«تاریخ عشق» ترانه علیدوستی به چاپ یازدهم رسید

رمان «تاریخ عشق» نوشته نیکول کراوس با ترجمه ترانه علیدوستی در سال ۱۳۹۵ منتشر شد و در طول یک سال بیش از ۱۰بار تجدید چاپ شد. به گزارش ایبنا، کتاب «تاریخ عشق» نوشته نیکول کراوس به چاپ یازدهم رسید. این کتاب را ترانه علیدوستی ترجمه کرده است. این بازیگر سینما به خاطر ترجمه کتاب «رویای…

رمان «تاریخ عشق» نوشته نیکول کراوس با ترجمه ترانه علیدوستی در سال ۱۳۹۵ منتشر شد و در طول یک سال بیش از ۱۰بار تجدید چاپ شد.
( سیارک)به گزارش ایبنا، کتاب «تاریخ عشق» نوشته نیکول کراوس به چاپ یازدهم رسید.

این کتاب را ترانه علیدوستی ترجمه کرده است. این بازیگر سینما به خاطر ترجمه کتاب «رویای مادرم» نوشته آلیس مونرو در بخش «ادبیات و زبان‌های دیگر» جایزه کتاب فصل سال ۱۳۹۰ نیز شایسته تقدیر شد. علیدوستی توانست با وجود مترجمانی چون بهمن فرزانه و سیروس ذکاء این جایزه را دریافت کند و برای نخستین بار برنده یک جایزه ادبی هم بشود.

کتاب «تاریخ عشق» به قلم نیکول کراوس، نویسنده آمریکایی در سال ۲۰۰۵ منتشر شده است. این کتاب در سال ۲۰۰۶ در زمره نامزدهای نهایی جایزه ادبی اورنج بوده و در سال ۲۰۰۸ نیز جایزه ادبی ویلیام سارویان را به‌دست آورده است. این رمان به داستان یک رابطه ناموفق اشاره می‌کند که یک طرف آن نویسنده‌ای ناموفق و آواره جنگی و طرف دیگر آن دختر جوانی است که سرپرستی مادرش را برعهده دارد.

این کتاب از آغاز انتشار با استقبال خوبی از سوی مخاطب روبه‌رو شد و توانست در مدت یک‌سال ۱۰ بار تجدیدچاپ شود. «تاریخ عشق» جزو کتاب‌های پرفروش طرح پاییزه هم بود و در روز کتابگردی که در ۲ آذر امسال برگزارشد، با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. ترانه علیدوستی، روز کتابگردی در کتابفروشی نشر مرکز حضور داشت و نسخه‌های زیادی از این کتاب و همچنین ترجمه دیگر خود «رویای مادرم» برای علاقه‌مندان امضا کرد.

رمان «رویای مادرم» در آذر ۱۳۹۵ برای اولین بار از سوی نشرمرکز منتشر شد و تا تیرماه ۱۳۹۶ هر ماه یک بار تجدید چاپ و به چاپ هفتم رسید. این کتاب تا آذر ماه ۱۳۹۶ یعنی در مدت زمان یک سال از انتشار توانست به چاپ دهم برسد. به تازگی چاپ یازدهم «تاریخ عشق» راهی بازار کتاب شده است.

در پشت جلد این کتاب آمده است:‌ «لئوپلد گورسکی مردنش را از ۱۸ اوت ۱۹۲۰ آغاز کرد. وقتی راه رفتن می‌آموخت مرد. وقتی پای تخته می‌ایستاد مرد و یک بار هم وقتی سینی بزرگی در دست داشت. وقتی امضای جدیدی تمرین می‌کرد مرد. وقتی پنجره‌ای را باز می‌کرد. تنها مرد، چون خجالت می‌کشید به کسی زنگ بزند. یا به یاد آلما مرد. یا وقتی دیگر نخواست یادش را بکند. در واقع، چیز زیادی برای گفتن نیست. او نویسنده‌ بزرگی بود. او عاشق شد. این بود زندگی‌اش.»

رمان «تاریخ عشق» نوشته نیکول کراوس با ترجمه ترانه علیدوستی در ۲۶۴ صفحه در سال ۱۳۹۵ از سوی نشر مرکز منتشر شده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید