رکورد شکنیهای پلنگ سیاه ادامه دارد . اخبار باکس آفیس این هفته در سیارک

افتتاحیه تاریخی  فیلم پلنگ سیاه که اولین فیلم ابرقهرمانی با یک بازیگر آفریقایی آمریکایی در نقش اول است احتمالا هالیوود را مجبور خواهد کرد تا با نگرشی  تازه به بازیگران و فیلمسازان ساهپوست نگاه کند و منجر به حضور بیشتر و بهتر اقلیتها و زنان شود.

 پلنگ سیاه فیلم ابرقهرمانی کمپانی والت دیزنی و مارول با فروش   192 میلیون دلاری آخر هفته رویایی را برای این فیلم رقم زد این فیلم رکورد فروش افتتاحیه ها در ماه فوریه رو شکست و احتمالا تبدیل به پر فروش ترین فیلم تاریخ با بازیگران اصلی سیاهپوست خواهد شد . (ComScoreInc)

این افتتاحیه پنجمین  افتتاحیه پرفروش در بازار داخلی آمریکا و دومین افتتاحیه بزرگ مارول بود. تحلیلگران فروش 185 میلیون دلار را برای روزهای جمعه تا یکشنبه پیش بینی می کردند.

در هالیوود موفقیت، موفقیت می آورد و البته پول، پلنگ سیاه قطعا باعث رونق گرفتن فیلمهای اکشن با حضور بیشتر بازیگران و فیلمسازان سیاهپوست خواهد شد در حالیکه دیزنی چیزی را رسما اعلام نکرده است اما این موضع قطعی به نظر می رسد.

جان فیتیان رییس  انجمن ملی سینما داران  روز جمعه به  تلوزیون بلومبرگ گفت : این یک فیلم  نمونه است  ما امیدواریم اینطور فیلمهایی بیشتر و بیشتر ساخته شوند.( سیارک)

رکورد قبلی بهترین افتتاحیه سه روزه مربوط به فیلم ددپول بود که آن هم یک اثر ابرقهرمانانه از مارول بود . ددپول با 142 میلیون دلار در سال 2016 صاحب رکورد بیشترین فروش در افتتاحیه سه روزه شده بود.

پلنگ سیاه در مجموعه تئاترهای AMC Theaters موفق به ثبت رکورد بهترین فروش شد .فیلم پلنگ سیاه در همین مدت زمان کم اکران خود به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ این مجموعه تبدیل شده و در ۳۳ شعبه این سینمای زنجیره‌ای، این رکورد را به نام خود ثبت کرده است. این گزارش‌های جدید منتشر شده به این معنی است که فیلم Black Panther تنها در روز پنجشنبه و جمعه که روزهای اولیه اکران این اثر بوده، به قدری فروش بلیط بالایی داشته که در ۳۳ شعبه این مجموعه زنجیره‌ای، پرفروش‌ترین اثر تاریخ لقب گرفته است. 

پلنگ سیاه قصه "تی چالا" را تعریف می کند که برای حفظ پادشاهی واکاندا بعد از مرگ پدرش  با یک واکاندایی بزرگ شده در آمریکا به نام اریک کیلکونگر که نقشش را مایکل بی جردن بازی می کند می جنگد، اریک  تاج و تخت او را تهدید می کند و سعی دارد با کنترل فروش بازار ویبرانیوم سرنوشت دیگر ملتهای آفریقایی را هم در دست بگیرد . ویبرانیوم یک فلز عجیب و  خارق لعاده است که می تواند در ساخت لباس و دیگر پوششها باعث به وجود آمدن قدرتهای ماورایی شود.

دیزنی ماه آینده فیلم "یک چروک در زمان" را آماده نمایش خواهد داشت. یک فیلم بزرگسالانه با بازیگران متنوع و یک کارگردان آفریقایی – آمریکایی  به نام آوا دوورنای که اولین زن رنگین پوست هست که یک فیلم با بودجه بیشتر از 100 میلیون دلار را کارگردانی می‌کند.

دومین فیلم پرفروش باکس آفیس این هفته خرگوش `پیتر بود

انیمیشن  جذاب و مفرح خرگوش پیترpeter rabbit  با 17.3 میلیون دلار  فروش در هفته دوم  اکرانش توانست جایگاه دوم را کسب کند . فروش کلی فیلم 48.2 میلیون دلار است.

رتبه سوم باکس آفیس این هفته فیلم پر سر و صدای پنجاه طیف آزاد شده بود

فیلم  fifty shade freed درام اروتیک آمریکایی به کارگردانی جیمز فولی و نویسندگی نیال لئونارد است، که بر اساس رمانی به همین نام نوشتهٔ ای. ال. جیمز ساخته شده است این فیلم دنباله‌ای بر فیلم  «پنجاه طیف تاریک‌تر» در سال ۲۰۱۷ به شمار می‌رود. داکوتا جانسون و جیمی درنان به ایفای نقش‌های آناستازیا استیل و کریستین گری در این فیلم بازی کرده اند. ( سیارک)

با 16.9 میلیون دلار در دومین هفته اکرانش  فروش کلی خودش را به 76.1 میلیون دلار رسوند.

رتبه چهارم برای بسیاری از طرفداران سینما یادآور یک نوستالژی شیرین است

جومانجی :به جنگل خوش آمدید ، فیلمی به کارگردانی جیک کاسدان در ژانر فانتزی و ماجرایی محصول سال ۲۰۱۷ است. این فیلم به نوعی  بازسازی فیلم جومانجی محصول سال ۱۹۹۹ با بازی رابین ویلیامز فقید است

جومانجی jumanji : welcome to the jungle همچنان با اینکه در هفته نهم اکرانش هستیم در باکس آفیس قرار دارد این فیلم فانتزی جذاب با بازی دووانی جانسون در این هفته 7.9 میلیون دلار فروخت . فروش کلی این فیلم 377.5 میلیون دلار است( سیارک)

پنجمین فیلم متعلق است به کلینت ایستوود تمام نشدنی، قطار 15:17 به پاریس

این فیلم هم که در هفته دوم اکرانش قرار دارد 5.1 میلیون دلار فروخت تا مبلغ فروش کل به 25.4 میلیون دلار برسد ،داستان سه قهرمان آمریکایی که  با مقابله در برابر تروریستها یک قطار را نجات می دهند. کلینت ایستوود در سالهای اخیر به ساختن فیلم بر اساس داستان واقعی علاقه پیدا کرده است . سه فیلم ، تفنگدار آمریکایی، سالی و قطار 15:17 به پاریس بر اساس داستانهای واقعی ساخته شده اند

فیلم دونده هزار تو در رتبه هشتم قرار دارد و این هفته 2.5 میلیون دلار فروخت. فروش جهانی این فیلم  259 میلیون دلار بوده است

مسلما به زودی اخبار تازه ای از رکورد شکنیهای فیلم پلنگ سیاه خواهید شنید، این فیلم که توانسته است هم نظر منتقدان را جلب کند و هم در گیشه این چنین یکه تازی کند مسلما حرفهای بسیاری برای گفتن دارد.ترجمه  itrans.ir

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.