5 نکته ساده برای کمک به برش فلز بدون جرقه

تا به امروز ، فرز برقی یکی از رایج ترین ابزارهای قدرت برای برش فلز است. مخصوصا هر کارآفرینی در کسب و کار کوچک خود سعی دارد که یک ست کامل از ابزار های مورد نیاز برای خود تهیه کند که فرز برقی هم یکی از آن ها است.این دستگاه کاملاً ساده ، راحت ، مفید و بسیار مؤثر است. متأسفانه ، بسیاری از استفاده کنندگان  فرز برقی با این واقعیت روبرو هستند که در حین کار ، فرز برقی تعداد زیادی جرقه ایجاد می کند. این امر فرایند کار را از امنیت دور می کند. آیا روشی برای انجام برش فلز بدون جرقه یا کاهش دادن جرقه وجود دارد؟ جواب این سؤال بله است.
 

1. پایین آوردن دما در محل تماس

شما می توانید تعداد جرقه ها را با هر وسیله و روشی کاهش دهید که به کاهش چشمگیر دما در مرکز محل کار و در محلی که بیشترین ترین تماس مواد مورد نظر برش خورده با فرز برقی را دارد ، کمک کند. حتی آب معمولی نیز می تواند تعداد جرقه های را از همه جهات کاهش دهد.
 
2. از روغن استفاده کنید
روغن را اضافه کنید.  / عکس
 
روغن به کاهش میزان جرقه در همه جهات کمک می کند ، اگرچه به طور کامل آنها را از بین نمی برد. با این حال ، در این حالت مهم است که چربی بیش از حد استفاده نکنید.
 

3. دیسک سرامیکی

 
بهترین دیسک سرامیکی.  / عکس
 
می توان با دستیابی به و استفاده از دیسک سرامیکی ویژه ، تعداد جرقه های ایجاد شده را کاهش داد و همچنین طول عمر سرویس مواد مصرفی فرز برقی را افزایش داد. دیسک های ساخته شده از مواد مدرن بسیار بهتر از  نوع کلاسیک هستند. البته برای استفاده از چنین وسیله ای مجبور هستید هزینه بیشتری بپردازید.
 

4- پودر خنک کننده

وسایل خاص  / عکس
 
امروز در فروشگاه ها می توانید پودرهای خنک کننده را برای کار با فرز برقی پیدا کنید. این ابزار به پایین آمدن دمای دیسک و مواد در حین کار و همچنین "چسباندن" ذرات فلزی کوچک کمک می کند ، در نتیجه به میزان قابل توجهی تعداد جرقه های ایجاد شده را کاهش می دهد. قبل از استفاده از پودر ، لازم است دستورالعمل های مربوط به آن را بخوانید.
 

5. محافظ ایمنی

بدون محافظ ایمنی به هیچ وجه.  / عکس
 
محافظ ایمنی هنگام کار با فرز برقی از لوازم جانبی ضروری است. بدون محافظ ایمنی کار کردن با فرز برقی برای زندگی و سلامتی خطرناک است ، دقیقاً مانند استفاده از تجهیزات محافظ ایمنی دیگر (عینک ، دستکش). در اصل محافظ ایمنی دقیقاً جرقه ها را برطرف نمی کند ، بلکه در برابر پراکندگی در همه جهات کمک می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید