ویژه های دهه فجر در شبکه رادیویی ایران

گروه فرهنگ و اندیشه شبکه رادیویی ایران به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به تهیه آیتم هایی با این موضوع می پردازند.
به گزارش شبکه رادیویی ایرانعلاوه بر این، کافه هنر سه جشنواره مهم فجر، موسیقی، تئاتر و فیلم را به صورت زنده پوشش می دهد و اختتامیه این سه جشنواره را به صورت مستقیم روانه آنتن خواهد کرد
برنامه های «راه شب های» جمعه و چهارشنبه بهمن ماه که در ساعت ۳۰:۰۰ بامداد پخش می شود ،در بخش های گزارش و آیتم های خود به موضوع «دستاورد های انقلاب اسلامی» و «انقلاب شکوهمند» در چهلمین سالگرد آن خواهند پرداخت.
همچنین «کافه هنر» از (شنبه تا چهارشنبه) که ساعت ۱۵:۵۰ الی ۱۶:۳۰پخش می شود با تهیه آیتمهای ادبیات انقلاب اسلامی وگزارش از فعالیتهاو برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب وانعکاس آن در هنرهای نمایشی (سینما ، تئاتر) هنرهای تجسمی و عکاسی خواهند پرداخت که این امر با حضور کارشناسان هر حوزه و هر بخش بررسی خواهد شد.
«خیابان ایران» نیز که (جمعه ها ساعت ۱۲:۱۵) پخش می شود،در برنامه دوازدهم بهمن خود آیتم «خاطرات ملی و موج ملی» به این موضوع می پردازد
برنامه پلاک ۸ که از (شنبه تا چهارشنبه ساعت :۱۳:۲۵ الی ۱۴) پخش می شود ، در بهمن ماه به آیتم ها و موضوعاتی با عنوان دستاورد های فرهنگی و هنری انقلاب و برایند آن در ادبیات تئاتر و سینما و موسیقی و دیگر هنرها خواهند پرداخت همچنین به موضوع و آیتم هنرمندان شاخصی که در عرصه های عکاسی، ثبت لحظات انقلاب را بر عهده داشتند می پردازند به نقش مردم پرداخته خواهد شد و همچنین آیتمی در خصوص تاثیر گذاری شخصیت های انقلاب در دفاع مقدس .
عندلیب تنها برنامه تخصصی موسیقی رادیو که (پنجشنبه ها ساعت ۲۲:۰۵ پخش می شود) به موسیقی های انقلابی می پردازد.
برنامه فرهنگ مردم که (جمعه ها ۲۱:۳۰)پخش می شود در برنامه (سیزدهم بهمن) خود در ایتم گردشگری در ایران و وحدت اقوام ایرانی ،و در برنامه بیستم بهمن خود به ترانه های محلی مربوط به هویت ملی و موسیقی حماسی می پردازد.
گلبانگ که از (شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۵) پخش می شود در ایام الله دهه فجر به موسیقی و نغمات آیینی و حماسی و انقلابی می پردازد.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.