اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند

اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
در 29 آوریل ، بازیگر مشهور هالیوود ، اوما تورمن ، پنجاهمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت. او در سراسر جهان به عنوان عشق کارگردان کوئنتین تارانتینو شناخته شده است ، که وی در چندین فیلم که او کارگردانی کرده است ، ایفای نقش کرد،فیلم هایی که هر کدام تبدیل به کلاسیک سینمای آمریکا و سینمای جهان شده اند. آنها حتی با این عشق اعتبار پیدا کردند اما اخیراً بازیگر زن راز رابطه شان را فاش کرد. آنچه که باعث شد سال ها نتواند  این کارگردان را ببخشد ، و چرا در جوانی او مورد تمسخر قرار گرفت و اینکه چگونه در سن 16 سالگی قربانی ساده لوحی خودش شد - در ادامه این بررسی.
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
اوما تورمن در سالهای مدرسه خود |  عکس
 
اوما تورمن: چیزی که این بازیگر مشهور سالها در مورد آن سکوت کرده بود!
در کودکی از نام غیرمعمول خود خجالت کشید و خود را دایانا معرفی کرد. پدر وی ، رابرت تورمن ، استاد شرق شناسی در دانشگاه کلمبیا ، یک راهب بودایی و اولین آمریکایی بود که در جوانی به عنوان اولین راهب بودایی امریکایی منصوب شد.رابرت الكساندر فارار تورمان (زاده 3 اوت 1941) یك نویسنده و دانشگاهی بودایی آمریکایی است كه چندین كتاب در مورد بودیسم تبت نوشت ، ویرایش و ترجمه كرده است . پدر بازیگر اوما تورمن قبل از بازنشستگی در ژوئن سال 2019 ، استاد جی Tsongkhapa استاد مطالعات بودایی هند و تبت در دانشگاه کلمبیا بود.
او دختر خود را «اوما»(بخشش سعادت) از نام الهه هندو نامگذاری کرد . مادر اوما ، یک زن سوئدی و در جوانی هیپی بود و در جامعه ای زندگی می کرد که، بعدها هیپی گری به یک الگوی معروف تبدیل شد و پس از به دنیا آمدن چهارمین فرزند ، حرفه خود را رها و روان درمانی را شروع کرد.
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
سلبریتی اوما تورمن در جوانی |  عکس
 
در سالهای مدرسه ، اوما نه تنها به خاطر نامش ، بلکه به دلیل ظاهر خود نیز شحصیتی پیچیده بود - او بسیار باریک و قد بلند بود (در سن 12 سالگی 180 سانتی متر قد داشت!) ، و حتی سایز کفش 42می پوشید. بعدها ، پارامترهای غیر استاندارد او به عنوان برند اصلی او تبدیل شد - در دنیای مد ، از آنها بسیار قدردانی شد. و کوئنتین تارانتینو او را متقاعد کرد که چنین پاهایی نباید پنهان شود ، بلکه دیده شود ، و فریم ها را به گونه ای مرتب می کرد تا پای لخت بازیگر لزوماً در لنز دوربین قرار بگیرد. تری جیلیام ، فیلمساز بعداً درباره اوما تورمن می گوید: زیبایی او به زاویه ای بستگی دارد که شما به او نگاه می کنید. از زاویه خاصی ، او مانند یک جوجه اردک زشت و از جنبه دیگر - شگفت انگیزترین زن روی کره زمین است .
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
بازیگر مشهور آمریکایی اوما تورمن |  عکس
 
در 15 سالگی ، «اوما تورمن» تصمیم گرفت از تمسخر همکلاسی های خود فرار کند. او از مدرسه فراری شد و برای تحصیل بازیگری به نیویورک رفت و برای تهیه بودجه برای این کار ، او به عنوان ظرفشویی ، تمیز کاری و پیشخدمت کار می کرد. و سپس او در یک آژانس مدلینگ پذیرفته شد - دختران با چنین پارامترهایی در آن زمان بسیار مورد تقاضا بودند او مورد توجه قرار گرفت و از او برای بازی در فیلم ها دعوت شد.
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
در ابتدا فقط قسمت هایی از فیلم های درجه دوم را بدست آورد ، اما پس از بازی در فیلم روابط مخاطره آمیز ، اولین محبوبیت و موفقیت به او رسید. نقطه عطف زندگی نامه خلاقانه وی ، دیدار با کوئنتین تارانتینو بود. بعد از Pulp Fiction ، اوما تورمن به یکی از ستاره های قدر اول تبدیل شد. کوئنتین تارانتینو سالها دوست او شد ، آنها در آینده به همکاری خود ادامه دادند.
اوما تورمن در فیلم داستان عامه پسند، Pulp Fiction پالپ فیکشن1994 |  عکس
فیلم Pulp Fiction هنوز هم یکی از بهترین فیلم های سینمای آمریکا به حساب می آید و داغترین رقص در تاریخ فیلم را در این فیلم می توانید ببینید.
 
هر چند در این حرفه به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد ، اما در زندگی شخصی بازیگر مورد آزار و اذیت قرار گرفت. همسر اول او - بازیگر گری اولدمن ، به مدت دو سال او را با خیانت و مستی  به ستوه آورد. و هنگامی که آنها در دادگاه شرکت کردند ، حکم زیر را صادر کرد: بله ، زندگی با او غیرممکن است! او یک فرشته است! ازدواج دوم با بازیگر ایتان هاوک ، که اوما تورمن دو فرزند به دنیا آورد ، به دلیل این واقعیت که شوهرش با پرستار بچه های خود به وی خیانت کرده بود ، از هم پاشید.
پدر فرزند سوم این بازیگر ، آرپاد بوسون ، سرمایه دار سوئیسی بود. این رابطه 7 سال به طول انجامید. در این مدت ، این زوج دو بار نامزدی را اعلام کردند و دو بار آن را فسخ کردند و در سال 2014 پیوند آنها سرانجام به جدایی انجامید. با توجه به همه این شکست ها ، وی گفت: من این را از نظر فلسفی بررسی می کنم ... به نظر می رسد که این سرنوشت من است: بدترین لحظه ها بر بهترین ها غلبه می کند .
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
اوما تورمن با گری اولدمن و ایتان هاوک |  عکس
 
هنگامی که «اوما تورمن» و «کوئنتین تارانتینو» در سال 2014 در جشنواره کن کنار هم ظاهر شدند ، دوباره در مورد رابطه خود صحبت می کردند. روزنامه نگاران واقعاً می خواستند این دوستی دیرینه سرانجام به پیوند این دو تبدیل شود ، اما این شایعات بیش از حد اغراق آمیز بود. علاوه بر این ، این بازیگر اخیراً اعتراف کرده است که در طول فیلمبرداری بیل را بکش 2 ، تارانتینو اصرار داشت كه در یكی از صحنه های خطرناک به جای استفاده از بدل، اوما تورمن پشت فرمان بنشیند ، ماشینی که مشکل فنی داشت و در نتیجه یك حادثه رخ داد كه در آن به بازیگر زخم های جدی در گردن و زانو وارد شد.
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
ضبط این صحنه در استودیو حتی بعد از گذشتن 15 سال در اختیار او قرار نگرفت و او نتوانست با پلیس تماس بگیرد. نگرش تهیه کننده و کارگردان پس از آن به طرز چشمگیری تغییر کرد.و روابط بین آنها شکراب شد. اوما تورمن در سال 2018 اعتراف کرد : بعد از این سانحه ، احساس کردم که من دیگر یک همکار یا یک هنرمند نیستم ، بلکه یک ساز شکسته هستم. به گفته وی ، سالها آنها در نزاع بودند.  پس از آن ، تارانتینو اعتراف کرد که خود را برای این واقعه مقصر می داند و از آنچه اتفاق افتاده پشیمان است. با گذشت زمان ، دوستی آنها بهبود یافت.
 
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
کوئنتین تارانتینو و اوما تورمن |  عکس
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
اوما تورمن در فیلم دوست عزیز ، 2012 | عکس
 
او این قدرت را پیدا کرد که بپذیرد که حتی در سن 16 سالگی قربانی ساده لوحی خود شد که به یک فاجعه تبدیل شد. یک بار در یک باشگاه ، او با بازیگری آشنا شد که 20 سال از او بزرگتر بود. بازیگر او را به خانه خود دعوت كرد و قول داد كه در حرفه فيلم به او كمك كند و زمانی نيت واقعی او را فهميد که خیلی دير شده بود.
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
اوما تورمن در فیلم دوست عزیز ، 2012 |  عکس
 
من در آن زمان بسیار سازگار بودم. سعی کردم نه بگویم ، گریه کردم ، هر کاری که می توانستم انجام دادم. اما او به من گفت که درب قفل شده است - و من حتی سعی نکردم که دسته را بچرخانم و فرار کنم. 
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
بازیگر مشهور آمریکایی اوما تورمن |  عکس
اوما تورمن، همه او را با فیلم پالپ فیکشن می شناسند
بازیگر مشهور آمریکایی اوما تورمن | عکس
اوما تورمن در فیلم چمبرز ، 2019 |  عکس 
 
مقاله را دوست داشتید؟ پس با گذاشتن نطر از ما پشتیبانی کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید