سینمای ایران

۳۶ نکته خواندنی از جشنواره فیلم فجر ۳۶

بانی فیلم– گروه سینمای ایران: امسال سی و ششمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می شود. ۳۶ نکته در این باره بخوانید. ۱- امسال پردیس ملت برای نخستین بار در طول تاریخ ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر میزبان اهالی رسانه است. پیش از این مرکز همایش های برج میلاد در هشت دوره، سینما استقلال…

 گروه سینمای ایران: امسال سی و ششمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می شود. ۳۶ نکته در این باره بخوانید.
۱- امسال پردیس ملت برای نخستین بار در طول تاریخ ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر میزبان اهالی رسانه است. پیش از این مرکز همایش های برج میلاد در هشت دوره، سینما استقلال در هفت دوره، سینماهای قدس و صحرا هر کدام سه دوره، سینما فلسطین دو دوره و سالن حجاب و سینما شهرقصه سابق هر کدام یک دوره میزبان این رویداد سینمایی بوده اند.
۲- ابراهیم داروغه زاده دبیری این دوره از جشنواره ملی فیلم فجر را برای نخستین بار برعهده دارد. پیش از این سیدمحمد بهشتی با دبیری ۱۰ دوره، علیرضا رضاداد با دبیری شش دوره و مرحوم سیف ا… داد با دبیری پنج دوره در صدر قرار دارند.
۳- بابک حمیدیان با چهار فیلم «به وقت شام»، «سرو زیر آب»، «جشن دلتنگی» و «مصادره» و سحر دولتشاهی با سه فیلم «چهارراه استانبول»، «عرق سرد» و «امیر» به ترتیب پرکارترین بازیگران مرد و زن این دوره از جشنواره هستند.
۴- امسال داعش موضوع اصلی چهار فیلم حاضر در بخش سودای سیمرغ است: «امپراطور جهنم»، «به وقت شام»، «کامیون» و مستند «زنانی با گوشواره های باروتی».
۵- منیژه حکمت با «جاده قدیم»، تنها کارگردان زن حاضر در جشنواره فیلم فجر امسال است. این در حالی است که در فجر سال گذشته در بخش سودای سیمرغ پنج کارگردان زن حضور داشتند: نگار آذربایجانی (فصل نرگس)، رقیه توکلی (مادری)، منیر قیدی (ویلایی ها)، آیدا پناهنده (اسرافیل) و پوران درخشنده (زیر سقف دودی).
۶- کارگردانان بازیگر دیگر مورد جالب این دوره از جشنواره است. محمدعلی باشه آهنگر در فیلم «سرو زیر آب»، مهران احمدی در «مصادره»، پیمان معادی در «بمب» و هومن سیدی در «مغزهای کوچک زنگ زده» جلوی دوربین فیلم خود بازی داشته اند. این در حالی است که در فجر پارسال فقط پیمان قاسم خانی آن هم در نمایی کوتاه جلوی دوربین «خوب بد جلف» دیده شد.
۷- مهران احمدی با «مصادره»، رضا مقصودی با «خجالت نکش» و نیما اقلیما با «امیر»، سه فیلم اولی جشنواره امسال هستند.
۸- محمدحسین مهدویان امسال با حضورش در فجر یک اتفاق را رقم زده است. او امسال با «لاتاری» سه سال پیاپی است که در بخش سودای سیمرغ فجر حضور دارد. او در دوره ۳۴ با «ایستاده در غبار» و در دوره ۳۵ با «ماجرای نیمروز» در این بخش شرکت داشت.
۹- در میان فیلم های امسال، چهار اثر در لوکیشن های خارج از کشور هم فیلمبرداری داشته اند: «مصادره» در ارمنستان، «به وقت شام» در سوریه، «لاتاری» در امارات و «امپراطور جهنم» در فرانسه و گرجستان.
۱۰- محمد خزاعی با «امپراطور جهنم» و «به وقت شام» و سیدمحمود رضوی با «دارکوب» و «لاتاری»، پرکارترین تهیه کنندگان این دوره از جشنواره هستند.
۱۱- در میان فیلم های امسال «امپراطور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی سال گذشته در دوره ۳۵ فیلم فجر در بخش چشم انداز سینما پذیرفته شده بود که با اعتراض سازندگان انصراف داد. فیلم «شعله ور» (حمید نعمت ا…) نیز جزو شانس های حضور در سودای سیمرغ فجر پارسال بود که گفته شد به جشنواره نمی رسد تا کارگردانش فقط با «رگ خواب» حاضر شود تا احتمالاً این ساخته خود را برای فجر امسال ذخیره کند.
۱۲- از «خودسر» کمال تبریزی، «حکایت دریا» بهمن فرمان آرا، «سال دوم دانشکده من» رسول صدرعاملی، «خوک» مانی حقیقی، «هزارپا» ابوالحسن داودی، «سمفونی نهم» محمدرضا هنرمند و «سراسر شب» فرزاد موتمن به عنوان شناخته شده ترین غایبان این دوره از جشنواره یاد می شود. از این بین، به جز فیلم آخر که مورد قبول هیأت انتخاب واقع نشد، بقیه به دلایل مختلف در این دوره حضور ندارند.
۱۳- فیلم «آشغال های دوست داشتنی» محسن امیریوسفی که اخیراً از توقیف خارج شده، دیگر متقاضی حضور در این دوره از جشنواره بود که مسوولان ترجیح دادند با هدف جلوگیری از حاشیه های منفی و دادن وعده اکران پس از برگزاری جشنواره، آنرا کنار بگذارند.
۱۴- شیوه اکران گزینشی فیلم ها در استانها موجب شده تا خیلی از شهرستان نشینان نسبت به این امر منتقد باشند و انتخاب فیلم های مورد علاقه خود را حق طبیعی شان بدانند. هر چند سالهای گذشته هم این روند به همین ترتیب و با انتخاب دبیر جشنواره و شورای عالی تهیه کنندگان و نیز موافقت صاحبان آثار بوده، اما گویا امسال اعتراض هایی از سوی غیر پایتخت نشینان نسبت به آن وارد شده است. هر چند اصولاً برخی سنت اکران فیلم های جشنواره در شهرستانها را اقدامی نادرست و غیرمعمول تلقی می کنند.
۱۵- اهدای دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن به لیلا حاتمی و مریلا زارعی به طور مشترک چنان حاشیه ساز بود و بازخوردهای منفی در پی داشت که در فراخوان جشنواره امسال صریحاً ذکر شده امسال هیچ جایزه ای در بخش رقابتی به طور هم ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نخواهد شد.
۱۶- از دوره ۱۸ جشنواره فجر تاکنون، امسال شاهد حضور کمترین تعداد فیلم در این رویداد هستیم. امسال ۲۲ فیلم در جشنواره شرکت دارند که از دوره ۱۸ تاکنون کمترین تعداد محسوب می شود. در دوره ۱۸ فجر ۲۱ فیلم شرکت داشتند. در ادوار مختلف فجر، جشنواره دوره نهم با حضور تنها ۱۲ فیلم در بخش مسابقه شاهد کمترین تعداد فیلم در بخش اصلی بودیم، دوره چهاردهم هم با ۴۱ فیلم در بخش مسابقه، رکوددار بیشترین فیلم در بخش اصلی است.
۱۷- امسال بخش های هنر و تجربه و نگاه نو از جشنواره فیلم فجر حذف شده اند.
۱۸- پوستر این دوره از جشنواره ملی فجر را حمیدرضا بیدقی طراحی کرده است. پوستری که از سوی برخی متهم به کپی از طرح های آماده شد، ولی طرح آن و مدافعانش این اتهام را رد کردند. بیدقی با طراحی پوستر فجر ملی امسال و دوره ۲۷ و نیز پوستر دوره های ۲۴ و ۳۵ جهانی فیلم فجر در میان رکوردداران این عنوان قرار دارد.
۱۹- «حیوان» ساخته بهمن و بهرام ارک، «فاش» ساخته احسان مختاری، «مارلون» ساخته درناز حاجیها و «وقت ناهار» از علیرضا قاسمی، چهار فیلم کوتاه امسال جشنواره هستند.
۲۰- امسال بزرگداشت اکبر عبدی، منوچهر اسماعیلی و محمدعلی نجفی در جشنواره ملی فیلم فجر برگزار خواهد شد. این مراسم پنجشنبه ۱۲ بهمن ساعت ۳۰/۱۸ در سالن اصلی برج میلاد برگزار می شود.
۲۱- سینماها و پردیس های سینمایی استقلال، اریکه ایرانیان، آزادی، تماشا، جوان، چارسو، راگا، فرهنگ، کورش، کیان، مگامال و ماندانا با مجموع ۲۲ سالن سینمایی و ظرفیت بیش از شش هزار مخاطب، سینماهای مردمی جشنواره ۳۶ را تشکیل می دهند.
۲۲- احتیاط برای رعایت توصیه کمیسیون فرهنگی مجلس برای جلوگیری از ورود دو تابعیتی ها به جمع هیأت بپیوندند که انتقادهای زیادی را ایجاد کنند. مهمترین انتقادی که به جمع بهرام بدخشانی، کمال تبریزی، حسن خجسته، خسرو دهقان، رسول صدرعاملی، فرشته طائرپور و محمدرضا فروتن وارد شده این است که اغلب از جمله چهره هایی هستند که سالهاست اثر شاخصی نداشته اند.
۲۳- امسال از فرش قرمز در جشنواره ملی فجر خبری نیست. حذفی که بی شک یکی از نتایج افشای بودجه های کلان دو جشنواره قبلی فیلم فجر در دوره سی و پنجم است!
۲۴- تمام فیلم های حاضر در جشنواره امسال فیلم فجر بیش از ۷۵ دقیقه زمان دارند و آثاری با تایم کمتر از این، اصلاً پذیرفته نشده اند.
۲۵- از فیلم های «بمب» (پیمان معادی)، «تنگه ابوغریب» (بهرام توکلی) و «به وقت شام» (ابراهیم حاتمی کیا) به عنوان پدیده های جشنواره فجر امسال یاد می شود.
۲۶- در جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه ها» به عنوان یکی از بخشهای فجر امسال، پنج فیلم منتخب سینمای کودک و نوجوان متشکل از «شکلاتی»، «قهرمانان کوچک»، «دزد و پری» و انیمیشن های «فیلشاه» و «دنیای کیف ها» از ۱۴ بهمن در تهران و چند استان دیگر اکران می شوند.
۲۷- انتخاب پردیس ملت به عنوان کاخ جشنواره امسال از سوی تعداد زیادی از خبرنگاران با اعتراض مواجه شده است. این خبرنگاران با ایجاد کمپینی ضمن بر شمردن ایرادات وارد بر پردیس ملت تلاش کردند صدای خود را به گوش مسوولان برسانند. هر چند کارت تعدادی از خبرنگاران و منتقدان امسال برای پردیس چارسو صادر شده است.
۲۸- ستار اورکی با «ماهورا» و «فیلشاه»، حسین علیزاده با «کار کثیف» و «سرو زیر آب» و بهزاد عبدی با فیلم های «دارکوب» و «هایلایت» آهنگسازان رکوردار حاضر در فجر امسال هستند.
۲۹- «فیلشاه» ساخته هادی محمدیان، بعد از ۳۶ دوره، اولین انیمیشنی است که در بخش رقابتی جشنواره فجر حضور دارد.
۳۰- ابراهیم حاتمی کیا با فیلم «به وقت شام» برای هجدهمین بار در جشنواره فجر حضور دارد و از این نظر صاحب رکورد شده است.
۳۱- لیلا حاتمی (بمب، یک عاشقانه)، بهرام رادان (چهارراه استانبول)، رضا عطاران (مصادره)، مریلا زارعی و اکبر عبدی (سو تفاهم)، باران کوثری (عرق سرد)، پژمان بازغی (هایلایت)، حمید فرخ نژاد (لاتاری)، نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ زده)، مهناز افشار (دارکوب) از جمله ستارگان تک فیلمی جشنواره فجر امسال هستند.
۳۲- هدیه تهرانی، نیکی کریمی، شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، محمدرضا گلزار و… از جمله ستارگان غایب در جشنواره فجر امسال هستند.
۳۳- قیمت بلیت های جشنواره امسال برای یک سری ۱۱ تایی ۱۳۲ هزار تومان و برای هر فیلم ۱۲ هزار تومان تعیین شده است. قیمت خرید از گیشه نیز ۱۵ هزار تومان است. سال گذشته با خرید هر سری، قیمت بلیت ها ۱۰ هزار تومان محاسبه می شد.
۳۴- از کارگردانان سرشناس غایب در جشنواره فجر امسال می توان به مسعود کیمیایی، رخشان بنی اعتماد، پوران درخشنده، مسعود جعفری جوزانی، محمدهادی کریمی، اصغر فرهادی، محمد بزرگ نیا، بهروز افخمی، سیروس الوند، علیرضا داودنژاد، احمدرضا درویش، سعید سهیلی، پرویز شهبازی و… اشاره کرد. از این بین تنها اصغر فرهادی فیلمی «همه می دانند» آماده دارد که خبری از ارسال آن به دبیرخانه فجر منتشر نشد.
۳۵- گفته شده بودجه جشنواره فیلم فجر امسال حدود شش میلیارد تومان خواهد بود و بقیه هزینه ها از ناحیه اسپانسر تأمین خواهد شد.
۳۶- احسان کرمی و رضا رشیدپور به ترتیب مجریان مراسم افتتاحیه و اختتامیه فجر امسال هستند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


با این حال، حضور همه این ویژگی ها برای یک فیلم واقعا خوب کافی نیست.

بهترین فیلم غیر هالیوودی 40 فیلم

با این حال، حضور همه این ویژگی ها برای یک فیلم واقعا خوب کافی نیست.

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

از راهبه تا آنابل و دیگران

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

چگونه فیلم های معروف پس از اضافه کردن جلوه های ویژه تغییر می کنند

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

دختر مونیکا بلوچی بازیگر فیلم معروف و شناخته شده در سینمای جهان در فیلم ملنا،

عکس دختر 14 ساله مونیکا بلوچی برای اولین بار منتشر شد

دختر مونیکا بلوچی بازیگر فیلم معروف و شناخته شده در سینمای جهان در فیلم ملنا،

ستارگان فیلم نقش هایی مشابه یا استفاده از گریم های مشابه دارند

10 بازیگر معروف که نقش و بازی تکراری در فیلم های مختلف دارند

ستارگان فیلم نقش هایی مشابه یا استفاده از گریم های مشابه دارند

اپل تولید کننده گوشی های آیفون قرار است شش فیلم با بودجه کم بسازد

اپل 6 فیلم سینمایی خواهد ساخت

اپل تولید کننده گوشی های آیفون قرار است شش فیلم با بودجه کم بسازد

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

اولین اقتباس از رومئو و ژولیت با تولد سینما ظاهر شد.

رومئو و ژولیت در سینمای جهان

اولین اقتباس از رومئو و ژولیت با تولد سینما ظاهر شد.

فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد.

اینگرید برگمن و گری کوپر در یک فریم

فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد.

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

عکس انتخابی روز 27 اسفند 97

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

داستان این فیلم، نشان از روایت‌های گذشته فرهادی دارد

نگاهی به فیلم جدید اصغر فرهادی «همه می‌دانند»

داستان این فیلم، نشان از روایت‌های گذشته فرهادی دارد

جوایز شصت و هشتمین دوره جشنواره جهانی برلین شنبه شب (بیست و چهارم فوریه/۵ اسفند) اهدا شد

خرس طلا برای رومانی و ناکامی خوک در پایان جشنواره برلین

جوایز شصت و هشتمین دوره جشنواره جهانی برلین شنبه شب (بیست و چهارم فوریه/۵ اسفند) اهدا شد

جشنواره فجر 96 ، اختتامیه ، حاتمی کیا ، امیر قادری، رشیدپور، به وقت شام

تمام کاسه کوزه ها سر رشیدپور و تلوزیون شکست، ضلع سوم انتقادات ابراهیم حاتمی کیا که بود؟

جشنواره فجر 96 ، اختتامیه ، حاتمی کیا ، امیر قادری، رشیدپور، به وقت شام

 اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان در بخش های مختلف برگزار شد.

اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان

اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان در بخش های مختلف برگزار شد.

برنامه اکران فیلم های جشنواره فجر در پردیس سینمایی ایران مال

برنامه اکران فیلم های جشنواره فجر در پردیس سینمایی ایران مال

برنامه اکران فیلم های جشنواره فجر در پردیس سینمایی ایران مال

آغاز پیش فروش جشنواره فیلم فجر از 30 دی ماه

پیش فروش بلیت جشنواره فیلم فجر

آغاز پیش فروش جشنواره فیلم فجر از 30 دی ماه

به پیک نیک بروید.

ایده برای قرار ملاقات زوجین 43 مورد

به پیک نیک بروید.

بعد از منتشر شدن اعلام نتایج 10 منتقد جشنواره کن و گرفتن 1.8 امتیاز از 4 امتیاز آیا واقعا همه میدانند فیلم ضعیفی است؟

همه می دانند، فیلمی که انتظارات را براورده نکرد یا شاهکار دیگری از برنده اسکار، اصغر فرهادی

بعد از منتشر شدن اعلام نتایج 10 منتقد جشنواره کن و گرفتن 1.8 امتیاز از 4 امتیاز آیا واقعا همه میدانن...

چندی پیش رویداد اعلام برندگان مراسم D.I.C.E. Awards 2018 برگزار شد و بار دیگر شاهد افتخار آفرینی جدید بازی ویدیویی انحصاری شرکت ژاپنی نینتندو هستیم.

برندگان مراسم D.I.C.E. Awards 2018 اعلام شد

چندی پیش رویداد اعلام برندگان مراسم D.I.C.E. Awards 2018 برگزار شد و بار دیگر شاهد افتخار آفرینی جدی...

 این جشنواره در محدوده‌ی روستاهای پیرنه‌ای دو شهر ایتورن و زوبیتا برگزار می‌شود.

کارناوال باستانی عجیب قبیله‌ای در ایتورن

این جشنواره در محدوده‌ی روستاهای پیرنه‌ای دو شهر ایتورن و زوبیتا برگزار می‌شود.

 در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین بازی های سال 2017 برای کنسول های پلی استیشن، نینتندو سوییچ و ایکس باکس بپردازیم.

بهترین بازی های سال 2017 برای کنسول های ایکس باکس، پلی استیشن و نینتندو سوییچ

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین بازی های سال 2017 برای کنسول های پلی استیشن، نینتندو سوییچ و...

بهترین بازیگر نقش اول مرد سال گذشته امسال در اسکار حاضر نخواهد بود.

کیسی افلک به خاطر رسوایی اخلاقی در اسکار شرکت نمی‌کند

بهترین بازیگر نقش اول مرد سال گذشته امسال در اسکار حاضر نخواهد بود.

ابراهیم داروغه زاده، دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با حضور در برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» با اعلام نام مجریان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره، گفت: یک بعد از جشنواره فیلم فجر ادای دین سینما به جشن‌های انقلاب است.

احسان کرمی و رضا رشید‌پور مجریان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر

ابراهیم داروغه زاده، دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با حضور در برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» با اعل...

مقایسه فروش سه فصل نخست سال ۹۵ سینماهای کشور با مدت مشابه در سال جاری نشان از یک تابستان داغ و پربرکت دارد. این در حالی است که فصل پاییز امسال هم بار شد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته پس از تابستان بهترین مقطع فروش بوده است.

تابستان امسال پول سینماها از پارو بالا رفت!

مقایسه فروش سه فصل نخست سال ۹۵ سینماهای کشور با مدت مشابه در سال جاری نشان از یک تابستان داغ و پربرک...

امسال در بخش مسابقه یک فیلم انیمیشن و ۲ فیلم مستند هم با دیگر فیلم های سینمایی این بخش رقابت می کنند و اگر واقعا این فیلم ها که هرکدام از ژانرهای مختلف هستند با هم مقایسه شوند کار بسیار غیر حرفه ای محسوب می شود.

شورجه: امسال چند فیلم ها استاندارد پشت درهای بسته بخش مسابقه ملی فجر ماندند

امسال در بخش مسابقه یک فیلم انیمیشن و ۲ فیلم مستند هم با دیگر فیلم های سینمایی این بخش رقابت می کنند...

برنامه ریزی بدون «برنامه»؛ پردیس ملت برای خبرنگاران جا ندارد!  بانی فیلم– گروه سینمای ایران: با گذشت سه روز از اعلام اسامی فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و ششمین فیلم فجر، ظاهراً به جز فرزاد موتمن که «سراسر شب» او کنار گذاشته شد، بقیه بازمانده ها دست کم در رسانه…

پرکارترین های فجر امسال

برنامه ریزی بدون «برنامه»؛ پردیس ملت برای خبرنگاران جا ندارد!  بانی فیلم– گروه سینمای ایران...

 کمدی ها ماههاست به صدرنشینی خود در جدول فروش تداوم می بخشند

«کمدی ها»، روی چشم یا زیر اخیه؟!

کمدی ها ماههاست به صدرنشینی خود در جدول فروش تداوم می بخشند

در دنیای مد کفش و صندل سال 2017 چه می گذرد؟، معرفی جدیدترین مدل های صند و کفش زنانه در سال 2017 و 1396 در آمریکا و ایتالیا، دنیای کفش زنانه

در دنیای مد کفش و صندل سال ۲۰۱۷ چه می گذرد؟

در دنیای مد کفش و صندل سال 2017 چه می گذرد؟، معرفی جدیدترین مدل های صند و کفش زنانه در سال 2017 و 13...

آیا یکی از آن ها اسکار را تصاحب خواهد کرد؟ بانی فیلم – گروه سینمای جهان – پرویز نوری: برای اولین بار امسال به خاطر بازی های شگرف بازیگران زن نقش اول، بسیار مشکل است که بتوان از بین همه آن ها، پنج نامزد جایزه اسکار ۲۰۱۷ را انتخاب کرد. واقعاً بازی نقش چه شخصیت…

بهترین بازیگران نقش اول زن و نقش اول مرد در سال ۲۰۱۷

آیا یکی از آن ها اسکار را تصاحب خواهد کرد؟ بانی فیلم – گروه سینمای جهان – پرویز نوری: بر...

پوسترهای فستیوال برلیناله ۲۰۱۸ بار دیگر با تمرکز بر خرس‌های معروف آن، طراحی و رونمایی شدند.

رونمایی از پوسترهای برلیناله/ خرس‌های برلین راه افتادند

پوسترهای فستیوال برلیناله ۲۰۱۸ بار دیگر با تمرکز بر خرس‌های معروف آن، طراحی و رونمایی شدند.

وقتی مدافع قهرمانی حرفی برای گفتن ندارد! دیروز در یک بازی سخت و نفس گیر مکزیک تیم رتبه 15 جدول فیفا قهرمان دوره قبلی جام جهانی آلمان را شکست داد

آلمان 0 - 1 مکزیک

وقتی مدافع قهرمانی حرفی برای گفتن ندارد! دیروز در یک بازی سخت و نفس گیر مکزیک تیم رتبه 15 جدول فیفا ...

تیم ملی فوتسال بانوان ایران با برتری 5 بر 2 مقابل ژاپن برای دومین دوره متوالی قهرمان آسیا شد.

ایران 5 - 2 ژاپن

تیم ملی فوتسال بانوان ایران با برتری 5 بر 2 مقابل ژاپن برای دومین دوره متوالی قهرمان آسیا شد.

آیا انسان مدرن با علم به این مهم دست خواهد یافت؟

آیا علم به اکسیر جوانی دست پیدا خواهد کرد؟

آیا انسان مدرن با علم به این مهم دست خواهد یافت؟

امشب برنامه تلویزیونی «دورهمی» با اجرای مهران مدیری، میزبان خداداد عزیزی فوتبالیست اسبق تیم ملی کشورمان است.

خداداد عزیزی امشب مهمان «دورهمی»

امشب برنامه تلویزیونی «دورهمی» با اجرای مهران مدیری، میزبان خداداد عزیزی فوتبالیست اسبق تیم ملی کشور...

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حضور در برنامه تلویزیونی «دورهمی» و پخش آن در جمعه هفته جاری خبر داد.

تصاویر اینستاگرامی از حضور وزیر ارتباطات در برنامه دورهمی

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حضور در برنامه تلویزیونی «دورهمی» و پخش آن در...

این نخستین بار است که یک وزیر مهمان برنامه دورهمی شده است.

وزیر ارتباطات مهمان برنامه دورهمی می‌ شود

این نخستین بار است که یک وزیر مهمان برنامه دورهمی شده است.

آهنگ هایی که در دوره نوجوانی گوش داده ایم، به نوعی سلیقه موسیقایی ما را در دوران بزرگسالی شکل می دهد.

آقایان و خانم ها در این سنین شیفته سبک خاصی از موسیقی می شوند!

آهنگ هایی که در دوره نوجوانی گوش داده ایم، به نوعی سلیقه موسیقایی ما را در دوران بزرگسالی شکل می دهد...

صدرعاملی، حبیبی، اسدی، حیدری و استخری مهمان «دورهمی» شدند.

داور جشنواره فجر به «دورهمی» آمد

صدرعاملی، حبیبی، اسدی، حیدری و استخری مهمان «دورهمی» شدند.

 «دورهمى» امشب میزبان داریوش فرهنگ، کارگردان سینما و تلویزیون است.

«دورهمى» امشب میزبان داریوش فرهنگ

«دورهمى» امشب میزبان داریوش فرهنگ، کارگردان سینما و تلویزیون است.

امشب چهارشنبه برنامه «دورهمی» ممکن است پخش نشود و بازپخش یکی از قسمت های «هزار داستان» جایگزین آن شود.

«دورهمی» امشب پخش نخواهد شد

امشب چهارشنبه برنامه «دورهمی» ممکن است پخش نشود و بازپخش یکی از قسمت های «هزار داستان» جایگزین آن شو...

دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در جدیدترین اظهارنظرش اعلام کرد که مراسم افتتاحیه و اختتامیه برای این رویداد برگزار می شود.

دبیر جشنواره ملی فیلم فجر۳۶: امسال بخش خارج از مسابقه نداریم

دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در جدیدترین اظهارنظرش اعلام کرد که مراسم افتتاحیه و اختتامیه بر...

در حالی که مراحل فنی فیلم سینمایی «نبات» نخستین ساخته سینمایی پگاه ارضی به پایان رسیده است، این فیلم از حضور در جشنواره ملی فیلم فجر انصراف داد.

«نبات» از روند بررسی در جشنواره ملی فیلم فجر منصرف شد

در حالی که مراحل فنی فیلم سینمایی «نبات» نخستین ساخته سینمایی پگاه ارضی به پایان رسیده است، این فیلم...

در صورت تشخیص هیات انتخاب این امکان وجود دارد که ۲۲ فیلم بلند داستانی و ۲ فیلم مستند به سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر راه یابند.

امکان اعلام ۲۴ فیلم بخش مسابقه/ نظر هیات انتخاب شرط است

در صورت تشخیص هیات انتخاب این امکان وجود دارد که ۲۲ فیلم بلند داستانی و ۲ فیلم مستند به سی و ششمین ج...

با پایان فیلمبرداری، نسخه بازبینی فیلم سینمایی «واسطه» روز گذشته پنجشنبه ۷ دی ماه به دبیرخانه سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تحویل داده شد.

«واسطه» در دفتر جشنواره ملی فیلم فجر

با پایان فیلمبرداری، نسخه بازبینی فیلم سینمایی «واسطه» روز گذشته پنجشنبه ۷ دی ماه به دبیرخانه سی و ش...

به گفته کارگردان «کروکودیل»، مراحل ساخت موسیقی و صداگذاری این فیلم به پایان رسیده و یک نسخه از آن به سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر ارایه شده است.

«کروکودیل» منتظر رای هیات انتخاب فجر است/ نگارش فیلمنامه سریال

به گفته کارگردان «کروکودیل»، مراحل ساخت موسیقی و صداگذاری این فیلم به پایان رسیده و یک نسخه از آن به...

مهوش صبرکن که این روزها مشغول بازی در یک سریال است می‌گوید بیشتر نقش‌هایی که همسن‌های وی پیشنهاد می‌شود نقش مادر است.

یک سال درگیر سریال «عروس تاریکی» هستم/ «عطر تلخ» به فجر ارایه شد

مهوش صبرکن که این روزها مشغول بازی در یک سریال است می‌گوید بیشتر نقش‌هایی که همسن‌های وی پیشنهاد می‌...

مریم جلالی مدیر پردیس سینمایی ملت به تشریح وضعیت این سینما و روند آماده سازی آن برای میزبانی سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر پرداخت.

پردیس ملت در حال آماده‌سازی برای فجر است/تدارکِ اینترنت و پارکینگ

مریم جلالی مدیر پردیس سینمایی ملت به تشریح وضعیت این سینما و روند آماده سازی آن برای میزبانی سی و شش...

«دارکوب» جدیدترین ساخته بهروز شعیبی این روزها در آخرین مراحل فنی قرار دارد و به زودی نسخه نهایی فیلم آماده نمایش می شود.

ساخت موسیقی «دارکوب» در اکراین/ بهروز شعیبی به فجر می‌آید

«دارکوب» جدیدترین ساخته بهروز شعیبی این روزها در آخرین مراحل فنی قرار دارد و به زودی نسخه نهایی فیلم...

به گفته عظیم محمدی مدیر جلوه‌های ویژه «لالاکن»، فضای این فیلم متناسب با کودکان است و روی آنها تاثیر می گذارد.

فضای «لالاکن» متناسب با کودکان است/ طراحی یک خواب برفی

به گفته عظیم محمدی مدیر جلوه‌های ویژه «لالاکن»، فضای این فیلم متناسب با کودکان است و روی آنها تاثیر ...

جلوه‌های ویژه کمدی سینمایی «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی به پایان رسید.

جلوه‌های ویژه «مصادره» تمام شد/ یک کمدی از مهران احمدی

جلوه‌های ویژه کمدی سینمایی «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی به پایان رسید.