فرهنگ و هنر - صفحه 4

سینما ایران و جهان

20 مهر 1396

بیشترآثار نقاش معروف آمریکایی ژان میشل باسکیه  در لندن به نمایش درآمد.

نمایش آثار ژان میشل باسکیه

ژان میشل باسکیه نقاش سیاه پوست آمریکایی در ۲۸ سالگی درگذشته است و آثار زیادی از خود بجا گداشت ، آثار میشل باسکیه در چند سال اخیربا بالاترین رقم‌ها در حراجی ها به‌ فروش می رسند

5 مهر 1396

4 مهر 1396

طراحی به هر نظمی مربوط می شود

علم طراحی

امروزه، طراحی به عنوان یک هنر یا حرفه تدریس و تمرین می شود و نه به عنوان یک علم با اصول مشخص که در طول یک سری آزمایشات امتحان شده باشد و از آن بتوان برای به دست آوردن طراحی جدید استفاده کرد.

29 شهریور 1396

25 شهریور 1396

تابلو پاپ قرمز بعد از ۴۵ سال به نمایش گذاشته می شود

تابلو پاپ قرمز بعد از ۴۵ سال به نمایش گذاشته می شود

یکی از آثار تازه کشف شده فرانسیس بیکن، نقاش ایرلندی بریتانیایی برای نخستین بار بعد از ۴۵ سال در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. این تابلو دومین اثر از سری مطالعه پاپ قرمز است که ۶۰ میلیون پوند ارزش گذاری شده و قرار است ماه بعد در لندن حراج شود

فرانک وینسنت بازیگر و بازی گردان مطرح سینمای هالیوود به دلیل ابتلا به مشکلات قلبی در سن 78 سالگی درگذشت.

هنرپیشه مطرح هالیوود درگذشت

او بازیگر مورد علاقه مارتین اسکورسیزی بود و در فیلم‌های تحسین شده‌ای همچون گاو خشمگین، رفقای خوب و کازینو (هر سه به کارگردانی اسکورسیزی) به ایفای نقش پرداخته‌ بود.

19 شهریور 1396

18 شهریور 1396

17 شهریور 1396

13 شهریور 1396

10 شهریور 1396

من نفرت انگیز 3، گرو که به همراه ۳ فرزندش زندگی جدیدی را با لوسی آغاز کرده ، قصد دارد تا تمام کارهای شرورانه‌ی پیشین خود را کنار بگذارد ولی...

Despicable Me 3

من نفرت انگیز 3، گرو که به همراه ۳ فرزندش زندگی جدیدی را با لوسی آغاز کرده ، قصد دارد تا تمام کارهای شرورانه‌ی پیشین خود را کنار بگذارد ولی...

18 مرداد 1396

موسیقی
تاثیر موسیقی بر روح و روان

تاثیر موسیقی بر روح و روان

تاثیر بسزای موسیقی بر سلامت ذهنی، هزاران سال است که برای بشر شناخته شده می باشد. فیلسوفان باستانی همچون پلاتو موسیقی را التیامی بر دردهای روحی و اضطراب می دانستند.

16 مرداد 1396

1 مرداد 1396

کتاب و حتی یک کلمه هم نگفت

معرفی کتاب "و حتی یک کلمه هم نگفت"

اگر از این پس از من سوال کنند که آلمانی هاروی چه کتابهایی می توانند حساب کنند که واقعا پر از انرژی و حقیقت باشند، من از کتابهای هاینریش بل نام خواهم برد، و منظور او بیشتر کتاب "و حتی یک کلمه هم نگفت" بود .

31 تیر 1396

فیلم از عذاب وجدانی مرگ‎آور سخن می‎گوید

فیلم منچستر کنار دریا

زمانی که برای اولین‎بار کمدی‎های «این را تحلیل کن» و «آن را تحلیل کن» را دیدیم به سختی می‏ توانستیم تصور ساختن چنین اثر اندوهناکی را از نویسنده این آثار داشته باشیم. بی‎شک کنت لانرگان یکی از نابغه‎های فیلمنامه و نمایشنامه ‏نویسی در این دوران است.

موسیقی
لغو کنسرت جاستین بیبر در چین

لغو کنسرت "جاستین بیبر" در چین

دفتر امور فرهنگی شهرداری پکن علت منع جاستین بیبر از اجرای کنسرت در چین، «رفتار بد» این خواننده در سفرهای پیشین به چین و دیگر کشورها عنوان کرده است.

26 تیر 1396

قتلهای زنجیره ای «اوسیج نیشن»

دی کاپریو و فیلم قاتلان فلاور مون

نام این فیلم جنایی «قاتلان فلاور مون» می باشد و به نقل از منابع آکاه ، مراحل پیش تولید آن آغاز شده است.سناریو فیلم با اقتباس از کتابی به نام «قاتلان فلاور مون» اثر «دیوید گرن» نویسنده آمریکایی می باشد

25 تیر 1396

22 تیر 1396

جشنواره با برنامه‌هایی متنوع از هنر و ادب ایران همراه است

جشنواره فیلم‌های ایرانی در مونیخ

این جشنواره به همت بنیاد "سینما ایران" و با همکاری کتابخانه مرکزی شهر مونیخ برپا شده است.جشنواره مونیخ نگاهی ویژه به آفریقایی‌تباران جنوب ایران داشته و این مضمون را در چند فیلم و نمایشگاه دنبال کرده است.

21 تیر 1396

17 تیر 1396

12 تیر 1396

ده اثر هنری بهمراه عکس

گران ترین آفریده های هنری

کلکسیونرهای ثروتمند جهان گاه میلیونها دلار برای آثار هنری می‌پردازند. اما تنها برخی از آثار هنری به قیمتی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار در حراجی‌ها بفروش رفته اند.

7 تیر 1396

5 تیر 1396

30 خرداد 1396