کانال رسمی «خندوانه» تبلیغاتچی شد!

بانی فیلم– گروه تلویزیون: با انتشار خبر قطعی شدن پخش سری جدید برنامه پربیننده «خندوانه» از شبکه نسیم- که به احتمال فراوان در ایام نوروز ۹۷ محقق خواهد شد-، کانال رسمی آن هم در تلگرام دوباره فعالیت خود را آغاز کرد. آپلود دقایقی کوتاه از بخش های شاد و اغلب ریتمیک و بامزده سری های…

 با انتشار خبر قطعی شدن پخش سری جدید برنامه پربیننده «خندوانه» از شبکه نسیم- که به احتمال فراوان در ایام نوروز ۹۷ محقق خواهد شد-، کانال رسمی آن هم در تلگرام دوباره فعالیت خود را آغاز کرد. آپلود دقایقی کوتاه از بخش های شاد و اغلب ریتمیک و بامزده سری های قبلی جزو کارکردهای این کانال است که قبلاً وظیفه خبررسانی درباره مهمانان و زمان های پخش را هم به عهده داشت. تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد؛ گیر اصلی جایی است که اخیراً این کانال اقدام به انتشار تبلیغات تجاری بی ربط با ماهیت برنامه می کند. آن هم در شرایطی که همه می دانند «خندوانه» همیشه از اسپانسرهای گردن کلفت و ثروتمندی برخوردار بوده و حتی در مقاطعی میزان مبالغ رد و بدل شده در این برنامه منجر به حاشیه های پررنگی شد و دردسرهایی را برای رامبد جوان هم در پی داشت. رقم های چندین میلیونی که اغلب از ناحیه حامیان مالی برنامه تأمین شده اند. با این حساب نباید حتی در وانفسای بی پولی و کمبود بودجه تلویزیون، دست کم «خندوانه» خود را درگیر با چنین معضلی دیده و طبعاً نباید نیازی هم به کسب درآمد از ناحیه قبول انتشار آگهی در کانال رسمی خود با بیش از صد هزار کاربر داشته باشد. آگهی هایی که بی تردید مجموع درآمد کسب شده از آنها در مقایسه با مبالغی که از سوی حامیان مالی به سوی این برنامه سرازیر می شود، ناچیز خواهد بود و صرفاً شأن کانال رسمی یک برنامه تلویزیونی را تنزل می دهد.
جدا از تبلیغ سریالی که توسط یک شرکت خصوصی در فضای مجازی منتشر خواهد شد، اعلام برندگان قرعه کشی یک بانک و… از جمله مواردی است که اعضای این کانال شاهد انتشار آنها هستند. ضمن اینکه گویا برخی از لینک های تبلیغاتی نیز مدت دار هستند و پس از مدتی که از انتشارشان می گذرد، حذف می شوند.
اخیراً اقدام گردانندگان کانال رسمی برنامه «ماه عسل» نیز به دلیل انتشار تبلیغاتی از فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» که احسان علیخانی یکی از تهیه کنندگان آن است، مورد انتقاد قرار گرفته بود. در واقع این برنامه ها که فرضیه مشکل مالی شان به دلیل حضور اسپانسرهای قدرتمند برای هیچکس قابل قبول نیست، زمانی که دست به چنین تبلیغاتی می زنند، بیشتر از بقیه زیر ذره بین قرار می گیرند. به ویژه آنکه گاهی چنین رفتارهایی به پای شبکه متبوعشان هم نوشته می شود.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.