رسانه

«سایمدانگ» خاطرات خوش «جواهری در قصر» را تکرار کند

ویرایش ها در دوبله بسیار غلط است بانی فیلم-گروه تلویزیون: پخش سریال تلویزیونی «سایمدانگ» با بازی لی یونگ ئه که پیش از این با بازی در نقش یانگوم در سریال «جواهری در قصر» در ایران به محبوبیت رسیده بود؛ از پنجشنبه ۵ بهمن ماه توسط تلویزیون تعاملی تیوا آغاز شد.هر هفته دو قسمت از این…

ویرایش ها در دوبله بسیار غلط است
گروه تلویزیون: پخش سریال تلویزیونی «سایمدانگ» با بازی لی یونگ ئه که پیش از این با بازی در نقش یانگوم در سریال «جواهری در قصر» در ایران به محبوبیت رسیده بود؛ از پنجشنبه ۵ بهمن ماه توسط تلویزیون تعاملی تیوا آغاز شد.هر هفته دو قسمت از این سریال سی قسمتی با دوبله فارسی در وب سایت و اپلیکیشن تلویزیون تعاملی تیوا در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت و تا اردیبهشت ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت. از نکات جالب توجه در دوبله این سریال می توان به حضور مینو غزنوی که پیش از این در سریال جواهری در قصر نیز صداپیشگی نقش «یانگوم» را برعهده داشت، در این سریال اشاره کرد. مینو غزنوی در این سریال صدا پیشه نقش اصلی با بازی لی یونگ ئه است.
مینو غزنوی دوبلور پیشکسوت کشور متولد ۱۳۳۷،تاکنون به جای شخصیت هایی هم چون یانگوم (جواهری در قصر)، هانیکو (داستان زندگی)، کایو (سال های دور از خانه) و هوسن نیان (جنگجویان کوهستان) صحبت کرده است. با «غزنوی» درباره دوبله سریال سایمدانگ، کیفیت سریال های کره ای و دلیل استقبال مخاطبان ایرانی و کیفیت آثار دوبله، گفت و گو کردیم.

 ابتدا به این اشاره می کنم که یکی از مردمی ترین و محبوب ترین نقش هایی که شما دوبله کردید، مجموعه «جواهری در قصر» در نقش «یانگوم» بود. چقدر از تجربه های خود استفاده کردید که این شخصیت برای مردم خاطره انگیز و جذاب شد؟
– همیشه مردم به من و همکاران لطف می کنند و ما هر کاری انجام می دهیم برای رضایت آن هاست. سعی می کنیم به گونه ای کار کنیم که مردم راضی باشند و آن را بپذیرند. ابتدا باید خودم آن چیزی را که قرار است گویندگی کنم، بپذیرم تا بتوانم به مردم القا کنم. در این مجموعه به انتخاب مدیر دوبلاژ زهره شکوفنده که استادم است به کار دعوت شدم. او با تبحر و تجربه ای که داشت، می دانست صدای هر گوینده مناسب چه شخصیتی است. من و خانم شکوفنده سابقه دوستی طولانی داریم و از دوران کودکی در این کار با یکدیگر بزرگ شده ایم. او می دانست که صدایم در چه مایه ای است و چگونه می توانم صحبت کنم و به همین دلیل گوینده نقش «یانگوم» شدم.
 با توجه به حجم بالای دوبله فیلم ها، در حال حاضر کیفیت آثار دوبله شده را چگونه ارزیابی می کنید؟
– گاهی اوقات از تماشای فیلم ها و دوبله آن ها عصبانی می شوم. فیلم ها ترجمه ضعیفی دارد و فردی که ویرایش می کند بسیار غلط دارد و خواهش می کنم روی این مسئله تأکید کنید.گاه متاسفانه برخی ویراستاران اشتباه های املایی و انشایی بسیاری دارند! هنگامی که مطلب در اختیار ما قرار داده می شود، سعی می کنیم اندکی جمله را درست کنیم تا برای مردم قابل درک باشد و تو ذوق آن ها نخورد، اما ویرایش ها بسیار غلط است. کسی که کار ویرایش انجام می دهد، بابت آن دستمزد دریافت می کند اما به هیچ عنوان به خودش زحمت نمی دهد که فیلم را ببیند، دیالوگ ها را براساس فیلم نمی سنجد و ناگهان می بینی دو صفحه دیالوگ را خط می زند، بدون این که متوجه شود به فیلم لطمه وارد می شود.
 قبول دارید که یک ترجمه خوب در یک اثر سبب کیفیت آن کار می شود؟
– ترجمه خوب، بسیار مؤثر است و بعد از آن مدیر دوبلاژ باید کار را به خوبی سینک بزند و گوینده را بجا انتخاب کند. البته پخش تلویزیون خیلی بد است، یعنی هنگامی که به تماشای فیلم می نشینیم صداها جلو یا عقب است و با لب بازیگر همخوانی ندارد، زیرا بخشی از فیلم را در می آورند و سینک هم نمی زنند. در نهایت باید بگویم هیچکس متوجه این مسایل نیست. معتقدم اگر قرار است فیلمی پخش شود باید درست پخش شود که امیدوارم همین سریال سایمدانگ که قرار است توسط شبکه اینترنتی تلویزیونی پخش شود، از این مشکل ها نداشته باشد، چرا که یک رسانه جدید است و به مسائل تکنولوژی روز دنیا آشنا است.
 درباره دوبله سریال سایمدانگ توضیح دهید.
– برای دوبله سریال سایمدانگ هم من توسط خانم زهره شکوفنده به گروه دعوت شدم، خوشحالم که دوبله نقشی را به عهده گرفتم که از هرلحاظ بازیگر خوب و حرفه ای است و حضور خانم لی یونگ ئه می تواند از نقاط قوت این سریال و جذب مخاطب ایرانی باشد، چرا که با خاطره خوش یانگوم او را به یاد دارد.
 غیر از بازی لی یونگ ئه، این سریال چه شباهتی به سریال جواهری در قصر دارد؟
جزییات سریال را نمی توانم بگویم، می خواهم که مخاطب وقتی شروع به دیدنش کرد، درگیر داستان جذابش بشود، اما اشاره می کنم که این سریال هم مثل بسیاری از سریال های کره ای در بستر عاشقانه و تاریخی روایت می شود و می تواند برای مخاطبان جذاب باشد.
 دلیل استقبال مخاطب ایرانی از سریال های کره ای چیست؟
– می شود گفت داستان سریال های کره ای عینِ زندگی است،هم جنگ دارد، هم تاریخی است، هم جدید است، هم هنر و در کنار همه اینها عشق است که هسته اصلی داستان سریال ها را شکل می دهد و این می تواند برای هر مخاطبی جذاب باشد به خصوص ایرانی ها که همیشه به مسائل عاطفی و احساسی علاقه مند هستند. کیفیت خوب تولید سریال ها و بازی های حرفه ای بازیگرانشان هم از دلایلی است که مخاطب باهوش ایرانی را جذب می کند.
 تفاوت مخاطب ایرانی با دیگر مخاطبان چیست ؟
– امروزه با پیشرفت تکنولوڗی مخاطبان به راحتی می توانند به هر سریالی به صورت زبان اصلی دسترسی داشته باشند و سریال های روز دنیا را ببینند اما با توجه به علاقه و حس نوستالژی که نسبت به صداهای دوبلورها دارند، دوست دارند که با یک دوبله با کیفیت سریال مورد علاقه خود را تماشا کنند، این تفاوت مخاطب ایرانی است که صداهای ما را به عنوان پیشکسوتان دوبله به خاطر میسپارد و دوست دارد که به طور مثال اگر هنرپیشه نقش یانگوم را با صدای من شنیده دوباره این خاطره برایش تکرار شود که خوشبختانه این اتفاق در سریال سایمدانگ افتاد.
 نظر شما درباره شبکه های تلوزیونی اینترنتی چیست؟ مثلا پخش،سریال سایمدانگ هم از شبکه اینترنتی انجام می شود.
– فکر می کنم با توجه به گسترش استفاده استفاده از اینترنت و پیشرفت تکنولوژی، فعالیت تلویزیون های اینترنتی و پخش فیلم های با کیفیت روز دنیا به نوعی احترام به سلیقه مخاطب است و باعث جذب مخاطب می شود. بخصوص برای قشر جوان می تواند بسیار جالب توجه شود که به طور منظم و در زمان خاص با محدودیت کمتری می تواند سریالی را ببیند که همزمان در شبکه های معروف دنیا هم در حال پخش است، اما با این تفاوت که یک تیم حرفه ای دوبله، با صداگذاری حرفه ای آن را دوبله می کند.
 به عنوان سؤال پایانی چه صحبتی دارید؟
– بحث اصلی ما درباره سریال سایمدانگ بود و من هم با اشاره به این سریال مصاحبه را به پایان می رسانم. از همه مخاطبان دعوت می کنم که به تماشای این سریال بنشینند، من و همکارانم برای دوبله آن زحمت کشیدیم و امیدوارم کیفیت کار برای مخاطبان هم راضی کننده باشد، بازی های حرفه ای و داستان جذاب و پخش آن از مدیوم جدیدی مثل تلویزیون اینترنتی می تراند برای مخاطب ایرانی جذاب باشد که با سریال های با کیفیت و ممتاز کره ای خاطرات خوبی دارد.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


آخرین جزئیات پرونده قتل از زبان قاتل سریالی

آخرین جزئیات پرونده قتل دختران نوجوان از زبان قاتل

آخرین جزئیات پرونده قتل از زبان قاتل سریالی

منتقدان تلویزیونی ۵۰ فصل برتر پرطرفدارترین سریال‌های جهان را لیست کردند.

فهرست ۵۰ سریال برگزیده به انتخاب منتقدان «متا کریتیک»

منتقدان تلویزیونی ۵۰ فصل برتر پرطرفدارترین سریال‌های جهان را لیست کردند.

الان کسی مثل آقای منتظر المهدی که یک نظامی است بودجه این را می‌آورد تا یک اثر نمایشی تولید شود. ایشان که تخصص کار ما را ندارند، ما متخصص هستیم، ما باید قدر این بودجه را بدانیم، به خصوص که بیت المال است.

قدرت پلیس را باید در سریالها ببینیم

الان کسی مثل آقای منتظر المهدی که یک نظامی است بودجه این را می‌آورد تا یک اثر نمایشی تولید شود. ایشا...

 سریال «شبکه» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری همچنان ادامه دارد که از ۱۳ بهمن روی آنتن شبکه ۵ رفته و همزمان با این شبکه از شبکه های دیگر نیز پخش می شود.

«باغ بی روزنه» فصل دوم سریال «شبکه»

سریال «شبکه» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری همچنان ادامه دارد که از ۱۳ بهمن رو...

محمود پاک نیت این روزها سخت مشغول بازی در یک مجموعه تلویزیونی است و بعد از مدتها فرصتی برایش مهیا شده تا یک نقش متفاوت را در این سریال بازی کند. وی که آخرین حضورش در تلویزیون بازی در سریال «گشت ویژه» بود

کاراکترهای مثبتم را فراموش کنید؛ در «شبکه» نقش منفی ام

محمود پاک نیت این روزها سخت مشغول بازی در یک مجموعه تلویزیونی است و بعد از مدتها فرصتی برایش مهیا شد...

شبکه سی‌بی‌اس دستور ساخت پایلوت چهار سریال درام جدید را برای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ داده است.

«محرمانه لس‌آنجلس» سریال می‌شود

شبکه سی‌بی‌اس دستور ساخت پایلوت چهار سریال درام جدید را برای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ داده است.

تصویربرداری سریال «رنج پنهان» این روزها در لوکیشنی در غرب تهران پی گیری می شود.

«رنج پنهان» در غرب تهران

تصویربرداری سریال «رنج پنهان» این روزها در لوکیشنی در غرب تهران پی گیری می شود.

تصویربرداری سریال «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری و تهیه کنندگی محسن علی اکبری ۲۰ بهمن آغاز خواهد شد.

سریال «نفوذ» بازیگرانش را شناخت

تصویربرداری سریال «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری و تهیه کنندگی محسن علی اکبری ۲۰ بهمن آغاز خواهد شد...

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

چگونه فیلم های معروف پس از اضافه کردن جلوه های ویژه تغییر می کنند

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

Bird Box یا آشیانه پرنده فیلمی برگرفته از رمانی با همین نام است.

فیلم Bird Box: نقد و بررسی فیلم جعبه پرنده

Bird Box یا آشیانه پرنده فیلمی برگرفته از رمانی با همین نام است.

در نقد فیلم bird box همین قدر کافی است بگوییم که فیلم نامه قطعا

نقد فیلم bird box

در نقد فیلم bird box همین قدر کافی است بگوییم که فیلم نامه قطعا

بنیاد فیلم آمریکا The American Film Academy نامزدهای اسکار 2019 را جمع کرده بود.

در مراسم ناهار اسکار 2019 چه گذشت؟

بنیاد فیلم آمریکا The American Film Academy نامزدهای اسکار 2019 را جمع کرده بود.

تعداد زیادی از این سوتی ها را شما در هنگام تماشای فیلم متوجه شده اید؟

20 سوتی دیدنی در فیلم های معروف سینمای جهان

تعداد زیادی از این سوتی ها را شما در هنگام تماشای فیلم متوجه شده اید؟

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

عکس انتخابی روز 27 اسفند 97

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برگزار شد.

جوایز اسکار ۲۰۱۹

نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برگزار شد.

فیلم The Bombing روایت جنگ ژاپن و چین است

فیلم The Bombing، بازیگر همه چیز نیست!

فیلم The Bombing روایت جنگ ژاپن و چین است

فيلم يک خصوصيت خيلی دلنشين دارد، آن هم نقاشی بودنش است

زندگی دوگانه ورونيکا

فيلم يک خصوصيت خيلی دلنشين دارد، آن هم نقاشی بودنش است

فیلم جدید از جان تراولتا و مایکل مدسن ماه آینده

فیلم TRADING PAINT با بازی جان تراولتا

فیلم جدید از جان تراولتا و مایکل مدسن ماه آینده

سریال «سایمدانگ: خاطرات نور» محصول کره جنوبی از طریق موسسه هنراول به شبکه خانگی عرضه شد.

«یانگوم» با دو نقش کاملا متفاوت در سریال «سایمدانگ: خاطرات نور»

سریال «سایمدانگ: خاطرات نور» محصول کره جنوبی از طریق موسسه هنراول به شبکه خانگی عرضه شد.

نشست خبری سریال «سایمدانگ» ساخت کشور کره جنوبی در تلویزیون تعاملی تیوا برگزار شد.

پخش سریال «سایمدانگ» در تلویزیون تعاملی «تیوا» با همزمان با نتفلیکس

نشست خبری سریال «سایمدانگ» ساخت کشور کره جنوبی در تلویزیون تعاملی تیوا برگزار شد.

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت - 7 کشور

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.

کیفیت هوای داخل ساختمان می تواند اثر پویایی بر آسایش, عملکرد و سلامت کارکنان داشته باشد.

سندرم بیماری ساختمان

کیفیت هوای داخل ساختمان می تواند اثر پویایی بر آسایش, عملکرد و سلامت کارکنان داشته باشد.

محصولات غذایی که به بهبود خواب کمک کنند کدام است؟

خواب راحت با این محصولات غذایی

محصولات غذایی که به بهبود خواب کمک کنند کدام است؟

کم شدن ستاره های خودرو پژو 206 هم جای بررسی دارد

تازه ترین رده بندی کیفیت خودرو داخلی فروردین ٩۷

کم شدن ستاره های خودرو پژو 206 هم جای بررسی دارد

تحلیل تشخیصی دقیق و کارآمد یک بنگاه اقتصادی از چندین دیدگاه ساخته شده است

عیب شناسی ریسک و بهره وری TQM در سازمان های کوچک و متوسط

تحلیل تشخیصی دقیق و کارآمد یک بنگاه اقتصادی از چندین دیدگاه ساخته شده است

منابع انسانی عملی در سازمان ها است که برای به حداکثر رساندن عملکرد کارکنان در خدمت به اهداف استراتژیک کارفرما طراحی شده است.

مدیریت منابع انسانی HRM

منابع انسانی عملی در سازمان ها است که برای به حداکثر رساندن عملکرد کارکنان در خدمت به اهداف استراتژی...

برای بیشتر کشورها، مقداری استانداردسازی غیرقابل اجتناب است.

فواید و معایب استانداردسازی

برای بیشتر کشورها، مقداری استانداردسازی غیرقابل اجتناب است.

برندهای جهانی نمادهای جهانی هستند چرا که مصرف کنندگان آن ها را این گونه تلقی می کنند.

کیفیت یک برند جهانی

برندهای جهانی نمادهای جهانی هستند چرا که مصرف کنندگان آن ها را این گونه تلقی می کنند.

کلمه ی دیادورا از واژه ی یونانی dia dorea"" که به معنی "به اشتراک گذاشتن هدیه و افتخارات" است می آید. دیادورا برای بردن و نوآوری متولد شد.

برند دیادورا

کلمه ی دیادورا از واژه ی یونانی dia dorea"" که به معنی "به اشتراک گذاشتن هدیه و افتخارات" است می آید...

این بار گروه بولیت با محصول جدید خود از تبار جنگجویان سری S‌ کاترپیلار باز گشته

گوشی کاترپیلار S61 با سنسور کیفیت سنج هوا و ظاهر زیباتر بازگشت!

این بار گروه بولیت با محصول جدید خود از تبار جنگجویان سری S‌ کاترپیلار باز گشته

خانم «لی یونگ ئه» ، عمل انسان دوستانه

وزیر بهداشت از «یانگوم» تقدیر کرد

خانم «لی یونگ ئه» ، عمل انسان دوستانه