ویژه برنامه های دهه فجر در تلویزیون

دهه فجر با شبکه نسیم و تماشا

شبکه های نسیم، تماشا و نمایش، برنامه ها و فیلم و سریال های متناسب با ایام دهه فجر را برای مخاطبان در این ایام در نظر گرفته اند.

به گزارش رسیده، ویژه برنامه های شبکه نسیم برای دهه فجر انقلاب اسلامی به شرح زیر اعلام شده است:

این شبکه برنامه های کتاب باز، چهل تیکه ، نسیم آوا و نسیم نما، حماسه ۵۷ و کلیپ ها و نماهنگ هایی با موضوع یوم الله ۲۲ بهمن را برای دهه فجر و همراهی با جشن چهلمین سالگرد انقلاب تدارک دیده است .

شبکه تماشا نیز با سریال نفس در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای و سریال کوچک جنگلی  دهه فجر را اغاز می کند .

ویژه برنامه ایران من در ۶ قسمت و ویژه برنامه شوی آزادی  نیز در ۴ قسمت، از این شبکه برای ببینندگان پخش خواهد شد. همچنین این شبکه با پخش کلیپ ها و وله های ویژه این ایام با مخاطبان شبکه همراه می شود.

شبکه نمایش نیز با پخش فیلم های عملیات سری ساخته محمدرضا ورزی، شکار ساخته مجید جوانمرد، شاطره ساخته ایمان افشاریان، شب برفی  و بهمنا ساخته حمیدرضا لوافی، گروهبان ساخته علی شاه حاتمی، ریسمان سبز علیرضا امینی، دایره سرخ جمال شورجه، سناتور مهدی صباغ زاده، از نفس افتاده قاسم جعفری، روزنامه دیواری خسرو معصومی و خبرچین ساخته نصرالله زمردیان دهه فجر را با مخاطبان خود همراهی می کند.

 

اعلام ویژه برنامه های دهه فجر شبکه یک سیما

هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، پخش ویژه برنامه های شبکه یک سیما آغاز خواهد شد.

به گزارش رسیده، ویژه برنامه های شبکه در این ایام در چهار بخش برای مخاطبان پخش خواهد شد.

جُنگ های شبانگاهی، سریال مناسبتی، مستندهای ویژه و پرداختن برنامه های  روتین به موضوع انقلاب اسلامی .

بر همین اساس جُنگ شبانگاهی “ای ایران” به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد، جُنگ “۱۰ ستاره” به تهیه کنندگی الهام پیرهادی،سریال “ستارخان” به تهیه کنندگی مصطفی شریفی و مستندهای ویژه تولیدی شبکه یک سیما از جمله این برنامه های دهه فجر هستند.

“ای ایران” به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد قرار است از چهارشنبه ۱۱ بهمن بعد از سریال شبانگاهی و  ساعت ۲۳ پخش شود. این برنامه هر شب تا ۲۱ بهمن، به طور زنده به مدت ۹۰ دقیقه پخش می شود.

به گفته تهیه کننده “ای ایران”، این جنگ در دو بخش سرودهای انقلابی و هنرهای انقلابی هر شب پخش می شود. مومن نژاد تصریح کرد: در بخش اول که مربوط به سرودهای انقلابی است، ما موسیقی های چهار دهه گذشته ایران را که در مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما وجود دارد پخش می کنیم و در قالب نظر سنجی از بینندگان می خواهیم به بهترین قطعه موسیقی رای بدهند. ما ۶۰ قطعه موسیقی که همگی درباره ایران است و خوانندگان مختلف آنان را خوانده اند را در چهار بخش انقلابی، محلی، پاپ و سنتی پخش می کنیم.

در هر بخش هم ۱۵ ترانه انتخاب می شود که در پنج شب اول برنامه این ۶۰ قطعه در بخش های چهارگانه پخش خواهد شد و مردم به آن رای می دهند.

اما در چهار شب بعد که از دوشنبه ۱۶ بهمن شروع می شود، ۲۸ ترانه که بیشترین رای را کسب کرده اند دوباره رقابت می کنند. در این مرحله سه ترانه از هر گروه به مرحله فینال خواهند رسید که در این محله که در ۲۱ بهمن و شب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پخش می شود، از بین ۱۵ ترانه، چهار ترانه برتر به انتخاب مردم معرفی می شود.

بینندگان می توانند برای شرکت در این جشنواره انتخاب موسیقی، از طریق سامانه رایگان *۳# به بهترین قطعات موسیقیایی رای بدهند. مقداد مومن نژاد درباره علت انتخاب نام ایر ایران برای جنگ ویژه دهه فجر هم گفت: “ای ایران” اولین قطعه ای بود که درباره عظمت و شکوه ایران در سال  ۱۳۲۳، با تلاش روح الله خالقی ساخته شد و به همت غلامحسین بنان در دی ماه همان سال برای اولین بار اجرا و تاکنون ماندگار شده است. برنامه “ای ایران” در گروه اجتماعی شبکه یک سیما طراحی شده است.

“۱۰ ستاره” برنامه ای به تهیه کنندگی الهام پیرهادی با رویکرد علمی و معرفی جوانانی که در این عرصه توانسته اند با خلاقیت و نوآوری، علاوه بر ایجاد اشتغال، کسب و کار پردرآمدی را برای خود و اقتصاد ایران راه اندازی کنند. تهیه کننده “۱۰ ستاره”درباره این ویژه برنامه دهه فجری عنوان کرد: در این برنامه ما سراغ جوانانی موفقی رفته ایم که توانسته اند با توسل به علم و با دستانی تقریبا خالی، علاوه بر کسب ثروت ، ایده و نوآوری خود را در ایران به مرحله تجاری سازی برسانند. الهام پیرهادی اظهار داشت: این ۱۰ جوان از شهرهای مختلف ایران انتخاب شدند و همگی آنها جزو برگزیدگان جشنواره های خوارزمی و شیخ بهایی و دارای چندین اختراع ثبتی هستند. این تهیه کننده گفت: ۱۰ ستاره یک گفت وگوی صمیمانه با این جوانان و اطرافیان آن هاست. پیرهادی تصریح کرد: در هر برنامه یکی از این جوانان مبتکر و موفق به همراهی یکی از همکاران به استودیو می آیند و درخصوص موفقیت بدست آمده و روند طی شده با بینندگان گفتگو می کند. این تهیه کننده در پایان افزود: تیتراژ ابتدایی” ۱۰ستاره” با خوانندگی امید حجت و با شعری از سامیه سلیمی خوانده شده است. “۱۰ ستاره” کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که از ۱۲ تا ۲۲ بهمن، هر روز ساعت ۱۸ و با اجرای حسین کلهر به مدت ۴۵ دقیقه، به طور  زنده پخش خواهد شد.

سریال ۱۰ قسمتی «ستارخان»، برشی از مجموعه ۲۷ قسمتی «ایراندخت» است. سریال «ایراندخت» روایتی تاریخی از دلاوری‌ها و پایمردی‌های ستارخان، دوستان و هم پیمانان اوست و به زندگی این بزرگ مرد تاریخ ایران می پردازد. مجموعه تلویزیونی «ستارخان» در ۱۰ قسمت ۵۰ دقیقه ای آماده شده است و از پنج شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک پخش خواهد شد. این سریال روایتی از سال های پایانی زندگی این سردار بزرگ است که محمدرضا ورزی کارگردان و مصطفی شریفی تهیه کننده آن هستند. سعید نیک پور، شکرخدا گودرزی، حسین مسافر آستانه، مسعود آب پرور، شایسته ایرانی و سام قریبیان، پندار اکبری، آرزو نبوت، علی زارع، باران زمانی، داریوش کاردان، ژرژ پطروسی، بهزاد خداویسی، رضا فیاضی، فخرالدین صدیق شریف، شهراد بانکی، حمیرا عظیمی و عزت الله مهرآوران در این سریال ایفای نقش می کنند. تیتراژ این سریال را سالار عقیلی با موسیقی بابک زرین و شعری از رویا میرفخرایی خواهنده است.

مجموعه مستند “قابیلی ها” کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیماست که هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای بخش هایی از تاریخ انقلاب را روایت می کند. در این مستند مجموعه ترورهای دهه ۶۰  به نمایش گذاشته می شود. در این مستند با ۳۰ نفر از افرادی که اعضای خانواده آن ها قربانی ترور گروهک تروریستی منافقان شدند،گفت و گو شده است. در مستند “قابیلی ها”، به شهدای ترور شهرهای سنندج، قوچان، تایباد، مشهد، شهر ری و تهران پرداخته شده است. این مستند صرفا گفت و گو با خانواده های شهردای ترور است. حسین سبطی تهیه کننده و محمدجواد رجب بیگی کارگردان مستند “قابیلی ها” هستند.

برنامه “خاطره” نیز از شنبه ۱۴ بهمن در ۹ قسمت هر روز ساعت ۱۷:۴۵ به تهیه کنندگی و اجرای لعیا عباس میرزایی با پخش تصاویر قدیمی و خاطرانگیز پخش خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۰ مستند ویژه و مرتبط با دوران پیروزی انقلاب اعم ار آرشیوی و جدید پخش می شود. این مستندها از ۱۴ بهمن هر روز ساعت ۱۷ تقدیم مخاطبان خواهد شد.

«رجال پهلوی» به شبکه مستند می‌آیند

مجموعه مستندهای «رجال پهلوی» با پخش آثاری درباره امیرعباس هویدا، اشرف پهلوی و اسدالله علم به مناسبت سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی از امشب ۷ بهمن ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مستند جنجالی «هویدا، زندگی، زمانه و مرگ» به کارگردانی عباس شوقی با پرداختن به شخصیت هویدا به‌عنوان باسابقه‌ترین نخست‌وزیر حکومت پهلوی می‌کوشد تصویر روشنی از وضعیت کشور در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ ارائه دهد.

این مستندساز توانسته است به ریشه‌های ناکارآمدی این رژیم واردشده و زمینه‌های نارضایتی مردم از آن را به تصویر بکشد.

از بخش‌های جذاب این مستند می‌توان به استفاده از فیلم‌های آرشیوی منحصربه‌فردی، گفت‌وگو با افراد دخیل در دادگاه‌های انقلاب ازجمله نزدیکان مرحوم خلخالی، هادی غفاری، انتشار اسنادی از حضور نظامی ایران در جنگ ویتنام و.. اشاره کرد.

«هویدا» از ۷ تا ۱۰ بهمن ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۰:۳۰خواهد بود.

 

ناگفته‌هایی از زندگی مرموز اشرف پهلوی

شبکه مستند سیما ۱۱ و ۱۲ بهمن‌ماه مستند «اشرف، همزاد شاه» ساخته سعیده نیک‌اختر را روی آنتن می‌برد.

این مستند نخستین مستند ایرانی با موضوع  زندگی اشرف خواهر دوقلوی محمدرضا شاه است و با عبور از کلیشه کارشناسان تاریخی، با استفاده از کارشناسان روانشناس و متخصصان گریم و طراحی لباس به بررسی  ابعاد و لایه‌های زیرین شخصیتی اشرف با توجه به رفتارهای او مانند لباس پوشیدن و آرایش می‌پردازد.

سازندگان «اشرف، همزاد شاه» در مسیر ساخت این مستند وارد محوطه ۶۹ هکتاری کاخ اشرف در منطقه تمیشان نور می‌شوند، عمارتی مرموز شبیه گل هشت پر در منطقه‌ای جنگلی و می‌کوشند در همین عمارت پرده از زندگی پررمزوراز اشرف بردارند.

اسدالله علم، مردی برای تمام فصول

شبکه مستند در سی و نهمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی از تازه‌ترین اثر عباس شوقی با موضوع کارنامه سیاسی امیر اسدالله علم وزیر قدرتمند و پرنفوذ دربار پهلوی هم رونمایی خواهد کرد.

مصطفی شوقی، کارگردان مستند «هویدا» اینبار «علم، مردی برای تمام فصول» را پیش چشم مخاطبان قرار می‌دهد، مستندی که با نگاه به ریشه‌های خاندانی، زندگی و کارنامه سیاسی امیر اسدالله علم تولیدشده است.

این مستند چهارقسمتی که با استفاده از فیلم‌ها و تصاویر دیده نشده، روایتگر روابط و ساختار داخلی سران رژیم پهلوی است، تلاش کرده به شیوه‌ای متفاوت و از زاویه نگاهی جدید، مخاطب را با واقعیات رژیم پهلوی آشنا سازد.

مستند «علم، مردی برای تمام فصول» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر از یکشنبه ۱۵ تا چهارشنبه ۱۸ بهمن ساعت ۲۲ پخش خواهد شد. ( سیارک)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.