کارافرینی

هنر نیروبخشی به تفریحات قدیمی زمینی

پدر بزرگ جوآن دیگو کال یک لند کروز FJ40 آبی آسمانی را در سال 1968 برای او خرید. او آن را برای 14 سال نزد خود نگه داشت، سپس آن را فروخت و در سال 1982یک FJ40 آبی آسمانی را خرید. زمانیکه او از دنیا رفت، پسر عموی جوآن، تویوتای قدیمی را تعمیر کرد و آن را به جوآن و برادرش نلسون نشان داد. جوآن گفت: "زمانیکه کار را دیدیم"، گفتیم "باید ماشین قدیمی پدر بزرگمان را بخریم".


آن ها لند کروز را از بوگوتا تا میامی آوردند و بزودی بی قراری زیادی برای تعمیر SUVهای قدیمی داشتند. این سه مرد جوان، همگی بر روی ماشین ها کار کردند، اما کارهای روزانه نیز داشتند، در اقتصاد، ملک و املاک و مدیریت یک شرکت اینترنتی. جوآن گفت: "بنابراین گفتیم که یک نوع ماشین باربری جدید را می سازیم و در مزایده آن ها را می-فروشیم". آن پروژه های ابتدایی، هفت سال پیش آغاز شدند و آنقدر موفق بودند که به سرعت موجب راه اندازی شرکت Fj شدند. (سیارک)  
حالا، آن ها روزهای خود را صرف لند کروزهای قدیمی خود می کنند و بگونه ای به آن ها نگاه می کنند که انگار در حال عبور از جاده هستند ، البته با اندکی تغییر که آن ها را مدرن کرده است.
کار شروع می شود. شرکت، مأمورانی را انتخاب می کند تا در آمریکای لاتین و استرالیا به جست و جو بپردازند و بدنبال لند کروزهای قدیمی بگردند که قابل تعمیر یا جدا کردن بخش های آن ها باشند. آن ها همچنین بر روی وب سایت ها نیز تبلیغات مرتبط با لند کروز را منتشر کردند(تبلیغات بسیاری در این زمینه وجود دارند). آن ها بیشتر بدنبال ماشین های اصل بودند با حداقل زنگ زدگی و بدنه ی سالم. سپس این ماشین ها را به بوگوتا فرستادند، جاییکه حجم عظیم تعمیر بر روی آن ها انجام می شود، سپس برای انجام مراحل نهایی تعمیرات به میامی ارسال می شوند.
زمانیکه سفارشی بدست آن ها می رسد، تیم، بدنه ی ماشین را از هم جدا می کند. موتور ماشین، بدنه ی فلزی، جلوبندی و جعبه دنده را بازرسی می کند. آن ها یک کاربوراتور جدید نصب می کنند و میل لنگ، پیستون ها و میله ها را بازرسی می کنند. هر قطعه ی مشکل داری، با قطعه ای جدید یا تکه های مناسب حاصل از یک موتور دیگر، جایگزین می شود. فنر بندی و ترمزها نیز به همین صورت تعویض می شوند.
هدف، خلق ماشینی هیجان انگیز یا دارای ویژگی های غیر منتظره نیست بلکه هدف، دوباره زنده کردن یک ماشین و تحویل آن به مشتریانی است که آن را دوست دارند. جوآن گفت: "ما همچنان به تفکر درباره ی منشأ اصلی که موجب ساخته شدن این ماشین ها شد می پردازیم". (سیارک)  
زمانیکه یک ماشین بروزرسانی شده ی متناسب با قرن 21 را می سازند، معمولاً هدف، بهبود راحتی و قابلیت رانندگی با آن است. استفاده از چرم بجای وینیل(نوعی پلاستیک)، یک استریوی بولوتوث دار که رانندگان می توانند موبایل های خود را به آن قلاب کنند و از این قبیل تغییرات. با 4500 دلار اضافی می توانید بجای استفاده از کاربراتور از تزریق سوخت بهره بگیرید. با صرف 10000 دلار دیگر، جعبه دنده ی چهار سرعته ی اصلی را با یک پنج سرعته تعویض کنید.(همچنین می توانید اتوماتیک آن را بخرید، اما اینکار را نکنید).
انجام یکسری تعمیرات استاندارد، در حدود نه ماه طول می کشد و ارزان هم نیست. شرکت FJ، کار یک FJ را با هزینه ی 55000 دلار آغاز می کند اما گزینه ها، از صندلی های Recaro و پنجره های متحرک گرفته تا باربند مسافرتی سفارشی، می تواند قیمت را تا 120000 دلار هم برساند. در نهایت، Calles دوست دارند هر ساله، صدها ماشین را تعمیر کنند که این به معنای کارمند بیشتر، فضای بیشتر، زنجیره های تأمین قوی تر و نمایشگاه های خدماتی در سرتاسر جهان است. آن ها بدنبال تغییر برند خود نیز هستند اما همچنان لند کروزهای زیادی برای تعمیر و روانه ی بازار کردن دارند.
جوآن گفت: "همواره، داستان هایی را مانند داستان خود می شنویم". "این یک ماشین باربری است که مردم نسبت به آن احساساتی می شوند". و چه چیزی بهتر از این است که هم به ماشین پدر بزرگتان احترام بگذارید و هم بلوتوث داشته باشید؟".

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

- نظرات

ali 713
توایران همه چی رو می ندازن دور

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


 11 خودرو به نمایش درآمده در این نمایشگاه خودرو

نمایشگاه خودروی پاریس 2018 بخش دوم

11 خودرو به نمایش درآمده در این نمایشگاه خودرو

بر اساس همین جدول، رتبه دوم به تویوتا کورولا تعلق می گیرد

لیست پرفروش ترین خودروهای جهان

بر اساس همین جدول، رتبه دوم به تویوتا کورولا تعلق می گیرد

 پرفروش ترین خودرو هایی که در این صنعت تا کنون تولید و روانه بازار شده اند، کدام اند

پرفروش‌ترین خودروهای عرصه خودروسازی بخش پنجم

پرفروش ترین خودرو هایی که در این صنعت تا کنون تولید و روانه بازار شده اند، کدام اند

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

استفاده از پنل‌های خورشیدی در خودرو برقی تویوتا پرایوس

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

مرور کلی بر امکانات تویوتا لند کروز چدید

تویوتا لندکروز جدید

مرور کلی بر امکانات تویوتا لند کروز چدید

این تریلی حامل ۵ دستگاه خودروی صفر کیلومتر تویوتا لندکروز بود.

واژگونی تریلی خودروبر در میاندوآب

این تریلی حامل ۵ دستگاه خودروی صفر کیلومتر تویوتا لندکروز بود.

بسیاری از مدل های گوناگون خودروبا عمر طولانی به اندازه ای محبوب و پرفروش شده اند

خودرو کلاسیک با عمر طولانی 30 خودرو بخش دوم

بسیاری از مدل های گوناگون خودروبا عمر طولانی به اندازه ای محبوب و پرفروش شده اند

در واپسین روزهای سال 2017 فهرست پرفروش‌ترین خودروها در سال جاری منتشر شد. به گزارش فوکوس‌ تو ‌موو، در آمریکا استقبال خریداران از مدل‌های شاسی‌بلند سبب شد «تویوتا راو4» و «نیسان روج» در رتبه‌های نخست قرار بگیرند. سدان‌های محبوب هوندا سیویک، تویوتا کمری، تویوتا کورولا و هوندا آکورد نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. آمارهای فروش در اروپا الگوی دیگری را نشان می‌دهند.

پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۱۷

در واپسین روزهای سال 2017 فهرست پرفروش‌ترین خودروها در سال جاری منتشر شد. به گزارش فوکوس‌ تو ‌موو، د...

تویوتا معتقد است مشکلاتی که برسر راه تامین باتری‌های نسل جدید بود، در سال‌های آتی حل خواهد شد و به همین خاطر می‌توان به بازار خودروهای تمام‌برقی اطمینان کرد.

بالاخره برنامه تمام‌برقی‌های تویوتا مشخص شد

تویوتا معتقد است مشکلاتی که برسر راه تامین باتری‌های نسل جدید بود، در سال‌های آتی حل خواهد شد و به ه...

در کنفرانس مطبوعاتی ایرتویا با اصحاب رسانه، فرزاد صالحی مدیر بازاریابی نیز خبرهای جدید را اعلام کرد. در این برنامه صالحی از عرضه تویوتا C-HR در اوایل تابستان خبر داد و گفت: ما تاپایان امسال تمام محصولاتی که در نمایشگاه بین المللی تهران به نمایش گذاشتیم را وارد بازار خواهیم کرد.

تویوتا C-HR و لکسوس RX200t به زودی در بازار

در کنفرانس مطبوعاتی ایرتویا با اصحاب رسانه، فرزاد صالحی مدیر بازاریابی نیز خبرهای جدید را اعلام کرد....