به قدیمی تر ها رسیدگی و از آنان دلجویی شود

بانی فیلم-گروه سینمای ایران: مسعود ولدبیگی از چهره پردازان پیشکسوت است که برای فیلم «پرده آخر» در دوره نهم، «از کرخه تا راین» در دوره یازدهم و «زشت و زیبا» در دوره هفدهم جایزه سیمرغ بلورین در رشته چهره پردازی را دریافت کرد و در بسیاری از دوره های فجر کاندیدای دریافت جایزه شده است.…

مسعود ولدبیگی از چهره پردازان پیشکسوت است که برای فیلم «پرده آخر» در دوره نهم، «از کرخه تا راین» در دوره یازدهم و «زشت و زیبا» در دوره هفدهم جایزه سیمرغ بلورین در رشته چهره پردازی را دریافت کرد و در بسیاری از دوره های فجر کاندیدای دریافت جایزه شده است.
او به بانی فیلم می گوید: گذشتگانی که سوابقی داشتند و در این حرفه زحمت کشیده اند در حال حاضر پیر و خانه نشین شده اند. باید به قدیمی تر ها رسیدگی و از آنان دلجویی کنند.
مسعود ولدبیگی به بانی فیلم گفت: من برای فیلم های «دوئل»، «ضیافت» و چند دوره دیگر کاندیدای دریافت جایزه بودم. گاهی می بینم داوری ها در برخی جشنواره ها عادلانه نیست و اکثر افرادی که واجد شرایطند، استعدادهایشان نادیده گرفته می شود. این از ابتدا بوده و کاری هم نمی توان کرد. به هر حال باید با این شرایط ساخت، سینماست دیگر.
چهره پرداز فیلم سینمایی «کمال الملک» افزود: من بعد از پروژه «مختارنامه»ب یمار شدم.این روزها از حال و هوای سینما دور شده ام و از آن زمان دیگر در سینما فعالیتی ندارم. حتی در جشنواره گذشته از طرف صنوف و انجمن چهره پردازان به من ماموریت دادند به عنوان داور شرکت کنم، ولی از نظر جسمی ناتوان بودم و نتوانستم و به همین خاطر هم ناگزیر انصراف دادم. به این دلیل از فیلم ها و جزئیات آنها در چند دوره اخیر اطلاعی ندارم. فعلا دور سینما را خط کشیده ام!
ولدبیگی با بیان اینکه صنوف سینما نیاز به کمک و همراهی دولت دارند، عنوان کرد: اگر دولت همکاری کند، به هر حال این صنف هم به آنچه که حقش هست خواهد رسید. متاسفانه شرایط فراهم نیست و در حال حاضر جوانان به گذشته ها اهمیت نمی دهند و کار خود را می کنند. گذشتگانی که سوابقی داشتند و در این حرفه زحمت کشیده اند در حال حاضر پیر و خانه نشین شده اند. باید به قدیمی تر ها برسند و از آنان دلجویی کنند. به هر حال هنر سینما را آنان به وجود آورده، تقویت کرده و رفته رفته به مردم شناسانده اند، ولی اکثر آنان امروز خانه نشین شده اند. چه خوب است از طرف صنوف خانه سینما و ارگان های دولتی و وزارت ارشاد و به آنان رسیدگی شود. ( سیارک

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.