سالوادور دالی یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم

سالوادور دالی به درستی یکی از عجیب ترین و غیر قابل پیش بینی ترین افراد زمان خود است. حتی امروزه، اعمال او در جامعه بسیار مبهم درک شده است، و زندگی او توسط داستان های عجیب و غریب روایت شده و در نهایت به افسانه ها تبدیل شده است. در این بررسی، حقایق و عکس های کمی شناخته شده در مورد زندگی این هنرمند و نقاش اسپانیانی سالوادور دالی آورده شده است. 

معروفترین نقاش سورئالیست .

النا ایوانووا Dyakonova، که به عنوان Gala شناخته می شود، دالی جوان را ملاقات کرد، که 10 سال از او کوچکتر بود و ازدواج کردند.این عشق که باعث خشم خانواده دالی واقع شد، اما برای او احساسات آنها مانع ازدواج نبود.


سالوادور دالی

نقاش اسپانیایی، هنرمند گرافیک و مجسمه ساز.

در طول تمام فعالیت های خلاقانه خود، هنرمند هرگز خود را به یک جهت محدود نکرده است. او با رنگ روغن و آبرنگ کار می کرد، نقاشی ها و مجسمه ها، فیلم ها و عکس ها را ایجاد کرد. حتی به ساخت جواهرات و آثار دیگر هنرهای کاربردی مشغول شد. به عنوان یک فیلمنامه نویس، دالی با مدیر مشهور لوئیس بونوئل همکاری کرد که فیلمهای "عصر طلایی" و "سگ اندلسی" را ساخته است.

 
عکاس پرتره

سالوادور دالی. عکس از ژان دوازید.

سالوادور دالی یک نقاش اسپانیایی و یکی از تاثیر گذار ترین سورئالیست های قرن بیستم است. شخصیت بی نظیر، استعداد منحصر به فرد و سبک بسیار خلاق نقاشی او را به شهرت جهانی رساند. 

نقاش سورئالیست اسپانیایی

یکی از معروف ترین نمایندگان سورئالیسم.

سالوادور دالی آشکارا توسط شخصیت آدولف هیتلر جذب شد و حتی تصویری از او را نقاشی کرد.سورئالیست ها نازیسم را غیرقابل قبول میدیدند و دالی را از جامعه خود طرد کردند. 


من یک سورئالیست نیستم

از دوران کودکی، دالی شورشی بود و به لباس و رفتار غیرمعمول گرایش داشت. دالی دنبال سبک عجیب قرن نوزدهم بریتانیا بود. همکلاسی های او این کودک "عجیب و غریب" را تحمل ناپذیر و آزار دهنده می دیدند. اولین بار او به دلیل مشارکت در اعتراضات مدرسه اخراج شد. در مرحله دوم - در سال 1926، درست قبل از امتحانات از مدرسه اخراج شد. دالی زمان را از دست نداد و به زودی به پاریس رفت و در آنجا با بت خود پابلو پیکاسو ملاقات کرد.

سبک خارق العاده

سبک خارق العاده بریتانیا قرن 19th، که دالی به دنبال آن بود.

یک روز شهردار شهر فیگوئرز از هنرمند خواست تا یک اثر هنری را به یک موزه محلی اهدا کند. در پاسخ، دالی ساختمان تئاتر را بازسازی کرد( موزه تئاتر دالی مشهور) . 

سورئالیست مشهور

نقاش سورئالیست افسانه ای.

هنگامی که دالی و دوستانش برای شام در یک رستوران جمع شدند، دالی خواستار فاکتور شد. و با چک صورت حساب را پرداخت کرد دالی می دانست که هیچ کس آن چک را نقد نمی کند، زیرا امضای او صد بار ارزشمندتر از صورت حساب بود.


سالوادور دالی در محل کار 

ایجاد یک شاهکار دیگر.

استاد پرکار و بسیار با استعداد، میراث بزرگی برای نسل های آینده ی هنرمندان و دوستداران هنر بر جا گذاشت. بنیاد Gala-Salvador Dali یک کاتالوگ Raisonné از سالوادور دالی را برای نقاشی های سالوادور دالی راه اندازی کرد. او نه تنها به ارائه اطلاعات جامع در مورد کار هنرمند، بلکه همچنین برای تعیین اصل بودن آثار، اختصاص داد، از آنجا که آثار جعلی از نقاشی های سالوادور دالی از نقاشان دیگر بیشتر است.

 
هنرمند عالی

نقاشی های سالوادور دالی با استفاده از تصاویر دوگانه، صحنه های جادویی، توهمات نوری، منظره های رویایی، نمادین و عمیق متمایز است.

دالی دوست داشتنی بود و با السا Schiaparelli، طراح ایتالیایی، که از آثار دالی در کارهایش الهام می گرفت، همکاری نزدیکی داشت.


زرافه در آتش

یک نقاشی از سالوادور دالی که احساسات اضطرابی و وحشتی عمیق و ناراحت کننده را نشان می دهد. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید