هنرمندان - صفحه 3

هنرمندان ایرانی و خارجی

27 آذر 1396

25 آذر 1396

24 آذر 1396

ناهید دایی جواد، خواننده موسیقی سنتی ایران در 75 سالگی درگذشت.

ناهید دایی جواد خواننده موسیقی سنتی درگذشت

طبق آخرین صحبت هایی که با دختر دایی جواد داشتم زمان مراسم تدفین و ختم او هنوز مشخص نیست. او استادی نمونه نه تنها در هنر بلکه در اخلاق و ادب بود. طغیانی گفت:ایکاش قدر آدم ها را تا زمانی که هستند بدانیم ؛ به هنر و هنرمندان در زمانی که باید، آن گونه که شایسته هستند احترام بگذاریم و حقوق آن ها را پایمال نکنیم.

23 آذر 1396

11 آذر 1396

کاتالوگ باقی می‌ماند. کاتالوگ به شکلی نامتناهی قابل بازتولید است

تاثیر نمایشگاه بر نقدگرایی مدرن بخش 2

نظریه‌های انتقادی هنر بر اساس مفهوم تولید مصنوعات هنری قبول ندارند که این ابزارهای خاص تاریخی برای سازماندهی، گردش و توزیع، نه تنها تلقی (مطالعه، مشاهده، بازبینی، بازسازی) ایجاد شده از متون هنری را شکل می‌دهند، بلکه روی برجسته‌سازی خود عمل‌ها هم اثرگذارند

10 آذر 1396

۷۵ عکس از نقاط مختلف افغانستان در قاب هایی بر دیوار نمایشگاه "نکورویان فرخار"

نمایشگاه نکورویان فرخار

آثار ۱۶ عکاس از چهار قاره دنیا در قالب نمایشگاهی در تهران در دیوارهای نگارستان مرکز فرهنگی اکو در تهران به نمایش گذاشته شده اند تا چهره ای متفاوت از افغانستان نشان دهند. این نمایشگاه عکس هایی از عکاسان امریکایی، اروپایی، استرالیایی، افغان و ایرانی را نمایش می دهد.

7 آذر 1396

تاگور باور داشت که هر موجودی حق دارد زندگی خود را به شیوۀ خود شکل دهد.

نقش رابیندرانات تاگور در آموزش

"قبل از آن که ما در جایگاهی برای مقایسه با سایر فرهنگ های جهان باشیم یا با آن ها همکاری کنیم، ما باید فرهنگ خود را بر اساس ترکیب تمام فرهنگ های متفاوتی که داریم قرار دهیم."

2 آذر 1396

27 آبان 1396

طراحی‌های اولیه هرژه، خالق تن‌تن امروز در پاریس، پایتخت فرانسه به حراج گذاشته می‌شوند.

نیم میلیون دلار برای طرح تن‌تن و میلو

یکی از آثاری که به حراج گذاشته شد مربوط به طرحی از تن‌تن و میلو است که به نیم میلیون دلار به فروش رفت. از این طرح برای کتاب "عصای اسرارآمیز"، هشتمین کتاب از مجموعه کتاب‌های مصور تن‌تن و میلو استفاده شده است.

20 آبان 1396

از این دیدگاه، «هنر» هرگز در قالب کارهای مجرد بیان نمی‌شود

تاثیر نمایشگاه بر نقدگرایی مدرن

از منظر تحلیل، نظام نمایشگاهی به عنوان محل تلاقی بسیار مهم گفتمان‌ها، شیوه‌ها و محل‌هایی به شمار می‌رود که نهادهای هنر را در درون یک تشکیلات اجتماعی معین تعریف می‌کنند. علاوه بر این، دقیقاً همین جای این شبکه‌ی بین متنی و بین برهانی است که هنر در قالب متن به منصه ظهور می‌رسد.

2 آبان 1396

29 مهر 1396

جواز مرگ صادر شده برای نرودا با واقعیت نمی‌خواند.

علت مرگ پابلو نرودا + اشعار

پابلو نرودا، شاعر، نماینده مجلس و سفیر سابق شیلی در فرانسه در سال ۱۹۷۱ جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد.کارشناسان پزشکی قانونی گفته‌اند دلیل مرگ پابلو نرودا، شاعر برنده جایزه نوبل ادبیات شیلی، بیماری سرطان پروستات نبوده است.

20 مهر 1396

بیشترآثار نقاش معروف آمریکایی ژان میشل باسکیه  در لندن به نمایش درآمد.

نمایش آثار ژان میشل باسکیه

ژان میشل باسکیه نقاش سیاه پوست آمریکایی در ۲۸ سالگی درگذشته است و آثار زیادی از خود بجا گداشت ، آثار میشل باسکیه در چند سال اخیربا بالاترین رقم‌ها در حراجی ها به‌ فروش می رسند

5 مهر 1396

4 مهر 1396

طراحی به هر نظمی مربوط می شود

علم طراحی

امروزه، طراحی به عنوان یک هنر یا حرفه تدریس و تمرین می شود و نه به عنوان یک علم با اصول مشخص که در طول یک سری آزمایشات امتحان شده باشد و از آن بتوان برای به دست آوردن طراحی جدید استفاده کرد.

25 شهریور 1396

تابلو پاپ قرمز بعد از ۴۵ سال به نمایش گذاشته می شود

تابلو پاپ قرمز بعد از ۴۵ سال به نمایش گذاشته می شود

یکی از آثار تازه کشف شده فرانسیس بیکن، نقاش ایرلندی بریتانیایی برای نخستین بار بعد از ۴۵ سال در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. این تابلو دومین اثر از سری مطالعه پاپ قرمز است که ۶۰ میلیون پوند ارزش گذاری شده و قرار است ماه بعد در لندن حراج شود

17 شهریور 1396

13 شهریور 1396

1 مرداد 1396

کتاب و حتی یک کلمه هم نگفت

معرفی کتاب "و حتی یک کلمه هم نگفت"

اگر از این پس از من سوال کنند که آلمانی هاروی چه کتابهایی می توانند حساب کنند که واقعا پر از انرژی و حقیقت باشند، من از کتابهای هاینریش بل نام خواهم برد، و منظور او بیشتر کتاب "و حتی یک کلمه هم نگفت" بود .

25 تیر 1396

21 تیر 1396

17 تیر 1396

12 تیر 1396

ده اثر هنری بهمراه عکس

گران ترین آفریده های هنری

کلکسیونرهای ثروتمند جهان گاه میلیونها دلار برای آثار هنری می‌پردازند. اما تنها برخی از آثار هنری به قیمتی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار در حراجی‌ها بفروش رفته اند.

30 خرداد 1396

28 خرداد 1396

اسم اصلی جکی‌ چان «چنگ گنگ شنگ» است اما اورا «فنگ» صدا می‌کنند.

رازهای جکی چان

این ستاره فیلم‌های رزمی کونگ‌فو، تا سال ۲۰۱۷ از فیلم‌های باکس آفیسی خود جمعا ۴ میلیارد دلار درآمد داشته است.

27 خرداد 1396

23 خرداد 1396