چگونه استراتژی بازاریابی موبایل را بهینه کنیم

 تعداد کاربران گوشی هوشمند در سراسر جهان هرساله به رشد ادامه میدهند. تجارتهای کوچک بسختی میتوانند با تغییرات ثابت و مداوم تکنولوژی تطابق یابند. درحالیکه دستگاه های جدید موبایل به بازار می‌آیند، که هر یک از آنها دارای سیستم عامل خودش و مجموعه منحصربفردی از برنامه ها و مشخصه‌ها میباشند. با تمام این تغییرات و عدم‌اطمینان ها، اقدامات شروع بکار چطور میتوانند استراتژی بازاریابی موبایل  را بهینه سازند؟

آماده سازی برای بازاریابی موبایل

پیش از اینکه شما حتی درباره سرمایه گذاری در کمپین بازاریابی موبایل فکرکند، این مسئله ای مهم است  که آیا شما برای کاربران موبایل آماده هستید یا خیر. اگر مکان اختصاص یافته یک تجربه عظیم برای کاربران موبایل ارائه نکند، بطور مطلق هیچ نقطه ای در هدایت مصرف کنندگان به تجارت شما وجودندارد (در شکل برنامه ها یا وبسایتهای موبایل).(سیارک)

اولین چیزی که شما باید تعیین کنید این است که شما از تکنولوژی موبایل چه چیزی میخواهید و باید اهداف کمپین بازاریابی موبایل جدید برند را مشخص کنید. بطور اصلی، این بدان معناست که اگر کاربران نتوانند فروشگاه شما را جستجو کنند، خرید انجام دهند، یا هنگامیکه صفحه شما را ازطریق دستگاه موبایل چک میکنند سؤالی بپرسند، کمپین بازاریابی موبایل شما با شکست مواجه خواهدشد.

ایجاد یک وبسایت دوستدار موبایل

سیرکنندگان در وب که از دستگاه های موبایل استفاده میکنند یک جمعیت تقاضاگر میباشند. اگر یک مشتری بالقوه وبسایت شما را بازدید کند و دریابد که برای دستگاه اش بهینه نمیباشد، یک شانس بسیار بالایی وجود دارد که او وبسایت شما را ترک کند. وبسایت موبایل شما باید به طریقی طراحی شود که بتواند با تغییرات مداوم در تکنولوژی موبایل (شامل هردوی تبلتها و گوشیها) تطبیق یابد درحالیکه باید کل این پروسه را بطور سریع و آسان انجام دهد. این بدان معناست که شما باید ورودی داده موردنیاز را به یک حداقل محدود سازید تا زمان بارگذاری صفحه سریعی را فراهم سازید. قراردادن صفحات ثبت نام (sign up) برای دریافت پیامهای متنی میتواند برای برقرارسازی ارتباطات با بازدیدکنندگان شما بسیار مؤثر باشد. (سیارک)

بیشترین بهره را از رسانه اجتماعی موبایل ببرید

هنگامیکه میخواهید یک کمپین بازاریابی موبایل را ایجاد کنید، از ارزش رسانه اجتماعی صرف نظر نکنید. امروزه، اکثریت کاربران فیسبوک از این شبکه اجتماعی بااستفاده از یک دستگاه موبایل استفاده میکنند. آمار سایر کاربران موبایل فیسبوک نشان میدهد که بیش از یک ششم از افراد بطور خاص فیسبوک را ازطریق موبایل سیر میکنند. با تکمیل استراتژی بازاریابی موبایل شما با رسانه اجتماعی، شما اثر آن را ارتقا خواهید داد و مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.

یک طراحی واکنش‌دهنده داشته باشید

یکی از تمایلات ثابت بازاریابی موبایل شامل ادغام یک طراحی واکنش‌دهنده میشود. بطوراصلی، یک طراحی واکنشی بدین معناست که سایت شما میتواند بطور اتوماتیک محتویات و قالب صفحه را تنظیم نماید، بسته به اندازه صفحه و نوع دستگاهی که یک فرد با آن سیر میکند. هنگامیکه بدنبال بهترین اقدامات طراحی وب هستیم، طراحی واکنشی ضروری میباشد و میتواند حتی برای بازاریابها صرفه جویی در زمان فراهم نماید، ازآنجاییکه میتواند تغذیه مخاطب موبایل بیشتری را بدون نیاز به ایجاد یک برنامه یا سایت موبایل جداگانه امکانپذیرسازد.ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید