رونمایی از رمان جدید ایزابل آلنده در جشنواره برلین

جشنواره فیلم برلین با همکاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۲ رمان جدید بین‌المللی با پتانسیل اقتباس سینمایی رونمایی می‌کند. به گزارش ایسنا، «در میانه زمستان» جدیدترین رمان «ایزابل آلنده» نویسنده مطرح شیلیایی است که قرار است در کنار ۱۱ رمان جدید و بین‌المللی طی مراسمی در تاریخ ۱۹ فوریه و در جریان برگزاری بازار تولیدات…

جشنواره فیلم برلین با همکاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۲ رمان جدید بین‌المللی با پتانسیل اقتباس سینمایی رونمایی می‌کند.

 ( سیارک)به گزارش ایسنا، «در میانه زمستان» جدیدترین رمان «ایزابل آلنده» نویسنده مطرح شیلیایی است که قرار است در کنار ۱۱ رمان جدید و بین‌المللی طی مراسمی در تاریخ ۱۹ فوریه و در جریان برگزاری بازار تولیدات مشترک سینمایی برلیناله معرفی شود. این اتفاق فرصت مناسبی برای تهیه‌کنندگان بین‌المللی از سراس جهان فراهم می‌کند تا با ارتباط مستقیم با ناشران و نمایندگان نویسندگان،‌ حق اقتباس سینمایی از این آثار را در اختیار بگیرند.

«ایزابل آلنده» از پرمخاطب‌ترین نویسندگان اسپانیانی‌زبان جهان محسوب می‌شود که پیش‌تر دو رمان «خانه ارواح» و «عشق و سایه‌ها» از او به دو فیلم سینمایی تبدیل شده‌اند. این نویسنده شیلیایی تاکنون ۲۳ کتاب به نگارش درآورده است و آثارش حدود ۷۰ میلیون جلد فروش داشته‌اند. رمان‌های این نویسنده تاکنون به ۳۵ زبان دنیا برگردانده شده و ۷۰ جایزه از ۱۵ کشور دنیا برای او به ارمغان آورده است. «در میانه زمستان» نوزدهمین اثر داستانی «ایزابل آلنده» محسوب می‌شود.

داستان این رمان بر اساس مهاجری غیرقانونی که از گواتمالا به آمریکا می‌رسد و روزنامه‌نگاری شجاع، مثبت‌اندیش و اهل شیلی که تصویری از خودِ «آلنده» را منعکس می‌کند، نوشته شده است.

۱۲ رمانی که قرار است در جشنواره برلین رونمایی شوند از میان نزدیک به ۱۵۰ داستان بلند ارسالی از ۳۰ کشور جهان انتخاب شده‌اند و شامل آثاری از کشورهای آلمان، فرانسه، گرجستان، یونان، ایتالیا، نروژ، اسپانیا، ترکیه و بریتانیا می‌شوند.

علاوه بر «در میانه زمستان» نوشته «ایزابل آلنده»، «غلاف فلزی جعلی» نوشته «اسوِن رِکر»، «آمستردام دیگر» به قلم «داتو توراشویلی»،‌ «رقابت یک میلیون کرون مهربانی» نوشته «آرنفین کلرود»، «ایگولند» از «مایکل نَست»، «باکیتا» نوشته «ورونیک اولمی»، «ماگدا» به قلم «مازارین پینگت»،‌ «دختری در دخت» از «شبنم ایشیگوزل»، «جایی که گمشده می‌رود» نوشته «اما رولی»، «رقص مارتا» از «تام سالر»، «جشن هیتلر» نوشته «روسلا پوستورینو» و «جزیره کاپتان هارور» به قلم «رودولا پاپا» رمان‌هایی هستند که در جشنوار برلین معرفی می‌شوند.

شصت‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۸ (۲۷ بهمن تا ۷ اسفند) در آلمان برگزار می‌شود.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.