کسب و کار - صفحه 4

شغل، کسب و کار، کارآفرینی

26 دی 1396

حق امتیاز چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

حق امتیاز تجاری

در این مقاله ما به توضیح این موضوع می پردازیم که حق امتیاز چیست و داشتن یک حق امتیاز تجاری برای خود چه مزایا و معایبی دارد.

25 دی 1396

 نقشِ به طور فزاینده و مهمی که فناوری ها در موفقیت کسب و کارهای امروزی ایفا می کنند بر همگان آشکار است.

برنامه ریزی استراتژیک فناوری

نقشِ به طور فزاینده و مهمی که فناوری ها در موفقیت کسب و کارهای امروزی ایفا می کنند بر همگان آشکار است. برای اطمینان از انتخاب و توسعه ی فناوری های اصلی، نقشه ی دقیق فناوری مورد نیاز می باشد.

24 دی 1396

21 دی 1396

تبلیغات یک شکل از فعال‌سازی ارتباطاتی است.

اهمیت تبلیغات و بازاریابی خلاقانه

تبلیغات خلاقانه و مدیریت بازاریابی. تبلیغات خلاقانه و مدیریت بازاریابی برای داشتن یک درک کامل از اینکه تولیدکنندگان و شرکتهای فروش چگونه بطور مؤثر کارمیکنند ضروری میباشد. درحالیکه تبلیغات، کارکرد ارتباطاتی اطلاع‌رسانی به مصرف کنندگان درباره محصول یا خدمات یک شرکت را انجام میدهد

16 دی 1396

مطمئن ترین راه برای کسب سود از طریق آربیتراژ است.

کسب سود از طریق آربیتراژ

اگر یک کارافرین متوجه شود که یک فروشنده مایل به فروش یک کالا به مقداری کمتر از آن چیزی که خریدار مایل به پرداخت برای آن است،کارافرین می تواند آن را از فروشنده بخرد، و آن را به خریدار بفروشد

15 دی 1396

امنیت شبکه کامپیوتر و معاملات کسب وکار

مسائل امنیتی تجارت الکترونیک

با توسعه سریع اینترنت، تجارت الکترونیک به عنوان یک مدل کسب و کار جدید در سراسر جهان در حال حرکت رو به جلو با یک نرخ هشدار دهنده است. خود شبکه اینترنت و بسیاری از اطلاعات مهم در اینترنت نیاز به تصویب دارد

14 دی 1396

13 دی 1396

12 دی 1396

7 دی 1396

چندین فعالیت بر جریان محصولات فناوری پیشرفته شرکت اثر می گذارند.

مدیریت فناوری

. در بسیاری از شرکتها همان توجه دقیقی که به توسعه فناوری ها داده می شود به مدیریت هماهنگ تمام جنبه های توسعه محصول فناوری، قرار دادن تولید تعیین شده و فراینداهی معرفی محصول داده نمی شود.

6 دی 1396

کارمند، مهم ترین دارایی یک سازمان است.

تاثیر مشارکت کارکنان در سازمان تجارتی

هیچ سازمانی بدون کارکنان متخصصش نمی تواند دوام بیاورد. مشارکت کارکنان در تصمیم گیری، فرایندی است برای اینکه کارکنان احساس کنند که آنها فقط یک کارگر سازمانی نیستند بلکه بخش مهمی از تشکیلات سازمان می‌باشند.

مدیریت دانش (KM) در واقع جمع اوری فرایند هایی است که بر خلق، انتشار و کاربرد دانش حاکم می باشند.

مدیریت دانش چیست

مدیریت دانش همانطور که از نام ان پیداست شامل قدرتی برای بکارگیری دانش و آگاهی مناسبی است که در اختیار افراد مناسب قرار دارد. این مقوله مربوط به اطمینان از این نکته است که یک سازمان می تواند چیزی را یاد بگیرد و این که این سازمان قادر به بازیابی و بکارگیری دانش تحصیل شده در کاربرد های جاری در هنگام لزوم می باشد.

به طور اساسی، هوش تجاری و مدیریت دانش دارای اهداف مشترکی می باشند.

مقایسه هوش تجاری و مدیریت دانش

به طور اساسی، هوش تجاری و مدیریت دانش دارای اهداف مشترکی می باشند. دستیابی به بهترین درجه از همفکری و ملاحظات مربوطه که قابلیت مطرح شدن را داشته باشند یا منجر به تاخیر پیشرفت به سوی یک هدف می گردند که این یکی از اهداف مدیریت دانش می باشد.

1 دی 1396

مطالعات  یک رابطه مثبت را بین برخورد ناعادلانه در سازمان با تمایل کارمند برای ترک سازمان را پیدا کردند.

رضایت شغلی در محل کار

عدالت در یک سازمان ، تبدیل به یکی از عوامل تعیین کننده شده است که می تواند موجب ماندن یا ترک یک نفر از محل کارگردد. اگر یک کارمند احساس کند که با وی ناعادلانه برخورد شده است، رضایت شغلی او و تعهد محل کاریش کاهش خواهد یافت، موجب صدمه پذیری وی به عوامل محرک برای اطاعت ناپذیری و نهایتا ترک محل کارمی شود.

20 آذر 1396

چگونه WalMart قادر به ایجاد وفاداری و اعتماد در میان مشتریان خود شده است

چگونه WalMart قادر به ایجاد وفاداری و اعتماد در میان مشتریان خود شده است

برای درک مشتری مداری WalMart، شما باید تقریبا هر جنبه دیگری از کسب و کار خرده فروشی را درک کنید. واقعیت این است که هر کاری که WalMart انجام می دهد از طراحی فروشگاه گرفته تا بارکد نویسی، نورپردازی و استقبال از مشتری ، صرفنظر از اینکه چقدر ساده یا پیچیده ست ، تنها بعد از دقت و توجه به تاثیر بر مشتری، انجام می شود.

14 آذر 1396

به این دلیل است که باید به مزایا، بعنوان یک بخش حیاتی از کل "بسته ی" پاداش ها، زمانیکه استراتژی های سازمانی در رابطه با پرداخت حقوق تعیین می شوند، نگریسته شود.

نقش مزایا در جذب و حفظ نیروی کار

مزایایی که بعنوان بخشی از پاداش های پرداختی انتخاب می شوند، به چندین عامل بستگی دارند مانند رقابت نیروی کار، چرخه ی عمر سازمانی و استراتژی شرکتی. برای نمونه، یک شرکت نسبتاً جدید فعال در زمینه ی فناوری ممکن است پایه ی حقوق کمتری را برای کارمندان خود در نظر بگیرد و از محرک های متعددی برای جذب کارمند استفاده کند

13 آذر 1396

آزادی، خلاقیت و استقلال، نیرو و انگیزه اصلی کار آفرینان شده بود

چرا کارآفرینی؟

چرا کارآفرینی؟ کارآفرینی در سه دهه پیش ، در سراسر دنیا سر و صدا کرده بود، این امر نه تنها در اروپا و آمریکا، بلکه در آسیای شرقی نیز اتفاق افتاده بود. به نظر می آمد که چیزی پراهمیت تر از دولت ها و سازمان ها شده بود.

12 آذر 1396

11 آذر 1396

بنیانگذار مامور خرید گفت: سامانه مامور خرید با رویکرد معرفی خریداران به فروشندگان برنامه ریزی شده، برخلاف سامانه های موجود در جهان، که فروشندگان و محصولاتشان را به خریداران معرفی می کنند.

سامانه «مامور خرید» با رویکرد معرفی خریداران و فروشندگان طراحی شده/ با «مامور خرید» مزایده‌ها در لحظه و با قیمت واقعی انجام می‌شود

بنیانگذار مامور خرید گفت: سامانه مامور خرید با رویکرد معرفی خریداران به فروشندگان برنامه ریزی شده، برخلاف سامانه های موجود در جهان، که فروشندگان و محصولاتشان را به خریداران معرفی می کنند.

9 آذر 1396

بنظرميرسد تبليغات در هر چيزي براي افراد و در هرجايي که افراد ميروند وجود داشته باشد

هنر تبلیغات

بازار بوسيله مصرف کنندگان کنترل ميشود، لذا شرکتها بايد مصرف کنندگان را براي فروش محصولات و خدمات شان متقاعد سازند. در نتیجه تبليغات داراي نقشي بحراني براي ارتباطات ميباشد.

8 آذر 1396

اسم محصول باید به گونه ای انتخاب شود که حس مثبت به خریدار القا کند.

تاثیر نام مناسب کالا در میزان فروش

با توجه به گفته ی گروه های تحقیقاتی در امر بازاریابی، محصولات جدیدی که می خواهند وارد بازار شوند، باید دارای اسمی آهنگین باشند به گونه ای که ادای آن حس خوبی به مشتری و خریدار ها القا کند. زمانی که یک محصول حس خوبی به خریدار القا کند، خریدار ناخوداگاه به سمت خرید محصول کشیده می شود.

7 آذر 1396

5 آذر 1396

صاحب حرفه‌ای هستید؟ کسب و کاری دارید که عده‌ای برای شما کار می‌کنند؟

اصول تبلیغات موفق بخش اول

بسیاری از ما عادت داریم که سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌های موجود برای تبلیغات را برای بار اول امتحان کنیم. شاید عطش بالا برای دیده‌ شدن محصولات و یا برند ما باعث می شود که بی دلیل و حساب کتاب پول صرف تبلیغات کنیم و با این جمله‌ی کلیدی و معروف که تبلیغات هزینه نیست، این خرج کردن‌ها را برای خود و سازمانی که به آن تعلق داریم توجیه کنیم.

2 آذر 1396

اهداف تبلیغات تعاملی معمولا مشابه اهداف سنتی تبلیغات هستند

اهداف تبلیغات تعاملی

تبلیغات تعاملی از رسانه های تعاملی آنلاین یا آفلاین برای برقراری ارتباط با مشتری ها و ترویج محصولات،برند ها،خدمات و اطلاعیه های خدمات عمومی ،شرکت های بزرگ یا گروه های سیاسی استفاده میکند.

26 آبان 1396

مهم ترین نکته در مورد بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی همیشه تکنولوژی نیست. مردم است.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی 9 راه

اما مهم ترین نکته در مورد بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی همیشه تکنولوژی نیست . آن مردم است و اینکه انها چگونه از تکنولوژی استفاده می کنند تا چیزی را ایجاد کنند ، عمومی کنند ، به اشتراک بگذارند و تعامل و داد و ستد کنند.