سینمای ایران

دست دوستی سینمای ایران به سوی سینماگران جهانی، نیاز امروز

گروه سینمای ایران-بهاره گل پرور، نسرین بختیاری: همکاری با هنرمندان خارجی در پروژه های داخلی یکی از موضوعاتی است که با پیشرفت در زمینه هنر و صنعت سینما لزوم آن حس می شود. چه بسا در پروژه های قدیمی سینمای ایران از بازیگران گرفته تا عواملی همچون طراح چهره پردازی و افکتور از هنرمندان خارجی…

همکاری با هنرمندان خارجی در پروژه های داخلی یکی از موضوعاتی است که با پیشرفت در زمینه هنر و صنعت سینما لزوم آن حس می شود. چه بسا در پروژه های قدیمی سینمای ایران از بازیگران گرفته تا عواملی همچون طراح چهره پردازی و افکتور از هنرمندان خارجی بهره می برده اند. به عنوان مثال در زمینه بازیگری می توان از حضور آنتونی کوئین، جنیفر اونیل و مایکل سازارین در فیلم سینمایی «کاروان ها» به کارگردانی جیمز فارگو نام برد که در ایران فیلمبرداری شد و در آن بازیگران ایرانی از جمله بهروز وثوقی، محمدعلی کشاورز و پرویز قریب افشار نیز در آن ایفای نقش کردند. در نمونه های اخیر در زمینه بازیگری نیز شاید بتوان از فیلمهایی از جمله «کتاب قانون» با حضور دارین حمزه، بازیگر لبنانی، «سلام بمبئی» با حضور دیا میرزا، بازیگر هندی، «۳۳ روز» با حضور پیر داغر لبنانی و «استرداد» با حضور آلیسا کاچر بلاروسی نام برد و قطعا در سایر زمینه ها همچون گریم، موسیقی، جلوه های ویژه و… نیز نمونه های زیادی داشته ایم. همچین ایرانی تبارهایی در پروژه های سینمایی خارج از کشور که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند نیز کم نیستند.اتفاقی که نشان دهنده آن است همکاری در هنر سینما قومیت و ملیت نمی شناسد. یکی از فیلمبرداران ایرانی الاصلی که در داخل کشور هم شهرت قابل توجهی کسب کرده،داریوش خنجی است که با فیلمبرداری «هفت» و تیزرهای دیوید فینچر به شهرت رسید و برای فیلمبرداری «اویتا» نامزد اسکار نیز شد. با کارگردانان بزرگی همچون برناردوبرتولوچی، آلن پارکر، رومن پولانسکی، سیدنی پولاک، وونگ کار وای و وودی آلن همکاری کرده است. علاوه بر دو فیلم آخر وودی آلن، «عشق» میشائیل هانکه کارگردان مشهور اتریشی را هم خنجی فیلمبرداری کرده که نخل طلایی کن ۲۰۱۲ را برد. رامین جوادی نیز از آهنگسازان ایرانی است که در حال حاضر به یکی از پرکار‌ترین چهره‌های هالیوود تبدیل شده و پروژه های بزرگی همچون «دزدان دریایی کارائیب»، «بتمن آغاز می‌کند» و سریال‌هایی همچون «مرد آهنی»، «فصل شکار»، «نبرد تایتان‌ها»، «فرار از زندان»، «فلش فوروارد» و «بازی تاج و تخت» را در کارنامه خود ثبت کرده است. رامین بحرانی(کارگردان)، حسین امینی(فیلمنامه نویس)، حبیب زرگرپور(طراح جلوه های ویژه) و… نیز از ایرانی هایی هستند که در خارج از کشور به صورت حرفه ای در حال فعالیت هستند. همچنین اصغر فرهادی نیز در پروژه اخیر خود «همه می دانند» فیلمی به زبان اسپانیایی ساخته که بازیگرانی همچون خاویر باردم و پنلوپه کروز در آن ایفای نقش می کنند. البته در مواردی مثل همکاری ای. آر. رحمان تهیه‌کننده موسیقی، آهنگساز فیلم، موسیقیدان و خواننده سرشناس هندی در فیلم «محمد رسول ا…» ساخته مجید مجیدی به نظر بیشتر تلاش شده تا از اعتبار این دست هنرمندان برای ارتقای جایگاه فیلم بهره گرفته شود و شاید کیفیت محصول ارائه شده از سوی آنان در اولویت نخست نبوده است.
به هر حال همکاری هایی از این دست قطعا می تواند برای هر دو کشور در جهت رشد و پیشرفت صنعت سینما راهگشا باشد و قطعا این همکاری ها در ارتقای ظرفیت های فرهنگی و هنری سینمای ایران کمک شایانی خواهد کرد.
به بهانه همکاری النی کاریندرو، آهنگساز مطرح یونانی با پروژه «بمب، یک عاشقانه» به سراغ بررسی مزیت های همکاری با سینمای ایران با هنرمندان بین المللی رفتیم و نظر هنرمندان را در این خصوص جویا شدیم.
***
عبدالله اسکندری:
باید از تجربیات هنرمندان خارجی استفاده کنیم

عبدالله اسکندری معتقد است تبادل و تعامل بین هنرمندان ایرانی و خارجی باید بیشتر شکل بگیرد چرا که هر دو طرف هنرهایی دارند که می توانند از هم یاد بگیرند. صنعت سینما مربوط به غربی هاست و آنها تجربه زیادی نسبت به ما دارند. ما هم در علم سینما باید به روز باشیم.
این طراح گریم و چهره پرداز پیشکسوت در خصوص اینکه همکاری سینمای ایران با هنرمندان بین المللی چقدر به ظرفیت های فرهنگی و هنری سینمای ایران کمک می کند، به بانی فیلم گفت: به نظر من بسیار کمک می کند و من سابقه این موضوع را زیاد دیده ام. مثلا به خاطر دارم زمان های قدیم، افکتورهای ما برای صحنه تیراندازی از گوگرد استفاده می کردند. مثلا سر فیلم سینمایی «تنگسیر» از گوگرد برای تیراندازی استفاده می کردند که این باعث سوختگی سر و صورت بازیگر مقابل می شد. ولی سر فیلم سینمایی «ستارخان» مرحوم علی حاتمی، افکتوری از ایتالیا آوردند و چند تن از بچه های مستعد ما مثل آقای بیژن محتشم و مهدی بهمن پور و… دستیار او شدند و با چاشنی آشنا شدند. دیدند به آن شکلی که قبلا کار می کردند نیست و باید چیزهایی را بسازند مثلا چاشنی پیراهن یک چیز و چاشنی کت چیز دیگر است. بعد از رفتن آن افکتور ایتالیایی آقای محتشم و مهدی بهمن پور کسانی بودند که کار افکت را اصولی یاد گرفته بودند و اجرا می کردند. از آن به بعد بچه های ما کم کم در کار افکت پیشرفت کردند.
وی افزود: بدین شکل است که بین سینما و هنر ما و جهان تبادل و تعامل ایجاد می شود. بالاخره برخی هنرها را ما داریم که ممکن است آنها نداشته باشند و می توانند از ما یاد بگیرند. صنعت سینما مربوط به غربی هاست و آنها تجربه زیادی نسبت به ما دارند. گاهی چنین تجربه هایی برای بچه های ایران می تواند مفید باشد.
چهره پرداز فیلم سینمایی «روز واقعه» در پاسخ به این سوال که چرا در سینمای ما همکاری های مشترک با هنرمندان خارجی کم و گذراست، عنوان کرد: فکر می کنم به خاطر زبان است، چون فیلم ها و سریال های ما به زبان فاسی است و ما از این نظر مشکل زبان داریم. زمانی که می توانستیم به راحتی از هنرمندان خارجی استفاده کنیم زمانی بود که این آثار معمولا دوبله می شد و به راحتی می شد از یک هنرپیشه فرنگی و یا عرب استفاده کرد. ولی چون در حال حاضر صدابرداری سر صحنه است استفاده از هنرپیشه خارجی کمی مشکل است. بدین ترتیب فکر می کنم یکی از اشکالات بزرگ همین باشد.
طراح گریم فیلم سینمایی «هنرپیشه» در مورد استفاده از هنرمندان خارجی در زمینه طراحی گریم و چهره پردازی نیز گفت: سر فیلم سینمایی «سوته دلان» شادروان حاتمی گریموری از ایتالیا به نام اتللو فاوا را آوردند، آن زمان من با آقای حاتمی دوست بودم و از طریق ایشان چند جلسه سر کار ایشان رفتم و با این گریمور صحبت کردیم. برخی از کارهایی را که انجام می داد من بلد نبودم و از ایشان یاد گرفتم و برایم بسیار موثر بود. در کار من که بسیار موثر بود. من هم این آموخته ها را به دیگران منتقل کردم.
اسکندری در مورد استفاده از هنرمندان و عوامل خارجی در پروژه های سینمایی اخیر گفت: در مورد کارهای اخیر هم می توانم بگویم «محمد رسول الله» مجید مجیدی از جمله کارهایی بود که در آن از هنرمندان خارجی استفاده کرده بودند. همچنین دکورهای خوبی داشت که بسیار زیبا بود. طراحان ما هم می توانند الگو بگیرند.
طراح گریم فیلم سینمایی «درخت گلابی» در پاسخ به این سوال که با وجود طیف گسترده هنرمندان در همه رشته ها در کشور چطور نیاز همکاری با هنرمندان خارجی حس می شود، عنوان کرد: بالاخره تکنولوژی پیشرفت می کند، تکنولوژی کار مربوط به ما نیست و خارجی ها صاحب آن هستند. هر روز که تکنولوژی پیش می رود، ما نیز باید خودمان را با آن هماهنگ کنیم. زمانی دوربین ۳۵ بوده و حالا دیجیتال است که هر کدام طبیعتا نور و گریم خاص خود را می طلبد. در حال حاضر این فن را آنها دارند و ما باید خودمان را با آنها هماهنگ کنیم. وی اضافه کرد: طبیعتا من باید بدانم که در فیلمبرداری دیجیتال و ویژن ویستا(یک شیوه عکاسی یا فیلمبرداری برای پرده عمودی که در آن تصویر دقت و وضوح بیشتری دارد) چه فونی باید استفاده کنیم. پیش از این معمولا برای لنز ۳۵ و فیلم نگاتیو می زدیم حالا باید برای دوربین دیجیتال بزنیم که این دو تفاوت زیادی دارند و نیاز است که من یاد بگیرم. چرا که رنگ و قدرت و رنگ آمیزی که فیلمبرداری دیجیتال دارد با دوربین ۳۵ بسیار متفاوت است.
***
ملک جهان خزاعی:
امروز موانع همکاری با هنرمندان خارجی زیاد است

ملک جهان خزاعی، طراح صحنه و لباس معتقد است: مشکلاتی از قبیل نابودی سینمای غیرتجاری و فرهنگی و علاقه فیلمسازان جوان به مطرح شدن در سطح بین المللی و ساختن فیلم های انتقادی و همچنین کاهش ارزش پول کشور و گرانی ارز، امکان همکاری با هنرمندان مطرح جهان را غیر ممکن کرده است.
ملک جهان خزاعی، طراح صحنه و لباس پیشکسوت، در خصوص اینکه همکاری سینمای ایران با هنرمندان بین المللی چقدر به ظرفیت های فرهنگی و هنری سینمای ایران کمک می کند، به بانی فیلم گفت: به گمان من روز به روز شاهد نابودی سینمای غیرتجاری و فرهنگی هستیم. از طرفی هم جوانان ما اکثرا به عشق خارج رفتن و مطرح شدن و یا ‌شاید جایزه نقدی گرفتن غالبا با ساخت فیلم های انتقادی و شاید کمی اغراق آمیز، تنها آرزویشان حضور در جشنواره های بین‌المللی است. هر چند جشنواره های بین‌المللی نیز تقریبا همیشه مشوق این گونه فیلم ها هستند.
وی با اشاره به مواردی که مانع همکاری با هنرمندان خارجی می شود، افزود: از سوی دیگر کاهش ارزش پول کشور و گرانی ارز، امکان همکاری با هنرمندان مطرح جهان را غیر ممکن کرده است. تنها سینمای تجاریست که با آوردن هنرپیشه های محبوب هند یا چهره های پرطرفدار بازیگران سریال های ترکیه ای می‌تواند ریسک سرمایه گذاری و پرداخت دستمزدهای کلان را به امید گیشه بپذیرد. شاید هم افرادی هستند که برای پولشویی زیر بار چنین سرمایه گذاری هایی بروند.
طراح صحنه و لباس فیلم سینمایی «اشک سرما» در پاسخ به این سوال که با وجود طیف گسترده هنرمندان در همه رشته ها در کشور چطور نیاز همکاری با هنرمندان خارجی حس می شود، عنوان کرد: باید بگویم بهترین نمونه چنین همکاری را در فیلم «محمد رسول الله» شاهد بودیم، اما اینکه حضور این بزرگان تا چه حد به بین‌المللی شدن فیلم کمک کرده است، سوال برانگیز است.
***
بهزاد عبدی:
عدم همکاری با هنرمندان جهانی تکرار و تقلید می آورد

بهزاد عبدی معتقد است در صورت عدم گفتگو و تعامل با هنرمندان خارجی یا به تکرار خواهیم افتاد یا به تقلید دست چندمى از محصولات دیگران. باید با حفظ اصول ارزش هاى هنرى و بومى از نگاه، تجربه و امکانات دیگر هنرمندان نیز جهانى بهره برد.
بهزاد عبدی، در خصوص اینکه همکاری سینمای ایران با هنرمندان بین المللی چقدر به ظرفیت های فرهنگی و هنری سینمای ایران کمک می کند، به بانی فیلم گفت: سینماى ایران، مطابق با ظرفیت خود، شایسته است که با هنرمندان بین المللى همکارى کند. مى توان از امکانات فکرى آنان به نفع پیشرفت استفاده کرد و این تعاملات بى شک سازنده خواهند بود.
آهنگساز فیلم سینمایی «قاتل اهلی» در پاسخ به اینکه چرا همکاری های مشترک با هنرمندان خارجی کم پیش می آید و نمونه های بیاد ماندنی در این خصوص کم داریم، ادامه داد: شاید نگاه به همکارى مشترک، نگاهى صحیح نیست. به این معنا که شاید با حضور هنرمندى در سطوح بالاى جهانى، کل اثر مقهور و مسحور شود و مسیر اصلى فکرى اثر هنرى را تحت الشعاع قرار دهد. اما با استفاده از این ظرفیت ها مى توان، به سطوح بالاترى رسید. همان گونه که موارد فیزیکال مثل دوربین و… باید در بالاترین سطوح باشد، با بهره مندى از هنرمندان بزرگ دنیا، نگاهى جهانى تر خواهیم داشت.
آهنگساز فیلم سینمایی «دهلیز» همچنین با اشاره به وجود طیف گسترده هنرمندان در همه رشته ها در کشور و لزوم همکاری با هنرمندان خارجی اضافه کرد: گفتگو در هنر حاصلى جز پیشرفت ندارد و نخواهد داشت. در صورت عدم گفتگو یا به تکرار خواهیم افتاد یا به تقلید دست چندمى از محصولات دیگران. باید با حفظ اصول ارزش هاى هنرى و بومى از نگاه، تجربه و امکانات دیگر هنرمندان نیز جهانى بهره برد.
***
ابوالفضل جلیلی:
خارجی ها برای کار در ایران احساس امنیت نمی کنند

ابوالفضل جلیلی نویسنده و کارگردان در پاسخ به این پرسش که همکاری سینمای ایران با هنرمندان بین الملل چقدر به ظرفیت های هنری و فرهنگی سینمای ایران کمک می کند، به بانی فیلم گفت: اگر این همکاری ها در کشوری باشد که در هنر آزادی وجود داشته باشد و هرکسی بتواند با خارجی ها کار کند و خارجی ها بتوانند اینجا بیایند و فیلم بسازند، برای اهداف تجاری و بدنه سینما خوب است، اما برای بخش هنری مقداری مشکل است، چون ممکن است بعضی تفکرات ما با آن ها همخوانی نداشته باشد. اشکال این موضوع از آنجاست که همه می خواهند بروند، خارج کار کنند. بیشتر از اینکه تمایل داشته باشیم خارجی ها به کشورمان بیایند، دوست داریم برویم خارج از کشور کار کنیم. این هم به دلیل مسائل سیاسی و آزادی هایی است که در آنجا وجود دارد و اینجا نیست.
این کارگردان در پاسخ به این پرسش که چرا همکاری ما با خارجی ها به صورت کم و گذرا اتفاق می افتد، گفت: کارگردانی که در ایران نیست و از قدیمی های ایران است، می گوید ایرانی ها بخیل هستند و حسود نیستند. حسود می گوید مال تو نباشد، مال من باشد، اما بخیل می گوید نه مال من، نه مال تو!… ما مقداری این مشکل را داریم؛ یعنی بعضی این مشکل را داریم افرادی که نمی توانند این تبادل را انجام دهند، شروع به ایجاد اختلال می کنند. به دلیل اینکه با خارجی ها ارتباط نزدیکی داشتم و با آن ها صحبت کردم، متوجه می شوید که در ایران احساس امنیت نمی کنند. به عنوان مثال، همیشه دوست داشتم این ها را با تلویزیون گره بزنم، اما می گفتند ما با دولت و ارگان های دولتی شما هیچ نوع همکاری نمی کنیم. الآن هم مراودات بین المللی ما به طور شخصی اتفاق می افتد.
وی در پاسخ به این پرسش که همکاری با خارجی ها را در شرایطی که طیف گسترده ای از هنرمندان ایرانی داریم، چطور ارزیابی می کنید، گفت: ایرادی ندارد و اگر مسئول ارشاد بودم، دعوت می کردم کارگردانان آن ها بیایند و درباره ما فیلم بسازند و داستان های خود را در ایران بنویسند. این اتفاق به بازیگران و همه ارکان سینمای ایران کمک می کند. ما دور خود حصار کشیدیم و فکر می کنیم، مرکز دنیا اینجاست، اما وقتی می رویم، می بینیم قطار دنیا به چه جایگاهی رسیده و ما هنوز در بند مسائل جزئی هستیم.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


در آستانه زیبایی و درد: مجسمه هایی درباره احساسات و تجربیات

مجسمه هایی درباره احساسات و تجربیات

در آستانه زیبایی و درد: مجسمه هایی درباره احساسات و تجربیات

هنرمند نقاش استفان اشمیت در سوئیس زندگی می کند

هنرمندی که زندگی واقعی را نشان می دهد + 16 عکس

هنرمند نقاش استفان اشمیت در سوئیس زندگی می کند

عکس از نازک ترین حجاب تراشیده شده از سنگ مرمر که به طرز ماهرانه ای به نور اجازه

چگونه هنرمندان ایتالیایی موفق به ساختن حجاب از سنگ برای مجسمه ها شدند

عکس از نازک ترین حجاب تراشیده شده از سنگ مرمر که به طرز ماهرانه ای به نور اجازه

ادری هپبورن و اوبر دو ژیوانسی شور و شوقی قوی تر از عشق

ادری هپبورن و اوبر دو ژیوانسی شور و شوقی قوی تر از عشق + عکس های کمتر دیده شده ادری هپبورن

ادری هپبورن و اوبر دو ژیوانسی شور و شوقی قوی تر از عشق

هنرمند فیلیپینی نوئل کروز  Noel Cruz به عروسک ها جان می بخشد

باورتون میشه اینا عروسک باشن!

هنرمند فیلیپینی نوئل کروز  Noel Cruz به عروسک ها جان می بخشد

حال ببینیم، چقدر پول داخل کیف پول این ثروتمندان مشهور جمع شده است؟

15 تن از ثروتمندترین افراد مشهور

حال ببینیم، چقدر پول داخل کیف پول این ثروتمندان مشهور جمع شده است؟

این هنرمندان عادت دارند روی صفحه نمایش نقره ای یا روی جلد مجلات براق دیده شوند.

عکس افراد مشهور در زندگی روزمره

این هنرمندان عادت دارند روی صفحه نمایش نقره ای یا روی جلد مجلات براق دیده شوند.

جمشید مشایخی در ۶ آذرماه سال ۱۳۱۳ در جنوب تهران بدنیا آمد.

جمشید مشایخی هنرپیشه سرشناس ایرانی در سن ۸۵ سالگی درگذشت

جمشید مشایخی در ۶ آذرماه سال ۱۳۱۳ در جنوب تهران بدنیا آمد.

پدرش، بازیگر با استعداد ریچارد بکینسیل، در سن 31 سالگی درگذشت.

دخترانی که بازیگر بدنیا آمدند

پدرش، بازیگر با استعداد ریچارد بکینسیل، در سن 31 سالگی درگذشت.

فیلم «پولاریس» با بازی بهرام رادان در کالیفرنیا فیلمبرداری شده

بهرام رادان درحال کیک خوردن به همراه عروس خانم

فیلم «پولاریس» با بازی بهرام رادان در کالیفرنیا فیلمبرداری شده

بینش مشارکتی جدید در خصوص نوآوری متکی بر دو ویژگی متمایز کلیدی است.

ارزش آفرینی مشارکتی ، نوآوری و پیچیدگی

بینش مشارکتی جدید در خصوص نوآوری متکی بر دو ویژگی متمایز کلیدی است.

 شرکت ملی نفت عربستان سعودی که با نام آرامکو شناخته می شود، پیشنهاد عجیب ساخت یک هاب بزرگ تکنولوژی در صحرای عربستان را به آلفابت (شرکت مادر گوگل) داده است.

پیشنهاد همکاری شرکت ملی نفت عربستان سعودی به گوگل؟!

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که با نام آرامکو شناخته می شود، پیشنهاد عجیب ساخت یک هاب بزرگ تکنولوژی د...

بازیگر کهنه‌کار هالیوودی اظهار نظرهای اخیر ستارگانی را که با وودی آلن کار کرده بودند غیرمنصفانه و غمگینانه خواند و از کارگردان نامدار دفاع کرد.

دفاع آلک بالدوین از وودی آلن

بازیگر کهنه‌کار هالیوودی اظهار نظرهای اخیر ستارگانی را که با وودی آلن کار کرده بودند غیرمنصفانه و غم...

موسسه فرهنگی و هنری رهاورد با همکاری آکادمی هنر لوتوس کشور ارمنستان یک کارگاه آموزشی با موضوع روانشناسی تئاتر و درام شناسی سینما دی و بهمن ماه سال١٣٩۶ برگزار می کند.

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع روانشناسی تئاتر و درام شناسی

موسسه فرهنگی و هنری رهاورد با همکاری آکادمی هنر لوتوس کشور ارمنستان یک کارگاه آموزشی با موضوع روانشن...

 در لایحه بودجه 97 به پروژه دستیابی به فناوری اعزام انسان به فضا که در سند جامع توسعه علمی کشور و سیاست های اقتصاد مقاومتی دیده شده است، بودجه تعلق نگرفت.

بودجه تحقیقات مربوط به ارسال انسان به فضا حذف شد

در لایحه بودجه 97 به پروژه دستیابی به فناوری اعزام انسان به فضا که در سند جامع توسعه علمی کشور و سی...

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

رشد ۱۶ درصدی تولید برق تجدیدپذیر توسط کشورهای عضو OECD در سال ۲۰۱۵

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

مربی تیم ملی جامائیکا به درخواست همکاری وینفرد شفر پاسخ داد.

پاسخ منفی گزینه جامائیکایی به استقلال؛ نتوانستم وجدانم را آرام کنم!

مربی تیم ملی جامائیکا به درخواست همکاری وینفرد شفر پاسخ داد.

معاون گردشگری کشور در راستای توسعه همکاری‌های گردشگری ایران و ژاپن با نماینده ارشد آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) دیدار کرد.

در دیدار معاون گردشگری با نماینده «جایکا» تأکید شد توسعه همکاری‌های گردشگری ایران و ژاپن

معاون گردشگری کشور در راستای توسعه همکاری‌های گردشگری ایران و ژاپن با نماینده ارشد آژانس همکاری...

سفرهای هوایی سوپرسونیک از زمان هواپیمای کنکورد، برای مردم غیر ممکن است. با این‌حال دو شرکت فعال در این حوزه به‌دنبال همکاری برای توسعه محصولی بدین منظور هستند، البته محصول نهایی برای افرادی خواهد بود که قادر به تامین هزینه‌های آن باشند. دو کمپانی لاکهید مارتین و Aerion برای ساخت اولین جت تجاری سوپرسونیک باهم همکاری می‌کنند.

همکاری لاکهید مارتین و Aerion برای توسعه یک جت تجاری سوپرسونیک

سفرهای هوایی سوپرسونیک از زمان هواپیمای کنکورد، برای مردم غیر ممکن است. با این‌حال دو شرکت فعال در ا...

با این حال، حضور همه این ویژگی ها برای یک فیلم واقعا خوب کافی نیست.

بهترین فیلم غیر هالیوودی 40 فیلم

با این حال، حضور همه این ویژگی ها برای یک فیلم واقعا خوب کافی نیست.

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

از راهبه تا آنابل و دیگران

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

چگونه فیلم های معروف پس از اضافه کردن جلوه های ویژه تغییر می کنند

بدون شک، جلوه های ویژه فصل جدیدی را در تاریخ خود باز کرده است.

دختر مونیکا بلوچی بازیگر فیلم معروف و شناخته شده در سینمای جهان در فیلم ملنا،

عکس دختر 14 ساله مونیکا بلوچی برای اولین بار منتشر شد

دختر مونیکا بلوچی بازیگر فیلم معروف و شناخته شده در سینمای جهان در فیلم ملنا،

ستارگان فیلم نقش هایی مشابه یا استفاده از گریم های مشابه دارند

10 بازیگر معروف که نقش و بازی تکراری در فیلم های مختلف دارند

ستارگان فیلم نقش هایی مشابه یا استفاده از گریم های مشابه دارند

اپل تولید کننده گوشی های آیفون قرار است شش فیلم با بودجه کم بسازد

اپل 6 فیلم سینمایی خواهد ساخت

اپل تولید کننده گوشی های آیفون قرار است شش فیلم با بودجه کم بسازد

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

10 مرد خوش تیپ جذاب که با گریم در فیلم ها قابل شناسایی نیستند

اولین اقتباس از رومئو و ژولیت با تولد سینما ظاهر شد.

رومئو و ژولیت در سینمای جهان

اولین اقتباس از رومئو و ژولیت با تولد سینما ظاهر شد.

فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد.

اینگرید برگمن و گری کوپر در یک فریم

فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد.

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

عکس انتخابی روز 27 اسفند 97

عکس پشت صحنه تهیه گزارش و استفاده از فرد زنده به عنوان چارپایه

اگر ترکیه بخواهد به جهش قابل توجهی که توسط AKP پیش بینی شده است دست یابد، اقتصاد ترکیه باید از تله "درآمد متوسط" فرار کند

آینده ی اقتصادی ترکیه

اگر ترکیه بخواهد به جهش قابل توجهی که توسط AKP پیش بینی شده است دست یابد، اقتصاد ترکیه باید از تله "...

فرانسیس فورد کاپولا در زمان ساخت و کارگردانی این فیلم با خطر اخراج شدن رو به رو بود

حقایقی جالب درباره فیلم «پدرخوانده»

فرانسیس فورد کاپولا در زمان ساخت و کارگردانی این فیلم با خطر اخراج شدن رو به رو بود

بیشترجذابیت سریال بیگ بنگ تئوری به علت روش ارائه حقایق علمی به مخاطبانی می باشد

هفت نکته ی علمی که بینندگان سریال «بیگ بنگ تئوری» یاد گرفته اند

بیشترجذابیت سریال بیگ بنگ تئوری به علت روش ارائه حقایق علمی به مخاطبانی می باشد

ﮔﻮﮔﻞ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﮐﺎر ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﻬﺎي آن ﭼﯿﺴﺖ؟

مقاله کاربردی درباره سئو و موتور جستجو بخش اول

ﮔﻮﮔﻞ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﮐﺎر ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﻬﺎي آن ﭼﯿﺴﺖ؟

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دستورالعمل جدیدی در مورد ضوابط فروش سیم‌ کارت های خارجی در داخل کشور تصویب کرد.

شرایط جدید فروش سیم‌ کارت های خارجی در داخل کشور اعلام شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دستورالعمل جدیدی در مورد ضوابط فروش سیم‌ کارت های خارجی در داخل کشور ت...

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: وقتی دیدیم هزینه بسیاری صرف مشاوران خارجی و ایرانی می شود، بی‌ تردید مشاوره‌ های خارجی را متوقف کردیم.

خداحافظی مخابرات ایران با مشاوران خارجی

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: وقتی دیدیم هزینه بسیاری صرف مشاوران خارجی و ایرانی می شود، بی‌ ترد...

پول بیشتری کسب کنید

5 زبان خارجی که می توان از آن‌ ها پول زیادی به دست آورد

پول بیشتری کسب کنید

اپلیکیشن TV Time محلی است که تمامی سریال بازان می‌توانند در آنجا به صورت آزادانه و رایگان درباره سریال‌های مختلف بحث و گفتگو کنند.

علاقه مندان به سریال های خارجی و ایرانی این اپلیکیشن را حتما روی گوشی خود نصب کنند!

اپلیکیشن TV Time محلی است که تمامی سریال بازان می‌توانند در آنجا به صورت آزادانه و رایگان درباره سری...

سید جعفر خورشاد مدیر پیام رسان سروش گفت: سرویس خوب فنی از نظر زیرساخت به پیام رسان های داخلی (شبکه های اجتماعی داخلی) داده نمی شود.

مدیر پیام‎ رسان سروش: دولت به ما سرویس خوب فنی نمی‎ دهد

سید جعفر خورشاد مدیر پیام رسان سروش گفت: سرویس خوب فنی از نظر زیرساخت به پیام رسان های داخلی (شبکه ه...

«همین حالا هم ایران جزو گران‌ترین مقاصد سفر در دنیاست؛ گردشگران خارجی با نصف قیمتِ تورهای ایران به کشورهای دیگر می‌روند؛ پس چرا سفر به ایران بازهم باید گران‌تر شود؟»

ریزش سفر خارجی‌ها به ایران/ آواری که صدا ندارد

«همین حالا هم ایران جزو گران‌ترین مقاصد سفر در دنیاست؛ گردشگران خارجی با نصف قیمتِ تورهای ایران به ک...

امروز 21 اردیبهشت 98، فریدون کنار این عکس ها رو گرفتم.

درخت شگفت انگیز

امروز 21 اردیبهشت 98، فریدون کنار این عکس ها رو گرفتم.

باغ گیاهشناسی ملی ایران در اراضی پارک چیتگر تهران واقع شده است.

باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ گیاهشناسی ملی ایران در اراضی پارک چیتگر تهران واقع شده است.

طرح فروش فوری ایران خودرو در تاریخ 30 بهمن 97 که از ساعت 10 صبح فعال شد

فروش فوری ایران خودرو

طرح فروش فوری ایران خودرو در تاریخ 30 بهمن 97 که از ساعت 10 صبح فعال شد

شرایط جدید پيش فروش خودرو شرکت ایران خودرو به شرح زیر اعلام شد،

پیش فروش ایران خودرو به مناسبت دهه فجر بهمن 97

شرایط جدید پيش فروش خودرو شرکت ایران خودرو به شرح زیر اعلام شد،

چند ساعت پیش آپدیت جدید نسخه 1.10 بازی Apex Legends برای PS4 منتشر شد.

آپدیت جدید Apex Legends نسخه 1.10

چند ساعت پیش آپدیت جدید نسخه 1.10 بازی Apex Legends برای PS4 منتشر شد.

گران شدن بنزین تکذیب شد، قیمت بنزین در کشورهای مختلف جهان را ببینید

قیمت بنزین در کشورهای مختلف

گران شدن بنزین تکذیب شد، قیمت بنزین در کشورهای مختلف جهان را ببینید

شایعه خروج سامسونگ و ال جی از بازار ایران

شایعه خروج سامسونگ از بازار ایران

شایعه خروج سامسونگ و ال جی از بازار ایران

نوروز،  به معنای "روز جدید" یکی از قدیمی ترین جشن های روی زمین است.

لحظه تحویل سال ۹۸

نوروز،  به معنای "روز جدید" یکی از قدیمی ترین جشن های روی زمین است.

کوفته تبریزی ،  انواع سبزیجات معطر ، ترخون

طرز تهیه کوفته به روش تبریزی

کوفته تبریزی ، انواع سبزیجات معطر ، ترخون

تبحر زن ایرانی در ست کردن شال و روسری با مانتو شلوار.

زن ایرانی + 20 عکس

تبحر زن ایرانی در ست کردن شال و روسری با مانتو شلوار.

جدول فروش فیلم‌ها در سال ۹۵ (بروزرسانی 95/10/12)

جدول فروش فیلم‌ها در سال ۹۵

جدول فروش فیلم‌ها در سال ۹۵ (بروزرسانی 95/10/12)

«سلام بمبئی» ملودرامی عاشقانه بوده و داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت میکند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده ای می شوند.

سلام بمبئی

«سلام بمبئی» ملودرامی عاشقانه بوده و داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت میکند که هر...