هزینه نرم‌افزارهای حسابداری کسب و کار کوچک

علاوه بر به خدمت گرفتن متخصصین، کسب و کار های الکترونیکی ممکن است مایل باشند که ابزارهایی برای پیگیری فعالیت‌های مالی روزانه و تولید صورت‌حساب های مالی ساده در اختیار داشته باشند. بسته‌های نرم افزاری حسابداری مختلفی برای حمایت از بازار کسب و کارهای کوچک توسعه داده شده‌اند. در هنگام خرید نرم افزار حسابداری باید به یاد داشته باشید که نرم افزار مناسب را  برای خود پیدا کنید. در واقع انتخاب نرم افزار تا حد زیادی وابسته به سودهای سالانه پیش بینی شده  ، و تعداد کارکنان است. استارت‌آپ‌های تجاری کوچک باید بر نرم‌افزاریی مانند کوییک بوکس یا پیچتری فیرست اکانتینگ تمرکز کنند که معمولا کارکردهایی که بیشتر شرکت‌ها به آن نیاز دارند را فراهم می‌کنند.نوسانات قیمت هزینه نرم‌افزارهای حسابداری کسب و کار کوچک تا حد زیادی وابسته به موارد زیر هستند:

برند: مانند بیشتر محصولات تجاری، قیمت برندهای شناخته شده بیشتر است. کوییک بوکز و میکروسافت اسمال بیزنس قیمت بیشتری نسبت به بوک‌کیپر دارند.

ویژگی‌ها: قیمت نه تنها تحت تاثیر تعداد ویژگی‌های نرم‌افزارهای حسابرسی است، بلکه به پیچیدگی این ویزگی‌ها نیز ارتباط دارد. نرم افزاری که به راحتی قابل ادغام با یک سیستم بانکداری آنلاین باشد یا با یک سیستم دارایی آنلاین لینک می‌شود گران تر از برنامه‌ای است که فقط فاکتورها و هزینه‌ها را دریافت کرده و گزارش‌های ساده را تولید می‌کند.

صنعت: برخی از نرم‌افزارهای حسابداری مختص یک صنعت خاص تولید شده‌اند. خریدن یک بسته با ویژگی‌های مخصوص یک صنعت باعث افزایش قیمت خواهد شد.

پشتیبانی نیز یک جنبه مهم دیگر از نرم افزار حسابرسی است. یک مزیت انتخاب نرم افزاری که مدت طولانی در بازار بوده است این است که شرکت معمولا می‌تواند هم به صورت آنلاین و هم به صورت تلفنی پشتیبانی ارائه کند.

نهایتا، در نظر گرفتن این مساله حائز اهمیت است که اگرچه نرم افزار حسابرسی یک ابزار ارزشمند است، اما اعداد خود به خودی وارد این نرم افزارها نمی‌شوند. مالکین کسب و کارهای کوچک یا باید زمانی به ثبت داده‌های روزانه اختصاص دهند یا یک حمایت برای انجام این کار ضروری داشته باشند. بیشتر شرکت‌های کوچک علی‌رغم استفاده از بسته‌های نرم افزاری حسابداری درون شرکتی، دفتردارهای پاره وقت استخدام می‌کنند یا از خدمات دفترداری استفاده می‌کنند تا وظیفه وارد کردن اقلام روزمره را به آنها بسارند.(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید