سینمای ایران

فیلم های روی پرده، نقد و بررسی

2 آبان 1396

29 شهریور 1396

19 شهریور 1396

18 شهریور 1396

23 خرداد 1396

22 خرداد 1396

 محمد صراف، رئیس انجمن صنفی VOD و IPTV به خبر منتشر شده درباره‌ پخش سریال «شهرزاد» واکنش نشان داد

پخش سریال شهرزاد از سایت نت‌فلیکس و سایت لوتوس‌پلی قانونی نیست

به‌تازگی تهیه‌کنندگان سریال ها و فیلم های سینمایی، سایت‌هایی راه‌اندازی می‌کنند و سریال‌هایی که برای شبکه‌ نمایش خانگی تولید می‌کنند را در آن سایت‌ها قرار می‌دهند و صراف‌، این موضوع را معضلی می داند که در حوزه نشر آثار سینمای خانگی اتفاق افتاده است.

18 خرداد 1396

9 اسفند 1395

20 بهمن 1395

16 بهمن 1395

«آذر» ماجرای زندگی زوجی را روایت می‌کند که براثر یک اتفاق زندگی شان دچار دگرگونی می‌شود.

نیکی کریمی و فرش قرمز فیلم آذر

فرش قرمز فیلم «آذر» ساخته محمد حمزه‌ای باحضور نیکی کریمی تهیه‌کننده و عوامل فیلم در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.فیلم «آذر» اولین ساخته محمد حمزه‌ای است که نیکی کریمی، حمیدرضاآذرنگ و هومن سیدی بازیگران اصلی آن هستند.

15 بهمن 1395

16 دی 1395

فیلم دختر ساخته رضا میرکریمی

فیلم دختر ساخته رضا میرکریمی

آقای عزیزی برای مراسم خواستگاری دخترش آماده می‌ شود که ستاره دختر دیگرش درهمان روز قصد سفر به تهران و شرکت در جشن خداحافظی یکی از دوستان هم‌ دانشگاهی‌اش را عنوان می کند.

12 دی 1395

«سلام بمبئی» ملودرامی عاشقانه بوده و داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت میکند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده ای می شوند.

سلام بمبئی

«سلام بمبئی» ملودرامی عاشقانه بوده و داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت میکند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده ای می شوند.

22 آذر 1395

28 آبان 1395

11 آبان 1395

26 مهر 1395

10 مهر 1395

5 مرداد 1395

 فیلم ساکن طبقه وسط داستان مردی را روایت می کند که با ورودش به یک ساختمان جدید، اتفاقات تازه ای در زندگی او رخ می‌دهد.

فیلم ساکن طبقه وسط

شهاب حسینی در «ساکن طبقه وسط»، 38 نقش متفاوت را بازی کرده است و با این کار رکوردی را به نام خود به جای گذاشته که تاکنون کسی موفق به انجام آن نشده است.

کمدی «نهنگ عنبر»، روایت تجربیات مختلف ارژنگ (با بازی رضا عطاران) از روابط عاشقانه اش و مشکلاتش در دهه های مختلف زندگیش است.

فیلم نهنگ عنبر

ارژنگ صنوبر مردي پنجاه ساله است که همراهش مي شويم تا تجربه هاي متفاوت و پيچيده اش از عشق و مصائبي که در زندگي دچارش مي‌شود را از دهه چهل تا نود خورشیدی، برايمان بازگو کند.

ژانر فیلم ما کمدی نیست و هر چه فیلم جلوتر می‌رود تیره وتار می‌شود اما رضا عطاران به قدری بانمک است که وقتی جمله عادی هم می‌گوید مردم می خندند.

فیلم طبقه حساس

مردی بعد از مرگ همسرش که او را در یک قبر دو طبقه دفن می‌کند اما پس از مدتی که سر مزار می‌رود متوجه می‌شود مردی غریبه در طبقه دوم دفن شده است.

7 تیر 1395

ایده ی فیلم روایت یک محافظ یا بادیگارد است

فیلم بادیگارد ساخته ی ابراهیم حاتمی کیا

ایده ی فیلم روایت یک محافظ یا بادیگارد است که در ابتدای فیلم با غفلت خود به یکی از شخصیت های مهم نظام آسیب می رساند و در انتهای فیلم جان شخصیت مهم دیگری را نجات می دهد. باقی فیلم که بخش بزرگی هم هست روندی است که طی آن قرار است قهرمان را دچار تحول کند و به آن واکنش نهایی وا دارد.

7 اردیبهشت 1395

متولد۶۵ به عنوان فیلم اول مجید توکلی  فیلمی قابل‌قبول است.

فیلم متولد 65 ساخته ی مجید توکلی

متولد۶۵ داستان یک زوج خوش و بازیگوش است که با انواع دروغ‌ها خود را به عنوان آدم‌های پولدار و مرفه معرفی می‌کنند تا این‌که بالأخره این دروغ‌ها کار دست‌شان می‌دهد و گیر می‌افتند و حالا باید به دنبال راه نجات خود باشند.

4 اردیبهشت 1395

1 اردیبهشت 1395

ناصر و خانواده‌اش به واسطه آژانس تعطیلات رویایی برای سفری سیاحتی به برزیل دعوت می‌شوند

من سالوادور نیستم

ناصر و خانواده‌اش به واسطه آژانس تعطیلات رویایی برای سفری سیاحتی به برزیل دعوت می‌شوند، آنجل دختری برزیلی، او را با نامزد سابق خود اشتباه گرفته است و ...

7 فروردین 1395

بهمن دومین ساخته ی مرتضی فرشباف پس از فیلم سوگ است.

فیلم بهمن ساخته ی مرتضی فرشباف

بهمن دومین ساخته ی مرتضی فرشباف پس از فیلم سوگ است. او در نوشتن این کار با نسیم مرعشی (کسی که با اولین رمان خود جایزه ی معتبر جلال آل احمد را به دست آورده) همکاری کرده است.