سینمای جهان

کریستین بیل، از ماشین کار تا بتمن

کریستین چارلز فیلیپ بیل یک بازیگر انگلیسی است. کریستین بیل از 13 سالگی در صنعت سینما مشغول به هنرپیشگی بوده و تا امروز هنر نقشی را به بهترین نحوه ممکن بازی کرده است.

کریستین بیل سنگ تمام می گذارد، کدام بازیگر را میشناسید برای ایفای نقش 27 کیلو وزن کم کرده باشد!  بعد از 6 ماه برای بازی در نقش بتمن 45 کیلو وزن اضافه کرد. نولان از او خواست 10 کیلو از وزن خود بکاهد تا برای نقش مناسب باشد. بلافاصله در سال 2010 در نقش مشت زن حاضر شد و اینبار نیز 27 کیلو از وزن خود را کم کرد. 

کریستین بیل برای بازی نقش جک در تایتانیک با لئوناردو دی کاپریو رقابت سرسختانه ای داشت. تنها دلیلی که او را به عنوان جک انتخاب نکردند انگلیسی بودن او ذکر شد. جیمز کامرون نمی خواست جک و رز هر دو انگلیسی باشند و نقش به دی کاپریو رسید.

کریستین بیل یکی از بازیگران مطرح سینما است و در کارنامه هنری خود فیلم های بزرگی مانند سه گانه بتمن دارد. او برای بازی در فیلم مبارز جایزه اسکار و گلدن گلوب گرفت.

کریستین بیل در اولین نامزدی جایزه اسکار را برد، از رقبای اصلی او در این بخش می توان به جفری راش برای نقش مکمل در سخنرانی پادشاه اشاره کرد.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.