گروه موسیقی «سون» بعد از برگزاری کنسرت آبادان گفتند: اجرای برنامه در آبادان مورد استقبال گرم م...

با وجود ادعاها درباره فروش سرسام‌آور و میلیاردی جشنواره موسیقی فجر و حتی اعلام سریع تکمیل ظرفیت برخی اجراهای زنده در مهم‌ترین رویداد موسیقی ایران، اکنون مشخص شده ادعاها درباره این استقبال غیرواقعی بوده و مردم پس از خرید بلیت کنسرت‌ها و تکمیل ظرفیت آنها به سالن نیامده‌اند

صندلی‌های خالی جشنواره موسیقی فجر ۳۳؛ مردم بلیت خریدند و نیامدند!

با وجود ادعاها درباره فروش سرسام‌آور و میلیاردی جشنواره موسیقی فجر و حتی اعلام سریع تکمیل ظرفیت برخی...

ممنوعیت برگزاری هرگونه کنسرت در دانشگاه آزاد اسلامی در حالی رسماً ابلاغ و مراحل اجرایی را پشت سر می‌گذارد که دانشگاه آزاد عملاً بزرگ‌ترین مجموعه آموزش موسیقی کلاسیک و مدرن را دارد

ممنوعیت برگزاری کنسرت در دانشگاهی که موسیقی آموزش می‌دهد!

ممنوعیت برگزاری هرگونه کنسرت در دانشگاه آزاد اسلامی در حالی رسماً ابلاغ و مراحل اجرایی را پشت سر می‌...

حجت اشرف‌زاده خواننده موسیقی پاپ و سنتی ایران در جدیدترین کنسرت‌ خود در جشنواره موسیقی فجر در شیراز در ساعت ۲۰:۳۰ روز دوشنبه ۲۵ دی ماه جاری در سالن احسان این شهر روی صحنه می‌رود.

کنسرت‌ حجت اشرف‌زاده در جشنواره موسیقی فجر در شیراز

حجت اشرف‌زاده خواننده موسیقی پاپ و سنتی ایران در جدیدترین کنسرت‌ خود در جشنواره موسیقی فجر در شیراز ...

مهدی یراحی در کنسرت شب گذشته خود در قالب سی و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر با تشابه اسمی یکی از نوازندگان گروهش با رئیس‌جمهور شوخی کرد.

شوخی مهدی یراحی با رئیس جمهور!

مهدی یراحی در کنسرت شب گذشته خود در قالب سی و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر با تشابه اسمی یکی ...

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی عنوان کرد در اجرای دوم ارکستر ملی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر آثار هنرمندان قدیمی موسیقی کشورمان را اجرا می کند.

معتمدی خواننده یک اجرای ارکستر ملی شد

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی عنوان کرد در اجرای دوم ارکستر ملی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر آث...

شب گذشته علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ اولین شب کنسرت تازه خود را با یادی از آتشنانشان حادثه پلاسکو در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، روی صحنه برد. به گزارش فارس، علیرضا عصار که به تازگی آلبوم جدید خود به نام «جز عشق نمی‌خواهم» را منتشر کرده،‌ طی سه شب میزبان مخاطبانش در سالن میلاد…

علیرضا عصار با یادی از آتشنشانان پلاسکو روی صحنه رفت

شب گذشته علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ اولین شب کنسرت تازه خود را با یادی از آتشنانشان حادثه پلاسکو...

بیشترین فایده فیبر محافظت از آرتروز میباشد

با مصرف فیبر از آرتروز پیشگیری کنید

بیشترین فایده فیبر محافظت از آرتروز میباشد

آیا نحوه ی راه رفتن شما مناسب است

آیا نحوه ی راه رفتن شما مناسب است

آیا نحوه ی راه رفتن شما مناسب است

محققان دریافته اند تنها ۱۰ دقیقه ورزش قبل از شروع آزمون یا رفتن به مصاحبه موجب بهبود عملکرد فرد می شود.

ورزش قبل از امتحان موجب تقویت قدرت مغز می شود

محققان دریافته اند تنها ۱۰ دقیقه ورزش قبل از شروع آزمون یا رفتن به مصاحبه موجب بهبود عملکرد فرد می ش...

گن های شکسته مشکل بسیار جدی ای با بالا رفتن سن هستند. آنها تا حد زیادی خطر مرگ را به خصوص در طول سال پس از شکستگی افزایش می دهند.

چه زمان استخوان ها می شکنند

گن های شکسته مشکل بسیار جدی ای با بالا رفتن سن هستند. آنها تا حد زیادی خطر مرگ را به خصوص در طول سال...

ورزش تحمل وزن هر نوع ورزشی است که در آن وقتی شما ان را انجام می دهید پاهای شما و ساق‌ پاهایتان وزن را تحمل می کنند.

استراتژی ورزشی برای پیشگیری از استئوپروز

ورزش تحمل وزن هر نوع ورزشی است که در آن وقتی شما ان را انجام می دهید پاهای شما و ساق‌ پاهایتان وزن ر...

آیا شما می خواهید که راز جوان ماندن را بدانید؟

راز جوان ماندن

آیا شما می خواهید که راز جوان ماندن را بدانید؟