سینمای ایران

علیه داوران جشنواره فجر جو منفی ایجاد نکنیم

داروغه زاده تکذیب کرد: سازمانی با چهار فیلم اسپانسر جشنواره نیست   بانی فیلم-گروه سینمای ایران:ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فجر صبح دیروز در نشست خبری این رویداد در پاسخ به خبرنگار بانی فیلم بر این مبنا که امسال سازمان اوج با چهار فیلم و یکی از تهیه کنندگان شبکه نمایش خانگی(امامی)…

داروغه زاده تکذیب کرد: سازمانی با چهار فیلم اسپانسر جشنواره نیست

گروه سینمای ایران:ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فجر صبح دیروز در نشست خبری این رویداد در پاسخ به خبرنگار بانی فیلم بر این مبنا که امسال سازمان اوج با چهار فیلم و یکی از تهیه کنندگان شبکه نمایش خانگی(امامی) هم با چهار فیلم در جشنواره حضور دارد و آیا این امکان وجود دارد این تعداد تولیدات، حاشیه امنی برای دریافت سیمرغ به وجود بیاورد، گفت: جوایز و سیمرغ ها بخش مهمی است که مربوط به داوران جشنواره می شود و هیچ دبیر و مسئولی نمی تواند روی رأی داوران حرفه ای که مستقل و شناخته شده هستند، تأثیر بگذارد.

داروغه زاده ادامه داد: داوران تنها فیلم ها را می بینند و همین چهار فیلم برای بخش دولتی و چهار فیلم دیگر مربوط به بخش خصوصی، رقابت بین فیلم های خوب ایجاد می کند. اجازه دهیم داوران به شکل طبیعی کار خود را انجام دهند و جو منفی برای داوران ایجاد نکنیم تا کار به صورت تخصصی انجام شود. فکر نمی کنم داورانی که امسال در جشنواره انتخاب شدند، تحت تأثیر این مسائل قرار نمی گیرند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا امسال پدیده داریم یا نه، گفت: بالآخره در جشنواره می بینیم و پدیده داریم.

این نشست خبری دیروز در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش بانی فیلم، در این نشست که با حضور اهالی رسانه برگزار شد، ابراهیم داروغه‌زاده ضمن خیرمقدم به حضار گفت: امسال از آغاز، اهالی رسانه با نظرات و انتقادات خود به ما کمک کردند و من باید کمتر صحبت کنم و بیشتر وقت را در اختیار اهالی رسانه بگذارم. جشنواره فیلم فجر دو بخش اصلی دارد. بخش رقابتی و مسابقه که بخش اصلی است و بخش سیمرغ و اهدای جوایز و یکی دیگر از بخش های جشنواره در واقع جشن سینمای ایران در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی است.

داروغه زاده ادامه داد: رویکرد ما برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره است. بارها بحثی در مورد تغییرات آیین نامه و مقررات جشنواره شده است. یکی از تغییراتی که امسال بحثش مطرح می شد، حذف سیمرغ های فنی بود که با این مقوله مخالفت شد، چرا که این افراد بیشترین نقش را در شکل گیری کیفیت فیلم ها داشتند و همیشه کم تر از دیگران دیده شدند به همین دلیل ما جایزه این بخش را حذف نکردیم. ما سعی کردیم تغییرات حداقلی باشد و ساختار سال گذشته حفظ شود. یکی از تغییرات ایجاد شده، کم شدن تعداد آثار راه یافته به بخش مسابقه بود. سال های قبل هم از این مقوله شکایت می شد که می توانست تاثیر منفی در داوری بگذارد. سال قبل ما ۳۳ اثر در بخش رقابتی داشتیم که در کیفیت داوری و دقت در ده روز داوری تاثیر منفی می گذاشت. تعداد بالای فیلم های جشنواره فجر جشنواره را از حالت رقابتی خارج می کند. امسال ۲۲ اثر سینمای داستانی امسال انتخاب شدند که فکر می‌کنیم داوری‌ها را دقیق‌تر می‌کند.

داروغه زاده افزود: فیلم کوتاه داستانی رسما امسال به جشنواره اضافه شد و هیات داوران یک فیلم کوتاه داستانی را به عنوان بهترین فیلم انتخاب می‌کنند. امسال برای اولین بار این اتفاق افتاده است. همچنین در بخش مستند هم باید بین جشنواره فیلم فجر و جشنواره حقیقت تفاوتی قائل شد که با کمک رزاق کریمی و مشورت با مستند سازان حرفه‌ای و… تصمیم گرفتیم دو فیلم سینمایی مستند داوری شوند. رسانه ها هم باید کمک کنند تا آثار مستند دیده شوند. می دانیم گاهی فیلم های مستند حتی از فیلم های داستانی جذاب تر و حرفه ای تر هستند و باید دراین زمینه فرهنگ سازی شود.

وی ادامه داد: امسال یک فیلم انیمیشن به بخش اصلی جشنواره فیلم فجر راه یافته است. سیمرغ بهترین فیلم اول و فیلم هنر و تجربه هم خواهیم داشت و آثاری که دارای ویژگی‌های هنرو تجربه باشند در این بخش هستند. ما واقعا سعی کردیم عادلانه و بدون دخالت سازمان سینمایی داوری کنیم و آرای داوران را به رسانه ها اعلام کردیم. همچنین ما برای حضور رسانه ها هم قرعه کشی کردیم و نمی خواهیم کمترین حقی از کسی ضایع شود. جشن های انقلاب رویکرد دیگر جشنواره است و سعی کردیم حال و هوا و فضای جشن انقلاب را هم در نظر داشته باشیم.

دبیر جشنواره فجر ادامه داد: تلاش کردیم شور و حال جشنواره در تمام مراکز استان ها باشد. برای کودکان و گروه مدرسه ای تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا نمایش رایگان فیلم های کودک و نوجوان برای این گروه سنی در نوبت صبح میسر شود. فیلم ها با حضور هنرمندان و عوامل سازنده اثر در سینمای های کشور اکران می شوند هرفیلمی که نمایش مردمی داشته باشد با صاحبان اثر مردم می توانند فیلم را تماشا می کنند.

بزرگداشت ها در افتتاحیه برگزار می شود 

داروغه زاده در ادامه در مورد مراسم های جنبی جشنواره توضیح داد: در افتتاحیه سه مراسم بزرگداشت خواهیم داشت که قبلا هم اعلام کردیم. مراسم نکوداشتی هم برای مرحوم علی معلم برگزار می‌کنیم. او منتقد، داور و هم هیات انتخاب، مدیر بخش نشست های خبری جشنواره فیلم فجر، مدیر مسئول مهم ترین نشریه سینمایی بوده است. امسال برای اولین بار در خدمت او نیستیم و باید برایش نکوداشت برگزار کنیم.

دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مورد سینمای اهالی رسانه گفت: در همه جشنواره های حرفه ای سالن مخصوص رسانه ها داریم که فقط صاحبان آثار و اهالی رسانه حضور دارند. قبل از اینکه برج میلاد افتتاح شود همین روند بود و ما سالن اهالی رسانه و مهمانان با توجه به کثرت متقاضی از طرف مهمانان و اصحاب رسانه مشکلات و جمعیت ایجاد شد که مخل فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ها می‌شود. همه شکایت داشتند که چرا فضا رسانه‌ای نیست. امسال برای مهمانان، مدیران فرهنگی و اعضای خانه سینما، سینماگران و… پردیس سینمایی باغ کتاب از ساعت ۷ شب نمایش برای مهمانان آغاز می‌شود. برای اهالی رسانه به منظور افزایش کیفیت سالن، ما پردیس ملت را انتخاب کردیم. این دگرگونی برای ما هم سختی داشت. ما تلاش کردیم مشکلات رفاهی و کاری برطرف شود و وظایفمان را خالصانه انجام دهیم.

کارگردان «آشغال های دوست داشتنی» انصراف داد

داروغه‌زاده در بخش دوم نشست در پاسخ سوال خبرنگاری درباره نامشخص‌ بودن حضور برخی فیلم‌ها در سال‌های اخیر جشنواره و ثبت‌نام و پذیرفته نشدن‌شان (مانند آشغال‌های دوست‌داشتنی) گفت: ما امسال کمترین تغییر را در مبحث آیین‌نامه داشتیم. دوست نداریم تغییرات زیادی در جشنواره داشته باشیم. امیدواریم که دبیر جشنواره بتواند ده سال بماند و به این واسطه سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های جشنواره تغییر نکند. فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» مجوز نمایش نداشت، ولی امسال توانست مجوز نمایش پیدا کند، اما در نهایت کارگردانش به هر دلیلی که دوست داشت، انصراف داد و ترجیح داد پیگیر اکران عمومی فیلمش شود. 

سیمرغی برای فیلم های اول

داروغه‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا سیمرغ قرار است به فیلم‌های اول داده شود و چرا برای این موضوع یک بخش جداگانه اختصاص قرار ندادید و همچنین چرا بخش عکس جشنواره دبیر ندارد؟ گفت: بنا به اهمیتی که سازمان سینمایی برای فیلمسازان جوانی که در عرصه فیلمسازی حرفه‌ای قدم می‌گذارند، قائل است، ما یک سیمرغ برای فیلمسازان اول قرار دادیم که جدا از سیمرغ های دیگر است. ما قبلا هم این موضوع را در آیین نامه اعلام کرده بودیم. از بین فیلم‌های اولی که به بخش مسابقه راه یافتند؛ ما فرصتی قرار دادیم تا اگر در بخش های کارگردانی و بازیگری و غیره سیمرغ دریافت نکردند؛ این سیمرغ را بگیرند.

فیلم هایی را انتخاب کردیم که از نظر پخش و اکران بدون مشکل باشند

دبیر جشنواره در پاسخ به این پرسش که فیلم هایی که احتمال دارند هرگونه حاشیه ای برای جشنواره ایجاد کنند کنار گذاشته شدند یا برخی از فیلمسازان اصولا درخواست ندادند تا در این جشنواره حضور داشته باشند و اینکه چند درصد فیلم‌هایی که در اکران عمومی می‌بینیم با اکران جشنواره تغییر می کند، گفت: برخی انتقادات هیچ منبعی ندارد. شما باید حرفتان داده‌ای داشته باشد تا آن را انتقال دهید. ما برای احترام به صاحبان آثار نام هیچ فیلمی را اعلام نکردیم. داوران تمام شصت و هفت اثر را بررسی کردند و هیچ موردی با این موضوع که حاشیه دارها به جشنواره نیایند، مطرح نشد. ما دوست داریم جشنواره با شکوه و پر رونق باشد و نگاه های مختلف وجود داشته باشد. خودم دوست داشتم فیلم هایی که کمی حاشیه دارند در جشنواره حاضر باشند و اتفاقا هستند و حضور دارند. ما فیلم هایی را انتخاب کردیم که کاملا از نظر پخش و اکران بدون مشکل هستند و از نظر وزارت ارشاد هیچ مسئله ای برای اکران ندارند. 

بخش تجلی اراده ملی امسال احیا  و اضافه شد

دبیر جشنواره در پاسخ به این پرسش که آقای آزادی‌خواه در نشستی اعلام کردند که قرار است هزینه‌های جشنواره به نصف سال گذشته برسد و چگونه به نصف سال گذشته رسیده است، گفت: ما در دوسال گذشته پردیس ملت فرش قرمز مردمی داشتیم که دیگر امسال نداریم، اما قرار نبود بخشی از جشنواره را حذف کنیم که هزینه‌ها کم شود. جشنواره امسال بخش‌های اضافی هم دارد که یکی از آنها بخش تجلی اراده ملی است. ما نسبت به سال گذشته گستردگی جشنمان بیشتر شده و تنها کاهش‌مان تعداد فیلم‌های بخش مسابقه بوده است. ما آخر جشنواره می‌توانیم دقیقا بررسی کنیم و بگوییم که هزینه‌های جشنواره چگونه کاهش پیدا کرده است.

داروغه‌زاده در پاسخ به این پرسش که نمایش فیلشاه در جشنواره اتفاق بسیار خوبی است و فرصتی برای اکران عمومی فیلم کودک می شود. اما آیا این حضور در بخش مسابقه عادلانه است؟ گفت: خودم خیلی موافق نبودم، اما با صاحب اثر صحبت شد و خودشان موافق بودند تا فیلم در این بخش اکران شود.

برای انتخاب اسپانسر هیچ دخالتی نداشتیم 

در ادامه نشست سوال دیگری درباره به عهده گرفتن بخشی از هزینه های جشنواره از طرف صندوق اعتباری هنر پرسیده شد که داروغه زاده پاسخ داد: فکر می‌کنم علت این است که تهیه‌کننده‌های حرفه‌ای و خوب‌مان توانستند فیلم‌های بهتری بسازند. در مورد بحث اسپانسر هم دبیر جشنواره هیچ نقشی ندارد و این مسئولیت از دوش ما برداشته شد. توافقی هم که بین سازمان سینمایی با صندوق اعتباری هنر قرار بود شکل بگیرد هنوز اتفاق نیفتاده است.

داروغه‌زاده در ادامه در پاسخ به این پرسش که با وجود همه نقد هایی که اهالی رسانه به برج میلاد داشتند اما الان هم اهالی رسانه همچنان به پردیس ملت اعتراض دارند، گفت: فکر می‌کنم دو ماه بیشتر است که اعلام کردیم پردیس ملت سالن اهالی رسانه خواهد بود. ما نمی‌توانستیم در برج میلاد به درستی از اهالی رسانه پذیرایی کنیم و در نهایت هم دو پردیس مطرح شد؛ یکی پردیس ملت و یکی هم پردیس چارسو که در نهایت پردیس ملت موافقان بیشتری داشت. 

فیلم هایی که در جشنواره نبودند ربطی به ایجاد حاشیه در جشنواره نداشتند 

در ادامه این پرسش مطرح شد که نقش آقای رضا داد در جشنواره چیست، گفت: ظاهرا آقای رضاداد رابط جشنواره با مجلس است و ترکیب هیات داوران هم با نظر ایشان بوده است. در مورد آقای رضاداد هم باید بگویم که او یکی از اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره است. این که شما می‌گویید نظر شخصی‌تان است. دبیر جشنواره هم بخشی از زنجیره مدیریتی جشنواره است. باید امیدوار باشیم سیاست‌ها و تصمیمات، رضایت اهالی سینما را برآورده کند.داروغه‌زاده در خصوص فیلم های حاشیه داری که در جشنواره حاضر نشدند، پاسخ داد: راجع به فیلم‌هایی که در جشنواره حضور پیدا نکردند، بیش از اندازه صحبت شد و این توهین به فیلم‌های حاضر در جشنواره است. ما سه فیلم داشتیم که تلاش کردند به جشنواره برسند، اما در آخرین روزها نتوانستند. هیچ کدام از فیلم‌هایی که در جشنواره حضور پیدا نکردند ربطی به حاشیه ایجاد شدن در جشنواره نداشت. من فکر می‌کنم به جشنواره و سینماگران باید احترام بگذاریم. برخی فیلم‌ها اساسا برای بخش رقابتی جشنواره تولید نمی‌شوند. فکر می‌کنم به‌خاطر دو یا سه اثر درست نیست فیلم‌های جشنواره را نادیده بگیریم.

اکران فیلم ها در شهرستان ها منوط به اجازه صاحبان اثر است 

در ادامه این پرسش مطرح شد که امسال قرار است آرای مردمی از طریق اینترنتی جمع‌آوری شود. اما انگار هنوز ربات آماده نشده و رای‌گیری اینترنتی کنسل شده است. سوال دوم هم درمورد این است که چه تعداد فیلم و چه تعداد سانسی در شهرستان ها اکران خواهد داشت؟ و  داروغه‌زاده پاسخ داد: در مورد آرای مردمی تا دیشب همه مسائل حل شده بود تا آرا به صورت اینترنتی جمع آوری شوند و امکان دخالت در نتیجه آرا هم کمتر شود. من امیدوارم این مسئله امسال اتفاق بیفتد و اگر مسائلی به وجود بیاید، قطعا قابل رفع است. اکران فیلم‌ها در شهرستان‌ها هم منوط به اجازه صاحبان اثر است و اکران فیلم‌ها در مراکز استان خواهد بود که نهایتا هم ۱۴ فیلم خواهد بود.

هیچ گردهمایی ای جز افتتاحیه و اختتامیه نداریم

در ادامه نشست این سوال مطرح شد که چه شد افتتاحیه به جشنواره اضافه شد و داروغه‌زاده اظهار کرد: فکر می‌کنم باید بگویم که اشتباه کردم. در ابتدا ما فکر می‌کردیم همه جشنواره‌های حرفه‌ای دنیا با یک فیلم مهمان آغاز می‌شوند و صرفا اختتامیه دارند و از طرف دیگر افتتاحیه هزینه‌هایی داشت که حذف آن، از هزینه‌ها می‌کاست، اما بعد فکر کردیم و دیدیم جشنواره ما هیچ گردهمایی جز افتتاحیه و اختتامیه ندارد. ما مراسم‌ بزرگداشت هم داشتیم که نمی‌توانستیم آنها را در اختتامیه برگزار کنیم. امیدواریم بعد از پایان جشنواره گزارشی درمورد مسائل مالی اعلام کنیم.

داروغه‌زاده همچنین درباره صرفه‌جویی در جشنواره امسال نیز ابراز کرد: قطعا کیفیت برای ما مهم است و نباید فدای صرفه‌جویی شود.

داروغه زاده در پاسخ به اینکه بسیاری بر این اعتقادند که شیوه گذشته برای انتخاب مستندها بهتر و تعداد فیلم‌ها زیاد بود و با گزینش فعلی جشنواره بیشتر فیلم‌های ارگانی انتخاب می‌شوند، گفت: نظرها متفاوت است و با توجه به تجربه سال‌های گذشته، نتیجه این شد که برای فرهنگ‌سازی و ایجاد باب آشنایی مردم با مستند، دو فیلم برگزیده شوند تا کمکی به فیلم‌های مستند شود.

دبیر جشنواره فجر درباره داوری تعداد کم فیلم و علت حذف‌ بخش‌ها و اثر آن بر کیفیت جشنواره در پاسخ به سوالی بر این مبنا گفت: همان طور که اشاره کردم شورای سیاستگذاری جشنواره در پی رسیدن به تعریف جشنواره حرفه‌ای بود. باید ببینیم سیمرغ‌های فنی را حذف کنیم یا تعداد فیلم‌ها را. سعی کردیم به جای حذف سیمرغ‌های رشته‌های فنی، تعداد فیلم‌ها را در حد امکان کاهش دهیم که داوری تخصصی شود. جشنواره ما رقابت بین فیلم‌های خودمان است و رشد آن را در همه ابعاد در نظر داریم. ما اگر بخواهیم بخش‌های فنی را حذف کنیم از این هدف‌مان دور می‌مانیم. هر تصمیمی نقاط مثبت و منفی دارد و باید در جمع خروجی مثبتی داشته باشیم. نگران بودجه و هزینه جشنواره نباشید. به طور حتم جشنواره گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

همه فیلم های حاضر در جشنواره قانون و خطوط قرمز را رعایت کردند 

داروغه زاده در پاسخ به پرسش دیگری درباره خطوط قرمز و نماد جشنواره و پوستر این دوره توضیح داد: همه فیلم‌هایی که در جشنواره حضور دارند، قانون و خطوط قرمز را رعایت کرده‌ اند. درباره پوستر جشنواره هم باید بگویم بحث گرافیک، سلیقه ای است و کسانی که در این باره تخصص دارند، می‌توانند با طراحان پوستر گفت و گو کنند. ما به یکی از متخصصان این حرفه، پوستر را سفارش دادیم و هر سال درباره هر پوستری نظرات مختلفی مطرح می‌شود. داروغه زاده درباره انتقال سینمای رسانه و کم شدن تعداد آثار در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری نیز بیان کرد: گفت: درصدد بودیم جشنواره را به وضعیت حرفه ای قبل برگردانیم. تعداد رسانه‌های ما نسبت به ده سال قبل افزایش پیدا کرده و فضای سینمای رسانه موجب نارضایتی اصحاب رسانه شده بود. این جداسازی وظیفه جشنواره بود که امیدواریم در سال اول مشکلاتش برطرف شود و در سال های آینده بدون مشکل اصحاب رسانه به تماشای فیلم ها بنشینند. 

تکذیب می کنم که سازمانی با چهار فیلم اسپانسر جشنواره باشد 

وی در پاسخ به سوال دیگری که گفته می‌شود یکی از سازمان‌هایی که چهار فیلم در جشنواره دارد، اسپانسر اصلی جشنواره است و آیا این موضوع روی داوری ها تاثیر نمی گذارد، گفت: این موضوع تکذیب شده است و هیچ نهادی اسپانسر جشنواره نیست.

این نشست رسانه ای با رونمایی از پوستر بزرگداشت‌ها، نکوداشت علی معلم و بخش تجلی اراده ملی پایان یافت.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


داستان این فیلم، نشان از روایت‌های گذشته فرهادی دارد

نگاهی به فیلم جدید اصغر فرهادی «همه می‌دانند»

داستان این فیلم، نشان از روایت‌های گذشته فرهادی دارد

جوایز شصت و هشتمین دوره جشنواره جهانی برلین شنبه شب (بیست و چهارم فوریه/۵ اسفند) اهدا شد

خرس طلا برای رومانی و ناکامی خوک در پایان جشنواره برلین

جوایز شصت و هشتمین دوره جشنواره جهانی برلین شنبه شب (بیست و چهارم فوریه/۵ اسفند) اهدا شد

جشنواره فجر 96 ، اختتامیه ، حاتمی کیا ، امیر قادری، رشیدپور، به وقت شام

تمام کاسه کوزه ها سر رشیدپور و تلوزیون شکست، ضلع سوم انتقادات ابراهیم حاتمی کیا که بود؟

جشنواره فجر 96 ، اختتامیه ، حاتمی کیا ، امیر قادری، رشیدپور، به وقت شام

 اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان در بخش های مختلف برگزار شد.

اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان

اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان در بخش های مختلف برگزار شد.

برنامه اکران فیلم های جشنواره فجر در پردیس سینمایی ایران مال

برنامه اکران فیلم های جشنواره فجر در پردیس سینمایی ایران مال

برنامه اکران فیلم های جشنواره فجر در پردیس سینمایی ایران مال

آغاز پیش فروش جشنواره فیلم فجر از 30 دی ماه

پیش فروش بلیت جشنواره فیلم فجر

آغاز پیش فروش جشنواره فیلم فجر از 30 دی ماه

به پیک نیک بروید.

ایده برای قرار ملاقات زوجین 43 مورد

به پیک نیک بروید.

بعد از منتشر شدن اعلام نتایج 10 منتقد جشنواره کن و گرفتن 1.8 امتیاز از 4 امتیاز آیا واقعا همه میدانند فیلم ضعیفی است؟

همه می دانند، فیلمی که انتظارات را براورده نکرد یا شاهکار دیگری از برنده اسکار، اصغر فرهادی

بعد از منتشر شدن اعلام نتایج 10 منتقد جشنواره کن و گرفتن 1.8 امتیاز از 4 امتیاز آیا واقعا همه میدانن...

چندی پیش رویداد اعلام برندگان مراسم D.I.C.E. Awards 2018 برگزار شد و بار دیگر شاهد افتخار آفرینی جدید بازی ویدیویی انحصاری شرکت ژاپنی نینتندو هستیم.

برندگان مراسم D.I.C.E. Awards 2018 اعلام شد

چندی پیش رویداد اعلام برندگان مراسم D.I.C.E. Awards 2018 برگزار شد و بار دیگر شاهد افتخار آفرینی جدی...

 این جشنواره در محدوده‌ی روستاهای پیرنه‌ای دو شهر ایتورن و زوبیتا برگزار می‌شود.

کارناوال باستانی عجیب قبیله‌ای در ایتورن

این جشنواره در محدوده‌ی روستاهای پیرنه‌ای دو شهر ایتورن و زوبیتا برگزار می‌شود.

با این حال، حضور همه این ویژگی ها برای یک فیلم واقعا خوب کافی نیست.

بهترین فیلم غیر هالیوودی 40 فیلم

با این حال، حضور همه این ویژگی ها برای یک فیلم واقعا خوب کافی نیست.

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

از راهبه تا آنابل و دیگران

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

چگونه فیلم های معروف پس از اضافه کردن جلوه های ویژه تغییر می کنند

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

دختر مونیکا بلوچی بازیگر فیلم معروف و شناخته شده در سینمای جهان در فیلم ملنا،

عکس دختر 14 ساله مونیکا بلوچی برای اولین بار منتشر شد

دختر مونیکا بلوچی بازیگر فیلم معروف و شناخته شده در سینمای جهان در فیلم ملنا،

ستارگان فیلم نقش هایی مشابه یا استفاده از گریم های مشابه دارند

10 بازیگر معروف که نقش و بازی تکراری در فیلم های مختلف دارند

ستارگان فیلم نقش هایی مشابه یا استفاده از گریم های مشابه دارند

اپل تولید کننده گوشی های آیفون قرار است شش فیلم با بودجه کم بسازد

اپل 6 فیلم سینمایی خواهد ساخت

اپل تولید کننده گوشی های آیفون قرار است شش فیلم با بودجه کم بسازد

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

اولین اقتباس از رومئو و ژولیت با تولد سینما ظاهر شد.

رومئو و ژولیت در سینمای جهان

اولین اقتباس از رومئو و ژولیت با تولد سینما ظاهر شد.

فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد.

اینگرید برگمن و گری کوپر در یک فریم

فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد.

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

عکس انتخابی روز 27 اسفند 97

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

 این روش دسترسی دیگران را به کلیه محتویات رایانه شما محدود میکند

چگونه روی فایلهای word پسورد بگذاریم

این روش دسترسی دیگران را به کلیه محتویات رایانه شما محدود میکند

تغذیه مناسب در سرطان یکی از اجزای مهم درمان موفقیت آمیز تومورهای بدخیم است.

رژیم غذایی برای سرطان

تغذیه مناسب در سرطان یکی از اجزای مهم درمان موفقیت آمیز تومورهای بدخیم است.

طرز تهیه ماسک پرتقال برای پوست خشک و پوست چرب

ماسک پرتقال برای پوست چرب و خشک

طرز تهیه ماسک پرتقال برای پوست خشک و پوست چرب

ما همیشه تصویر خانه کودکیمان را در ذهن داریم که گویی به همان شکل در شهر باقی مانده است.

معماری شهر

ما همیشه تصویر خانه کودکیمان را در ذهن داریم که گویی به همان شکل در شهر باقی مانده است.

 چگونه در سال های اخیر، امکانات حاصل شده از تکنولوژی بدل به تهدیدی برای انسان شده اند

اثرات نشر اخبار جعلی در واتساپ و پیام رسان های مشابه بخش دوم

چگونه در سال های اخیر، امکانات حاصل شده از تکنولوژی بدل به تهدیدی برای انسان شده اند

ینا48نام اولین رباتی است که موفق به گذراندن یک واحد درسی دانشگاهی شده است.

رباتی که واحد درسی دانشگاهی گذراند+عکس

ینا48نام اولین رباتی است که موفق به گذراندن یک واحد درسی دانشگاهی شده است.

برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باشد, اگر قوی و قدرتمند نباشد.

تمرین سرعت

برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باش...

عادت‌های بد خیلی زود شما را پیر خواهند کرد. سعی کنید با حذف این عادات، دلیل پیری زودرس خود را از بین ببرید. تغییرات اکنون برای آینده‌ای بهتر اینکه زمانی که

۸ دلیل پیری زودرس پوست

عادت‌های بد خیلی زود شما را پیر خواهند کرد. سعی کنید با حذف این عادات، دلیل پیری زودرس خود را از بین...

گلکسی S9 جدیدترین پرچمدار تولید شده توسط کمپانی سامسونگ بوده که با ویژگی‌های جذابی در طی نمایشگاه MWC 2018 معرفی گردید. با وجود تمامی قابلیت‌های کاربردی موجود در این هندست، چندین نکته منفی درباره آن وجود داشته که بر ارزش خرید گوشی گلکسی S9 تاثیر گذاشته‌اند. 5 دلیل برای عدم خرید گوشی گلکسی S9 را در ادامه مطلب دنبال کنید.

چرا گلکسی S9 نخریم؟

گلکسی S9 جدیدترین پرچمدار تولید شده توسط کمپانی سامسونگ بوده که با ویژگی‌های جذابی در طی نمایشگاه MW...

بعد از مدت‌ها انتظار، لحظه هیجان‌انگیز معرفی پرچمدار جدید سامسونگ فرا رسید و دو گوشی گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس توسط این غول کره‌‌‌ای معرفی شدند. در این مطلب می‌خواهیم 5 دلیل برای خرید گلکسی S9 را به شما ارایه کنیم. همراه ما باشید.

5 دلیل برای اینکه گلکسی S9 بخریم

بعد از مدت‌ها انتظار، لحظه هیجان‌انگیز معرفی پرچمدار جدید سامسونگ فرا رسید و دو گوشی گلکسی S9 و گلکس...

موضوع جدی تر از چیزی است که فکر می کنند.

زمین تخت گرایان چه می گویند؟ چرا جاذبه دشمن درجه یک فرضیه تخت بودن زمین است

موضوع جدی تر از چیزی است که فکر می کنند.

رشد چشمگیر آمار ایدز در میان نوجوانان ایرانی

افزایش ایدز بین نوجوانان

رشد چشمگیر آمار ایدز در میان نوجوانان ایرانی

روش های آموزشی باید دینامیک باشند و برای یک محیط دائماً در حال تحول و تغییر پیوسته اتخاذ گردند.

کاربرد آموزشی گوشی همراه

روش های آموزشی باید دینامیک باشند و برای یک محیط دائماً در حال تحول و تغییر پیوسته اتخاذ گردند.

روابط عمومی مدت زیادی است به‌عنوان فرایند حرفه‌ای مطرح هستند

الگوهایی از روابط عمومی جهانی در عصر دیجیتالی شدن

روابط عمومی مدت زیادی است به‌عنوان فرایند حرفه‌ای مطرح هستند

فیلتر شدن یا نشدن، مسئله این است.

سوال بی جواب! عاقبت تلگرام

فیلتر شدن یا نشدن، مسئله این است.

هنر به بیانی درخور، یک عادت موثر است.

هنر

هنر به بیانی درخور، یک عادت موثر است.

رسانه‌ های ما تولیدکننده محتوا در شبکه ملی اطلاعات هستند

وعده های وزیر ارتباطات از رفع فیلترینگ برای خبرنگاران تا ایجاد زیرساخت‌ های ابری

رسانه‌ های ما تولیدکننده محتوا در شبکه ملی اطلاعات هستند

نشست رسانه‌ای فیلم «بمب، یک عاشقانه»

گزارش تصویری نشست رسانه‌ای فیلم «بمب، یک عاشقانه»

نشست رسانه‌ای فیلم «بمب، یک عاشقانه»

 با رئیس سازمان صداوسیما رابطه محکمی داریم و از جریان‌های انقلابی حمایت ویژه‌ای دارند، همین مایه بروز برخی شایعات شده است.

واکنش رئیس مرکز بسیج رسانه ملی به شایعه رئیس صداوسیما شدنش!

با رئیس سازمان صداوسیما رابطه محکمی داریم و از جریان‌های انقلابی حمایت ویژه‌ای دارند، همین مایه برو...

نشست رسانه‌ای انیمیشن «فیلشاه» با حضور هادی محمدیان؛ کارگردان، حامد جعفری؛ تهیه‌کننده، حسن ایوبی؛ تدوینگر، حسین مهدوی؛ صداگذار، مهدی پاکدل؛مدیر تولید، سعید شیخ‌زاده؛ صداپیشه و با اجرای محمود گبرلو جمعه سیزدهم بهمن‌ماه در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد. گزارش تصویری عکاس بانی فیلم امیر برنجی را از این نشست تماشا کنید. (بازدید: 11)

گزارش تصویری حضور عوامل فیلم «فیلشاه» در پردیس ملت

نشست رسانه‌ای انیمیشن «فیلشاه» با حضور هادی محمدیان؛ کارگردان، حامد جعفری؛ تهیه‌کننده، حسن ایوبی؛ تد...

هیأت داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، کار خود را از ۱۲ بهمن آغاز کردند و نامزدها ۲۴ ساعت قبل از اختتامیه معرفی خواهد شد.

نامزدهای فیلم فجر ۲۴ ساعت قبل از اختتامیه معرفی می‌شود

هیأت داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، کار خود را از ۱۲ بهمن آغاز کردند و نامزدها ۲۴ ساعت قبل از ا...

محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر در پاسخ به ادعای برخی رسانه‌های گروهی مبنی بر خالی بودن ظرفیت سالن‌های سینما و عدم فروش بلیت سینماها به مخاطبان که در صف‌های خرید ایستاده‌اند به ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت

رد اتهام خالی بودن ظرفیت سالن‌های سینما و عدم فروش بلیت به مخاطبان

محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر در پاسخ به ادعای برخی رسانه‌های گروهی مبنی بر خالی ...

سومین روز از سی وششمین جشنواره فیلم فجر در حالی به پایان رسید که ۷ فیلم از میان ۲۵ فیلم حاضر در آن، به سانس فوق العاده رسید.

سانس فوق العاده برای ۷ فیلم در روز سوم

سومین روز از سی وششمین جشنواره فیلم فجر در حالی به پایان رسید که ۷ فیلم از میان ۲۵ فیلم حاضر در آن، ...

اسامی هیات انتخاب و داوری بخش عکس پنجاه ‌و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان اعلام شد.

معرفی هیات انتخاب و داوری بخش عکس جشنواره منطقه‌ای کاشان

اسامی هیات انتخاب و داوری بخش عکس پنجاه ‌و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان اعلام شد.

کمدی سینمایی «مصادره» که رکوردار سانس فوق‌العاده در دو روز نخست جشنواره است، امشب ساعت ۲۰ در سینما آزادی، برنامه ویژه خواهد داشت.

برنامه ویژه «مصادره» برای سینما آزادی

کمدی سینمایی «مصادره» که رکوردار سانس فوق‌العاده در دو روز نخست جشنواره است، امشب ساعت ۲۰ در سینما آ...

اولین قسمت از ویژه برنامه «باهمستان سینما» در سى و ششمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته روى آنتن رفت و امشب مسعود سلامى و هادى کاظمى مهمانِ این برنامه خواهند بود.

آغاز ویژه برنامه «باهمستان سینما» در جشنواره فجر

اولین قسمت از ویژه برنامه «باهمستان سینما» در سى و ششمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته روى آنتن رفت و ام...

پس از اعلام ترکیب داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و طرح نام های بهرام بدخشانی، کمال تبریزی، حسن خجسته، خسرو دهقان، رسول صدرعاملی، فرشته طائرپور و محمدرضا فروتن به عنوان اعضای هیأت داوران مسابقه سینمای ایران بحث های متعددی درگرفت.

داورانی برای همیشه !

پس از اعلام ترکیب داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و طرح نام های بهرام بدخشانی، کمال تبریزی، حسن خ...

مدیر تامین برنامه شبکه «نمایش» با اشاره به پوشش مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر گفت: به امید خدا با همیاری سازنده‌ی سینماگران و مسوولان جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر نیز از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

شرط پخش زنده اختتامیه جشنواره فجر از تلویزیون

مدیر تامین برنامه شبکه «نمایش» با اشاره به پوشش مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر گفت: به امید خدا با ...