فرهنگ و هنر - صفحه 5

سینما ایران و جهان

14 آذر 1396

13 آذر 1396

11 آذر 1396

کاتالوگ باقی می‌ماند. کاتالوگ به شکلی نامتناهی قابل بازتولید است

تاثیر نمایشگاه بر نقدگرایی مدرن بخش 2

نظریه‌های انتقادی هنر بر اساس مفهوم تولید مصنوعات هنری قبول ندارند که این ابزارهای خاص تاریخی برای سازماندهی، گردش و توزیع، نه تنها تلقی (مطالعه، مشاهده، بازبینی، بازسازی) ایجاد شده از متون هنری را شکل می‌دهند، بلکه روی برجسته‌سازی خود عمل‌ها هم اثرگذارند

رسانه
حجت الاسلام پژمانفر گفت: جلسات شورای عالی فضای مجازی خیلی دیر به دیر برگزار می شود و  به همین دلیل هنوز موفق به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نشده اند.

شورای عالی مجازی کوتاهی می کند

حجت الاسلام پژمانفر گفت: جلسات شورای عالی فضای مجازی خیلی دیر به دیر برگزار می شود و به همین دلیل هنوز موفق به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نشده اند.

10 آذر 1396

۷۵ عکس از نقاط مختلف افغانستان در قاب هایی بر دیوار نمایشگاه "نکورویان فرخار"

نمایشگاه نکورویان فرخار

آثار ۱۶ عکاس از چهار قاره دنیا در قالب نمایشگاهی در تهران در دیوارهای نگارستان مرکز فرهنگی اکو در تهران به نمایش گذاشته شده اند تا چهره ای متفاوت از افغانستان نشان دهند. این نمایشگاه عکس هایی از عکاسان امریکایی، اروپایی، استرالیایی، افغان و ایرانی را نمایش می دهد.

8 آذر 1396

7 آذر 1396

تاگور باور داشت که هر موجودی حق دارد زندگی خود را به شیوۀ خود شکل دهد.

نقش رابیندرانات تاگور در آموزش

"قبل از آن که ما در جایگاهی برای مقایسه با سایر فرهنگ های جهان باشیم یا با آن ها همکاری کنیم، ما باید فرهنگ خود را بر اساس ترکیب تمام فرهنگ های متفاوتی که داریم قرار دهیم."

5 آذر 1396

2 آذر 1396

29 آبان 1396

چیزهای خوب هیچ وقت نمی میرن

معرفی و نقد فیلم رستگاری در شاوشنگ

امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزها، و چیزهای خوب هیچ وقت نمی میرن!سال ها باید می گذشت و روزگار باید سپری می شد تا “فرانک دارابونت” دست به کار شود و داستان کوتاه “استفن کینگ” را به یکی از شاهکارهای تاریخ سینما تبدیل کند

27 آبان 1396

طراحی‌های اولیه هرژه، خالق تن‌تن امروز در پاریس، پایتخت فرانسه به حراج گذاشته می‌شوند.

نیم میلیون دلار برای طرح تن‌تن و میلو

یکی از آثاری که به حراج گذاشته شد مربوط به طرحی از تن‌تن و میلو است که به نیم میلیون دلار به فروش رفت. از این طرح برای کتاب "عصای اسرارآمیز"، هشتمین کتاب از مجموعه کتاب‌های مصور تن‌تن و میلو استفاده شده است.

24 آبان 1396

خفگی جدیدترین ساخته فریدون جیرانی و درحال اکران است. نوید محمدزاده، الناز شاکردوست، پردیس احمدیه، ماهایا پطروسیان و پولاد کیمیایی در این فیلم بازی می کنند.

خفگی

خفگی جدیدترین ساخته فریدون جیرانی و درحال اکران است. نوید محمدزاده، الناز شاکردوست، پردیس احمدیه، ماهایا پطروسیان و پولاد کیمیایی در این فیلم بازی می کنند.

20 آبان 1396

از این دیدگاه، «هنر» هرگز در قالب کارهای مجرد بیان نمی‌شود

تاثیر نمایشگاه بر نقدگرایی مدرن

از منظر تحلیل، نظام نمایشگاهی به عنوان محل تلاقی بسیار مهم گفتمان‌ها، شیوه‌ها و محل‌هایی به شمار می‌رود که نهادهای هنر را در درون یک تشکیلات اجتماعی معین تعریف می‌کنند. علاوه بر این، دقیقاً همین جای این شبکه‌ی بین متنی و بین برهانی است که هنر در قالب متن به منصه ظهور می‌رسد.

19 آبان 1396

2 آبان 1396

29 مهر 1396

جواز مرگ صادر شده برای نرودا با واقعیت نمی‌خواند.

علت مرگ پابلو نرودا + اشعار

پابلو نرودا، شاعر، نماینده مجلس و سفیر سابق شیلی در فرانسه در سال ۱۹۷۱ جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد.کارشناسان پزشکی قانونی گفته‌اند دلیل مرگ پابلو نرودا، شاعر برنده جایزه نوبل ادبیات شیلی، بیماری سرطان پروستات نبوده است.