چند خبر از صدا و سیما

وزیر نفت مهمان امشب «نگاه یک» بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت کشورمان، امشب ۷ بهمن، به برنامه «نگاه یک» می آید. به گزارش رسیده، در این برنامه وزیر نفت آخرین تحولات و برنامه های وزارت نفت را به طور شفاف برای بینندگان مطرح خواهد کرد. نگاه یک به تهیه کنندگی حسن نهضت، کاری از گروه…

وزیر نفت مهمان امشب «نگاه یک»

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت کشورمان، امشب ۷ بهمن، به برنامه «نگاه یک» می آید.

به گزارش رسیده، در این برنامه وزیر نفت آخرین تحولات و برنامه های وزارت نفت را به طور شفاف برای بینندگان مطرح خواهد کرد.

نگاه یک به تهیه کنندگی حسن نهضت، کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیماست که شنبه ها ساعت ۲۳:۱۰ و پس از سریال شبانگاهی با اجرای مهدی مهدی قلی پخش می شود.

 

پخش نمایش «نامه ای برای سناتورها»

از روز هشتم بهمن ماه ، شنونده سریال جدید رادیویی «نامه ای برای سناتورها» از رادیو نمایش باشید.

به گزارش رسیده ، نویسندگی این نمایش رادیویی را داریوش روحی بر عهده دارد و داستان آن درباره گروهی است که با پوشش توریستی وارد خاک ایران شده و در شهرهای ایران پخش می شوند.آنها می خواهند طی مدت اقامتشان در ایران برای سازمان ملل گزارش تهیه کنند.

در این سریال رادیویی هنرمندانی چون فریبا متخصص، میر طاهر مظلومی، جواد پیشگر، شهین نجف زاده، فریبا طاهری، رامین پورایمان ، مسعود زنوزی راد، ماندانا محسنی، باقر کریم پور، مجید حمزه، ماندانا اصلانی، سیما خوش چشم ، مروارید کریم پور، علی میلانی، صفا آقاجانی، و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش پرداخته اند.

نامه ای برای سناتورها به تهیه کنندگی : ژاله محمدعلی ، صدابرداری : حیدر صفدری و افکت : محمدرضا قبادی فر ، هر روز ساعت ۷:۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

 

مستند «نان گزیده ها» بزودی رونمایی می شود

مستند «نان گزیده ها» اولین مستندی است که درباره اعتراضات کارگری هپکو اراک تولید شده و از این اعتراضات تصویر برداری کرده است.

به گزارش رسیده، محمدرضا حاج حسینی کارگردان مستند «نان گزیده ها» درباره این مستند گفت: این مستند به موضوع مشکلات کارگران که در پی خصوصی شدن کارخانه های بزرگ بوجود آمده است می پردازد. طی فرایند خصوصی سازی، شرکت های بسیاری مثل هپکو از بین رفتند و بحران های اجتماعی و اقتصادی فراوانی به وجود آمد. به نظر میرسد که این اتفاقاتی که برای صنایع مادر در حال رخ دادن است خیلی طبیعی نیست. ممکن است این تخریب زیر ساخت ها اتفاقی سازمان یافته باشد.

وی در ادامه گفت: این پروژه از اردیبهشت امسال کلید خورد و هم اکنون تولید آن به پایان رسیده است. در نان گزیده ها ما در کنار کارگران مظلوم شرکت هپکو اراک اعتراض می کنیم، اشک میریزیم و کتک میخوریم. این فیلم با روایت زندگی کارگران هپکو پیش می رود. دوست داشتیم که صحبت های مدیران استانی و کشوری را هم در این فیلم داشته باشیم که متاسفانه کسی حاضر به همکاری نشد.

حاج حسینی اضافه کرد: با توجه به اینکه  بخش زیادی از تصویر برداری این مستند در میان تجمعات اعتراضی کارگران هپکو صورت گرفته است فیلم پر از اتفاق است. تولید این مستند بسیار درد آور بود. وقتی از نزدیک مشکلات زندگی خانواده کارگر ها و اشک پدرانی را می دیدیم که ماه ها حقوق نگرفته اند و شرمنده خانواده خود شده اند ادامه دادن تصویر برداری برای گروه ما بسیار دشوار بود.

وی افزود: متاسفانه در این مستند بار ها با برخورد های شدید نهاد های مختلف روبه رو شدیم و بار ها تجهیزات تصویر برداری ما ضبط شد. افرادی را دیدیم که علیرغم ظاهر انقلابی ای که داشتند به هیچ وجه حاضر نبودند که صدای صاحبان اصلی این انقلاب که قشر مستضعف هستند به جایی برسد. مجبور شدیم به خاطر همین برخورد های شدید خیلی از صحنه های فیلم را به صورت مخفیانه تصویر برداری کنیم. حتی یکی از کارگرانی که با ما مصاحبه کرده بود به شدت مورد تهدید واقع شد و ما مجبور شدیم مصاحبه ایشان را از فیلم حذف کنیم.

حاج حسینی در پایان گفت: با توجه به سفارش مقام معظم رهبری به تولید مستند های انتقادی در پیامی که بعد از دیدار با مستند سازان منتشر شد؛ امیدواریم مستند «نان گزیده ها» بتواند حرف دل پا برهنه ها را که به گفته حضرت امام صاحبان اصلی این انقلاب هستند به گوش مسئولین برساند.

مستند «نان گزیده ها» اولین روایت تصویری اعتراضات کارگری اراک است که به کارگردانی محمدرضا حاج حسینی در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است و به زودی از آن رونمایی خواهد شد.

 

رادیو سلامت و هفته ملی «مبارزه با سرطان»
شبکه رادیویی سلامت، همزمان با هفته ملی مبارزه با سرطان، در برنامه های خود به موضوعاتی همچون آشنایی با عوامل بروز سرطان و نحوه پیشگیری از آن خواهد پرداخت.
به گزارش رسیده، برنامه های شبکه رادیویی سلامت، در هفته ملی مبارزه با سرطان، از تاریخ ۷ الی ۱۵ بهمن ماه به شرح زیر است:
برنامه «سپهر دانش»، ۷ بهمن ماه، از ساعت ۲۲:۱۰ با حضور کوشا کمالی، متخصص اورولوژی به بررسی «موردی بیماری های بدخیم پروستات» می پردازد.
برنامه «صبح و زندگی»، کاری از گروه بهداشت و تندرستی رادیو سلامت، ۸ بهمن ماه از ساعت ۷:۰۵ به مدت ۸۰ دقیقه با حضور دکتر الچیان، متخصص داخلی به بررسی «سبک زندگی و تاثیر آن در پیشگیری از سرطان» خواهد پرداخت.
برنامه« فراسو»کاری از گروه بهداشت و تندرستی این شبکه رادیویی، ۹ بهمن ماه، از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه ، با حضور فرزانه عباسی، متخصص جراحی عمومی، به بررسی «اصول ده گانه در پیشگیری از سرطان»، «سرطان های شایع و چگونگی پیشگیری از آن» خواهد پرداخت.
برنامه «مجله پزشکی» که کاری از گروه بهداشت و تندرستی است، ۱۰ بهمن ماه ، از ساعت ۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه، با حضور دکتر امینی مقدم، متخصص زنان و زایمان ، به این پرسش که «نحوه غربالگری و موارد قابل پیشگیری در سرطان های دهانه رحم و تخمدان چگونه است؟» پاسخ می دهد.
«استودیو سلامت» برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی، ۱۰ بهمن ماه، از ساعت ۱۹:۱۰، با حضور نسرین علوی، جراح عمومی و مسعود هوشمند ، متخصص ژنتیک به بررسی «راه های پیشگیری از سرطان» خواهد پرداخت.
برنامه «مجله پزشکی» ، ۱۱ بهمن ماه، از ساعت ۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه، با حضور محمد روشنی، فوق تخصص گوارش و کبد ، به موضوع «راه های پیشگیری از سرطان گوارش» و« آشنایی با عوامل خطر سرطان معده و نحوه پیشگیری از آن» می پردازد.
برنامه «فراسو» ، ۱۵ بهمن ماه، از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه ، با حضور بابک بهار، فوق تخصص خون و آنکولوژی ، «علل و عوامل بروز سرطان و نحوه تشخیص زودرس آنها» را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
برنامه های شبکه رادیویی سلامت به صورت ۲۴ ساعته از موج اف . ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می کند.

 

مجتبی جباری بازیکن سابق استقلال امشب به «کتاب باز» می آید

بازیکن سابق استقلال امشب به برنامه «کتاب باز» می رود و درباره کتاب های مورد علاقه اش سخن می گوید.

به گزارش رسیده،مجتبی جباری بازیکن سابق استقلال امشب هفتم بهمن ساعت ۲۰ به برنامه «کتاب باز» در شبکه نسیم می رود و با سروش صحت مجری برنامه گفتگو می کند.

وی در این برنامه درباره روند زندگی فوتبالی خود و کتاب های مورد علاقه اش که در زندگی کمکش کرده اند سخن می گوید و اینکه سعی می کند در اوقات فراغتش کتاب بخواند.

برنامه «کتاب باز» با تهیه کنندگی محمدرضا رضاییان و سردبیری افشین صادقی زاده هر هفته شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه نسیم می رود.

این برنامه قرار است با نگاه و رویکرد متفاوتی سراغ ترویج فرهنگ کتابخوانی برود و هر بار در گفت و گو با مهمان برنامه از دنیای کتاب‌ها سخن بگوید.

در قسمت های پیشین این برنامه مهمانانی همچون مسعود ده نمکی، حبیب احمدزاده، حمید داوودآبادی، سیدمهدی شجاعی و… حضور یافتند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.