پروژه «شهرهای نامرئی» تمرین‌های خود را در تهران آغاز کرد

پروژه «شهرهای نامرئی» به کارگردانی پینو دی بودوا تمرین‌های خود را در تهران برای حضور در جشنواره تئاتر فجر آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «شهرهای نامرئی» نام یکی از پروژه‌هایی است که امسال در سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا خواهد شد. این پروژه که از سال ۱۹۹۱ در شهرهای بزرگ دنیا مثل لندن، پاریس، رم، بوداپست و ... اجرا داشته است به دعوت بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر و با همکاری سفارت ایتالیا در ایران  و بخش خارج از صحنه جشنواره به تهران می‌آید.

به همین منظور کارگردان ایتالیایی پروژه پینو دی بودوا در روزهای اخیر برای انجام هماهنگی‌های لازم و آغاز تمرین‌های پروژه از تهران بازدید کرد.

«شهرهای نامرئی» اقتباسی است از رمانی با همین نام از نویسنده معاصر ایتالیایی، ایتالو کالوینو که به ارتباط میان شهر و انسان می‌پردازد. این پروژه شهر را صحنه خود قرار می‌دهد و به نسبت فضای شهری، سناریوی خود را برای رویارویی با شخصیت زنده شهر طراحی می‌کند.

تهران امروز ما شهری است که امکانات بالقوه‌ای برای این نوع مواجهه فراهم می‌کند. تحرک، پویایی و متابولیسم زنده شهری تهران، آن را به بستری فوق‌العاده مناسب برای این پروژه عظیم تبدیل می‌کند. این اجرا، در طول روزهای جشنواره تئاتر فجر، تجربه نوین خود را با شهروندان تهرانی به اشتراک خواهد گذاشت.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید