کارافرینی

الکترومیوگرافی چیست

الکترومیوگرافی چیست
الکترومیوگرافی (EMG) یک روش مدرن برای تشخیص فعالیت بافت عضلانی و بیماری در عضلات است. تکنیک مورد استفاده برای تعیین توانایی های عملکردی اعصاب، عضلات و بافت نرم است. با کمک EMG، میزان خسارت پس از ضربه در معرض تشخیص قرار می گیرد و یا پویایی درمان طولانی مدت بافت عضلانی تعیین می شود.

 

ماهیت روش الکترومیوگرافی

الکترومیوگرافی یک روش تحقیق است که مکانیزم آسیب احتمالی در عضلات را تعیین می کند. اگر فاکتور التهاب در بافت نرم باشد، هیچ تشخیصی از اشعه ایکس انجام نمی شود: EMG نشان دهنده شدت بیماری، ویژگی های مشخصی از آسیب به بافت عضلانی و اعصاب محیطی است.
 
دستگاه - electromyograph برای تشخیص استفاده می شود. این دستگاه شامل یک سیستم کامپیوتری کامل است که قادر به ضبط سیگنالهای خاص (بیوپتیوتیک) بافت عضلانی است. با استفاده از دستگاه، تقویت بیوپتی potencials رخ می دهد، که اجازه می دهد تا تعیین درجه آسیب بافت نرم بدون عمل جراحی تشخیصی انجام شود.
 
دیودها به سیستم کامپیوتری متصل شده اند، که انحراف و آسیب از هنجار ثبت می شود. با استفاده از دستگاه، سیگنال تقویت می شود و یک تصویر روی صفحه نمایش داده می شود که وضعیت بافت عضلانی و اعصاب محیطی منطقه بدن مورد بررسی را نمایش می دهد. دستگاه های مدرن تصویر را به طور مستقیم بر روی مانیتور نشان می دهند، در حالی که الکترومیوگرافی نسل قدیمی سیگنال دریافت شده را بر روی کاغذ ضبط می کند.
 
در طول عمل طبیعی، یک ضربان عضلانی مشخص ایجاد می شود - این تغییر انحراف از حالت عادی است که دستگاه در طول تشخیص نشان می دهد. دکتر تصویر را تجزیه  و بررسی می کند که به شما امکان می دهد آسیب و آسیب شناسی عضلات یا اعصاب را شناسایی کنید.
 

 

الکترومیوگراف EMG

دستگاه های مدرن در انواع دیودهای عملکرد متفاوت هستند: محدوده این قطعات تعیین دقت نتایج به دست آمده را می دهد. استفاده از 2 نوع دستگاه برای معاینه سطحی و محلی. تشخیص جهانی راه غیر تهاجمی است (بدون تماس) و اجازه می دهد تا شما فعالیت بافت عضلانی در یک منطقه بزرگ از بدن را ببینید. این نوع تشخیص در مواردی که علت درد یا آسیب در عضلات ناشناخته است استفاده می شود. بررسی یک منطقه وسیع، ما را قادر به ردیابی پویایی در درمان بیماری های مزمن می کند.
 
EMG محلی با استفاده از روش تماس انجام می شود: الکترود به طور مستقیم به قسمت تست وارد می شود. این بخش بدن  از قبل از بیحس می شود و با ضد عفونی کننده ها تمیز می شود. این الکترود یک سوزن نازک است که باعث می شود که سوراخ کمتری ایجاد شود. روش تهاجمی برای بررسی قسمت کوچکی از بافت عضلانی مناسب است.
 
انتخاب روش بستگی به نسخه پزشک دارد. نشانه های EMG عبارتند از شکایت های بیمار، جراحات و آسیب های ناشی از راه رفتن و تحرک یک فرد. در برخی موارد، برای تشخیص دقیق مشکل، 2 نوع EMG در یک بار تعیین می شوند: محلی و جهانی.
 
امکان سنجی EMG
یک روش مطمئن برای بررسی بیمارانی که از درد عضلانی رنج می برند استفاده می شود. EMG به عنوان یک روش مستقل یا کمکی استفاده می شود. ضعف عضلانی و گرفتگی های عضلانی یک علت رایج برای تماس با یک متخصص هستند.
 
اگر علائم اضافی در بیمار وجود نداشته باشد، یک روش ایمن و ساده توسط دکتر تجویز می شود. EMG برای کودکان و افراد سالمند که به دشواری حرکت میکنند، توصیه می شود.
 

 

علت انجام الکترومیوگرافی

نشانه مستقیم EMG سندرم درد است. درد ناگهانی یا مکرر عضلات علائم هشدار دهنده است که باید بلافاصله پاسخ داده شود. درد شدید عضلات و تحریک عضلانی نیاز به بررسی بیشتر بافت عضلانی دارد. با کمک روش EMG، تشخیص تایید می شود: میاستنی گراوی، میوکولونیوم یا اسکلروز آمیوتروفیک.
 
توصیه می شود که عضلات را در صورت از دست دادن تن (دیستونی) یا بعد از آسیب به اعصاب محیطی تشخیص دهید. آسیب به سیستم عصبی مرکزی، مغز یا نخاع، دلیل بررسی کامل بافت ماهیچه با استفاده از EMG است.
 
در نوروپاتی عصب صورت یا سندرم تونل، الکترومیوگرافی تهاجمی استفاده می شود. انتصاب مستقیم به این روش بیماری است: فتق نخاعی یا لرزش. برای معرفی ایمن بوتاکس، از قبل از EMG استفاده می شود.
 
اولین آزمایش در مرحله اولیه تشخیص قبل از درمان رخ می دهد. در طول درمان EMG به طور مکرر انجام می شود. به منظور جلوگیری از الکترومیوگرافی برای بزرگسالان و کودکان استفاده می شود.
 

 

منع استفاده مستقیم الکترومیوگرافی

در مجموع، الکترومیوگرافی یک روش مطمئن است که برای بیماران با دسته های مختلف جنس و سن تجویز می شود. EMG باعث آسیب نمی شود. احساسات دردناک هنگام وارد کردن دیودها با کمک بیحسی موضعی کم می شود. این روش اجازه تشخیص حتی کودکان با مشکلات عضلانی را می دهد.
 
اختلالات روحی روانی:
 
بیماری های عفونی با علائم واضح
بیماری های مزمن غیر مسری
صرع
یک بیماری سیستم عصبی مرکزی است که ممکن است در معاینه بافت عضلانی دخالت کند.
اختلالات روانی (یک روش تهاجمی به ویژه برای بیماران دارای اختلالات روانی به ویژه با دقت انجام می شود)
ضربان قلب حاد
آنژین پکتیکس
حضور یک تحرک الکتریکی
بیماری های پوستی
در اغلب موارد، موارد منع مصرف با روش سوزن مرتبط است. این روش به بیماران مبتلا به بیماری هایی که از طریق خون منتقل می شوند، اختصاص ندارد - ایدز، بیماری های عفونی، هپاتیت. برای افراد مبتلا به مشکل لخته شدن خون، EMG نامطلوب است.
 
قرار دادن سوزن با حداقل خونریزی رخ می دهد، اما یک روش ساده می تواند برای افراد مبتلا به اختلال پلاکت باشد. هموفیلی یک پیشگویی مستقیم برای تشخیص تهاجمی است.آستانه درد فرد منع مصرف EMG است.
 

 

عوارض احتمالی الکترومیوگرافی

EMG یک روش مطمئن برای بررسی است. هشدارها مربوط به بهبودی زخم ها است که در محل ورور دیود تشکیل شده است. هماتوم تشکیل شده در محل سوراخ ده تا 10-15 روز طول می کشد. پوست پس از سوراخ کردن به درمان اضافی نیاز ندارد.
 
اگر EMG همراه با سایر روش ها تجویز شود، دکتر درمورد محدودیت ها و هشدارها پس از انجام این عمل می گوید. علاوه بر این، الکتروآنواریایوگرافی تجویز می شود، که به شما اجازه می دهد تا به طور کامل میزان آسیب را ارزیابی کنید.
 
درمورد روش تشخیصی اضطراب، برای الکترومیوگرافی مشابه است.
 

 

آماده سازی برای الکترومیوگرافی

آماده سازی طولانی برای EMG لازم نیست. قبل از الکترومیوگرافی، داروهای روانگردان یا داروهایی که بر عملکرد سیستم عصبی تأثیر می گذارند، متوقف می شوند. قبل از شروع درمان (چند ساعت قبل از EMG) نباید غذا بخورید و یا نوشیدنی های انرژی زا مصرف کنید. کافئین، شکلات و چای مصرف نشود.
 
اگر در طول درمان بیمار داروهایی را که لخته شدن خون را تحت تاثیر قرار می دهد استفاده می کند، قبل از انجام این روش، باید با پزشک خود مشورت کند. هر گونه موارد منع مصرف قبل از شروع تشخیص به بیمار گفته می شود. EMG در حضور پدر و مادر برای کودکان کوچک انجام می شود.
 
مراحل انجام الکترومیوگرافی
این روش در شرایط سرپایی انجام می شود. در طول EMG، بیمار باید در شرایط راحتی باشد (نشسته یا ایستاده ). قبل از روش تهاجمی، ناحیه پوست که از طریق آن دیود وارد می شود با یک عامل ضد باکتری تمیز می شود. برای درمان آنتی سپتیک استفاده می شود. یک تکنسین دیود را وارد می کند.
 
در طول درمان بیمار دچار ناراحتی کمی می شود - این بدین معنی است که دیودها پالس های بافت عضلانی را منتقل می کنند. در ابتدای الکترومیوگرافی، پتانسیل عضلات به صورت آرام خوانده می شود: این داده ها پایه ای برای مطالعه تن عضله خواهد بود. در مرحله دوم، بیمار باید عضلات را تحت فشار قرار دهد: پالس ها دوباره خوانده می شوند.
 

 

نتایج الکترومیوگرافی

نتایج به دست آمده یک تصویر لحظه ای (تصویر الکترونیکی) است. نخستین وضعیت بافت عضلانی توسط یک متخصص انجام می شود که تشخیص داده می شود. بر اساس نظر وی، پزشک در حال انجام تشخیص دقیق و تجویز یک درمان موثر است.
 
خود بیمار نتایج الکترومیوگرافی را رمزگشایی نمی کند.
 
الکترومیوگرافی به نظر می رسد یک تصویر کارتوگرافی است. این متشکل از نوسانات است: دامنه نوسانات توسط حالت بافت عضله انسان تعیین می شود. ارتفاع و فراوانی نوسانات برای تشخیص مهم هستند.
 
رمزگشایی تصویر لحظه ای با تجزیه و تحلیل نوسانات دامنه شروع می شود. به طور معمول (داده های متوسط)، میزان نوسانات بین 100 تا 150 میکرومتر است. حداکثر کاهش میزان سرعت را تا 3000 میکرومتر تنظیم می کند. ارزش این شاخص ها بر اساس سن بیمار، میزان عضلات بدن و شیوه زندگی تعیین می شود. نتایج ممکن است توسط یک چربی بزرگ بدن (بیماران مبتلا به چاقی) تحریف شود. لخته شدن خون ضعیف بر نتایج حاصل از دیودها تاثیر می گذارد.
 
دامنه کاهش یافته، نشان دهنده بیماری عضلانی است. نمرات پایین تر، درجه سخت تر غفلت از آسیب شناسی را نشان می دهد. در مرحله اولیه، دامنه به 500 میکرومتر و سپس به 20 میکرومتر کاهش می یابد - در چنین مواردی، بیمار نیاز به بستری فوری دارد. در EMG محلی، شاخص ها ممکن است با حداکثر سرعت باقی بمانند (برای چنین مواردی بهتر است آزمایش های اضافی انجام شود).
 
نوسانات نادر پدیده های سمی یا ارثی را نشان می دهد. در همان زمان، پتانسیل چند فاز در الکترومیوگرافی محلی ثابت می شود. با تعداد زیادی از الیاف مرده فعالیت عضلانی وجود ندارد. افزایش دامنه (امواج تیز) نشان دهنده آمیوتروفی است. با توسعه میاستنی، دامنه ی آن کاهش می یابد (پس از تحریک عضلانی). فعالیت پایین (دامنه کم) در زمان بارگیری نشان دهنده توسعه سندرم میوتونی است.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


فرض بر این است که فیدبک شنوایی بالا در طول تایپ کردن، می‌تواند به افراد در کاهش سطح ضربه بیش‌ازحد کمک کند.

فیدبک شنوایی بالا در تایپ با صفحه کیبورد

فرض بر این است که فیدبک شنوایی بالا در طول تایپ کردن، می‌تواند به افراد در کاهش سطح ضربه بیش‌ازحد کم...

تا به امروز، یکی از روش های اصلی تشخیص بیماری قلبی، اکوکاردیوگرافی بوده است.

اکوکاردیوگرافی چیست

تا به امروز، یکی از روش های اصلی تشخیص بیماری قلبی، اکوکاردیوگرافی بوده است.

سلولیت یک مشکل واقعی برای بسیاری از زنان است.

کاهش سلولیت تنها در دو هفته

سلولیت یک مشکل واقعی برای بسیاری از زنان است.

از توده گیج کننده و برآمده در معده یک زن  تا مردی که حس بویایی خود را

عجیب ترین موارد پزشکی در سال 2016

از توده گیج کننده و برآمده در معده یک زن  تا مردی که حس بویایی خود را

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

علت عرق کردن زیاد کف دست

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

علائم هشدار دهنده که نشان می دهد کبد شما پر از سموم است!!

10 نشانه که کبد شما مریض است

علائم هشدار دهنده که نشان می دهد کبد شما پر از سموم است!!

چگونه استاتین ها برای کاهش کلسترول بر کبد تاثیر می گذارند؟

چگونه استاتین ها بر کبد تاثیر می گذارند؟

چگونه استاتین ها برای کاهش کلسترول بر کبد تاثیر می گذارند؟

چه شدتی از ورزش برای افراد این گروه سنی مناسب است. 

دانشمندان بهترین ورزش بعد از 40 سالگی را اعلام کردند

چه شدتی از ورزش برای افراد این گروه سنی مناسب است. 

برخی از افراد در سنین بالا از دست دادن شنوایی را تجربه می کنند.

چگونه کم شنوایی ممکن است نشانه ای از زوال عقل در آینده باشد

برخی از افراد در سنین بالا از دست دادن شنوایی را تجربه می کنند.

کارشناسان متوجه شدند که 13 نوع سرطان با اضافه وزن همراه هستند

چرا چاقی باعث سرطان می شود

کارشناسان متوجه شدند که 13 نوع سرطان با اضافه وزن همراه هستند

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

پدیده ای به نام "معروف شدن احمقها"

اینستاگرام فضایی برای به اشتراک گذاشتن بی هنری! فرصتی که ما در اختیار احمقها میگذاریم

پدیده ای به نام "معروف شدن احمقها"

اولین حرکت بسیار ساده و پرکاربردمی باشد

تقویت عضلات جلو بازو در خانه

اولین حرکت بسیار ساده و پرکاربردمی باشد

با توجه به استفاده از قهوه، علائم اختلال عضلات در پسر به طور چشمگیری کاهش یافت.

علائم یک مورد بسیار نادر از اختلال ژنتیکی از طریق استفاده از قهوه کاهش یافت

با توجه به استفاده از قهوه، علائم اختلال عضلات در پسر به طور چشمگیری کاهش یافت.

ژان کلود به همان سرعتی که معروف شده بود از دنیای سلبریتی ناپدید شد.

چه بر سر ژان کلود ون دام آمد؟

ژان کلود به همان سرعتی که معروف شده بود از دنیای سلبریتی ناپدید شد.

 وقتی پروتئینهای خوراکی در هنگام ورزش کردن مصرف شوند  این امر موجب میشود MPS برای دوره های طولانی تری مثلا 24 ساعت دوام بیاورد.

تاثیر ورزش بر متابولیسم پروتئین در عضله

وقتی پروتئینهای خوراکی در هنگام ورزش کردن مصرف شوند این امر موجب میشود MPS برای دوره های طولانی تر...

ستون فقرات دارای انحنای عادی در صفحه ساژیتال است که کیفوز سینه اولین انحنا است.

کیفوز سینه

ستون فقرات دارای انحنای عادی در صفحه ساژیتال است که کیفوز سینه اولین انحنا است.

جامعه ی امروز ما ، برای جوان بودن و تناسب اندام اهمیت زیادی قائل است

جراحی های زیبایی برای مردان

جامعه ی امروز ما ، برای جوان بودن و تناسب اندام اهمیت زیادی قائل است

چغندر‌ها (چغندر در رنگ‌های مختلف یافت می‌شود که نوع قرمز آن همان لبوست) در زمره متداول‌ترین سبزیجاتی که در دل خاک می‌رویند و مردم مصرف می‌کنند قرار ندارند.

خواص چغندر برای افزایش گردش خون

چغندر‌ها (چغندر در رنگ‌های مختلف یافت می‌شود که نوع قرمز آن همان لبوست) در زمره متداول‌ترین سبزیجاتی...

هر آنچه درباره حرکات کششی باید بدانید، چه زمانی باید حرکات کششی را انجام داد ؟ آیا حرکات کششی باعث آسیب دیدگی می شوند؟ حرکات کششی از جمله فعالیت هایی هستند که حتما نیاز نیست یک ورزشکار حرفه ای باشید تا انجامشان دهید. در حقیقت می توان آنها را یکی از اولیه ترین حرکات ورزشی دانست. آشنایی مرحله به مرحله با فواید حرکات کششی

هر آنچه درباره حرکات کششی باید بدانید

هر آنچه درباره حرکات کششی باید بدانید، چه زمانی باید حرکات کششی را انجام داد ؟ آیا حرکات کششی باعث آ...

ورزش کاردیو چیست چه تاثیرات مثبتی روی بدن دارد؟ معرفی کامل ورزش هوازی یا کاردیو آشنایی کلی اثرات فواید بی نظیر ورزش هوازی برای سلامتی جسم روح

ورزش هوازی چیست و چه تاثیرات مثبتی روی بدن دارد؟

ورزش کاردیو چیست چه تاثیرات مثبتی روی بدن دارد؟ معرفی کامل ورزش هوازی یا کاردیو آشنایی کلی اثرات فوا...