کارافرینی

مراحل افتتاح باشکوه یک کسب و کار


(سیارک)در هر کسب و کاری، افتتاح باشکوه یا افتتاح مجدد اهمیت دارد. حال زمان آن فرا رسیده است که کمی شاد باشید و در کنار افراد، اطرافیان و جامعه خود حضور داشته باشید. مراسم افتتاح مجدد بخش مهم و بسیار حیاتی در موفقیت درازمدت در بسیاری از کسب و کارهای کوچک به شمار می‌آید. اما با این حال، افتتاح باشکوه یک کسب و کار تنها به تصمیم‌گیری و خواستن و تعیین زمانی انجام آن نیست، بلکه این کار نیازمند یک برنامه‌ریزی گسترده برای تضمین یک رویداد موفق است. در بخش زیر دستورالعملی جامع و کاملی پیرامون مراحل لازم و ضروری انجام این کار آمده است. از این نقطه نظر، قصد داریم آن را افتتاح باشکوه بنامیم، اما برای اهداف و مقاصد دیگر می‌توان از عبارت افتتاح مجدد استفاده کنیم. بنابراین، این عبارت می تواند هم برای مراسم افتتاح فروشگاه جدید باشد، عبارتی که دستخوش مدل سازی‌های مجدد گسترده و نوآوری‌هائی گشته است و هم دیدگاه مدیریت جدید. این دستورالعمل برای شما و روز بسیار بزرگ شماست. قبل از آنکه به برنامه‌ریزی واقعی خود رویداد بپردازیم، لازم است قبل از آن به برخی از مسائل توجه داشته باشید.
این تصور وجود دارد که ساختمانی را در اختیار دارید، و اینکه فروشگاه تان کاملاً کامل و کارکردی است و به لحاظ تبلیغات و برندینگ کامل و بی‌نقص است . این بدین معناست که به طور کامل نشانه‌ها و علامت‌های برندینگ فروشگاه خود را نصب کرده‌اید و  ساعات فروشگاه همین‌طور نمادهای کارکردی و هدایتی را به جا و مناسب قرار داده‌اید 
همچنین فرض می‌شود که به درستی برای اداره یک فروشگاه خود، کارمندانی را انتخاب کرده‌اید و آنان را از وظایف مورد نظر خود، مطلع و آگاه ساخته‌اید . باید تمام امتیازها و مجوزها را داشته باشید، و از این سایت ، ابزار مناسبی را از زیپ کد کسب و کار خود به دست آورید و به آن رجوع کنید تا امتیازات لازم را کسب کنید . حال با داشتن این عناصر کارکردی مناسب ،آماده‌اید که برای مراسم افتتاح با شکوه خود برنامه‌ریزی کنید. ما در بخش زیر طرح کلی تمام مؤلفه‌های متفاوت را که باید برای افتتاح باشکوه کسب و کار به آن توجه کنید، ارائه کرده‌ایم . این دستور العمل را از شروع تا پایان بخوانید یا از لیست زیر استفاده کنید و سریع‌تر به بخش مورد نظر خود برسید .

دستورالعمل سریع

1. رویداد بودجه + طرح اولیه 
2. برنامه هوشمندانه
3. پروانه و مجوز 
4. پارکینگ 
5. باز کردن فروشگاه قبل و بعد از افتتاحیه
6. عکاسان
7. کارمندها
8. امنیت 
9. علامت گذاری به سمت فروشگاه
10. سرگرمی زنده برای بازدید کنندگان
11. محصولات غذایی و پذیرایی 
12. ابزار گزینش گروه های محلی 
13.  دعوت از افراد مناسب 
14. حضور افراد را آسان تر کنید
15. گشت و گذار تور 
16. ایجاد سرمایه آینده 
17. قدردانی 
18. بازاریابی آنلاین 
19. فهرست فعالیت ها و ایده هایی برای افتتاح شما
سرمایه لازم و ضروری است، شامل سرمایه‌های نمونه است که برای کسب و کار متغیر است زیرا آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا هیچ مبلغ اضافه ای را صرف کار خود نکنید . برخی ممکن است تدارکات خود را برای شروع کسب و کار ببینند و بعد سرمایه و بودجه آن را تعیین کنند، اما بهتر است که اول سرمایه خود را تعیین کرده و بعد به برنامه‌ریزی آن بپردازید . به این طریق اگر کسی پیشنهاد انجام کاری را به شما داده است، می‌توانید سریعا تصمیم بگیرید که آیا هزینه آن برای شما امکان پذیر است . هنگامی که سرمایه کسب و کار خود را تعیین کرده اید، دقیقاً برای اتفاقات آن روز برنامه‌ریزی کنید . دقیقاً برای زمان افتتاح، انتخاب سرگرمی‌ها یا بازی‌ها و پایان این رویداد برنامه‌ریزی کنید . پیروی دقیق از برنامه تعیین شده و برنامه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تمام کارها را طبق برنامه و بدون هیچ بی‌برنامگی به پیش ببرید . به یاد داشته باشید که زمان را برای رسیدن به طرح مورد نظر، انعطاف‌پذیر سازید . مطمئن باشید اگر با بی‌برنامگی بخواهید کار را به جلو ببرید، بدون شک دچار مشکل خواهید شد و راه را اشتباه خواهید رفت. بهترین کار برای شما این است که یک طرح کلی از آنچه که در آن روز بزرگ اتفاق خواهد افتاد از پیش داشته باشید تا به نقطه مورد نظر و ایده آل خود برسید . باید برای لحظه‌به‌لحظه آن روز خود برنامه‌ریزی داشته باشید. جنبه دیگر برنامه‌ریزی آمادگی واقعی برای آن روز بزرگ است. هنگامی که بودجه، سرمایه و طرح آن روز بزرگ هستند ، نباید تنها یک هفته قبل از تاریخ مورد نظر در انتظار بمانید تا برنامه خود را روی کاغذ بنویسید، این زمان برایتان هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. برای بسیاری از اتفاقات آن روز باشکوه ماه‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند. توصیه ما این است که حداقل 6ماه قبل یک فرآیند برنامه‌ریزی را شروع کنید. سرمایه خود را تعیین کنید و روز خود را در این برنامه‌ریزی کنید که بتوانید تمام مراحل بعدی یک روز موفق را به طور کامل طی کنید . البته هنگامی که بازه زمانی 6 ماه را توصیه می‌کنیم ، زمان انجام کار برنامه‌ریزی این نوع از رویداد در موقعیت‌های متفاوت، متغیر خواهد بود. یک کسب و کار کوچک و خانوادگی در یک محله یا منطقه تنها نیاز به چند روز برنامه‌ریزی دارد در حالی که یک فروشگاه زنجیره‌ای محلی به زمان بیشتری نیاز دارد. تنها به یاد داشته باشید که همیشه با برنامه‌ریزی می توانید همه چیز را در کنترل خود نگه دارید. همه مراحل کار مانند تبلیغات ، همکاری با شرکت‌ها و افرادی که قرار است در آن شرکت‌کنند، باید طبق برنامه صورت گیرند. به خاطر داشته باشید که باشکوه‌ترین مراسم افتتاح، ساده‌ترین آن ها هستند. در بخش زیر تعدادی از عناصر متفاوت یا ملاحظاتی وجود دارند که باید بعد از تهیه بودجه و برنامه اولیه آن را به یاد داشته باشید.

برنامه هوشمندانه داشته باشید

اولین و شاید مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به‌خاطر داشته باشید تاریخ این روز با شکوه و افتتاح آن است. هیچ چیزی بدتر از این نیست که روز تعیین شده برای افتتاح باشکوه به تعطیلات برخورد کند و یا مصادف با یک رویداد مهم دیگر در منطقه یا محله یا حتی وضعیت جوی بسیار بد باشد. در حالی که شرایط جوی را نمی‌توان تا حدی به درستی و دقیق برنامه‌ریزی کرد ، اما با داشتن عقل سلیم و کمی هوش می‌توان از برخورد آن روز به تعطیلات مهم جلوگیری کرد. درحالی‌که در برخی از موارد، می‌توانید از این رویدادها به نفع خود استفاده کنید، معمولاً برنامه‌ریزی خود را طوری انجام دهید که در آن روز خاص تنها شما باشید که مراسم خود را برگزار می کنید.

مجوزها و امتیازات

در بسیاری از موارد، مجوز و امتیاز کسب و کار شما تنها امتیازی نیست که به آن نیاز دارید. مجوزهای افتتاح باشکوه بسته به اندازه جمعیت مورد انتظار ، میزان سروصدا، و زمان اجرای آن، ملاحظات ارتفاع و زیباشناسی و حتی عناصر رویدادها مانند اسباب‌بازی‌هایی که باید باد شوند. دقت داشته باشید که همکاری‌های لازم را به شورای منطقه‌ای شهر یا اداره شهر داشته باشید تا فعالیت‌های شما با سایر فعالیت‌های آن جا تداخل نکند . نه تنها لازم است که مجوزهای مناسب گرفته شود بلکه باید بودجه آن هم لحاظ شود.

پارکینگ

در بسیاری از موارد، پارکینگ مسئله‌ای است که برای آن در مراحل اولیه کار و برنامه ای صورت نمی‌گیرد. شاید در نگاه اول ، داشتن پارکینگ کافی برای خودروها مشکل ساز نباشد ، اما مساله بدتر از آن، پیدا کردن پارکینگ که می‌تواند تبدیل به کابوسی برای شرکت‌کنندگان شود. این نه تنها باعث جریمه‌های احتمالی یا نقض قوانین می‌شود، بلکه مانع ورود سایر افراد شده و احتمالاً باعث ایجاد رفتارهای ناخوشایند برای کسب و کارهای اطراف می‌شود.
راه حل این مشکلات پارکینگ دوگانه هستند. نخست، اطمینان حاصل کنید که پارکینگ اضافی برای مهمانان وجود دارد. پارکینگ در خیابان‌ها یا اطراف، می‌تواند گزینه‌هایی برای فراهم کردن پارکینگ برای شرکت‌کنندگان شما باشد. در برخی از موارد، لازم است که برای پارکینگ و فضای آن پولی را پرداخت کنید و ساده‌ترین مورد این است که برای پارکینگ از کسب و کارهایی که در اطراف شما قرار دارند کمک بخواهید. باید اطمینان حاصل کنید گزینه‌ها و تدارکات پارکینگ شفاف هستند و به شرکت‌کنندگان مراسم اطلاع داده می‌شوند. بنرها، علائم و نشانه‌های موقت می‌توانند موقعیت و مکان پارکینگ را به شرکت‌کنندگان نشان دهند. لحاظ کردن جزئیات پارکینگ اگرچه پیچیده است، اما آوردن این مطالب پیش از بازاریابی می‌تواند به حل این نوع از مشکلات کمک کند. فقط باید مراقب باشید که آن را به تأخیر نیندازید و نگذارید که مهمانان برای پیدا کردن محلی برای پارکینگ خودروی خود آشفته شوند. آنها باید به محض ورود به مکان مورد نظر پارکینگ را پیدا کنند.

آغاز فعالیت رسمی فروشگاه قبل یا بعد از مراسم ؟

مسئله دیگر که باید به آن توجه کنید این است که آیا Grand opening باید متعاقب بازشدن فروشگاه باشد یا مراسم افتتاح باید بعد از باز شدن واقعی، برنامه‌ریزی شود. در حالی که به نظر می‌رسد مورد دوم با حدس و گمان در تضاد باشد، توصیه می‌شود که آن بهترین گزینه منتخب صاحبان کسب و کار باشد. با برنامه ریزی برای افتتاح باشکوه یک هفته یا دو هفته بعد از آغاز فعالیت واقعی، اطمینان حاصل می کنید عملیات‌ها و فعالیت‌های روزانه به آرامی و قبل از اینکه با انبوه مشتریان احتمالی به فروشگاه تان مواجه می‌شوید، در حال انجام و اجرا هستند. علی‌الخصوص اینکه، شروع فعالیت کوتاه مدت و بلند مدت و بازی کردن به شما کمک می‌کند تا میانگین موجودی‌های خود را که برای راه‌اندازی فروشگاه نیاز دارید، برآورد کنید. سپس از آن میانگین می‌توانید برای برآورد احتیاجات روزمره خود (اینکه چه تعداد از فروشگاه خرید می‌کنند یا در فروشگاه‌ها رستوران غذا می‌خورند) استفاده کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که مهمان سرزده و تصمیم گرفته داشته باشید و خاطرة تلخ و ناخوشایندی را در اذهان شرکت‌کنندگان مراسم بگذارید. همان طور که می‌گویند، شما تنها یک فرصت دارید که خاطره آن را همیشه زنده نگه دارید. پس بهترین خاطره را بگذارید و آن مراسم خاطره‌انگیزترین خاطره باشد و بتوانید به خوبی از مهمانان خود میزبان کنید و کارها همان طور که می‌خواهید انجام شوند.(سیارک)

عکاسان

شما چه یک عکاس حرفه‌ای استخدام کنید یا از یکی از کارمندان خود بخواهید که از این مراسم عکس تهیه کند، ثبت آن روز بسیار اهمیت دارد و خود یک ضرورت محسوب می‌شود. می‌توانید از این عکس‌ها و مطالب و نوشته‌های بازاریابی آینده استفاده کنید و آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و اجازه دهید که از این طریق کارمندان شما با شرکت‌کنندگان آن مراسم و رسانه‌های اجتماعی ارتباط متقابل داشته باشند.

استخدام کارمندها و افراد معین

هرگز با استخدام افراد و کارمندان اندک کسب و کار خود را به خطر نیندازید. مشتریانی که تجربه بدی در مراسم افتتاح فروشگاه دارند هرگز به آن فعالیت اعتماد نخواهند کرد و در آینده هم حمایت نمی‌کنند. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی کارمند در اختیار دارید تا بهترین سناریو را برای آن روز به نمایش بگذارند. اگر قرار است که مراسم موفقی را تجربه کنید، بهتر است که همیشه کارمندان را در کنار خود داشته باشید، استفاده‌نکردن از آنها بهتر است از اینکه در هنگام شروع شدن فروشگاه مشتریان خود را در انتظار بگذارید و مرتب به آن‌ها زنگ بزنید.

امنیت

امنیت نه تنها یک عنصر مهم در مراسم و رویدادهای آن روز شما است و برای کارمندان با ارزش است، بلکه برای شرکت‌کنندگان مراسم هم بسیار با اهمیت است. در بسیاری از این مراسم ها (افتتاح) باید از نوشیدن الکل خودداری شود چرا که باعث اختلال و بی‌نظمی مراسم خواهد شد. استخدام و به‌کارگیری منابع امنیتی موقت این اطمینان را حاصل می‌کند که مراسم بدون هیچ مشکل مهمی برگزار خواهد شد. در شرکت‌هایی که به لحاظ بودجه‌ای در تنگنا قرار دارند، درخواست از واحد پلیس منطقه می‌تواند به نیاز به امنیت کمک کرده و یا کنترل جمعیت را حل کند.

نصب علائم

در بسیاری از بخش‌های دیگر این دستورالعمل، به Singage اشاره شده است، اما مایلیم که در این جا و در بخش ویژه به آن اشاره داشته باشیم. اعلامیه و نصب علائم و انجام تبلیغات مراسم نقش بسیار مهمی در اطلاع‌رسانی مراسم و تاریخ افتتاح خواهد داشت. این علایم شامل تاریخ مراسم، مکان آن، نشان دادن پارکینگ و ساختمان و اصول آن و بسیاری از چیزهای دیگر می‌شود. این که بخواهید از یک مغازه خدمات چاپ منطقه‌ای استفاده کنید یا از یک شرکت تبلیغاتی، باید برای این کار از یک هفته یا دو هفته از قبل برنامه ریزی داشته باشید. در حالت ایده‌آل زمان انجام کار دقیقاً یک ماه است زیرا در این تاریخ مطمئن می شوید که طرح‌ها تعیین شده و آن علائم، و در زمان مناسب برای چاپ تحویل داده می‌شوند. زمان اجرا حتی برای تبلیغات مراسم واقعی یا مکان بیشتر از این خواهد بود.
بنرهای افتتاح باشکوه و علائم دیگر گزینه‌های بسیار مهمی برای تبلیغات ارزان هستند که ممکن است فقط یک بار استفاده شوند. همچنین بنرها به اندازه کافی با دوام هستند و برای مدت‌های طولانی طراحی می‌شوند(یعنی برند و لوگو بدون تاریخ) و می‌توانند برای سال‌های آینده مورد استفاده قرار گیرند. در بخش زیر می‌توانید چند مثال خاص را پیدا کنید که می‌توانید به آسانی آن را طبق سلیقه مشتری درآورید.

سرگرمی زنده

نوع سرگرمی زنده یک عنصر بسیار متداول و رایج در بسیاری از این نوع مراسم ها است. در حالی که این کار می‌تواند کاری عظیم و برای بسیاری از شرکت‌کنندگان جذاب باشد، اما این تصمیم نمی‌بایست با عجله و شتاب صورت گیرد. این به این خاطر است که داشتن سرگرمی زنده می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای این مراسم تحمیل کند. بخصوص اینکه، باید به فراهم کردن تجهیزات اضافی و هزینه‌ها، شرایط فضا و مکانی آن، سروصداها، و بسیاری از مسائل دیگر توجه کرد. هزینه داشتن سرگرمی زنده باید با افزایش تعداد شرکت‌کنندگان و نوع سود درازمدت جبران شود. در شروع باید از سایر افرادی که از این گزینه استفاده کرده اند، و اینکه آیا هزینه کردن برای آن ارزش خواهد داشت، سوال شود. در عین حال که سرگرمی زنده به نوعی همیشه گزینه ای است که هزینه بسیاری دارد و هیچ تضمینی هم برای بازگشت آن نیست، باید چیزی از خارج برنامه در نظر گرفته شده لحاظ شود.

صرف و تهیه غذا

قطعا یکی از عناصر بسیار مهم و ضروری در این نوع از مراسم ها غذا است. تقریباً در هر نوع مراسم افتتاح با شکوه، عنصر غذا یا نوشیدنی‌های سبک لحاظ می‌شود. دو گزینه برای غذا وجود دارد: این که خودتان آن را تهیه کنید و یا از بیرون بیاورید. در بسیاری از موارد، تهیه و مراقبت از غذاها نه تنها کاری ممکن و عملی است بلکه می‌تواند ارزان‌تر هم باشد. خریدن حجم زیاد مواد مصرفی، تکه‌تکه کردن آن توسط کارمندان و افراد یا کمک گرفتن از کسب و کارهای اطراف می‌تواند باعث شود که تهیه غذا و مواد لازم ارزان‌تر درآید و نیازی به غذای بیرون نباشد. از طرف دیگر، تهیه غذای آماده به صورتی که مهمانان از آن لذت ببرند، می‌تواند از بروز حرف و حدیث‌های برگزاری مراسم جلوگیری کند. با این حال، این گزینه می‌تواند هزینه سنگینی را به بارآورد که از عهده بسیاری از کسب و کارهای کوچک و فروشگاه‌های کوچک برنمی‌آید. امتیاز غذای آماده یا بیرون با تمام احتمالات این است که آن غذا بسیار جالب و شگفت‌آور خواهد بود. برای بسیاری از صاحبان فروشگاه، قیمت و کیفیت غذای مراسم اهمیت دارد. اگر برای برگزاری مراسم تنگنای مالی وجود دارد و تنها به نوشیدنی‌های تازه و سبک نیاز است، پس مسیر DIY را در پیش گیرید. اگر غذا بخش اصلی و مهم مراسم آن روز را تشکیل می‌دهد و مراسم رسمی تر است، غذای آماده تنها گزینه است و مسلماً برای افتتاح مراسم و رستوران‌ها گزینه‌ مناسبی نیست. اما اگر فروشگاه شما یک رستوران است، بسیار توصیه می‌شود که غذا با تخفیف فروخته شود یا به صورت تبلیغاتی عرضه شود زیرا کسانی که به مراسم افتتاح می‌آیند، نباید پول کامل آن غذا را پرداخت کنند.

همکاری گروه‌های محلی یا منطقه‌ای

یکی از روش‌های تضمین برگزاری موفق یک مراسم باشکوه افتتاح، همکاری گروه‌های منطقه‌ای و سازمان‌ها است. این گروه‌ها می‌توانند از گروه‌های محلی، سازمان‌های انتفاعی و حتی غیر انتفاعی باشند. اصول همان است، به جز نوع سازمان یا گروهی که قرار است با مراسم همکاری کند. هدف انجام این کار بهره‌برداری از یک گروه محلی یا منطقه‌ای با برنده معروف است که نه تنها می‌تواند به تبلیغات مراسم کمک کند بلکه مردم را به این مراسم تشویق می‌کند. اینکه این همکاری افراد محلی برای مشارکت در مراسم است یا انگیزه‌ای است که از طرف یک شرکت ارائه می‌شود، باعث خواهد شد که مهمانان خود به مراسم بیایند. همکاری گروه‌های منطقه‌ای می‌تواند یک شیوه بسیار مهم برای پوشش رسانه‌های گروهی یا تضمین آن باشد. دلایل بشردوستانه و نوع‌دوستی یا حضور یک یا چند برند معروف تضمین می‌کنند که رسانه‌های محلی آن را پوشش خواهند داد. این ابزارهای دیجیتال می‌توانند به دیده شدن شما کمک کنند و به صورت آنلاین در دسترس باشند و در آینده باعث خرید آف لاین افراد و فروشگاه کتاب شوند.

افراد مناسب را دعوت کنید

شما دوست دارید که یک مراسم افتتاح باشکوه بزرگ داشته باشید و همه در آن حضور داشته باشند. یک روش برای اطمینان از این مسئله، دعوت از افراد برجسته و مهم است. شهردار، اعضای شورای شهر، و رسانه‌ها و سایر مطبوعات و رسانه‌ها شروع خوبی هستند. همسایه‌های تجاری اطراف خود، کارمندان و مهمانان آنان، افرادی که به برگزاری این مراسم کمک کردند ، دوستان و خانواده خود دعوت به عمل آورید و آنها را فراموش نکنید. در اینجا نمونه‌ای از دعوت‌نامة این مراسم را مشاهده می‌کنید. با کمی تلاش و با کمک نرم‌افزار word یا دعوت از ویراستار می‌توانید آنها را در یک چاپخانه محلی چاپ و یا حتی از شرکت‌های آنان برای کمک به طراحی و پرینت دعوت‌نامه‌های خوداستفاده کنید. در نهایت، دوست دارید که مشتریان آینده فروشگاه خود را جذب کنید، پس اگر به طور مثال زمینه فعالیت فروشگاه کالای ورزشی زنانه است از یک ورزش‌کار زن معروف دعوت کنید. چرا؟ زیرا افرادی که او را می‌شناسند و کار او را دنبال کرده‌اند و علایقی مانند آن دارند، همان افرادی هستند که باب فروشگاه شما برای حل آن می‌گذارند و مشتری اصلی‌تان خواهند شد. در شرایطی که این نوع از مهمانان حضور ندارند، یا امکان‌پذیر نیست، استفاده از کودکان یا فرشته خانوادگی، بهترین روش برای رسیدن به مخاطب هدف است. به طور مثال، اگر باب ویلیاب به مراسم شرکت ساختمانی معروفی نیامده است، پس مهیا کردن کارگاه‌ها نه تنها برای پدران بلکه برای کودکان هم جذاب خواهد بود. والدین از اینکه برای کودکان خود کاری انجام دهند بسیار خوشحال خواهند شد.

حضور افراد را ساده‌تر کنید

در حالی که ممکن است مراسم افتتاح فروشگاه به خوبی انجام شود، اما شایان ذکر است که برنامه‌ریزی برای داشتن یک روز شاد برای کودکان و خانواده‌ها می‌تواند بسیار مفید و تأثیرگذار باشد. در همه مراسم باید برنامه‌ای برای مشغول نگه داشتن و شاد کردن کودکان داشت . در هر مراسم افتتاح باشکوه که خانواده‌ها حضور دارند، حضور کودکان گریزناپذیر است، و مشغول نگه نداشتن کودکان باعث خسته شدن آن‌ها می‌شود. پس بازی، غذا و لوازمی را برای کودکان فراهم کنید تا آن‌ها سرگرم شوند، و در نتیجه شما وقت بیشتر برای برقراری ثبات و مخاطب هدف خود داشته باشید ( افرادی که قدرت و توانایی خرید محصولات شما را دارند).

تورها

اگر طرح مورد نظرتان یک طرح بزرگ است از نظر شرکت‌کنندگان جالب به نظر می‌رسد، تور بخشی از مراسم آن روز شماست. هم راستا با این، ضرورت دارد که اشیای باارزش نگهداشته شوند، اتاق ها نباید بخشی از تور باشند. تکالیفی را برای تک تک کارمندان تعیین کنید که با نیازهای آن بسیار متناسب هستند و آنها بتوانند به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ دهند. تورها برحسب نوع کسب و کار و تجارت وضع خواهند شد، اما در شرایطی که امکان دارد، آنها می توانند یک روش بسیار مناسب برای مشارکت مشتریان و نمایش توانمندی‌های طرح تان باشد.

ایجاد طرح های آینده

همه افراد می‌دانند که افتتاحیه با شکوه، می‌تواند انگیزه ای برای ایجاد کسب و کارهای آینده باشد. اگر این کار به طور دقیق انجام شود، پس افتتاحیه های باشکوه می‌تواند تلاش دقیق‌تری در راستای ایجاد کسب و کارهای آینده و مشتریان باشند. به طور مثال، اشانتیونی که فروش‌ها به مشتری پرداخت می‌کند به یک لایک در فیس‌بوک بیازارد که می‌تواند تضمین کند که مشارکت‌های آینده با پلت فرم‌های دیجیتال امکان پذیر است. مثال دیگر ارائه تخفیف های فراتر از غذای رایگان است که با تمایل مشتریان برای دادن آدرس ایمیل آن‌ها ارتباط دارد. هزینه آدرس ایمیل می‌تواند برای پیام‌های بازاریابی آینده استفاده کرد. همین‌طور، در صد تخفیف کوپن برای هر فردی ظرف 15 روز می‌تواند مشتریان را برای برگشت در آینده نزدیک ترغیب کند. روش‌های متعددی برای انجام فعالیت آف‌لاین با یک بازاریابی آنلاین وجود دارد. مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر سپرده شود این است که شرکت‌کنندگان نه تنها با تاکتیک‌های بازاریابی رو در رو و متهاجمی متحول می‌شوند بلکه در صورتی که هدف این مراسم تنها پول باشد و نه افراد و مردم، به زودی این مردم برای خرید به فروشگاه شما نمی آیند. برای ایجاد تعادل بین فراهم کردن یک تجربه خوب و سبقت گرفتن برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید و در نتیجه این کار می‌توانید به اهداف درازمدت و کوتاه‌مدت دست پیدا کنید.

آیتم های مربوط به قدردانی و تشکر

یکی از باارزش‌ترین موضوعات در کسب و کار تشکر و قدردانی از شرکت‌کنندگان برای حضور در مراسم است. درحالی‌که سپاسگزاری و تقدیر شفاهی مسلم و معین است، نوع تخفیف آینده برای حضور در مراسم یکی از روش‌های بسیار خوبی برای رسیدن به دو چیز در یک زمان است. با افرادی که حضور دارند رابطه داشته باشید و به آنها انگیزه خرید دهید. یک تخفیف ساده 5 در صدی کپن خرید به ازای حضور در مراسم می‌تواند بسیار مؤثر باشد. تنها و اطمینان حاصل کنید که هر چیزی را که ارائه می‌دهید نیازمند تلاش زیاد از طرف شرکت‌کننده نیست و آن پیشنهاد برای انگیزه دادن به او جهت خرید کافی است.

تبلیغات

مسلماً، مهم‌ترین بخش از این برنامه و مراسم تبلیغات آن است. تبلیغات می‌تواند از طریق بازاریابی آنلاین یا آف‌لاین انجام شود. در بخش زیر برخی از این گزینه‌ها آمدند.

بازاریابی آف‌لاین

رادیو ، باور داشته باشید یا نداشته باشید، تبلیغات از رادیو هنوز انجام می‌شود و می‌تواند مؤثر واقع شود. در یک منطقه کوچک و برای یک مراسم کوچک افتتاح، ایستگاه رادیویی محلی گزینه بسیار مناسب برای رسیدن به مخاطب هدف با هزینه پایین است. تنها به خاطر داشته باشید که تبلیغات از رادیو صرفاً یک ابزار صوتی و شنیداری است. دورماندن از مؤلفه دیداری تبلیغات بی‌معناست، اگر مردم قرار است جزئیات تبلیغاتی شما را به خاطر سپارند، لازم است تبلیغات غیر رادیوئی داشته باشید. این بدین معنی است که در اغلب موارد باید پول و سرمایه کافی برای آن داشته باشید و یا آن را همراه با تلاش‌های تبلیغاتی خود یکی کنید. مورد دوم هم ارزان‌تر است و می‌توانید آن را به طور مؤثر برای مشتریان خود و پلت فرم‌های آنلاین مانند رسانه‌های اجتماعی یا وب سایت خود، انجام دهید.

روزنامه

مانند رادیو، در صورتی که مخاطب هدف شما در گروهی قرار گیرد که نیازمند روزنامه های فیزیکی است، این ابزار هنوز می‌تواند مؤثر واقع شود. چند هفته و گاهی اوقات در هفته انجام مراسم، تهیه تدارکات برای مراسم زمان ایده‌آل ای است. برای مخاطبان هدف که دیجیتالی هستند، به دنبال تبلیغات دیجیتالی در وب سایت‌های روزنامه ای باشید اگر روزنامه ابزار تبلیغات مهم در شهر شماست.

ایمیل مستقیم

ایمیل مستقیم را می‌توانید از انواع منابع خریداری کنید یا حتی می‌تواند اتاق‌های بازرگانی کوچک یا گروه‌های طرف‌دار کسب و کار دولتی را هم شامل شود از جمله مراکز توسعه کسب و کار کوچک. ارسال کنندگان مستقیم نباید تنها منبع تبلیغات شما باشند و رادیو و روزنامه باید با یک عنصر آنلاین یکپارچه شود.

علائم

همان طور که در بالا بحث شده است، علائم سنتی در سایت‌ها و خارج سایت ها می‌توانند در تبلیغات مراسم فروشگاه بسیار کمک‌کننده و مفید باشند.

انتشار روزنامه و کیت رسانه‌ای

شاید مهم‌ترین تبلیغات سنتی اطمینان از این مسئله است که انتشار روزنامه و کیت انسان‌ها برای مراسم افتتاحیه باشکوه شما وجود دارند. منابع بسیار خوبی درباره چگونه نوشتن یک نشریه مجله و کیت رسانه وجود دارند. انجام این کار فرصت بهتر به شما می‌دهد تا توسط رسانه‌های منطقه‌ای دیده شوید. این نه تنها به خود این مراسم کمک خواهد کرد، بسته به تلاش‌های آینده فروشگاه شما برای تحریک بیشتر مشتریان و فروش بیشتر کمک خواهد کرد.

بازاریابی آنلاین

رسانه‌های اجتماعی، یک روش مؤثر و ارزان در تبلیغات مراسم و مشارکت دادن استفاده‌کنندگان، استفاده از رسانه‌های اجتماعی است. از بازاریابی رسانه‌ ای اجتماعی می‌توان قبل از این مراسم به صورت بخش فعالیت‌های روز و بعد از آن در روزهای پیش رو، استفاده کرد و این یک روش بسیار عالی در ایجاد مخاطبی است که نسبت به تلاش‌های بازاریابی شما پذیرا می‌باشد.

بازاریابی تحقیقاتی پولی

روش دیگر بسیار مهم و مناسب در تبلیغات کوتاه مدت، تبلیغات بنری آنلاین است. همان طور که در بالا اشاره شده است، اگر در بازارهای محلی وجود دارند که حضور دیجیتال دارند، راه‌اندازی تبلیغات در سایت‌های آن‌ها برای مخاطب هدف می‌تواند ابزاری برای آگاهی و اطلاع‌رسانی از رویدادهای آینده باشد. مزیت اصلی و بسیار مهم در بازاریابی آنلاین مقرون به صرفه بودن آن است. افرادی که از تبلیغات شما دیدن می‌کنند را به وب سایت خود یا پلت فرم‌های رسانه اجتماعی برای اطلاعات بیشتر و مشارکت راهنمایی کنید. بهترین طرح بازاریابی طرحی است که با بازار هدف و موقعیت آن سازگار باشد. تلاش‌های آف‌لاین و آنلاین خود را یکپارچه سازید و سعی کنید علاوه بر ترغیب افراد برای حضور در مراسم، آگاهی آنان را افزایش دهید، این نوع از آگاهی منجر به فروش آینده شما خواهد شد.

لیست فعالیت‌ها و ایده‌ها برای افتتاح باشکوه

بخشی از برنامه‌ریزی برای این مراسم که می‌تواند بسیار موفقیت‌آمیز برگزار شود، مربوط به تصمیم‌گیری درباره اتفاقات و مسائلی است که ممکن است در این روز اتفاق بیافتد. مسائل بسیار متفاوتی وجود دارند که می‌توانید برای مراسم انجام داده یا ارائه کنید. در بخش زیر لیستی از ایده‌ها و فعالیت‌های این مراسم آمده است که می‌تواند به شما در اجرای یک مراسم موفق کمک کند. مهم نیست که چه تصمیمی می گیرید که رویدادها و فعالیت ها بازار هدف را حفظ می کنند. فعالیت‌هایی را اتخاذ کنید که نه تنها باعث می‌شوند شرکت‌کنندگان بیشتری در مراسم حضور داشته اشند، بلکه مراسم برای همیشه در اذهان آنها باقی بماند.
علامت در سایت و غرفه
آگهی های بسیار بزرگ
علائم یارد
بالن
چراغ های جستجو
تخته های ساندویچ جهت دار
خانه های جهش قابل باد کردن
وسایل نقلیه با نام ، لوگو و اطلاعات شرکت
مسابقه ماشین یا هلیکوپتر
تبلیغات گروهی
بیلبوردهای تبلیغاتی
آگهی ها
کارت پستال ها
برچسب سپر بر روی ماشین های خانواده و دوستان خود
دور کردن آیتم ها
استفاده از پوشاک با نام کسب و کار و آرم خود: شرت، کلاه، عرق چین ها ، و غیره
کوپن های تخفیف
کارت های وفاداری
کارت هدیه
سوغاتی
مواد غذایی و نوشیدنی
باربکیو
ارائه غذاهای انگشتی یا میان وعده مواد غذایی
ارائه انواع نوشیدنی: آب، لیموناد، آب میوه، هلو، مشروبات گازدار
سرگرمی زنده، ظاهر مهمان و افراد برای استخدام
مشاهیر محلی و یا ورزشکاران
عکاس
فیلمساز
هنرمندان سیرک
بالون گردی
نقاش چهره
جادوگر
کمدین
باند پوشش
گروه محلی
گروه راهپیمایی مدرسه ای محلی
گروه رقص محلی
دی جی
فعالیت های سرگرم کننده
بخت آزمایی
جوایز برای رقص ها یا بخت آزمایی
فروشگاه ساعتی
بریدن روبان
بازی ها
تور کسب و کار
مهمانی موضوعی
برنامه کوتاه است برای معرفی کسب و کار شما
مراسم خیریه ( برای انتخاب کردن همکار از سازمان محلی)
آتش بازی (مطمئن و تایید شده)
عملیات ویژه
عملیات هر چه زودتر درب بازکن و باز ماندن بعد از ساعات کار عادی
ارائه رایگان، نیمه رایگان و یا خرید آزاد برخی از محصولات
داشتن یک VFW محلی با پرچم در مراسم افتتاح بزرگ
خود را متعهد نسازید که همه این فعالیت ها بسیار عالی و ایده‌آل اجرا شوند ،این کار نه تنها امکان ندارد بلکه به لحاظ مالی ممکن است عملی نباشد. اما بهتر است هوشمندانه عمل کنید و فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که با مراسم شما سازگارتر هستند و می‌توانید با کمترین هزینه بهترین بهره‌برداری را داشته باشید. ترجمه  itrans.ir 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


چگونه حکاکی روی لاک الکل زیبایی ایجاد می کند

زیبایی حکاکی روی لاک الکل

چگونه حکاکی روی لاک الکل زیبایی ایجاد می کند

آیا پرورش قارچ خوراکی کسب و کار سود آوری هست؟

ایجاد کسب وکار با پرورش قارچ خوراکی

آیا پرورش قارچ خوراکی کسب و کار سود آوری هست؟

مدیریت باید از اطلاعات به عنوان یک نقش آفرین اصلی از اطلاعات استفاده کند و از تکان های تند و ناگهانی سهم بازار جلوگیری کند.

انواع رقابت در کسب و کار بخش دوم

مدیریت باید از اطلاعات به عنوان یک نقش آفرین اصلی از اطلاعات استفاده کند و از تکان های تند و ناگهانی...

بنابراین او نخستین روسری را با یک لوگو برای کسب و کار خود ساخت.

هنرمندی که جان لنون و مرلین مونرو کارهایش را تحسین می کردند

بنابراین او نخستین روسری را با یک لوگو برای کسب و کار خود ساخت.

کسب و کار های کوچک و استارتاپ ها زندگی مردم را تغییر داده اند.

کاهش مخارج کسب و کارهای نوپا

کسب و کار های کوچک و استارتاپ ها زندگی مردم را تغییر داده اند.

تصور غلط رایج این است که ترجمه یک فرایند ماشینی سرراست است.

ترجمه تخصصی چیست و مترجم چه کسی می باشد

تصور غلط رایج این است که ترجمه یک فرایند ماشینی سرراست است.

اگر چه هوشیاری کارآفرینانه برای توضیح شناسایی فرصت کسب و کار جذاب هستند

هوشیاری کارآفرینانه چیست

اگر چه هوشیاری کارآفرینانه برای توضیح شناسایی فرصت کسب و کار جذاب هستند

 در این مقاله در نظر داریم که مراحل اجرای مهندسی فرایندهای کسب و کار را با سطح جزئیات بالایی بررسی کنیم.

اجرای مهندسی فرایندهای کسب و کار

در این مقاله در نظر داریم که مراحل اجرای مهندسی فرایندهای کسب و کار را با سطح جزئیات بالایی بررسی ک...

جریان درآمد دوم یعنی شغل شما دیگر مالک شما نیست

پنج منفعت آغاز یک کسب‌ و کار کوچک جانبی

جریان درآمد دوم یعنی شغل شما دیگر مالک شما نیست

اصطلاح فرایند کسب و کار، به معنای حقیقی آن، برای اولین بار توسط آدام اسمیت در سال 1776 به کار برده شد.

فرایند کسب و کار

اصطلاح فرایند کسب و کار، به معنای حقیقی آن، برای اولین بار توسط آدام اسمیت در سال 1776 به کار برده ش...

ووگ / Vogue امریکایی در سال 1909 توسط Conde Nast خریده شد

تاریحچه ووگ Vogue

ووگ / Vogue امریکایی در سال 1909 توسط Conde Nast خریده شد

طبق گفته وبلاگ کروم، سیستم ضد تبلیغات ناخواسته جدید معرفی شده

گوگل کروم تبلیغات نامناسب را حذف می کند

طبق گفته وبلاگ کروم، سیستم ضد تبلیغات ناخواسته جدید معرفی شده

نمایش تبلیغات در تب جدید در فایرفاکس، اقدامی عجیب

نمایش تبلیغ در فایرفاکس

نمایش تبلیغات در تب جدید در فایرفاکس، اقدامی عجیب

قالب آگهی به روشی اطلاق می شود که آگهی در آن ظاهر می شود.

قالب های تبلیغات آنلاین

قالب آگهی به روشی اطلاق می شود که آگهی در آن ظاهر می شود.

 مسئله فروخته شدن اطلاعات مشترکان مدتی است که به سوژه داغ اخبار حوزه آی تی بدل شده و پیگیری مسئولین برای یافتن سودجویان پیامک ها و تماس های تبلیغاتی به حال خود باقی است. در این میان، بسیاری از کاربران، اپراتورهای تلفن همراه را پشت این ماجرا می دانند.

چه کسانی از افشای اطلاعات مشترکان تلفن همراه سود می برند؟

مسئله فروخته شدن اطلاعات مشترکان مدتی است که به سوژه داغ اخبار حوزه آی تی بدل شده و پیگیری مسئولین ...

نقض حریم خصوصی برخی مشترکان تلفن همراه

کدام اپراتور در ماجرای حراج شماره تلفن برخی مشترکان موبایل دست داشت؟

نقض حریم خصوصی برخی مشترکان تلفن همراه

 دستور توقف این کار را دادم.

اپراتورهای تلفن همراه حق ندارند از طریق آی‌ پی آدرس برای مشترکان پیامک تبلیغات ارسال کنند

دستور توقف این کار را دادم.

هزینه‌ های بیلبوردهای شهری هم بالا بوده و تعداد آنها هم کم است؛ بنابراین این تبلیغات در فضای مجازی انجام می شود.

وزیر ارتباطات: پیامک‌ های مزاحم مثل قارچ رشد کرده اند/ هزینه 3 هزار میلیاردی تبلیغ در فضای مجازی

هزینه‌ های بیلبوردهای شهری هم بالا بوده و تعداد آنها هم کم است؛ بنابراین این تبلیغات در فضای مجازی ا...

معاون وزیرارتباطات با اشاره به مصوبه جدید برای کنترل تبلیغات تلفنی گفت که در این مصوبه ساز و کاری برای تبلیغات هوشمند کسب‌ و کارها در نظر گرفته شده است.

تبلیغات تلفنی و پیامکی به طور کامل سرکوب می شود/ امکان انتخاب نوع پیامک برای مشترکین تا ۲ ماه دیگر

معاون وزیرارتباطات با اشاره به مصوبه جدید برای کنترل تبلیغات تلفنی گفت که در این مصوبه ساز و کاری بر...