فرهنگ و هنر - صفحه 75

سینما ایران و جهان

26 بهمن 1396

دیوار بزرگ- مت دیمون- پدرو پاسکال- ژانگ ییمو- هالیوود- چین

نقد و بررسی گرانترین فیلم تاریخ سینمای چین؛ دیوار بزرگ

وقتی جیمی کیمل در مراسم اسکار امسال شروع به مسخره کردن مت دیمون کرد صحبتهایش راجع به فیلم دیوار بزرگ را چندان جدی نگرفتم.گذاشتم به حساب همان داستان همیشگی شوخیهای کیمل با مت دیمون در شوی تلوزیونی جیمی کیمل و فقط به صحبتهایش خندیدم. اما بعد از دیدن فیلم اولین حرفی که زدم این بود: "کاش حرفهای جیمی کیمل را جدی گرفته بودم"

25 بهمن 1396

این فیلم در ستایش یک قلب بزرگ و طلایی است!

نقد و بررسی فیلم به یادماندنی فارست گامپ

اینکه در نقدهای این فیلم می‌خوانم “…فارست مرد احمقی است…” مشمئزم می‌کند. حقیقت این است که فارست مرد خارق‌العاده‌ای است. او آنچنان قلب بزرگی دارد که ما آدم‌های دیگر، از وحشت این بزرگی دوست داریم به او انگ متفاوت بودن و نادانی بزنیم تا خود را بالا بکشیم.

24 بهمن 1396

23 بهمن 1396

مارول- پلنگ سیاه- فیلم- بازیگران- جذاب- سینما- واکاندا- ابرقهرمان-

چرا فیلم پلنگ سیاه از دنیای مارول یک فیلم ابر قهرمانی معمولی نیست؟

فقط سه روز تا اکران فیلم مورد انتظار پلنگ سیاه(BLACK PANTHER) باقی مانده است و حالا آنابل راکهام گزارشگر ، بعد از اکران خصوصی فیلم در بین منتقدین به سراغ چندتن از عوامل فیلم رفته و گزارش جذابی از دلایل تفاوت فیلم پلنگ سیاه تهیه کرده است .

جشنواره فجر 96 ، اختتامیه ، حاتمی کیا ، امیر قادری، رشیدپور، به وقت شام

تمام کاسه کوزه ها سر رشیدپور و تلوزیون شکست، ضلع سوم انتقادات ابراهیم حاتمی کیا که بود؟

گذشت یک روز از اختتامیه جشنواره سی و ششم فیلم فجر هنوز بحث اصلی محافل سینمایی ایران بیش از آنکه صحبت راجع به برندگان سیمرغ باشد، نطق تند و آتشین ابراهیم حاتمی کیا در مراسم اهداء جوایز است

22 بهمن 1396

21 بهمن 1396

اسکورسیزی درجایی گفته:« این فیلم درباره بوکس نیست درباره خشونت است که خارج از رینگ در اتاق کار یا اتاق خواب جاری است.»

نقد و بررسی فیلم گاو خشمگین raging bull

قهرمان فیلم بدبینانه اسکورسیزی، هرگز نمی تواند خودش را با محیط پیرامونش سازگار کند. دائماً در حالتی تهاجمی به سر می برد یا می خواهد فضای اطرافش را برای حمله ناگهانی آماده کند؛ اما، غافل از اینکه روزگار همواره انسان ها را شکست می دهد. درسی که جیک لاموتا از زندگی اش گرفت این بود که گاهی بردن یعنی باختن.

19 بهمن 1396

واقع گرایی کنار گذاشته شد و پروژه برای برتون اهمیت پیدا کرد.

زندگی عجیب "ادوارد دی وود"

برتون تصمیم گرفت که "اد وود" را سیاه و سفید فیلمبرداری کند چرا که فیلمهای خود "اد وود" همینطور فیلمبرداری شده بودند - برتون میگوید "چون آدم نمیخواد بشینه و از خودش بپرسه ""یعنی چشمای بِلا چه رنگی بودن؟""".

18 بهمن 1396

چهار بازیگر زن انتخاب شده همگی در صنعت مدلینگ هم فعالیت داشته و یا دارند.

نقد فیلم گارد ساحلی baywatch 2017

ساحل جذاب و زیبا، بدنهای بی نقص، سیکس پکهای خارق العاده، چهره های نقاشی شده، زیبارویان لبخند به لب و مهربان در کنار یک نقش منفی که اتفاقا او هم تمام خصوصیات بالا را دارد تبدیل میشود به دو ساعت فیلم گارد ساحلی که البته ادعایی هم ندارد.

15 بهمن 1396

سفید برفی ۸۰ ساله شد

انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله» اولین فیلم بلند انیمیشن والت دیزنی امروز ۸۰ ساله شد.

دیالوگ: ارتفاع پست

سلام خانوما آقایون…خلبان احمدی با شما صحبت می‌کنه…امیدوارم که تا اینجای سفر بهتون خوش گذشته باشه…الان در ارتفاع پونزده هزار پایی داریم به طرف بوشهر میریم…در سمت راستتون آبهای نیلگون خلیج فارس رو میبینید و در سمت چپتون کوهها و دشتهای ساحلی رو…

معرفی مردمی فیلم «اتاق تاریک» در سینما استقلال

مراسم معرفی مردمی فیلم اتاق تاریک ساخته روح الله حجازی با حضور کارگردان و بازیگرانی چون ساعد سهیلی، امیررضا رنجبران، مروارید کاشیان و علیرضا میر سالاری ( بازیگر خردسال) و با اجرای محمدعلی حیدری در سانس ١٧:٣٠ روز سوم جشنواره در سینما استقلال برگزار شد.

رد اتهام خالی بودن ظرفیت سالن‌های سینما و عدم فروش بلیت به مخاطبان

محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر در پاسخ به ادعای برخی رسانه‌های گروهی مبنی بر خالی بودن ظرفیت سالن‌های سینما و عدم فروش بلیت سینماها به مخاطبان که در صف‌های خرید ایستاده‌اند به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت