ادبیات

اردلان عطارپور درگذشت

اُرد عطارپور، تهیه‌کننده و مستندساز، از مرگ برادرش اردلان عطارپور، نویسنده، خبر داد.

 اردلان عطارپور، نویسنده و روزنامه نگار، بر اثر ایست قلبی در سن ۶۰ سالگی درگذشت.

اردلان عطارپور از نویسندگان ادبیات و نشریات کشور بود که آثاری همچون «هفت‌خط ز جام حافظ»، «اقتدا به کفر»، «توهم توطئه»، «درخت عقیم» و… را از خود به یادگار گذاشته است.

او صبح امروز (یکشنبه، هشتم بهمن ۹۶) در سن ۶۰ سالگی به علت سکته قلبی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

اُرد عطارپور، تهیه‌کننده و مستندساز، در وصف برادر مرحومش چنین می‌گوید: «اردلان عطارپور نویسنده فرهیخته و خلاق ساعت ۵ صبح یکشنبه هشتم بهمن به علت ایست قلبی درگذشت. برفی که او چشم‌انتظار باریدنش بود تا نمی به خاک خشک کشور ما بزند، بارید اما همین برف مانع حضور بهنگام آمبولانس اورژانس شد. اردلان پیش از رسیدن به بیمارستان، قلبش از حرکت ایستاد و چشم‌هایش را برای همیشه بست؛ چشمی که همواره در جست‌وجوی عدالت و زیبایی‌ها بود و قلبی دوستدار محرومان…

او ساده زندگی کرد و ساده رفت و در فاصله این سادگی‌ها، خواند و نوشت و با بزرگواری ناملایمات زندگی را نادیده گرفت.»

این نویسنده سال‌های زیادی در مطبوعات قلم زد و کتاب‌های بسیاری هم تالیف کرد. حاصل کارش مجموعه‌ای از کتاب‌ها با مضامین مختلف از جمله «توهم توطئه»، «هفت‌خط ز جام حافظ»، «پیامبر کفرگو»، «مو لای درز فلسفه»، «درخت عقیم»، «اقتدا به کفر»، «مثل همیشه نیست» و… است.

اردلان عطارپور با روزنامه‌ها، مجلات و نشریاتی چون همشهری، کتاب ماه، گلستان قرآن، چیستا، اکنون، حوادث، دنیای اقتصاد، جهان صنعت و… هم همکاری داشت.

آخرین کتاب عطارپور، «مدرنیته یعنی خوردن از میوه ممنوعه» نام دارد که یک روز قبل از مرگش، آن را تمام کرده و به ناشر سپرده بود.

بر اساس اعلام خانواده عطارپور، مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد اردلان عطارپور به احتمال زیاد پس‌فردا به سوی قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

( سیارک) درگذشت اردلان عطارپور  را به خانواده محترم این هنرمند و جامعه ادبی ایران تسلیت می‌گوید.منبع: خبرآنلاین

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.