یکی از عوامل موثر در ابتلا به سرطان سینه مصرف الکل شناخته‌ شده است


(سیارک) : آیا بین مصرف الکل از سوی زنان و افزایش احتمال ابتلای آنها به سرطان پستان رابطه مستقیمی وجود دارد؟
بر اساس شواهد جدید و گزارش بنیاد جهانی پژوهش‌های سرطان ، در صورت نوشیدن نصف گیلاس شراب یا یک لیوان کوچک آبجو در روز ، احتمال مبتلا شدن  به سرطان پستان  افزایش می یابد.
در این گزارش آمده است که ورزش های نفس گیر خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد
حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که چرا بعضی از زنان به سرطان پستان مبتلا می‌گردند؟
عوامل  ابتلا به سرطان پستان کدام ها هستند؟ سبک زندگی، میزان هورمون‌ها در بدن و عوامل ژنتیکی و بیولوژیکی تاثیر دارند؟ و چه عواملی خطر سرطان پستان را در برخی از زنان زیادتر می نماید؟
بعضی  از عوامل مثل جنسیت، بلندی قامت، ژن‌ها و وضعیت قاعدگی را ما نمی توانیم کنترل کنیم . یکی از عواملی که پزشکان همیشه تاکید می کنند وجود سابقه سرطان سینه در خانواده است. و در صورتی که زنی با ۵۰ سال سن می باشید و یائسه شده اید و وجود سابقه سرطان سینه در خانواده وجود دارد حتما چکاب های مربوطه را انجام دهید.بلندقد بودن و آغاز قاعدگی قبل از ۱۲ سالگی هم احتمال ابتلا افزایش می‌یابد.
 زنان قادرند با توجه به عواملی مانند تغذیه، کنترل وزن و ورزش ، خطر ابتلا به سرطان پستان را کم کنند.

خطر ابتلا به سرطان در زنان با تعداد سال‌هایی که با اضافه‌وزن پشت سر می‌گذارند افزایش می‌یابد
بنیاد جهانی پژوهش‌های سرطان دراین گزارش  سابقه پزشکی ۱۲ میلیون زن را بررسی کرده است و به میزان الکل مصرفی از عوامل خطر ساز  تأکید کرده است.دارد.
در این تحقیق آمده است که  نوشیدن یک لیوان کوچک شراب (حدود ۱۰ گرم الکل) خطر ابتلای زنان یائسه به سرطان پستان را تا ۹ درصد زیادتر می کند.
تأثیر تغذیه و ورزش  
در این گزارش آمده است که خوردن سبزیجاتی مانند کلم و اسفناج ، شیردادن به بچه و تمرین‌های ورزشی نفس گیر مثل دوچرخه سواری یا دویدن، خطر ابتلا به سرطان پستان قبل و بعد از یائسگی را تا ۱۰ درصد کم می کند.
شیردادن به بچه هم احتمال ابتلا به این بیماری را چه قبل و چه بعد از یائسگی کاهش می‌دهد. مصرف الکل بر چند نوع سرطان دیگر، از جمله سرطان دهان، کبد و روده تأثیری به مراتب بیشتر از سرطان پستان می گذارد. (سیارک)

علائم خطرناک سرطان سینه

ارتباط مصرف زیاد گوشت قرمز و سرطان

آیا منافع ماموگرافی از مضراتش بیشتر است

سرطان پستان همیشه با توده شروع نمی شود

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید