مخالفت شورای عالی تهیه کنندگان با درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت

بانی فیلم– گروه سینمای ایران: با وجود جلب موافقت رییس سازمان سینمایی برای درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت فیلم های سینمایی از سوی انجمن متبوع، گویا این درخواست با واکنش بشدت منفی شورای عالی تهیه کنندگان قرار گرفته است. به طوری که قرار است اعتراض به این تصمیم با دعوت از تهیه کنندگانی…

 با وجود جلب موافقت رییس سازمان سینمایی برای درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت فیلم های سینمایی از سوی انجمن متبوع، گویا این درخواست با واکنش بشدت منفی شورای عالی تهیه کنندگان قرار گرفته است. به طوری که قرار است اعتراض به این تصمیم با دعوت از تهیه کنندگانی که همزمان عضو شورای عالی و شورای مرکزی انجمن مدیران تولید هستند، به آنان ابلاغ شود.
به گزارش بانی فیلم، هیأت رییسه شورای عالی تهیه کنندگان در جلسه هفته گذشته خود در ابتدا به طرح مسئله درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت فیلم های سینمایی پرداخت که نشان از اهمیت این موضوع در نهاد مذکور دارد. موضوعی که در نهایت با مخالفت صریح اعضای شورای عالی تهیه کنندگان مواجه شد. این در حالی است که حسن آقاکریمی رییس انجمن مدیران تولید اوایل دی ماه امسال از بازگشت نام مدیران تولید به پروانه ساخت فیلم های سینمایی در جریان طرح مسئله با رییس سازمان سینمایی و جلب موافقت وی خبر داده بود.
او به مهر گفته بود از دو سال پیش، برخی تهیه کنندگان که منافع خود را در هرج و مرج تولید می دیدند، تصمیم گرفتند تا نام مدیرتولید را از پروانه ساخت حذف کنند که این اتفاق از سال گذشته کلید خورد. روالی که گویا از سال ۷۲ تا ۹۴ جریان داشته، ولی با مخالفت تهیه کنندگان حذف شده است. در حال حاضر تنها نام کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس در پروانه های ساخت ذکر می شود.
هنوز مشخص نیست سازمان سینمایی این مطالبه انجمن مدیران تولید را محقق خواهد کرد یا در مواجهه با مخالف شورای عالی تهیه کنندگان از خیر آن خواهد گذشت.

اشتراک گذاری در:

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید