کارافرینی

طب سوزنی چیست

 

طب سوزنی

روش درمان یک شخص از طریق طب سوزنی حدود سه هزار سال سابقه دارد. پزشکان چین باستان جلوه های ویژه ای بر بدن انسان دارند که طب سوزنی نامیده می شوند. کل ایده بهبودی با کمک سوزن ها بر اساس تدریس است که کانال های انرژی نامرئی از بدن انسان عبور می کنند که انرژی حیاتی بین اندام ها و قسمت های بدن را توزیع می کند.
 
با تمرین در نقاط طب سوزنی به روش های مختلف، از جمله طب سوزنی، ممکن است تعادل انرژی در بدن را بهبود بخشد و سلامت را بهبود بخشد. طب سوزنی به یک بخش از دارو به نام رفلکسولوژی اشاره دارد و تمرین این روش توسط یک متخصص طب سوزنی انجام می شود.
 
رفلکسولوژی یک منطقه بسیار وسیعتر است، زیرا شامل روشهای مختلفی برای تأثیرگذاری بر نقاط انرژی بدن انسان است. این ممکن است اثر انگشتان، گرما، اولتراسوند، اثرات مغناطیسی باشد. طب سوزنی روش کلاسیک و رایج ترین درمان تمام روشهای رفلکس درمان است.
 
این روش برای درمان بیماران به مدت چندین سال به کشورهای اروپایی آمده است. پزشکان اروپایی در قرن بیستم شروع به تمرین کردند. این یکی از زمینه های طب سنتی چینی محسوب می شود.

 

تشخیص و درمان با طب سوزنی

دکتر، که کار تخصصی با نقاط طب سوزنی بر روی بدن انسان را انجام می دهد، نیاز به انجام روش های تشخیصی برای تعیین نوع بیماری و تشخیص راه درمان دارد. برای این منظور، دکتر در یک بررسی و معاینه ی بیمار در مورد تمام علائم و تظاهرات بدن بیمار، آموزش می بیند
 
اغلب لازم است تجویز و امتحانات اضافی، به ویژه آزمون، اشعه ایکس، معاینه اولتراسوند ضروری باشد. پس از دریافت داده های تشخیصی، طب سوزنی تعیین می کند که آیا ممکن است درمان طب سوزنی را انجام دهد یا اینکه منافعی برای بیمار ندارد. در بعضی موارد، بیمار را برای معاینه یا درمان اضافی به فوق تخصص ارجاع می دهند. اگر بیماری با عمل بر روی نقاط طب سوزنی درمان شود، طرح، دوره و مدت آن را تعیین می کنند و جلسات را ادامه می دهند.
 
قسمت های بدن و اندام ها، پدیده های روانی که طب سوزنی آنها را درمان می کند:

چگونه طب سوزنی کار می کند؟

تمام رفلکسولوژی بر روی یک اثر نقطه ای بر برخی قسمت های بدن تأثیر می گذارد، به طوری که شما می توانید یک اثر درمانی به دست آورید. دکتر با نقاط فعال، در سراسر بدن، از جمله در کف پاها، دستها، انگشتان، بر روی گردن، زانوها، صورت، باسن، پشت، شانه، گوش و ... کار می کند.
 
با قرار دادن سوزن های کوچک و نازک در نقاط مناسب بدن، پزشک می تواند بر روی:
عضلات و مفاصل
مغز
اندام های سیستم تناسلی
دستگاه گوارش
سیستم عصبی
پوست
ارگانهای تنفسی
علاوه بر این، طب سوزنی با اختلالات خوردن و رفتار جنسی، ترس کودکان، آسیب های عصبی و ترس و وحشت کار می کند.
 
می توان گفت که کل بدن در معرض اثرات یک پزشک طب سوزنی قرار دارد. تحریک نقطه  بوسیله طب سوزنی به سیستم های هدایت کننده اصلی بدن - عصبی، لنفاوی و عروقی هدایت می شود. بنابراین، فعال شدن سیستم های اصلی کنترل بدن - غدد درون ریز، ایمنی، نوروامورال با سوزن ها صورت می گیرد.
 

 

چه بیماری ها در بدن را می توان با کمک طب سوزنی درمان کرد

جلسات طب سوزنی به حل این مشکلات کمک می کند:
 
چاقی، دیابت، اختلالات متابولیکی
آلرژی
آسیب شناسی زنان و اختلال عملکرد جنسی
بیماری های عفونی
بیماری های سیستم عصبی و غدد درون ریز، بی خوابی، خستگی مزمن، افسردگی
بیماری های پوستی
اختلالات دستگاه گوارش
مشکلات عملکرد سیستم عضلانی اسکلتی
سندرم درد با شدت متفاوت
آسیب شناسی در طی زایمان و دوره پس از زایمان به دست آمده است.
دکتر همچنین با بازپروری بیماران پس از بیماری، عمل جراحی و جراحی، درمان بیماری های مزمن را انجام می دهد، به درمان بیماری های عصبی مانند نورالژی بین فک و نورالژی عصب صورت کمک می کند.
 

 

آمادگی برای جلسه و موارد منع مصرف برای طب سوزنی

درمان طب سوزنی یک فرآیند بسیار ظریف است و نیاز به یک متخصص با دقت بالا و مراقبت، تجربه و دانش عمیق آناتومی، فیزیولوژی و تکنیک طب سوزنی دارد. پزشکان شرقی، هنگام آماده شدن برای دوره رفلکسولوژی، با دقت وضعیت فیزیکی و معنوی بیمار خود را با توجه به جنسیت و سن آنها بررسی می کنند.
 
برای بیمار محدودیت هایی وجود دارد که باید قبل و در طول درمان بلافاصله پیوست شوند. موارد ممنوع قبل از جلسه طب سوزنی:
 
غذاهای تند و چرب
الکل
ورزش شدید
شنا در استخر، استخر، حمام.
ضروری است که به پزشک در مورد افزایش دما یا سایر تظاهرات عفونت های تنفسی، درباره تمام داروها و تجویز سایر پزشکان، اطلاع دهید. در روزهای قاعدگی در زنان، جلسات طب سوزنی انجام نمی شود.
 

 

در چه مواردی طب سوزنی برای بیمار ممنوع است

در میان موارد منع مصرف:
کاهش وزن شدید بدن
بیماری های عفونی حاد 
برخی از بیماری های پوستی (به عنوان مثال قارچی)
تومورهای بدخیم
بارداری
بیماری روانی شدید
 
علائمی که باید با متخصص تماس بگیرید
تظاهرات و ناراحتی که باید یک دلیل برای بازدید از یک پزشک باشد بسیار متفاوت است، زیرا درمان طب سوزنی دارای اثرات گسترده ای است. علائم اصلی برای توجه :
 
چاقی، افزایش ناگهانی وزن
خستگی و خستگی مزمن
سردرد مکرر
اختلالات گوارشی
درد مزمن پشت و درد پشت
سندرم درد قبل از قاعدگی در زنان
موقعیت های مکرر و شدید استرس و اضطراب عمومی.
با چنین تظاهراتی از اختلالات در عملکرد بدن، شما باید با پزشک برای تشخیص بیماری و تعیین رژیم درمان خود مشورت کنید.
 

 

روش های تشخیص و درمان استفاده شده توسط طب سوزنی

اولین وظیفه ای که پزشک هنگام پذیرش بیمار جدید با آن مواجه است تشخیص درست است. معمولا برای این اهداف، دکتر از تکنیک های ابزارهای معاینه، بازجویی و بررسی بیمار استفاده می کند. اگر فردی قبلا دارای نتایج تست آماده شده است که قبل از آن تصویب شده است، آنها باید به متخصص منتقل شوند.
 
در میان انواع آزمایش هایی که پزشک می تواند تجویز کند، درمان سوزن با تشخیص پالس، روش های روانشناختی تشخیص، تست عضله است.
 
تکنیک اصلی درمان که یک متخصص طب سوزنی برای بیماران اعمال می شود، تأثیری بر نکات طب سوزنی با سوزن های کوچک تیز است. دکتر این تخصص در بعضی موارد ممکن است درمان دارویی را تجویز کند که نقش مکمل و حمایت کننده ای در درمان دارد - می تواند داروهای ضد التهابی یا ایمن سازی و اغلب داروهای فیتوتراپی باشد.
 

 

جلسه طب سوزنی

برای این روش، پزشک از سوزن های فلزی یکبار مصرف با قطر کوچک استفاده می کند. محل مورد نظر با دقت با الکل و یا یک ضد عفونی کننده دیگر تمیز می شود. مدت زمان یک جلسه معمولا 20-30 دقیقه است. بسیار بستگی به شرایط پزشک، خلق و خوی و درک بیمار دارد.
 
این فرآیند بیشتر بدون درد است، برخی حتی در طی طب سوزنی موفق به خواب می شوند. با این حال، ظاهر خارش، سوزش، گرما، بی حسی یا انفجار در محل تزریق عادی است. همچنین این روش ممکن است با علائم درد همراه باشد. تمام احساسات شما باید به دکتر گزارش شود. معمولا بعد از پایان جلسه و استخراج سوزنها، تمام این تظاهر ها ناپدید می شوند.
 
بررسی روش: به عنوان یک نتیجه بستگی به انتخاب درمانگر طب سوزنی دارد
پیدا کردن یک متخصص بخش مهمی از کل فرایند درمان است. مشتریانی که اثرات طب سوزنی را تجربه کرده اند می گویند که نتیجه به دست آمده مستقیما مستلزم سطح معیاری و تجربه ای است که پزشک در کسب و کار خود به دست آورده است.
 
درک درونی بیمار، نگرش مثبت او، آمادگی کامل برای اعتماد به پزشک و پیروی از ممنوعیت های اعمال شده در زمان درمان، به شدت بر موفقیت درمان تأثیر می گذارد.
 
طب سوزنی و اثر آن به طور فعال توسط پزشکان و متخصصین زیست شناسی مورد بررسی قرار گرفته و اثربخشی آن برای تقویت کلی بدن و تحریک سیستم ایمنی اثبات شده است. همانطور که برای درمان بیماری های خاص، طب سوزنی، مانند سایر روش های درمان، نمیتواند 100 درصد نتیجه را تضمین کند.
 

 

مشاوره متخصص طب سوزنی در حفظ سلامتی

البته، بهترین درمان برای بیماری یک شیوه زندگی سالم است، که در آن دفاع بدن به طور مستقل قادر به حفظ فعالیت حیاتی آن در سطح عادی است. پیشگیری از ابتلا به این بیماری گاهی اوقات ساده تر از درمان آن است. با توجه به مشاهدات خود پزشکان، بخش قابل توجهی از بیماران به دلیل اختلالات در کار سیستم عضلانی اسکلتی و استخوان به آنها مراجعه می کنند. این افراد علائم مشابهی دارند - سرگیجه اندام، درد پشت، مفاصل، محدودیت تحرک. در چنین مواردی، پزشکان توصیه می کنند که خوددرمانی نکنند و به دنبال کمک پزشکیبروندد. همزمان با دوره ای از طب سوزنی، یک درمان عمومی می تواند انجام شود، که توسط پزشک تجویز می شود - بنابراین اثربخشی درمان می تواند افزایش یابد.
 
یک پیشگیری کامل برای جلوگیری از ظهور اختلالات مختلف سلامت، عبارت است از: رد عادات بد، فعالیت بدنی منظم و اقامت در هوای تازه، رژیم متعادل، کار و استراحت کافی است.
 
متخصص طب سوزنی با تمام قسمت های بدن انسان کار می کند و به شیوه ای پیچیده از تمامی سیستم هایش عمل می کند. الزامات بالا به سطح آموزش و صلاحیت این دکتر منتقل می شود: او باید الزاما آموزش عالی پزشکی، گواهی تکمیل دوره های مربوطه، مهارت های مربوط به دست زدن به تجهیزات پزشکی ویژه، و همچنین تجربه و مدارک تشخیص دهنده را دارا باشد. حرفه یک متخصص طب سوزنی نشان می دهد که دکتر دارای ویژگی های شخصیتی خاصی است: توجه، دقت و هوش تحلیل. بدون مشکل بینایی، و همچنین حرکت خوب دست است.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


بیشتر افراد برای درمان جوش صورت از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلفی استفاده می‌کنند. این افراد تلاش می کنند با کمک لایه بردارها و کرم‌های مرطوب کننده از شر آکنه

درمان جای جوش صورت با طب سوزنی

بیشتر افراد برای درمان جوش صورت از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلفی استفاده می‌کنند. این افراد تلاش می کنن...

عضو هیئت علمی انجمن پزشکی لیزر ایران گفت: مطالعات ما در کاربرد لیزر طب سوزنی همراه با روان درمانی کوتاه مدت پویشی در افسردگی بالینی برای اولین بار در جهان مطرح شده است.

کاربرد لیزر در درمان افسردگی برای اولین بار در جهان

عضو هیئت علمی انجمن پزشکی لیزر ایران گفت: مطالعات ما در کاربرد لیزر طب سوزنی همراه با روان درمانی کو...

تا به امروز، یکی از روش های اصلی تشخیص بیماری قلبی، اکوکاردیوگرافی بوده است.

اکوکاردیوگرافی چیست

تا به امروز، یکی از روش های اصلی تشخیص بیماری قلبی، اکوکاردیوگرافی بوده است.

سلولیت یک مشکل واقعی برای بسیاری از زنان است.

کاهش سلولیت تنها در دو هفته

سلولیت یک مشکل واقعی برای بسیاری از زنان است.

از توده گیج کننده و برآمده در معده یک زن  تا مردی که حس بویایی خود را

عجیب ترین موارد پزشکی در سال 2016

از توده گیج کننده و برآمده در معده یک زن  تا مردی که حس بویایی خود را

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

علت عرق کردن زیاد کف دست

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

علائم هشدار دهنده که نشان می دهد کبد شما پر از سموم است!!

10 نشانه که کبد شما مریض است

علائم هشدار دهنده که نشان می دهد کبد شما پر از سموم است!!

چگونه استاتین ها برای کاهش کلسترول بر کبد تاثیر می گذارند؟

چگونه استاتین ها بر کبد تاثیر می گذارند؟

چگونه استاتین ها برای کاهش کلسترول بر کبد تاثیر می گذارند؟

چه شدتی از ورزش برای افراد این گروه سنی مناسب است. 

دانشمندان بهترین ورزش بعد از 40 سالگی را اعلام کردند

چه شدتی از ورزش برای افراد این گروه سنی مناسب است. 

برخی از افراد در سنین بالا از دست دادن شنوایی را تجربه می کنند.

چگونه کم شنوایی ممکن است نشانه ای از زوال عقل در آینده باشد

برخی از افراد در سنین بالا از دست دادن شنوایی را تجربه می کنند.

کارشناسان متوجه شدند که 13 نوع سرطان با اضافه وزن همراه هستند

چرا چاقی باعث سرطان می شود

کارشناسان متوجه شدند که 13 نوع سرطان با اضافه وزن همراه هستند

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

مصرف این دارو ها معمولا 1 روز قبل از درمان(تزریق) شروع می شود

دوستکسل، عوارض، موارد مصرف

مصرف این دارو ها معمولا 1 روز قبل از درمان(تزریق) شروع می شود

بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام‌ اس که دو و نیم میلیون نفر در دنیا به آن

شناسایی مکانیسم جدیدی در داخل سلول برای توضیح علت بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام‌ اس

بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام‌ اس که دو و نیم میلیون نفر در دنیا به آن

در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود.

علت جوش یا آکنه در مردان

در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود.

اما در بسیاری از موارد، ظاهر شدن آکنه گناه ژن هاست

علل اصلی آکنه

اما در بسیاری از موارد، ظاهر شدن آکنه گناه ژن هاست

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست.

درمان کبد چرب با اصلاح رژیم‌ غذایی

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست.

به همین دلیل وجود آکنه یا جوش در بسیاری از افراد میتواند ناراحت کننده باشد.

دلایل ایجاد جوش و آکنه و راه های مقابله

به همین دلیل وجود آکنه یا جوش در بسیاری از افراد میتواند ناراحت کننده باشد.

عسل نه تنها برای سلامت بدن، بلکه برای درمان آکنه نیز مفید است.

چند روش موثر برای درمان آکنه با استفاده از روغن زیتون

عسل نه تنها برای سلامت بدن، بلکه برای درمان آکنه نیز مفید است.

ترشح روغن اضافی باعث مسدود شدن منافذ پوست، و در نهایت ایجاد آکنه می‌شود.

استفاده از روغن زیتون برای درمان آکنه ۶ روش

ترشح روغن اضافی باعث مسدود شدن منافذ پوست، و در نهایت ایجاد آکنه می‌شود.

چرا باکتری تنها در برخی از افراد سبب آکنه می شود.و چگونه می توان مانع از آن شد.

چرا باکتری تنها در برخی از افراد سبب آکنه می شود

چرا باکتری تنها در برخی از افراد سبب آکنه می شود.و چگونه می توان مانع از آن شد.